Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

taksici olan taksiciliği bilen var mı yardım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    merhaba arkadaşlar. masabaşı iş maceram kapalı ortama alışamadığımdan ve çok stresli bir alan olduğundan çok kısa sürdü.
    yarın taksici bir arkadaşım işini ban devredecek ve taksiye başlayacağım. bu işi yapan, bilen "anlaşırken şuna çok dikkat et", "şu bölgeden yolcu alma" gibi tüyolar verecek birileri var mı ?

not:daha önceki şoförlük işlerimde olduğu gibi motorculara gereken dikkati göstereceğim. o konuda bir sıkıntı olmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    taksicilik yapacaksan muhatap olmayalım 2 gün sonra onlara benzersin

şaka bir tarafa hayırlı olsun çok zor iştir ama taksiciler bilmediği iş yoktur her türlü insanla muhatap oluyorlar fırlama olurlar tabiri caizse nerde ne iş döner bilirler
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    teşekkür ederim.şartları konuşacağım yarın dilerim hayırlı olur. taksiler özellikle yolcu alırken çok tehlikeli olabiliyorlar.bir de kısa 2 sn beklerken kornaya basmaları sürekli kendimle çelişeceğim gibi görünüyor.
    şoförlükten bir tecrübem var motorcular olarak kesinlikle görünmüyoruz bazı durumlarda. gece gündüz far açmalı kornaya basılmalı.
    paketçilikten ve transfer şoförlüğünden her sokağı nerede ne olduğunu ne döndüğünü öğrendim taksi ile hatmedeceğim hayırlısıyla

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    hayırlı olsun.
    şunu bigün mutlaka yap
    http://www.youtube.com/watch?v=gJufz4nh338
    crxforever ve yiwotxxx bunu beğendiler.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Hayırlı olsun.. Allah utandırmasın.. Benim diyeceğim Geç saatler ve tenha muhitlerde çalışmaman olabilir. Birde içkili mekanlardan çıkan yolcular baya problemli oluyor..
    crxforever bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    burada siyasi konularda yazdığın gibi arabada konuşursan ...
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burada siyasi konularda yazdığın gibi arabada konuşursan ...

dikkat etmem gereken bir konu

daha ziyade durakta ve taksici ortamlarında dikkat etmeli geneli sağ veya tayyipçi
    keşke büyükçekmece tarafında iş bulaydım en azından kızıl taksi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.. Allah utandırmasın.. Benim diyeceğim Geç saatler ve tenha muhitlerde çalışmaman olabilir. Birde içkili mekanlardan çıkan yolcular baya problemli oluyor..
    teşekkür ederim. beni tedirgin eden yolcudan çok merkezi bölgelerdeki taksi kavgaları vs. bir kere gördüm haydarlar filan havada uçuşuyordu.
    alper_becker bunu beğendi.

Mahallelere hap ot almaya giren gençler olacaktır, abi bekle biz alıp gelcez diyip gelmeyeceklerdir, gelebilirlerde fakat araçta cüzdan telefon falan bıraktır.. Birisi kredi kartını cüzdanını düşürürse sakın harcama kullanma (abime yapıldı taksicinin allahını kaydırdık) biber gazı elektrik falan bulunsun aracında, baktın aracına binen biri seni tenhalara çekiyor belliki bıcağı cekip paranı alacak, o sebep ile gecenin bir yarısı eli ayağı bozuk tipinden ne mal olduğu belli olan insanları almamaya özen göster. 10 lira için canından olma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Ha bu arada benim arkadaş taksici, aracına binen birinin acelesi varmış ceza yersen ödeyecem demiş, çocuk 190 ile radara girmiş sonra adam ödememiş, sen sen ol kimse için ceza yemeyide göze alma.. Allah işinde gücünde kolaylık versin araba kullanmayı seven için çok güzel bir meslek bence.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahallelere hap ot almaya giren gençler olacaktır, abi bekle biz alıp gelcez diyip gelmeyeceklerdir, gelebilirlerde fakat araçta cüzdan telefon falan bıraktır.. Birisi kredi kartını cüzdanını düşürürse sakın harcama kullanma (abime yapıldı taksicinin allahını kaydırdık) biber gazı elektrik falan bulunsun aracında, baktın aracına binen biri seni tenhalara çekiyor belliki bıcağı cekip paranı alacak, o sebep ile gecenin bir yarısı eli ayağı bozuk tipinden ne mal olduğu belli olan insanları almamaya özen göster. 10 lira için canından olma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Ha bu arada benim arkadaş taksici, aracına binen birinin acelesi varmış ceza yersen ödeyecem demiş, çocuk 190 ile radara girmiş sonra adam ödememiş, sen sen ol kimse için ceza yemeyide göze alma.. Allah işinde gücünde kolaylık versin araba kullanmayı seven için çok güzel bir meslek bence.
    mahallelere alış verişe giden gençler tedirgin edici. ne aldıkları kullandıkları beni ilgilendirmez lakin arabanın mimlenip olur olmaz aramaya girmesi asap bozabilir. sanırım geçen seneki işimdeki vip veya turist müşterilerimi özleyeceğim.
    pazartesi sabah 4 te başla dediler bir aksilik çıkmazsa başlıyorum.
    evdeki hesap çarşıya uyarsa cep telefonu şarjları, şeker ikramı,sürekli açık klima,gazete dergi, müzik arşivi ve az konuşan bir sürücü olarak istanbul sokaklarında gezineceğim.

Senin gibi hizmet verse hepsi, zaten taksicileri severiz, fakat ben karimla taksinin arka koltuğunda sarilirken bana edepli dur deyince adam, kenara çek eyip agzini burnunu kirarim tabi. Seni çok taktir ettim simdi helal olsun.
    crxforever bunu beğendi.

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Milletvekillerine sorabilirsiniz.

http://meclistaksi.com.tr

Reislerin çoğu tecrübelidir.:: 155 ::

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    en iyi taksici yolda gitmeyen taksici...

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi hizmet verse hepsi, zaten taksicileri severiz, fakat ben karimla taksinin arka koltuğunda sarilirken bana edepli dur deyince adam, kenara çek eyip agzini burnunu kirarim tabi. Seni çok taktir ettim simdi helal olsun.
    insanlar mesleği konumu ne olursa olsun başkalarının hayatına davranışına karışma hakkını kendinde nasıl görüyor anlamış değilim. iyi yapmışsın taksiciye ben genelde yobaz gördüm mü direk uzaklaşıyorum ortamdan.

karısına sevgilisine cocuğuna sarılan insan güzel insandır güzel yolcudur. neden mutlu insanlarla yolculuk yapmayayım ki?

Motosikleti
    ybr125 2008
    evet arkadaşlar bir haftada 5 gün taksicilik yaptım .
    ilk 2 gün acemi şansı iyi para kazanmama rağmen cumartesi zarar ettim.
    ayrıca 90km hıza kadar albea gayet konforlu ve az yakan bir araçmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)