Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araç Fiyatlarındaki Yükseliş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Selam arkadaşlar araç piyasasını sürekli takip ediyorum.Son zamanlarda araç fiyatları uçtuda uçtu doğanlar şahinler olmuş 10.000 tl olmuş.Sıfır km Golf gördüm 100.000 tlye yaw bu nasıl iştir ??
    Bu araçların bu kadar pahalandıracak şey nedir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Artiz mi??
    hasansonmez bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    artiz ne arar bazardaaa
    hasansonmez bunu beğendi.

Motosikleti
    Siz memnunsunuz galiba bu fiyatlardan arkadaşlar
    İnsanları anlamak çok zor milletin hurdaya attığı araçlar bizde 10.000 TL...

mr.dilmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satan olursa alırım :)
    sadece araba fiyatları değil ki motosiklet fiyatları da pahalılaşmış bir de temiz araç bulmak zor çünkü fiyatlardan dolayı millet aldığı malı satmak istemiyor, piyasadaki satılık araçlar hep sıkıntılı haftasonunda 3 tane arabaya baktım 1 tane motosiklete baktım hepsinin de geçmişi kötüydü ve birsürü para istiyorlar... Yazık GÜNAH!!

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Valla haklısın şaka bir yana dediğin gibi bizim milletimiz ölücü sanki nedir yani.. hele hele 15-20 yaşındaki arabalara full orjinal mi dememiz yok mu o daha bomba tamam orjinal arabalar var ama hele hele tofaş şahin vs bu arabalarda çok abartı fiyatlar var

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Fiyatı satıcı değil alıcı belirler arkadaşlar.Satıcı istediği fiyatı koymakta serbesttir,alıcı olmadıkça neye yarar konulan fiyat. Alan varsa zaten sorun yok.
    Ali Sungur bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Yazın Ortası + Bayram Öncesi + Keriz Türk Halkı = Motosiklet ve Otomobil Piyasası.
    ilkerabi, maxi97, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Vw çıplak araç fiyatlarını gördüm geçen bir yerde vw polo 12 milyardı en boş paket vergilerle 40-50 milyar oluyor yazık günah o kadar verilen paraya hadi benzin 5 tl bari araçlar ucuz olsunda millet rahatça alabilsin.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vw çıplak araç fiyatlarını gördüm geçen bir yerde vw polo 12 milyardı en boş paket vergilerle 40-50 milyar oluyor yazık günah o kadar verilen paraya hadi benzin 5 tl bari araçlar ucuz olsunda millet rahatça alabilsin.
    Ucuz olmasın.. O vergiler mümkünse inmesin.
    Örnek üzerinden gidiyorum. Polo 1.2 TSI Comfortline fiyatı şu an 45.700 tl. Net fiyatı ise 26.272 tl. Aradaki fark ötv,kdv,vergi ve işlem bedeli.
    Ütopik yaklaşıp,bütün vergilerin olmadığını ve bu aracı net fiyatından alabileceğimizi hayal edelim. Olacaklar aynen şu; Sıfıra akın edilecek, trafikteki araç oranında patlama olacak,trafik insanı intihar derecesine getirecek. 10 kişiden 4 ü sıfır araba almayı planlarken, 9 u sıfır otomobil alacak. Biz iyi arabalara bineceğiz belki ama,sadece trafiğin açılmasını beklerken daha lüks kabininde oturabileceğiz.
    İkinci el piyasası ve eski otomobil sahiplerinin krizini saymıyorum bile.

Tabi bu senaryo, vergiler olağandan düşürülse bile sıfıra akın olacaktır. Yani film de aynı seyirci de..
    glock bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam size kısmen katılıyorum kısmen katılmıyorum.
    10 milyar verip 0 güvenlikli tofaşa şahine biniyorlar
    Trafiğe ise çözüm istenılse bulunabilir.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Haklısınız, farketmişsinizdir ben de trafikten bahsettim. Trafik olmayacaksa,çözümü bulunacaksa herkesin güzel otomobillere binmesini isterim.
    Ancak bu ülkede trafiğe çözüm bulunma fikri bana biraz ütopya gibi geliyor.
    Devlet ne yaparsa yapsın vatandaş k*çını o koltuktan kaldıramadığı sürece trafik hep olacaktır.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Enflasyon diye bi şey vardı 90'larda, hatırladınız mı ? Yahu arkadaşlar uyanın, abaran sadece vasıta fiyatları değil; bi aralar kuru fasulyenin fiyatı 10 lirayı geçti. Koy enflasyon sepetine pinpon topunu, abajuru, vantilatörü, tek haneli çıksın yüzde. Üstüne tv kanalları da %100 yanlı yayın yapınca unuttuk ülke ve Dünya gerçeklerini.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Ya ne trafigi arkadasim.
    Biz araba yahut motor almıyoruz
    Biz vergi alıyoruz vergi!
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Diyorum ya yazık günah verdiğimiz onca paralara.
    Trafiğe çözüm bence bulunabilir tabi gerçekten usta mühendis ve mimarlarla.
    Zaten araçlar çıplak fiyata satılsa herkes sıfır alır şuan 3 milyara araba alan adam gider sıfır vw alır trafikte artış tabiki olur ama çok yüksek derece artış olacağını sanmam.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar araç piyasasını sürekli takip ediyorum.Son zamanlarda araç fiyatları uçtuda uçtu doğanlar şahinler olmuş 10.000 tl olmuş.Sıfır km Golf gördüm 100.000 tlye yaw bu nasıl iştir ??
    Bu araçların bu kadar pahalandıracak şey nedir ?
    o kadar param olsa a 180 alırım golf almanyanın 131 i

Motosikleti
    :D Poloda anadol oluyor sanırım.

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almanya'da yaşayan kuzenim, Volkswagen alabildiği için çok üzülmüştü. Maddi imkanları güzel bir araba almasına yetmemişti. En nihayetinde o fakir bir işçiydi.
    Aynı arabanın Full'ünü Türkiye'de alan bir üretim müdürünün tepsi tepsi baklava dağıttığına şahit oldum.

Biz Türkiye'de yaşayan işçiler olarak çok çok Motosiklet'e bineriz. En fazla renolara, datçalara bineriz.
    Shrieker ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya'da yaşayan kuzenim, Volkswagen alabildiği için çok üzülmüştü. Maddi imkanları güzel bir araba almasına yetmemişti. En nihayetinde o fakir bir işçiydi.
    Aynı arabanın Full'ünü Türkiye'de alan bir üretim müdürünün tepsi tepsi baklava dağıttığına şahit oldum.

Biz Türkiye'de yaşayan işçiler olarak çok çok Motosiklet'e bineriz. En fazla renolara, datçalara bineriz.

Bende bunu anlatmaya çalışıyorum orda araçların ucuz olması normal zaten vw opel alman malı tamam ucuz olsun ama bizde vergiler arabadan pahalı böyle mantık dışı bir ülkede yaşıyoruz.
    Shrieker bunu beğendi.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz olmasın.. O vergiler mümkünse inmesin.
    Örnek üzerinden gidiyorum. Polo 1.2 TSI Comfortline fiyatı şu an 45.700 tl. Net fiyatı ise 26.272 tl. Aradaki fark ötv,kdv,vergi ve işlem bedeli.
    Ütopik yaklaşıp,bütün vergilerin olmadığını ve bu aracı net fiyatından alabileceğimizi hayal edelim. Olacaklar aynen şu; Sıfıra akın edilecek, trafikteki araç oranında patlama olacak,trafik insanı intihar derecesine getirecek. 10 kişiden 4 ü sıfır araba almayı planlarken, 9 u sıfır otomobil alacak. Biz iyi arabalara bineceğiz belki ama,sadece trafiğin açılmasını beklerken daha lüks kabininde oturabileceğiz.
    İkinci el piyasası ve eski otomobil sahiplerinin krizini saymıyorum bile.

Tabi bu senaryo, vergiler olağandan düşürülse bile sıfıra akın olacaktır. Yani film de aynı seyirci de..
    Bu seferde 15 yillik araçları trafikten kaldiricaksin i zaman halk daha kaliteli ve daha güvenli araçlara binicek

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)