Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Eski bilgisayar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kondial Tarz:Touring Renk:Beyaz
    Çıkma 3 gb ram tak, 1 gb ekran kartı iş tamam, işlemci hızı yeterli. Masrafın 100 150 tl arası olur. Güle güle kullan ben yaptım harika oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Şuan komşulardayım o pcden yazıyorum :D
    10 dk video izledim anakart sıcaklığı 85 oldu alev alacak diye korkuyorum
    Kasanın içini açıp temizlemeye çalıştım ama havasız olmuyor driverleri güncelliyorum şuan artık hava ve macun işi yarına kaldı
    Ferhatkars hocam 256 mb ram pek fark yaratmaz diye düşünüyorum bi termal macunu falan yapayım olmazsa alırız gereksiz harcama yaptırmak istemiyorum komşulara
    Senin pcde crysis 3 falan nasıl kasmıyor takılmıyor yaw formulu ver bakalım bizede :D
    Senin kartta 128 bit sanırım soğutma falan mı iyi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:39 ----------

Alıntı 162 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma 3 gb ram tak, 1 gb ekran kartı iş tamam, işlemci hızı yeterli. Masrafın 100 150 tl arası olur. Güle güle kullan ben yaptım harika oldu.
    Hocam anakart max 2 gb destekliyor )
    Ekran kartına pek gerek yok aslında çünkü oyun oynanmıyor.Sadece internetten kasmadan youtubeden video açsın faceye falan girsin yani.

Burantay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    katır
    hocam şayet hiçbir işlem yapmasanda cpu kullanımın hala yüksek kullanımdaysa pc ye onlıne oyun puanı kazandıran virüs bulaşmış demektir. bunu temizlemekte öyle kolay değildir piyasada kullanılan anti-virüs programları temizlemiyor. kullandığın anti-virüsü devre dışı bırakıp spyhunter4 ü kur ve bilgisayarını tarat güvenlidir bende aktif kullanıyorum ücretsizdir. şayet bu yüksek cpu kullanımı pc ilk açıldığında oluyorsa başlangıç programlarını temizlemeni öneririm.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    anakartın ve işlemcinin orjinalinde böyle 2 tane programı var...
    otomatik overclock programı yani...
    oyun oynayacağım zaman performansa dayalı ayarladığımda kasılmadan oyun oynayabiliyorum...
    otomatik overclock olduğu için aşırı ısınma bilmem ne gibi sorunlar olmuyor...
    zaten o programları açtığımda işlemci fanınında daha hızlı döndüğünü fark ediyorum...
    ayrıca ccleaner ile gereksiz programların hepsini kapattım...
    anakart ve işlemci de hafife alınacak cinsten değil yani...
    x2 250 işlemci ve M4A78LML anakart...
    en son şuba tayında format atıp işlemci sıvısını gene değiştirmiştim...
    fc 3 de 12 sn yelik video çektim ama boyutu 98 mb... upload etsem 1 saat sürer...
    ekran kartının özellikleri burda
    http://hothardware.com/Reviews/ATI-Radeon-HD-5570-Affordable-DX11-GPU/#!9ztYP
    buda kendisi

bunlarda overclock programları...

Motosikleti
    Alıntı Burantay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam şayet hiçbir işlem yapmasanda cpu kullanımın hala yüksek kullanımdaysa pc ye onlıne oyun puanı kazandıran virüs bulaşmış demektir. bunu temizlemekte öyle kolay değildir piyasada kullanılan anti-virüs programları temizlemiyor. kullandığın anti-virüsü devre dışı bırakıp spyhunter4 ü kur ve bilgisayarını tarat güvenlidir bende aktif kullanıyorum ücretsizdir. şayet bu yüksek cpu kullanımı pc ilk açıldığında oluyorsa başlangıç programlarını temizlemeni öneririm.
    İşlem yapmadığı sürece cpu kullanımı az hocam format yeni attım zaten ısınma sorunundan oluyor heralde
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yan kapakları söküp öyle kullanmayı deneyin

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    o işlemci artık internette bile kasar. java oldukça ağır geliyor eski nesil işlemcilere
    anakart daha iyi bir işlemciyi de desteklemediği için de sade işlemci değişimi ile kurtulamıyorsun
    yapılması gereken anakart, işlemci ve ram değişimi
    core2 duo işlemci + anakart + 2gb ram 150-200 tl civarında tutar
    o da şimdilik (buraya dikkat) yeter

Motosikleti
    Kasayı temizledim hava ile çok toz çıktı içinden ve işlemcide termal macun falan kalmamış daha termal macunu temin edemedim şuan kasa temiz ama hala ısınıyor pc termal macun istiyor.
    Tigermbz'nin yorumundan sonra kafam karıştı yaw şimdi bu pc internet işlerini yapar mı yapmaz mı ?

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba işlemciye termal macun sürdüm bugün gidip pc anakartı önceden 65 ile açılıyordu şuan 40-45 işlemci 50 zorlamada 60-65 oluyor.
    Yalnız şimdide ekran kartı çok ısınıyor.
    Nvidia Fx 5200 var üstünde ısı emici var onu çıkartıp orayada termal macun süreceğim ama ısı emiciyi çıkaramadım arkadaşlar.Sol altta ve sağ üstte plastik yaylı çivi gibi bir şey var onları çıkartamadım nasıl çıkartıcağız ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)