Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Sıcak hava / küçük dostlarımızı unutmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI

Hort (Arada sırada bir/birkaç duyarlı forumdaş hortlatsın , belki bi kuş/kedi/köpek/kemirgen/sürüngen kurtarırız)
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şunu aormak isterim...karşımızda 5 yavrusu olan bir anne kedi var...her gün süt veriyorum yaklaşık 1 litre..anneye bazen nugget falan tavuk karışık menü...benim merak ettiğim şey şu..bu sütün yanına suda koymalımıyım..yani sütün yeri ayrı suyun yeri ayrımı..bazen su koymayı unutuyorum evden çıkarken elim dolu oluyor sadece süt koyuyorum..yani süt suyun yerini tutarmı yavrular için olmasada olurmu...bazı günler akşama kadar suları olmuyor unutkanlıkdan süt onlara yetmişmidir acaba...akşam gelince suyuda koyuyorum...
    Carbondioxid ve SuleymanE bunu beğendiler.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunu aormak isterim...karşımızda 5 yavrusu olan bir anne kedi var...her gün süt veriyorum yaklaşık 1 litre..anneye bazen nugget falan tavuk karışık menü...benim merak ettiğim şey şu..bu sütün yanına suda koymalımıyım..yani sütün yeri ayrı suyun yeri ayrımı..bazen su koymayı unutuyorum evden çıkarken elim dolu oluyor sadece süt koyuyorum..yani süt suyun yerini tutarmı yavrular için olmasada olurmu...bazı günler akşama kadar suları olmuyor unutkanlıkdan süt onlara yetmişmidir acaba...akşam gelince suyuda koyuyorum...
    Eline emeğine sağlık , varol sen ailen hiç bi zaman açlık/susuzluk/darlık görmeye.

Evet su'ları ayrı ve mümkün ise günü birlik taze olmalı , bende daimi olarak 20 senedir dam'da ve bahçenin çeşitli yerlerinde kuş vb için suluk kap bulundurur ve yaz boyunca , günlük olarak sularını tazelerim.

Kedilere gelince , yine çevremdeki kedilere kuru mama alıp veriyorum , ve daimi günlük taze su sağlıyorum.

Kediler ve benzeri canlılar için , okuduğum bi yerde bizler için temiz su hassasiyeti ve tazeliği ne ise onlarda'da durumun aynı olduğunu okumuş idim.

Not : Sade süt ishal yapabilir , bayat ekmek var ise , onunla karıştırıp verebilir , böylece süt'ten tasarruf'ta edebilirsiniz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah senden razı olsun hocam. İyi niyetle yapıyorsun ama süt yerine sadece su versen daha iyi. İnek sütü kedilerde ishale yol açabildiği için verilmemesi öneriliyor.

Yavru kedilerin en iyi besini anne sütüdür, yavrular sütten kesilene kadar senin sadece anneyi beslemen yeterli.

Anne için besleyici olarak tavuk ciğeri, kuru & yaş kedi maması, tavuk eti vs verebilirsin. Su ufak bi kap bıraksan kafi.

Şu sıcak günlerde minik dostlarımızı unutmayan tüm hayvansever arkadaşlara selam olsun

Carbondioxid bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende camın kenarına sürekli buğday koyuyorum.Dün bitti buğday gidip almayada üşendim.Senmisin üşenen gelmişler cama guguk guguk ses yapıyorlar nerede bizim yemler diye.Yanlarına pet şişenin dibini kesip su koydum ama sanırım su sıcakta çabuçak buharlaştı ve pet rüzgarla uçtu.Bu gün yeni pet kesicem altını sıcak silikonla sabitliyeyim bakayım uçacakmı.
    SuleymanE ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende camın kenarına sürekli buğday koyuyorum.Dün bitti buğday gidip almayada üşendim.Senmisin üşenen gelmişler cama guguk guguk ses yapıyorlar nerede bizim yemler diye.Yanlarına pet şişenin dibini kesip su koydum ama sanırım su sıcakta çabuçak buharlaştı ve pet rüzgarla uçtu.Bu gün yeni pet kesicem altını sıcak silikonla sabitliyeyim bakayım uçacakmı.
    Elinize sağlık , işiniz gücünüz rast gitsin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kediler için apartmanın sakin bir kenarına mama kapları koyduk. İşte kedilerin rızkını yiyen sahtekar kirpi..

Carbondioxid ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kediler için apartmanın sakin bir kenarına mama kapları koyduk. İşte kedilerin rızkını yiyen sahtekar kirpi..

https://i.hizliresim.com/iMcOYd.jpg
    Elinize sağlık var olun , bi kirpi ailesi'de evimizi ziyaretler daima , müthiş yılan avcılarıdır , yavru bi yılanı iki eli kavrayıp , sanki "dürüm" yer gibi çatır çutur yediğini gördüm.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dikenlerinden tırsmasam seveceğim, öyle sevimli,kerata bir hayvan.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikenlerinden tırsmasam seveceğim, öyle sevimli,kerata bir hayvan.
    Önermem ! , dikenleri mikrop dolu , dikenleti arası ise "Pire" kaynıyor olabilir (seneler önce birini sıkıştırıp inceledim , şiddetli "pıhh'lama" kedi gibi ses yapıyor) dikenleri bişey değil ancak , pireler pençe ve ağzı tehlikeli olabilir , muhtemelen dibine giderseniz kafasını gövdesine saklayıp pusacaktır.
    tommygun bunu beğendi.

Horttttttttt.
    espresso bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Halleri bu hayvanların.

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağzı var , dili yok ! dedikleri...

Sıcak hava hiss ettiğinde keşke birileri/forumdaşlar hortlatsa.. belki bi kaç canlı hayatta kalır sayelerinde , tabii herkes gündelik yaşam hengamesinde haklılar....
    emenyasin bunu beğendi.

Güncel , Aşırı sıcaklık ve buharlaşma..

Bi kap suyu esirgemeyelim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim apartmandan birisi inadına kabı deviriyor diye düşünüp kavga cıkartacaktım fark ettim ki salak kedinin teki su kabını devirip duruyor, takıntı haline getirmiş.

bunu nasıl önlerim?

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    Bu işi benim köpeğimde yapıyor, 6 yaşına girdi, 6 yıldır değişmedi çare su kabını bağlamak,ben o şekilde yapıyorum.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim apartmandan birisi inadına kabı deviriyor diye düşünüp kavga cıkartacaktım fark ettim ki salak kedinin teki su kabını devirip duruyor, takıntı haline getirmiş.

bunu nasıl önlerim?

Kap içerisine bi taş/ağırlık denenebilir.

Motosikleti
    Arora capirossi
    Biten süt kabının üst tarafını kesip içine arta kalan yemek su vs koyulabilir ben arada kendi kedimin mamasindan da koyuyorum

Hort .

( Yaz mevsimi / sıcak hava boyu , duyarlı forumdaşlar arada sırada hortlatırsa ne güzel olur ,belki bir kaç can kurtulur , eskisi kadar forumda olamıyorum bayrak sizde.)
    espresso bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Adamın hammadesi
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hort .

( Yaz mevsimi / sıcak hava boyu , duyarlı forumdaşlar arada sırada hortlatırsa ne güzel olur ,belki bir kaç can kurtulur , eskisi kadar forumda olamıyorum bayrak sizde.)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)