Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sıcak hava / küçük dostlarımızı unutmayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı Vikings96 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu mübarek günlerde asla hayvanlara yiyecek içecek su vs vermeyelim, onlarında oruçlu olduklarını unutmayalım lütfen.
    Mizahına .......
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Dün Özdilek'in marketinde 1 liralık paket mamalar gördüm. Baya pratik. Muhtemelen Migros'ta da vardır. Yolunuz düşerse atın topcase'e birer tane. Faydamız dokunsun.
    MimTolga, espresso ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mizahına .......
    Bizde ortam böyle hacı A:SD

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Bu gerçekten çok önemli bir konu. Bazı arkadaşlarımızın da yazdığı gibi marketlerde 1 liralık yemler oluyor.Yanımda çanta vb. bir şey taşıdığım zamanlarda yanıma almaya çalışıyorum. Sizde yanınızda taşıyın mutlaka. O kadar mutlu oluyorlar ki.

Arkadaşlar bu mübarek günlerde asla hayvanlara yiyecek içecek su vs vermeyelim, onlarında oruçlu olduklarını unutmayalım lütfen.

Güldürmedi dostum... :(
    espresso bunu beğendi.

Bakırköyde dükkanının önüne bi kap su katıp içine de gül koyan koca yürekli esnaf...
    Carbondioxid ve espresso bunu beğendiler.

Hortingen , gölgede dahi kavurma..
    espresso bunu beğendi.

Tık tık tık
    Carbondioxid bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada bazı köpekler içme suyu olmazsa içmiyor. kokudan anlıyolar sanırım. sonra ben koydum içmedi napalım diye düşünmeyin. herşey sevdiğimiz canlar için
    Carbondioxid ve espresso bunu beğendiler.

Sıcak hava ve yoğun buharlaşma , börtü böcek kuş sair yaratıklar için kab ve su ihmal etmeyelim.

Ara sıra , konuyu hortlatın lütfen .
    EmreKocyigit bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Konuyu hortlatalım. Böyle konuları hortlatmak iyidir.

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hortlasin konu arkadaslar sadece ramazanda degil her mevsim yiyecek ve su koyalim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi hortlattınız. koyayım yine bi kap su. yanına da az dostluk maması az bulgur. çiçek

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Dostluk maması çok dandik ya, bizim sokaktaki kediler yemiyor. Hiç olmazsa 5 TL verin Bonnie alın azar azar verin.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Yemek vermek için illa marketlerden yem filan almaya gerek yok ki. Yemediğimiz, artan yemeklerimizi çöpe atacağımıza, oraya buraya savuşturacağımıza buzluğa koyalım. Hem bozulmaz. Sonra da minik dostlarımıza verelim.. Ama geceden dışarı çıkartıp çözülmesini sağlayın, tavsiye. Sonra sabah yanına koyduğunuzda çözülmesi epey zaman alıyor..

Motosikleti
    Alıntı motorcu344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemek vermek için illa marketlerden yem filan almaya gerek yok ki. Yemediğimiz, artan yemeklerimizi çöpe atacağımıza, oraya buraya savuşturacağımıza buzluğa koyalım. Hem bozulmaz. Sonra da minik dostlarımıza verelim.. Ama geceden dışarı çıkartıp çözülmesini sağlayın, tavsiye. Sonra sabah yanına koyduğunuzda çözülmesi epey zaman alıyor..
    Artık yemekleri hayvanlara verme taraftarı değilim. Sadece kemik vs ise toplu olarak köpeklere verilebilir ama hayvanı görmeden bir kenara bırakılmamalı. Ayrıca kaş yapayım derken göz çıkarılıyor. Naylon poşetin içine yağlı artık yemekler yollarda dağılıyor leş gibi de kokuyor. Hayvan içinde yiyecek bir şey bulmak için eşeliyor, martılar ve kargalar da dadanıyor. Kuru mama çok pahalı bir şey değil ki neyden tasarruf edeceksiniz. Ayda 3-5TL dan kaçıyorsan zaten hiç bir şey verme.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 300
    Tasarruf etmek için demiyorum, 3-5 tl nin lafını mı yapıcam. öyle bi söz kullanmamışım farkındaysanız. Sadece evde de alternatif çözümlerin olabileceğini sunuyorum. Poşet kullanımını ben de tasvip etmiyorum, en başta plastik kullanımına karşıyım. Bir kaba konabilir; dönüşte yemek bittiyse aynı yerden kap alınabilir. vs vs.......

Motosikleti
    Alıntı motorcu344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tasarruf etmek için demiyorum, 3-5 tl nin lafını mı yapıcam. öyle bi söz kullanmamışım farkındaysanız. Sadece evde de alternatif çözümlerin olabileceğini sunuyorum. Poşet kullanımını ben de tasvip etmiyorum, en başta plastik kullanımına karşıyım. Bir kaba konabilir; dönüşte yemek bittiyse aynı yerden kap alınabilir. vs vs.......
    Siz öyle yapabilirseniz olur tabi neden olmasın da, apartmandan aşağı poşetle yemek atan gördüm ben. Attığı şey de salçalı yağlı makarna içinde kıymadan etten eser yok. Tabi her yere saçılmış görüntüyü tahmin edersiniz. Sorsan ben hayvanlara yardım ediyorum onlara yemek veriyorum der. Nasıl veriyorsun? Camdan atarak !

Arada 1-2 haftada sıcak mevsimde bi hort yazsanızda ( başlık umrumda değil , her hafta yaz mevsiminde bi horta değer , ücreti yaradandan bekleriz evelallah. ) , birisi okuyup çay altlığına temiz su bıraksa , bir serçe/börtü böcek kedi vs can susuzluktan kırılmasa ...

Motosikleti
    .

O hayvanın kaç gündür oruç tutabilme ihtimalini düşündünüz mü?Belki kaç gündür aç,susuz,sizin vereceğiniz bir kap yemekle sonlanıcak.

Dini ibadetler aklı,iradesi olan kişilere yani insanlara göredir.Kendi kafanıza kurallar uydurmayın.

Ohh, negüzel yine bendenize gelsin sevap kasayım , belki 1-2 minnak suzuzluktan kurtulurda , duyarlı okuyucuyu sayesinde baada sevap point düşer.

Klima aç çarpıl , vantilatör va iyiki , bu ne sıcaktır ..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)