Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Evlendikten sonra kilo alma meselesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ulen arkadaş..
    Bizim millete has bi durum mudur bu?
    Bir İnsan evlenince neden kilo alsın?
    Bu nasil manyak bi metabolizmadir?

100 Kg’e yaklaştığım şu günlerde bulundugum ortamda ne zaman kilo muhabbeti açılsa konuyu değiştirme çabasına giriyorum.
    Ne zaman kilo muhabbeti açılsa ben o an elime telefonu aliyorum.
    Sanki telefonla bişeyler karıştırıyormuşum gibi yapiyorum, ama yaptigim bi bok yok.
    Sonra laf dönüp dolaşıp benim kiloya geliyor

*Abi sende de iyi göbek var haaa
    -Ya şu whatshap’ı nasil kuruyorduk?
    *Kaç kilosun abi?
    -Yahu şu Mobil ayarlarini bi halletsene?
    *Abi kilo diyorum, göbek diyorum aloooooo
    -Ulen anladık bee, konuyu değiştirmeye çalişiyoruz işte .
    *Sen evlendikten sonra daha çok kilo alirsin..

İşte benim tam olarak kafamın karıştığı nokta burasi.
    Ulen bi İnsan evlendikten sonra neden kilo alir? Bu nasil bir vücut kimyasidir? Kilo almak için imza atmayimi bekliyor bu metabolizma?
    Benim bir çok yabanci arkadasim var, neredeyse hepsi evli ve fiziksel olarak hiçbir değişime ugramadilar.

*Abi onlar spor yapiyor bizim vaktimiz yok.
    -Niye vaktin yok? Gün onlara 24 saatte sana 15 saatmi ulen?

Neyse arkadaşlar.
    Nedir bu işin aslı astarı? Bu evlendikten sonra kilo alma muhabbeti şehir efsanesimidir? Yoksa bilimsel bir gerçekmidir? Varmıdır fikri olan?
    ismeter bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jemalizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    2011 yılında evlendim, 62 kiloydum, yıl 2014 62 kiloyum

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı jemalizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 yılında evlendim, 62 kiloydum, yıl 2014 62 kiloyum
    Hay ağzini opeyim mecazi anlamda,
    Bana boyle mesajlarla gelin iste
    jemalizm bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    eşlerimiz çok güzel yemek yapıyor diyelim.

aslında suçu evliliğe atmamak lazım, sorun şu ki yaşlanıyoruz, metabolizma yavaşlıyor. 28 yaşında 72 kiloydum. 34 yaşında evlendiğimde 80. 6 yıl oldu, şimdi 90 kiloyum. meselenin evlilikten kaynaklandığını bilsem bugün boşanırım, sağlık bu
    Sinan Aksu ve ronnytechno bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kilo alma mekanizması metabolizmayla ilgili
    ispatlanmasa da zayıf bir çok insanın evlendikten sonra kilo alması evliliğin metabolizmayı yavaşlattığını gösteriyor
    lakin evliliğin getirisi değil metabolizmanın yavaşlaması
    düzenli beslenme daha çok
    zira askerde de zayıf insanlar genelde kilo alırlar
    demek ki evlilik askerlik kadar zor
    Sinan Aksu, fusuy364 ve dockerengin bunu beğendiler.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    24 yaşında 76 kiloyum istek irade meselesi 3 günde sadece kuru üzüm , nesfit ve elma ile 72 kiloya düştüm biliyorum ki çok sağlıksız ama zayıflamak imkansız birşey değil bu evli olsanda bekar olsanda aynı.

Gayri resmi şekilde evli sayılırım evde iyi yemek pişiyor ama ben gırtlağımı tutuyorum demek çok isterdim yok öyle birşey.
    Sinan abi bikere dışarıda yemek olayına bir son ver
    Bütün gün oturuyorsan ekmeğe küs 6 ayda bir bile tuvalete çıkıyor olsan emin ol o göbek gider.
    En güzel kısmı da rejmin ikinci gününden sonra bi enerji geliyor az yediğin için mideyi şişirmediğin için.

Eğer fazlalığı atmak gibi bir düşüncen varsa mineral ve vitamine ağırlık ver çok kolay olacak sadece 3 gün dayan buna.
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kilo alma mekanizması metabolizmayla ilgili
    ispatlanmasa da zayıf bir çok insanın evlendikten sonra kilo alması evliliğin metabolizmayı yavaşlattığını gösteriyor
    lakin evliliğin getirisi değil metabolizmanın yavaşlaması
    düzenli beslenme daha çok
    zira askerde de zayıf insanlar genelde kilo alırlar
    demek ki evlilik askerlik kadar zor
    O zaman ne yapiyoruz?
    Evlenmiyoruz!
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman ne yapiyoruz?
    Evlenmiyoruz!
    antimilitarist isen şu videonun 3:30 kısmından itibaren seni ilgilendiriyor
    Sinan Aksu bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bi de evlendikten sonra papazı bulma meselesi var ki evlere şenlik

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Ben Sigarayı Bırakalı 8 - 9 Ay Oldu 10 Kilo Aldım.

Herhalde Zevk Aldığımız Şeyleri Bırakınca Kilo Alıyoruz

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Evliliğin kilo almadaki etkileri :(Şahsi tecrübe ve düşüncelerim):

1)Evlendikten sonra yemek saati dahil hayatın bir düzene girmesi.
    2)Genelde evde yemek piştiği için fasfood yiyeceklerin yenmemesi(veya daha az yenmesi.)
    3)Evlilikten sonra gezmelerin,tozmaların daha da azalması.(Hareketsiz yaşantı).
    4)Cicim aylarından sonra evlilikte yaşanmaya başlayan sorunlar sonucu yaşanan stres.(Maddi,manevi)
    5)İlerleyen yaşla birlikte metabolizma hızının yavaşlaması.
    6)Çocukların büyümesi sonucu bazı ihtiyaçların karşılanmasında onlardan yardım istenmesi.('Bir bardak su getirir misin?'gibi..)
    7)Yaş ilerleyince oluşan boşvermişlik.('Bu saatten sonra kendimi kime beğendireceğim, ye gitsin.'gibisinden.)

Evlendikten sonra kilo almak istemiyorsanız herkesin dediği gibi sağlıklı beslenip, spor yapmalısınız.
    Yoksa er ya da geç kilo almanız kaçınılmazdır. Bazı insanlar yapıları gereği istese de kilo alamazlar.
    Ama bu kişilerin sayısı çok azdır ve de menapoz,antrapoz sonrasında bunların çoğuda yine kilo almaya başlar.

NOT:Gençliğimde kilo almak için uğraşırdım.Askere gittiğimde ve evlendiğimde 50 kiloydum.İlerleyen yıllarla birlikte 76 kiloya çıktım.Baktım ki olmayacak, göbek gittikçe büyüyor spor salonuna yazıldım.İki sene aralıksız gittim ve 62 kiloya kadar düştüm.Bu arada yağların çoğunu eritip,biraz da kas yaptım.Bir seneden beri spora ara verdim ve kilom 66'ya çıktı.Böyle giderse kilo almaya devam edeceğim gibi.Bu arada yaşım 45 ve 20 yıllık evliyim.
    Bu sebeple yukarıda da yazdığım gibi en güzeli ve sağlıklısı spor ve doğru beslenme.
    Kalın sağlıcakla.
    Sinan Aksu, Thracian, tr_select ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Apices çok güzel açıklamış.Ben de benzer birşeyler eklemek istiyorum.Özellikle gençlerde evlenince kilo almak düzenli beslenme vb. sebepleri yanında tamamen psikolojik."Tamam evleneceğim insanı buldum zaten imza atıldı artık ne uğraşayım kilolya miloyla ye gitsin." mantığı.Bizim ülkemizde her iki cinste evlendikten sonra kendine fazla bakmıyor.Hele birde çocuk yapılmışsa artık kilo üç haneli rakamlara geliyor.Bir de bir çok kızın muhabetine kulak misafiri oldum çoğunun yıllardan beri kendini karşı cinse beğendirmek uğruna zayıf kalmak için yemediği çikolatanın,dondurmanın tatlının acısını evlendikten sonra çıkartmak gibi gizli planları var. Benden duymuş olmayın.
    Sinan Aksu ve Apices bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    25 yaşında evlendim. Evlenmeden önce 7 sene bekar tek başıma yaşadım. Nerede akşam orta sabah, ne denk gelirse onu yerdik. Ama evlenince iş değişti. Hanım benim minik bekar evime yerleşti . Her akşam eve gelince yemek hazır oldu. Akşam eve gelme zorunluluğum olduğundan hareket de azaldı. 72 kg ile dünya evine giren ben 4 sene sonunda 100 kg sınırını zorladım. Sonra farkına vardım. Kilo verdim ve spora başladım. 6 yıldır koşuyorum. Her yıl 2 tam maraton ( 42 km) koşarım hatta nisanda 80 km ultra maraton koştum. Her sabah 10 km antrenmanım vardır. Yani anlayacağın sadece yemek yemek değil biraz da hayat tarzın değiştiği için kilo alıyorsun. Ama yine tarzını değiştirerek verebilirsin. Büyük bir sorun değil ama bir an önce halledilmesi gereken bir konu.
    Sinan Aksu, Shrieker ve dockerengin bunu beğendiler.

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    doğduğumdan beri kilo problemim oldu
    şu an 33 yaşındayım
    ilerleyen yaşlarda anladım ki kilo problemi olarak görünen şey aslında diğer insanların problemi, benim değil
    önceden takardım kafaya özellikle çocukken
    üniversiteye gittiğimde yaklaşık 20 kilo verdim herkes daha farklı bir gözle bakmaya başladı
    o zaman anladım problem benim değil başkalarının bakış açısı
    sen eğer 100 kiloda olmaktan memnunsan 100 kilo ol yok 70 kilo olmak istiyorsan 70
    bir çarpıcı örnek daha vereyim hayatımdan;
    askere gitmeden önce 113 kilo civarındaydım, çok kiloluydum başkalarına göre kendime göre de tabiki
    askerden geldikten sonra 83 kiloya kadar düştüm ve oldukça zayıfladım
    daha 3-5 kilo fazlalığım vardı 1,5 yıl bu kilolarda tutundum sonra kilo almaya başladım
    askerde zayıflamamın sebebi askerliğin zorluğundan felan değildi, tamamen düzenli uyku ve stressiz bir hayat yaşadığımdan dolayı
    askerlik 5,5 ay kolay geçmişti, kafamı toparlamama vesile oldu
    geldikten 2 yıl sonra hacca gittim orda da 10 kilo verdim yine az yediğimden veya zor şartlar olduğundan değil tamamen stressiz bir hayat yaşadığımdan 45 gün kaldım ve geri geldim
    yaklaşık 5-6 ay yine kilomu korudum daha sonra iş hayatımdaki ve özel hayatımdaki problemlerden ötürü kilo almaya başladım
    yaşlaşık 2 yılda eski kiloma ulaştım
    şu an kilolu olduğumu düşünüyorum ama eskisi gibi kafama takmıyorum çünkü biliyorum zamanı gelince o kilolar ister istemez gidiyor
    özellikle stressiz bir hayat, hareketli bir hayat kilo almanı önlüyor
    şöyle örnek vereyim;
    hayatımda en hoşuma giden hobilerden biri motora binmek, yaklaşık 5 senedir motora binemiyorum imkanım olmuyor, motora binsem herşeyi unutuyorum, yemek yemek de dahil olacağından kilo almamı önlüyor
    iş hayatında insanların problemlerini çözüyorum çözmeye çalışıyorum iş hayatımdaki cesurca bir değişiklik yapabilsem belki işimden zevk alacam ve yemek yemeği unutacam yine kilo almicam
    ayrıca düzenli uyku şöyleki; erken yatmak ve erken kalkmak, şu an en erken 12'de uyuyorum 8/9 gibi kalkıyorum
    en geç 10'da uyusam 4/5'te kalksam daha az uyurum belki ama daha dinç kalkarım
    evliliğe geleyim;
    daha 1 ay olmadı, çok stresli bir evlilik öncesi hayatım oldu evliliğim yine stresli
    şu an hanımla uzak kaldığımızdan yemeklerini deneme imkanım olmadı ancak diğer evliliklerden biliyorum akşam yorgun eve gelindiğinde yemek yeniyor ve genelde ağır yemekler oluyor ve uyku bastırıyor tv karşısında
    bu yemeklerde evliliğin ilk yıllarında yenmek zorunda kalınıyor sanırım
    özetle şunu söyliyeyim;
    akşam 6'dan önce akşam yemeği ve en geç 10'da kesinlikle uyku sabah da erken kalkma ve zorunda olmayacak şekilde hareket
    zorunda olduğun hareketleri yapınca istesen de kilo verilmiyor
    yani bana göre kişi mutlu olduğunda kilo problemi de kalkıyor
    kngsze bunu beğendi.

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    Kaliteli beslenme seçeneğini tercih ederseniz ve eşiniz bu konuda size yardımcı olursa evlilik sayesinde kilo da verirsiniz.
    Eşim 8-9 gündür çocuklarla beraber anne-baba yanında. Deniz kum tatil yapıyorlar.
    Şu 10 günde yediğim çöpleri 1 sene de yememiştim.

Meseleyi ne kadar yediğinizden önce ne yediğiniz teşkil ediyor.
    Dışarıda sağlıklı sebze yemeklerini bulamazsınız
    işinize gelmez o kısmına karışmam.
    tatlı makarna pilav işlerini tercih edersiniz sonucu kilo olarak dönebilir size.

ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    bende kilo alamıyorum sikayetçiydim ama bosunamıs haykırıslar )

2008de evlendiğimde 45 kiloydum 2009 da 68 5 yıldır uğraşıyorum ya 1 kilo veriyorum ya da aynı.düzenli hayat üzerine sigarayı bırakmak sigara olmayınca içkiden tat alamadığımı farkettim onuda bıraktımaskerlik dengeleme yeridir zayıf olan kilo alır kilolu olan verir.evlilikte tek yol var kilo almak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen arkadaş..Benim bir çok yabanci arkadasim var, neredeyse hepsi evli ve fiziksel olarak hiçbir değişime ugramadilar.

Nedir bu işin aslı astarı? Bu evlendikten sonra kilo alma muhabbeti şehir efsanesimidir? Yoksa bilimsel bir gerçekmidir? Varmıdır fikri olan?
    evlendikten sonra yeteri kadar evlilik sporu yaparsan kilo almazsın,türk milleti olarak atar tutarız ama skor ve maç kalitesi genelde traş olmaktadır.Ha o yabancı arkadaşlara bunu bir sor,haftada kaç,herbiri ne kadar süre ile,cevap orada
    Sinan Aksu, teknoali ve volkanix bunu beğendiler.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    evlenince tembelleşiyoruz sanırım...

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    daha düğün esnasında fit dünyaya veda ediliyor diyollağ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)