Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pitbull yasak degilmi. !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Arkadaslar nereye gitsem coluk cocugun elinde pisikopat tiplerin elinde pitbul goruyorum . Bu kopegi beslemek yasak diye biliyorum neden bu duruma musade ediliyor .daha kac kisiye saldirip hastanelik etmesi lazim onlem almalari icin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Sahibin tipine bakarak köpeği nasıl eğittiğini ( eğitip eğitmediğini) genellikle anlayabilirsiniz.Bahsettiğiniz çoluk çocuk ve psikopat tiplerin elinde gördüğünüzde şikayet ederseniz.İlgili kişiler gelip el koyacaktır.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Pitbul kopegin egitilse bile saldirganliginin onlene bilecegine inanmiyorum

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Nasıl şikayet edicez ki

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Polis gorduklerini toplasin yine yeterli adamlar her yerde gezdiriyor hatta cogu zaman tasmasiz

supporter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yetiştirilmesine bağlı salggırganlık derım yasak olması belki ama bilemedim

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Alıntı scooterist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pitbul kopegin egitilse bile saldirganliginin onlene bilecegine inanmiyorum
    Köpeklere fısıldayan adam'ın (cesar Millan) pitbull sürüsü var ve kedi gibi hayvanlar hepside.
    söylediğinizden köpekten ve psikolojisinden pek anlamadığınızı anlıyorum.
    dediğiniz kişilere Golden verseniz onu da saldırgan yapar.
    Şunu unutmayın saldırgan ırk diye bir şey yoktur saldırgan yetiştiren sahibidir.
    Pitbull sert olmaya meyilli bir ırktır ve küçük yaşta her hareketini düzelterek büyütmek gerekir.
    Aykut009, SolidRider, bikerboi ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayvanlar insan evladı gibidir, nasıl yetiştirirsen öyle gider. Polisi arayıpta köpeği adamdan aldırmak gaddarlık olur, çünkü ortada köpeğe verilen maddi ve manevi değer var.

Motosikleti
    Pitbull tehlikeli veya saldırgan değildir.Çok güçlüdür.Güç sadece köpek konusunda değil her konuda yanlış ellerde tehlikeye dönüşür.Elindeki gücü hangi yönde kullanacağın sana kalmış.
    Bazı tipler kendi ezikliğini gizlemek için pitbull alırlar.Küçük yaşta kulaklarını keser, insanlardan uzak bir yere bağlar vs... saldırgan yetiştirirler.Ondan sonra alır bi de hava atmaya çalışırlar.
    Pitbull vahşeti diye gördüğünüz videolar var ya pitbulların yüzdece çok küçük bir kısmı.Bunların onlarca katı dost canlısı pitbull var.
    İnsan için de bu aynıdır nasıl bir ortamda yetişirse, ne görürse onu yapar.Dediğim gibi Pitbullun tehlikesi dediğim gibi güçlü olması ve yanlış ellerde olmasından kaynaklıdır.
    Yasaklanması çözüm değil, böyleyken bu serseri-psikopat tabir ettiğimiz tipler rahatlıkla bulup besleyebiliyor.Beslemeyi serbest yapıp belirli aralıklarla denetlemek, hangisinin tehlikeli olduğuna karar verip el koymak bana göre daha mantıklı.
    maxi97 ve SolidRider bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    baksırcıyık gardaş
    takendy, cece89 ve umurcan bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 CC
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pitbull tehlikeli veya saldırgan değildir.Çok güçlüdür.Güç sadece köpek konusunda değil her konuda yanlış ellerde tehlikeye dönüşür.Elindeki gücü hangi yönde kullanacağın sana kalmış.
    Bazı tipler kendi ezikliğini gizlemek için pitbull alırlar.Küçük yaşta kulaklarını keser, insanlardan uzak bir yere bağlar vs... saldırgan yetiştirirler.Ondan sonra alır bi de hava atmaya çalışırlar.
    Pitbull vahşeti diye gördüğünüz videolar var ya pitbulların yüzdece çok küçük bir kısmı.Bunların onlarca katı dost canlısı pitbull var.
    İnsan için de bu aynıdır nasıl bir ortamda yetişirse, ne görürse onu yapar.Dediğim gibi Pitbullun tehlikesi dediğim gibi güçlü olması ve yanlış ellerde olmasından kaynaklıdır.
    Yasaklanması çözüm değil, böyleyken bu serseri-psikopat tabir ettiğimiz tipler rahatlıkla bulup besleyebiliyor.Beslemeyi serbest yapıp belirli aralıklarla denetlemek, hangisinin tehlikeli olduğuna karar verip el koymak bana göre daha mantıklı.
    Kopegi yetistirme elbette onemli bir faktor ancak yasanan olaylari incelerseniz iyi yetistirilmis pitbullarinda bircok saldiri olayina karistigini gorursunuz .dediginiz bu gucu kontrol etmekte kopek sahiplerinin aciz kaldigi ortada .insan hayati herseyden daha onemlidir .Risk %1 bile olsa kimse buna musade edemez . Ruhsatsiz silah tasimaktan bi farki yoktur .ne kadar kotu yetistirilirse yetistirilsin Anadolu irklarinda olduresiye saldiran bir kopek turu yoktur. umarim gereken onlemler alinir uzucu haberler bir son bulur.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeklere fısıldayan adam'ın (cesar Millan) pitbull sürüsü var ve kedi gibi hayvanlar hepside.
    söylediğinizden köpekten ve psikolojisinden pek anlamadığınızı anlıyorum.
    dediğiniz kişilere Golden verseniz onu da saldırgan yapar.
    Şunu unutmayın saldırgan ırk diye bir şey yoktur saldırgan yetiştiren sahibidir.
    Pitbull sert olmaya meyilli bir ırktır ve küçük yaşta her hareketini düzelterek büyütmek gerekir.
    köpek psikolojisi mi
    kardeşim pitbull dediğin köpek saatli bomba gibidir bir gün mutlaka patlar. dünyada sürekli pitbull saldırıları oluyor. bu köpeklerin beslenmesi kanunla yasaklanmalı. ayrıca asıl pitbull besleyenlerin psikolojisine bakmak lazım. ayrıca hangi tür olursa olsun tasmalı ve ağızı korumalu olarak dolaştırılmalı fakat insanımızda devletimizde bu konuya duyarsız.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Kopegi yetistirme elbette onemli bir faktor ancak yasanan olaylari incelerseniz iyi yetistirilmis pitbullarinda bircok saldiri olayina karistigini gorursunuz .dediginiz bu gucu kontrol etmekte kopek sahiplerinin aciz kaldigi ortada .insan hayati herseyden daha onemlidir .Risk %1 bile olsa kimse buna musade edemez . Ruhsatsiz silah tasimaktan bi farki yoktur .ne kadar kotu yetistirilirse yetistirilsin Anadolu irklarinda olduresiye saldiran bir kopek turu yoktur. umarim gereken onlemler alinir uzucu haberler bir son bulur.
    O zaman;

Diğer köpeklerin %1 de olsa saldırma ihtimali var, onlara da müsade edilmemeli.
    Otomobiller %1 den daha yüksek tehlike oranına sahipler insan hayatı için, buna da müsade edilmemeli.
    Yediğimiz yiyeceklerde öldürücü virüs olma ihtimali %0 değildir, hiçibirine müsade edilmemeli.

Sonuç olarak, bunlar biraz abartı örnekler olsa da tabiatta her şey risk taşır, insan da bu riskler üzerinde yaşamını sürdürür.

Bahsi geçen köpekler içgüdüsel olarak şiddet barındırsa da çocukluktan başlanarak uygulanan bilinçli bir egitimle bir golden kadar uysal hale getirilebilir. Ama onları uzaklaştırmak, barınaklara kapatmak hiçbir zaman doğru çözüm değildir.

Polis gorduklerini toplasin yine yeterli adamlar her yerde gezdiriyor hatta cogu zaman tasmasiz

Ararsınız ilgili kurumu, gelir ağızlık taktırtırsınız. Ama diğer türlü köpeği sahibinden ayırmak hiç etik değildir.

Saygılar.
    dockerengin bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Türk Ceza Kanununun, 177. Maddesi;
    “… Gözetimi altında bulunan hayvanı, başkalarının hayatı veya sağlığı bakımından tehlikeli olabilecek şekilde serbest bırakan veya bunların kontrol altına alınmasında ihmal gösteren kişi, altı aya kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır…
    maxi97 bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Pitbull'un davranışlarının tamamen sahibine bağlı olduğunu düşünüyorum. Ben köpeklerden korkarken yavru sayılacak bir pitbull ile onlara alıştım, sevmeye başladım. Arkadaşımın iki tane pitbull'u oldu ikisini de ellerimle besledim, birisine saldırdığını da görmedim.
    Espaniole bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Senelerce pitt besledim ne birine saldırdığını nede asi bir davranışını gördüm. Her köpek gibi pittde saldırmaya meyillidir. sokak köpekleri pittbullardan daha saldırgan. pittbull saldırınca gücünden dolayı fazla hasar bıraktığı için gazetelere 3. sayfa haberi oluyor. ve nereye şikayet ederseniz edin kimsenin köpeğini alamazsınız. sadece gezdirmek için tasma ve ağızlık ile dolaştırılması gerekir. pittbullda bütün köpekler gibi nasıl eğitilirse o şekilde davranır. Genelde köşe başı serserilerin de ve köpek beslemeyi bırakın kendini yetiştirememiş insanların elinde gördüğünüz için size o insanlar yüzünden itici gelebilir ama bunda köpeğin suçu yok.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Biz de seni gördüğümüzde polise, belediyeye şikayet edelim mi toplasınlar diye? Dünya üzerinde insan kadar tehlikeli bir canlı yoktur. Çok yakın bir arkadaşım zamanında yavruyken sahiplendiği bşr pitbull yetiştirmişti. Bu pitbull sürekli olarak sevgi ve ilgiyle büyüdü. Hayvanın diğer köpeklerden hiç bir farkı yok. Bir insanı da aç bıraksan, karanlık odaya koysan, sürekli dövsen ve çiğ etle beslesen o da vahşi olur, bana güven. Hayvanlara bu şekilde eziyet edenlerin ve "hayvanların toplatılması gerekiyor" diyen zihniyetlerin bence toplatılması daha yerindedir.

NOT: Köpek kadar sadık bir dost da asla bulamazsınız. Sizi ne aldatır, ne yalan söyler ne de ortada bırakır. Sizin fakir veya zengin olmanız da onu alakadar etmez. Siz onu severseniz o da sizi karşılıksız olarak sevip sahiplenecektir.

Motosikleti
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerce pitt besledim ne birine saldırdığını nede asi bir davranışını gördüm. Her köpek gibi pittde saldırmaya meyillidir. sokak köpekleri pittbullardan daha saldırgan. pittbull saldırınca gücünden dolayı fazla hasar bıraktığı için gazetelere 3. sayfa haberi oluyor. ve nereye şikayet ederseniz edin kimsenin köpeğini alamazsınız. sadece gezdirmek için tasma ve ağızlık ile dolaştırılması gerekir. pittbullda bütün köpekler gibi nasıl eğitilirse o şekilde davranır. Genelde köşe başı serserilerin de ve köpek beslemeyi bırakın kendini yetiştirememiş insanların elinde gördüğünüz için size o insanlar yüzünden itici gelebilir ama bunda köpeğin suçu yok.
    Bir de anlasa şunu milletimiz.
    Find what you love and let it kill you.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Bende öğrencilik yıllarımda kıbrısta pitbull beslemiş birisi olarak köpekten çok sahiplerinin tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden şikayet doğrultusunda köpeğin cezalandırılmasından da rahatsız oluyorum. Zaten şöyle bir durumda var malesef şikayet etsenizde bir sonuç alamayabilirsiniz sonuçta karne kayıtı yaptırırken resmi olarak pitbull cinsini kayıt ettiremeyeceğiniz için çoğunun karnesinde farklı cins olduğuna dair ibareler var. O köpeğinde pitbull olmadığını sadece bir bilirkişi kanıtlayabilir onun içinde bir olaya karışması yada çoklu şikayet şart gibi duruyor.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Polislerin işi yok mu gelip bize ceza yazarlar onların tek işi bu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)