Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Soygunun Bir Başka Adıdır HGS!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Geçen ay çıktığım hatay-sakarya seyahatini ekseriyette otoyolları kullanarak yapmıştım. Eve bir ceza kağıdı gelmiş toplamda 600 küsür lira ceza. Girdim internetten plakayı sorgulattirdim tarihler istikamet ve geçirdikleri cezaları sıralamışlar. Aradım müşteri hizmetlerini durum hakkında bilgi almak istediğimi söyledim açıklama olarak yetersiz bakiye ile geçiş yapıldığından dolayı bu cezanın geldiğinden yetersiz bakiye ile geçiş yapıldığında en geç 1 hafta içinde bakiye yüklenmesi halinde cezai işlem uygulanmadığını vs anlattı durdu.

Şimdiiii gelelim can alıcı noktayaaa
    benim bir plaka üzerine 2 farklı hgs kartı çıkarma gibi bir durumum varmı?
    Bu aracı devlet kayıtlarından gizli trafikten düşürme durumum varmı?
    E madem öyle ulan ...... (boşluk doldurup popüler olabilirsiniz) 7 gün nedir? 7gün içinde yükleme yapmadım diye sen bana nasıl bir kafayla geçiş ücretimin 10 katını itelemeye çalışırsın?
    La dedim bi benmi malımda böyle bir ceza yedim diye araştırma yaptığımda milletin söve saya usanmadığını görüp sizinde biraz sövmeniz, mahrum kalmamanız için konuyu açtım. Buyrun boşluk doldurmaya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Her ..k için eve kagıt gönderip telefondan ulaşıyorlar. Ulan ..t kadar dükkan bile telefonla mesaj atıp reklamını yapıyor. Tabi bunlar sokacak ya kol kadar.. 1 hafta geçtikten sonra haberin olmuştur zaten. Geçenlerde Ankara'daydım. Sürekli son model spor arabalar geçiyor ordan burdan. Şimdi düşünüyorumda işte bunun gibi senden benden ondan bundan cıkan paralarla millet çoluğuna çocuguna öyle araba alıyor.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Senin benim gibisinden böyle böyle sövüşleyenlerin çoluğundan çoçuğundan çıkar umarim..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne alakası var arkadaş, kural en baştan belli. Tura çıkıyorsun ama bakiye sorgulamıyorsun. Hem zaman sınırı olmazsa benım gibi yılda bir- iki kere geçen adam ölmedik ya öderiz derse devlet 3 kuruşu 1 yıl beklesin mi ?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yok beklemesin niye beklesinki alperinde dedigi gibi ota ..ka mesaj atmasını biliyorken hiç bir bildirim yapmadan gelsin seni beni soysun..
    zihniyetine kurban oldugum ne diyeyimki sana
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150
    Devlet oraya LED tabela dikmiş ve bakiye az olduğunda seni bu tabela ile uyarıyor. Sen kafanı kaldırıp tabelaya bakmıyorsan devlet ne yapsın ? Bende de oldu böyle durumlar rahat bir şekilde çözüme kavuşturdum !

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı ortamxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet oraya LED tabela dikmiş ve bakiye az olduğunda seni bu tabela ile uyarıyor. Sen kafanı kaldırıp tabelaya bakmıyorsan devlet ne yapsın ? Bende de oldu böyle durumlar rahat bir şekilde çözüme kavuşturdum !
    Bu konuda haklısın tamam da peki trafik cezaları ne olacak? Arabamı satarken 2 sene öncesinin cezası 2 katı faizle noterde karşıma çıktı. Bu ceza 2 sene boyunca ne postayla evime bildirildi, ne internetteki sorgulamalarda, ne muayenede, ne de başka bir yerde karşıma çıktı. Bedavaya bir ton faiz ödedim. Bu Hgs sistemi çok sıkıntı oldu. Ben hala adam akıllı çalıştığına inanmıyorum. Keşke Hgs çıkartmak yerine bütün gişeleri Ogs yapsalardı. Okumama gibi bir sorun da kalmazdı.

Bu arada rahat bir şekilde çözüme kavuşturduğunuz durumu da açıklayabilirseniz buradaki arkadaşların da işine yarayabilir.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Birilerinin saçma sapan şeyler yüzünden saçma sapan cezalar yiyor olması niye ve nasil bu kadar doğal hatta haketmis olarak değerlendirilebiliyor anlam veremiyorum. Ve işin asıl garip tarafı bir başkasının yaşadığı olaya bu şekil tepkiler veren insanlar kendi başlarına benzer bi olay geldiğinde çevresinden herhangi biri boyle bu kez kendisi gibi davranarak bu mantik uzerinden yorum yapmaya kalktiginda daha da çirkin bir tavir takiniyorlar.
    Garip şu insanoğlu..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ogs yada hgs..

birbirinden ne farkı var??

ikisindede durmadan geçiyoruz...

madem hiçbiryerde nakit ile geçemiyoruz..

neden tek tip geçiş yöntemi yok????

neden insanlar ya ondadır ya şunda gibi aynı ama farklı şeylere yönlendirilmek zorunda bırakılıyor???

yaşadığı ilde ne köprüsü ne otoyolu olmayan vatandaş, sadece 5 senede belllki bir kere otoyol kullanacak diye neden hgs yada ogs almak ve neden bir daha belkide 10 sene sonra bile kullanmayacağı sisteme hava parası vermek zorunda kalıyor??
    crxforever bunu beğendi.

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ogs yada hgs..

birbirinden ne farkı var??

ikisindede durmadan geçiyoruz...

madem hiçbiryerde nakit ile geçemiyoruz..

neden tek tip geçiş yöntemi yok????

neden insanlar ya ondadır ya şunda gibi aynı ama farklı şeylere yönlendirilmek zorunda bırakılıyor???

yaşadığı ilde ne köprüsü ne otoyolu olmayan vatandaş, sadece 5 senede belllki bir kere otoyol kullanacak diye neden hgs yada ogs almak ve neden bir daha belkide 10 sene sonra bile kullanmayacağı sisteme hava parası vermek zorunda kalıyor??
    Birilerinin cebinin dolması gerekiyor. Daha ilk aşamada HGS uygulamasını başlatmak varken, OGS, KGS gibi saçma sistemler devreye girdi. Her birinde birilerinin cebi doldu. Olay bu.

Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Bende benzer bir durumu yaşadım.ceza kağıdı geldi eve 2 gün önce 2013 ocak ayındaki ceza 2014 mayıs 27de geldi.10 bucuk lira olan ceza katlanarak 115 lira olmuş . ilginç olanda şimdiye kadar motosikletimle değil o güzergahtan geçmek yakınlarından bile geçmedim kafalarına göre ceza yazmışlar.itiraz dilekçesi yazdım faksladım bakalım ne olucak...bu arada bahsettiğim hgs..

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    gecen hgs dolum yaptircakim, gorevli ayni plakaya fakat baska isim ile kayitli 2. bir hgs oldugunu soyledi. motoru 0 kilometre nisanda aldim....

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    hgs nin dolum mecburiyeti bile bence soygun.
    geçmediğim yol için neden hesaba para yatırmak
    zorundayım anlamış değilim.hgs ogsnin yanına paralı gişe de konulmalı.mümkünse parasız yoldan gidiyorum bu yüzden.

Benhur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR125R -2012 ~ CBR954RR 2003
    6. Sinif hgs alip karti zimbirtisini ofiste birakiyorum artcim varsa giseden gecislerde plakayi kapattiriyorum yada gisenin duvarina yakin geçiyorum 1. Kopru kullanmayacaksam kendim giseden once kapiyorum ne polis ne uygulama nede baska sıkıntı oluyor olaki okursa okumadiklarina sayiyorum oyle devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen hgs dolum yaptircakim, gorevli ayni plakaya fakat baska isim ile kayitli 2. bir hgs oldugunu soyledi. motoru 0 kilometre nisanda aldim....

Oooo bu muhabbetin derinlerine inersek senlik var belki de çalıntı bir motorun piyasaya geri dönüşümü isimli cevreci bir durumla karsi karşıyayız

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seçimler yaklaşıyor mitinglere para lazım böyle boktan yere ödediğim paraları toplasam herhalde bir motor parası ederdi

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birilerinin saçma sapan şeyler yüzünden saçma sapan cezalar yiyor olması niye ve nasil bu kadar doğal hatta haketmis olarak değerlendirilebiliyor anlam veremiyorum. Ve işin asıl garip tarafı bir başkasının yaşadığı olaya bu şekil tepkiler veren insanlar kendi başlarına benzer bi olay geldiğinde çevresinden herhangi biri boyle bu kez kendisi gibi davranarak bu mantik uzerinden yorum yapmaya kalktiginda daha da çirkin bir tavir takiniyorlar.
    Garip şu insanoğlu..
    türk milleti domalmayı sever ;)
    Son yıllarda gündem hep bununla alakalı aslında

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bende de var ceza.

ilk girişte okumadığından, çıkışta da eeen uzak mesafe ücreti alına alına ( giriş yerlerinde bu yüzden bilerek okunmuyor, okutmuyorlar ) - ye inmişim..haberim yok .. ben var diye geziyorum. sonra ard arda cezaya girmişim.. 121 tl ve 130 tl. ağustos ayından beri bekliyor.. motoru da sattım. ne olacak bilmiyorum. iptal ederken ödenecek sanırım.. zaten o tarihte motor benimken benim adıma çıkmıştı o şey

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Eski motosiklette HGS vardı. Yenisine almayacağım. Plakayı kapat geç gardaaaş

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bu konu çok tartışıldı. Çok kalpler kırıldı.
    Aptal yerine konacağıma bende kapatıp geçiyorum.

Motosikleti
    Honda CB500F
    Buda benden

Geçişler de okumadığı için her seferinde 7,25 TL kesmiş, bakiye bitince de cezaya girmiş. Cezayı da 7,25 TL üzerinde kesmiş
    Dün müşteri hizmetlerini aradım haftaya kadar düzelteceklerini söylediler, bakalım... Demek ki kontrol etmesem o para benim cebimden bir şekilde çıkacaktı.

Hem araba ile aynı parayı ver, hemde kartını okumadığı için her seferinde 7,25 TL kesilsin, bildiğin soygun. Bundan sonra plaka kapatıp geçerim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)