Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kaynak makinası önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    merhaba arkadaşlar. artık kendi kendime bişeyler yapmak adına alet edevat almaya başladım. kaynak işinden pek anlamadığım için anlayan arkadaşlar varsa şu kaynak makinesi benim amatör işlerimi görmeye yetermi tavsiye almak istiyorum..
    http://www.hepsiburada.com/liste/myt...oryId=13003125
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    gayet güzel görür işini..tabi amatörce ve sürekli elektrod yakmamak şartıyla...
    aslınla sargılı değilde invertör olanlarından alabilirseniz kaynak yapmanız da daha kolay olur..elektrodu daha güzel yakarlar.çoook daha da hafif olurlar.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    onlar ne fiyatlarda peki bi örnek link atabilirmisin rica etsem?

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    160 amper iş görür ağırlığı 16 kg , şimdi sana önemsizmiş gibi gelecek ama iş başında hafiflik çok önemli rol oynuyor fiyatı güzel , kasası yeni model gibi göründüğüne bakma , yapıştığı zaman elektrodu koparmak için uğraşır durursun , yani yeni kasa ama teknoloji eski ve doğrudan yapılan işin kalitesini etkiler , bobinli eski tip makinalar ve o yüzden ağır basıyorlar .

invertör makinalara bakmanı şiddetle tavsiye ederim , 350 ila 600 civarındadır fiyatları 1000 liraya olanlarda var markalı kaliteli ,italyan vs. ürünler bütçe meselesi , ama 135 lira ödeyerek bunu almaktansa 350- 400 liraya invertör makina almanı şiddetle tavsiye ederim , kaynak yapmayı seversin , hafif kullanışlı , 3.5 elektrodu çatır çatır yakar no problem , yapacağın işten zevk alırsın zevkle çalışırsın

350 liradan aşşağıya invertör denen makinalardan huylanmanı tavsiye ederim şu ana kadar o fiyattan aşağıda makina denk gelmedi , daha bu gün işyerimde binde bir olacak yoğurma kazanının çatal kolundan biri kırıldı , bu arada kol kromdur , çatır çatır kaynattım, rutil, bazik , krom,elektirot hiç farketmez ver coşkuyu yaptığın iş sağlam ve kusursuz olsun , kaynak yapmak ve yaptığın kaynağın olması gerektiği gibi olması hayati önem taşır , her zaman bahçe kapısı çit kaynatmayacağını düşün , yeri gelecek hayati önemi olan yerlerde çalışmaların olacak kafanda acaba ile yaşamak adamın canını sıkar

kaynak kaynak makinası dedinde ondan tecrübeyle sabittir bildiğimi söylerim bu arada kle sözün 2 oldu , yani 2 tur pincem habarın ola
    srknbdm bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    herşeyi yapan irfan abiiiii benim şu kle nin beyninide yap sonra türkiye turuna çık istersen

bak bu kaynak makinası tamda 350 tl sınırında alınırmı?? al dersen alacam
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...57564741/detay

Motosikleti
    http://www.ereyon.com.tr/urun/stanley-super180.aspx bu alet çok güzel yakından inceledim ama parasıda iyi

http://www.uzunogullari.com/index.ph...product_id=102 bunun aynısını kullanıyorum fiyatı bayağı düşmüş

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    benim yolladığımı beğenmedinmi?? onun fiyatı baya bi uygun ve cat iyi bi marka

Motosikleti
    200 amper olması güzel ama marka garantisinin arkasında durursa alınır , cat marka hiç bir esnafta görmedim , markanın üzerini sansürlemişler bundan huylandım ben bu konuda bire bir dükkan karantisi alırım abi damdan düşse bişeycikler olmaz işini geç azıcık daha zorla bütçeyi takım yapacaksan en iyisini demiyorum ama orta yollusunu mantıklı olanı al derim , takım çalışır usta övünür bunu unutma , hiç olmazsa verdiğim 2 linktekini al (KL ) hem motorun markasınada uyuyor

bu arada senin motorun beynine ne oldu bir tane gpz 500 var beyni uyarsa sorarım senin için .

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

sanırım bu motorla seninki aynı yapıya sahip ama ynılıyor olabilirm sen daha iyi bilirsin bir araştır istersen bunun beyni olurmu sana ?

bak bak bak bak resimin tam sağ üst , köşesinde yatıyor galiba kuzu gibi

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    beyin yandı. bendekinin kodu 21119-1320 şu anda bi elektronikçide yapmaya çalışırım dedi. olmasa sana dönerim

şimdilik mondi guzzim le idare ediyorum.
    bu motorun bütün tasarımı bana ait olmasına rağmen sırf alet edevatsızlıktan birsürü para döküldük. aklım başıma geldi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7037159/detay/

Motosikleti
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyin yandı. bendekinin kodu 21119-1320 şu anda bi elektronikçide yapmaya çalışırım dedi. olmasa sana dönerim

bu motorun bütün tasarımı bana ait olmasına rağmen sırf alet edevatsızlıktan birsürü para döküldük. aklım başıma geldi

evet seni anlıyorum takım taklavat yoksa bu işlere bulaşmayacaksın yoksa benim gibi atölyen olur bende gazaltı ve tıg kaynağı alma hayallaerindeyim , tabi bununla sınırlı değil hepsi , hidrolik boru bükme , birde küçük çaplı bir metal torna , frezee, vs. alacağım bittimi ? ulen atölye eksiği bitermi ?

bu gün motor yapmaya başlarsın yarın uçak tikat et sıyırma benim gibin

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    sıyırasım var

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    trafolu ucuz makinalarda ampere fazla takılma. 120-140 amperde 3.25 rutil elektrotu rahat yakarsın.
    başlangıçta 2.5 rutil elektrotu yakan bir makinada işini görür.

ama bu trafolu kaynak makinalarında kaynak yapmak beceri ister. başlarda elektrotu çok yapıştırır. sonra alışırsın.

bide trafolu makina yüksek akım çeker sigortaları attırır. invertor ups ile bile çalışır.

invertör makinanın dikişi trafoludan daha kalitelidir.

bazik ve paslanmaz elektrotları invertör çatır çatır yakar. trafoluda rutil elektrot hariç yakamazsın.

benim 3 kaynak makinam var.
    1 trafolu soyberg 250amper (16kg)
    2 adet invertor fimer x175 (3 kg)

tüm gün kaynak yaptığımdan bozulabilir diye fimerin üstüne aynısındam 1 tane yedekte tutuyorum.

invertor olanı 450 tl ye aldım.
    trafoluda 250 falandı.

özet 40 yılın başında rutil kaynak için trafolu
    para varsa ve kalite istiyosan invertor.

sorabilisin özelden
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    teşekkür ederim bilgilendirme için

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mondial modifiye böyle olur diye ilan vermişsin.Kusura bakma ama ortada modifiye yapılmış bir motosiklet göremedim.Tasarım demişsin orda tasarımda yok.
    motoru hangi şekle soktun şimdi onların bir sürü ismi var..bobber chopper,cruiser,cafe racer vs ... hiç birşeye benzemiyor..Çok çalışman gerek.. bsabora var nickinden arat bul bak o yapıyor böyle şeyler tasarım dizayn vs.. SANA KAYNAK İÇİN BİR ŞEY ÖNEREYİM İLK BAŞTAN.Bu bir ilaç adı kaynak yapmasınıda bilmiyorsan gözlerin yanacak uyuyamayacaksın.İlacın adı ONADRON.yanında bulundur.

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    ben bi taklit yapmaya çalışmadım dostum içimden nasıl geldiyse öyle yaptım. onun için birine benzetmeyede çalışmadım. senin modifiyeden anladığın adanada ki cg ler galiba aynaları sök, tekerleri incelt, motoru güçlendir, sağına soluna janjanlı parlak şeyler yapıştır, zenon far birde sağına soluna led ışık taktınmı al sana modifiye dimi...

ben bi taklit yapmaya çalışmadım dostum içimden nasıl geldiyse öyle yaptım. onun için birine benzetmeyede çalışmadım. senin modifiyeden anladığın adanada ki cg ler galiba aynaları sök, tekerleri incelt, motoru güçlendir, sağına soluna janjanlı parlak şeyler yapıştır, zenon far birde sağına soluna led ışık taktınmı al sana modifiye dimi...
    Modifiye demek güçlendirme demek kaportaya yaparsın motora yaparsın yaparsın oğlu yaparsın.Sonu yok.Ama birde göz var nizam var yani.iLanın başlığında Kendi yaptığını överken bişey yok başkasının yaptığına gelince modifye öyle olmaz de.
    Taklit yapmıycan zaten yakışanı yapacan.Birşeyi değiştirirken uyumu olacak güzelliği olacak.Dizayn işi,tasarım işi görselliktir.İddia varsa öyle olmaz böyle olur diye resim açıldığında çıkan görüntünün al benisi olmalı.Yaptıramazsan kle beynini yapacak adam var Adanada.Haberin olsun Uzağa gitme motorunda yatmasın kenarda...
    buyur bak nasıl oluyor gör tasarım işi.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basladi.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...n-yapilma.html

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Sana Önerim Uzun ömürlü sağlam bişey istiyorsan OERLIKON,GEDİK GEKA,EXPRESSWELD Ama en az 400 ve üzeri gözden çıkar
    Bunlar En iyi Çanta kaynak larındandırlar 220V Eskisi gibi evde takınca diğer herşeyin fişini çekmene gerek kalmaz Aman sen sen ol Sırf kasası büyük görnüyo diye O iyisidr sanma Çanta kaynak orlama 6,9 kg arası olur yeniler için konuşuyorum bizim dükkanda 39kilo kaynak 5 kg kablo kaynak vardı artık nasıl çantaysa Mümkün olduğunca hafif olsun Ama fan sağutucusuna dikkat et ufak olduğu için hemen ısınmasın
    srknbdm bunu beğendi.
    Sado

Motosikleti
    Cat 428c :D
    BURASI MOTOSİKLEET FORUMU LÜTFEN MOTOSİKLETLE İLGİLİ ŞEYLER SORUN !!!
    diye bir espiri yapmak geldi içimden
    frantisec ve srknbdm bunu beğendiler.
    Pşşştt Unutma ! Sen Bu Yazıyı Okurken Birileri 299 + da Adrenalin Patlaması Yaşıyor

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    zevk meselesi. sen sevmemiş olabilirsin motoru ama kırmızı ışıkta bile kafayı camdan uzatıp soru sorup beğenilerini belirtiyor insanlar. ayrıca bu motoru zaten ikitane motorum varken sırf üstünde oynamak için aldım. aklımdaki buydu ve yaptım.. darısı 350 lik jawa lazere. onunla ilgilide kafamda bir plan var onuda beğenmeyenler olur ama hiç önemli değil ben istediğimi yaparım....
    BSA nın eline sağlık güzel yapmış..
    beyine gelince şu anda elektronikçide olur inşallah olmasa sizlerden yardım isterim..[COLOR="Silver"]

zevk meselesi. sen sevmemiş olabilirsin motoru ama kırmızı ışıkta bile kafayı camdan uzatıp soru sorup beğenilerini belirtiyor insanlar. ayrıca bu motoru zaten ikitane motorum varken sırf üstünde oynamak için aldım. aklımdaki buydu ve yaptım.. darısı 350 lik jawa lazere. onunla ilgilide kafamda bir plan var onuda beğenmeyenler olur ama hiç önemli değil ben istediğimi yaparım....
    BSA nın eline sağlık güzel yapmış..
    beyine gelince şu anda elektronikçide olur inşallah olmasa sizlerden yardım isterim..[COLOR="Silver"]
    not : 350 jawa laser diye bir modeli yok...olanları söyleyeyim ts 350(twin sport) type 638 olanı -style 350 type 640 olanı. ts ler ilk 1984 de üretilmiştir.
    laser 250 cc olanıdır.jawa konusunda sorunun olursa mersinde Ninja motora git Yüksel usta Yardımcı olur.yeni adliyenin orda dükkanı var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)