Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gümrük, Airsoft silahı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Dostlar selamlar.

Bu airsoft meselesine FENA merak salmış durumdayım. Oldum olası silahları sevmişimdir, bir tane almak istiyorum eli yüzü düzgün bir airsoft silahı ama trde çok çok pahalı.

Yurtdışından getirtebilirim, kargo dahil bile burdakinden çok çok ucuza gelir. %20 gümrük vergisi de kabulum ama gümrükten geçer mi bu meret ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gümrükten geçmesi yasak çok şey geçip bana ulaştı bugüne kadar. Hiçbir kargom takılmadı, ama bu demek değildir ki takılmayacak. Sanıyorum senin alet gümrükten geçişi serbest olsa dahi oradaki görevlinin insiyatifine göre eline geçebilir de geçmeyebilir de.
    Satıcıya sorma imkanın var ise en doğru cevabı kendisi verecektir.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Üstüne airsoft olduğunu ibraz eden yazıyı satıcıya yazdırırsanız geçer.Geçmesede vergiyi öder alırsınız.Aa xraydan silah gözüktü diye ayırmıyorlar hemen kenara herşeyin bir prosedürü var.Bunun ile ilgili başlıkları forumumuzdan inceleyebilirsin.www.airgunturk.com

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    alışveriş yapanlar var . sorunsuz olarak gerçek silah namlusu teslim alan da oldu . kısmet işi biraz :D
    mesela
    http://forum.turkairsoft.com/

havalı silah hastalığı zamanında parça almıştım
    gümrühe takılırsa emniyet müdürlüğüne incelemeye ordan balistik teste gidiyor . masrafı , uğraşması hepey sıkıntılı ama teslim ediyolardı.
    gümrü

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    James Bond filminde çalıştım, ateş etmek için herhangi bir mekanizması olmayan silahlar gümrükten geçirilmediği için film 1ay gecikti.

Airsoft işini bilemiyorum.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fcp almicaksan hiç uğraşma bir tane çiftli kırma al o daha iyi

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fcp almicaksan hiç uğraşma bir tane çiftli kırma al o daha iyi
    airsoft oyunlarına katılmayı düşünüyorum hocam kimseyi öldürme peşinde değilim.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Asıl mesleğim ihracat ama gümrük&ithalat konusunda biraz kafa yorayım.

Öncelikle önemli olan malın gerçek değeri , eğer malzemenin değeri 75 $ ve üzeri ise Türkiye gümrüğünde beyana tabidir. Yani ithalat işlemi gerçekleştirmen lazım. Bu işlem uzun, sıkıntılı ve masraflı olabilir. Ama göndericiden ürün bedelini düşük göstermesini rica edersin , 75 $ altı bir bedel yazarsa beyan durumu ortadan kalkar. Under invoice diye tabir edilen durum.

Gönderici malzemeyi gönderir , türkiyeye gelir gönderi , değeri 75 $'ın altında olduğu için beyansız girer. Gümrükçü evraklar üzerinde ürünün G.T.I.P numarasına bakar. Gtip numarasından ürünün havalı oyuncak silah olduğunu görür. Gümrük memurunun iyi günündeysen ürün sorunsuz geçer, ama tespit'e sokturma şansıda vardır. Bu durumda ikinci bir işlem yapılması gerekir. 2.işlemi büyük kargo firmaları ücretsiz yapıyor.

Pazartesi günü biri ile görüşücem bu konuyu , en geç salı günü sana kesin bilgilerle dönerim dostum.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı SmirnouF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl mesleğim ihracat ama gümrük&ithalat konusunda biraz kafa yorayım.

Öncelikle önemli olan malın gerçek değeri , eğer malzemenin değeri 75 $ ve üzeri ise Türkiye gümrüğünde beyana tabidir. Yani ithalat işlemi gerçekleştirmen lazım. Bu işlem uzun, sıkıntılı ve masraflı olabilir. Ama göndericiden ürün bedelini düşük göstermesini rica edersin , 75 $ altı bir bedel yazarsa beyan durumu ortadan kalkar. Under invoice diye tabir edilen durum.

Gönderici malzemeyi gönderir , türkiyeye gelir gönderi , değeri 75 $'ın altında olduğu için beyansız girer. Gümrükçü evraklar üzerinde ürünün G.T.I.P numarasına bakar. Gtip numarasından ürünün havalı oyuncak silah olduğunu görür. Gümrük memurunun iyi günündeysen ürün sorunsuz geçer, ama tespit'e sokturma şansıda vardır. Bu durumda ikinci bir işlem yapılması gerekir. 2.işlemi büyük kargo firmaları ücretsiz yapıyor.

Pazartesi günü biri ile görüşücem bu konuyu , en geç salı günü sana kesin bilgilerle dönerim dostum.
    75 doları geçerse gümrük vergisini de ödemeye razıyım geçsin yeter hocam..

haber bekliyor olacağım
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaygısızı allah kayırır de ve al gitsin. Geçerse senindir, geçmezse zaten hiç senin olmamıştır o silah.

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaygısızı allah kayırır de ve al gitsin. Geçerse senindir, geçmezse zaten hiç senin olmamıştır o silah.
    Parası da havaya gider yanlız

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Yurt dışından gerçeğinin birebir aynısı model ak-47 siparis ettim gümrükte el koydular.Gerekçe yasakmış ve gerçeğe çevirebilme olasılığı yüksekmiş..Dava açmıştım,mahkeme gününü bekliyoruz..O zaman kuru sıkı satışıda yasaklanmalı..Kusu sıkıdan bozma silahtan bol ne var ki milletin elinde..

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    şöyle bişey uldum nette

http://forum.turkairsoft.com/airsoft...r-yasal-durum/

"Türkiye'de ithalat problemleri ve bürokrasi nedeniyle henüz kendine yer bulamamıştır. İthalat için silahın namlusunun turuncuya veya kırmızıya boyanması gerekmektedir."

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devlet memurlarının insiyatif alamaması ve bilgisizliği. Neden olacak başka. Tarih, coğrafya, ve bilmem kaçıncı cumhurbaşkanının ismi ile devlet memuru sınavı yaparsan elindeki memurlar böyle olur. Yarın bu memur önce idari amir, sonra genel müdür olur. Don bile sokamazsın ülkeye. Havalı tabanca olsa anlayacağım hadi adam airsoft silahı alacak altı-üstü. hiamınaadasdfa

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biz atıcılık lisansıyla gümrükten tüfek ve tabanca sokabiliyoruz da airsoft getireni ilk defa duydum

Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz atıcılık lisansıyla gümrükten tüfek ve tabanca sokabiliyoruz da airsoft getireni ilk defa duydum
    Hocam türkiyede çok çok pahalı bu ürünler. Adam gibi birşey almaya kalkınca yurtdışından maledeceğinin rahat 2 kat fazlasına denk geliyor.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam türkiyede çok çok pahalı bu ürünler. Adam gibi birşey almaya kalkınca yurtdışından maledeceğinin rahat 2 kat fazlasına denk geliyor.
    ucuz olan ne var ki

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    75 doları geçerse gümrük vergisini de ödemeye razıyım geçsin yeter hocam..

haber bekliyor olacağım
    Dostum rica etsem almayı düşündüğün yere bir mail atıp ürünün H.S. Code'unu sorabilirmisin ?

Ingilizce " Please give me the H.S. code of the product" yaz yeter. Ürünün bu H.S. kod dediğim kodunu öğrendikten sonra konu netleşmiş olacak.
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)