Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MotoGP 13 oynayanlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E

Selamlar.

Yaklaşık 3 aydır oynuyorum bu oyunu ve halen açar oynarım henüz sıkılmadım çok acayip olmuş. Motosiklet ve yarış sevenler için birebir.Grafikler,motor sesleri,yapay zeka,kask içi ve dışı görüntüler çok iyi yapılmış.Oynayanlar bana hak vereceklerdir.

Oyuna çaylak olarak başlıyoruz. İsmimiz soy ismimizi yazıyoruz. Sonra nickimizi, numaramızı, yaşımızı, ülkemizi, sürüş şeklimizi, tipimizi, teknik adamlarımızı ve kask&tulum renklerimizi seçiyoruz.

Sürüş şekli virajımıza direk olarak etki ediyor.Balanced, elbows up, shoulder out, body out ve old school stilleri var (body out derim).

Bir çok kask rengi var ama sadece x-lite markasına yer verilmiş. Diğer yarışçılarda Shoei, Arai, AGV gibi kasklar görünce insan 'ne ayak' diyebilir. Tulumda da sadece bot ve eldiven rengini ayarlayabiliyoruz. Kaskla beraber güzel görünüm oluşturmak mümkün.

İlk olarak 250 lik 50 hp aletlerle yarışıyoruz. Öyle armut piş ağzıma düş gibi hemen Rossiyle kapışamıyoruz. Bu sınıfta Salom, Vinales gibi adamlar var. İlk 4 yarışta (sezon dışı) yeteneklerimizi ölçüyorlar. Durumumuza göre takımlar teklif yapıyor ve sezona başlıyoruz. 'beni ne takımlar istedi de ben gitmedim' lafı kısmen geçerli değil, ne kadar ekmek o kadar köfte.

Bir sezonda 16-18 (hatırladığım) gerçek pist var ve ağız burun kıra kıra yarışıyoruz. Sezondaki başarımıza göre bu sefer 600 cc klasmanına geçiyoruz.

600 cc den sonra asıl erler meydanı olan motoGP deyiz. Motorlar acayip havalı ve hızlılar, ama her ne hikmetse çok kayıyorlar. İlk başlarda patır kütür düşüyoruz. Alışsak bile bu g.t ata ata gitme mevzusu hiç bitmiyor ve bu da o 'temiz gitme' hayalini suya düşürüyor.

MotoGP klasmanındaki bütün motor ve pilotlar birebir gerçek yarıştan alınma.

Oyundaki küçük detaylar hasta olunacak derecede. Mesela rakibinize vurduğunuzda size şekil şukul el kol hareketleri yapabiliyor. Virajda çok fren yaparsanız lowside oluyorsunuz. Çok gaz verirseniz de highside. Motorların kokpit ve gösterge detayları müthiş. Kontra tekniğini apaçık görebiliyorsunuz.

Oyunda yazılabilecek çok fazla detay var ama uzun uzun yazmak istemiyorum kesinlikle tavsiye ediyorum. Yeni çıkan bir oyun değil fakat burada konusunun olmadığını farkettim ve o yüzden açmak istedim.

Oyundan kareler :

tavares ve NoWyld bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben bir kaç kez oynadım, joystik ile oynadım ama kontrolü sağlayamıyorum, sürekli motor dışarı çıkıyor, gazı kesiyorum bu sefer çok yavaşlıyor, veya freni gerçek hayattaki gibi kullanamayorum neyse , sonuç pek ısınamadım, ama dediğin gibi, ses ve efektler, kurgu çok iyi

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı fusuy364 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bir kaç kez oynadım, joystik ile oynadım ama kontrolü sağlayamıyorum, sürekli motor dışarı çıkıyor, gazı kesiyorum bu sefer çok yavaşlıyor, veya freni gerçek hayattaki gibi kullanamayorum neyse , sonuç pek ısınamadım, ama dediğin gibi, ses ve efektler, kurgu çok iyi
    İlk başladığımda benim de öyleydi, düz yolda gidemiyordum. Araba yarışına alışkın olanlar için zor çünkü motor yön tuşuna basar basmaz dönmüyor, bir yatış süresi var. Ama alışınca rossi
    Korkarak yaşayamazsın!

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Öncelikle bilmeyenlere yararlı olur, bende bir kaç bilgi paylaşayım.

Arkadaşlar oyuna 250cc klasmanında başlayın ki öğrenmiş olun. Ek olarak daha iyi yarışmak için - başta zorlayacaktır - kamerayı gidona alın. Yani sıradan dış görünüm değilde gidon kamerasından oynayın; bu size viraj, hız açısından yararlı olacaktır.

Kokpitteyken hemen "Start Race" yapmayıp, sağdaki bilgisayardan ayarlarınızı motora ve havaya göre seçerseniz hız kazanırsınız. Örneğin hava çok sıcaksa ve haritada başlar başlamaz lastik ısıtacak kadar düzlük varsa sert hamurlu seçip daha hızlı gidebilirsiniz. Viteslerin geçiş aralığını, süspansiyonları ayarlayabilirsiniz. Süspansiyonlarla ilgili epey deneme yanılma yöntemiyle çalışarak şunu fark ettim ki süspansiyonlara belli bir ayar olmuyor. Sürekli haritaya ve yağışa ek olarak sürüş tarzınıza göre değiştirin ki verim alabilesiniz. Bu arada frenleme şeklinize göre öne iki disk arkaya tek disk gibi seçenekler mevcut.

Oyun başta çok zor gelecektir lâkin oynaya oynaya gelişeceksiniz. Multiplayer özelliğinden bahsedeyim, multiplayerda internet hızınız düşük değilse gerçekten eğlenceli işler çıkarabiliyorsunuz. Biz 6 kişi toplanıp yarış yaptık daha geçen hafta ve mükemmel eğlenceli geçti.
    Bu arada çok lanet bir oyundur, menü geçişleri bekletir, menü müzikleri sıkıcıdır. En kötüsü de yarışta birinci giderken küçücük bir kazayla artık asla sonunculuktan kurtulamayacak olmanızdır.

Son bir ekleme daha, oyunda hiç ayar değiştirmeden girdiğinizde herşey otomatik olur. Otomatikte motosiklet bilmeyen 'bebeler' oynuyor. Siz hemen vitesleri manuele alıp otomatik frenleri iptal edin. Otomatik frende virajlara girerken çok hızlıysanız oyun otomatik yavaşlatıyor sizi, e tabi haliyle siz hep gaza basıyosunuz. Multiplayerda biz oynarken bunları yasaklıyoruz ve herkes manuel oynayınca kim vezir kim rezil belli oluyor.
    Herkesin oynamasını tavsiye ediyorum, bakarsınız diğer ay bir turnuva düzenleriz?

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bilmeyenlere yararlı olur, bende bir kaç bilgi paylaşayım.

Arkadaşlar oyuna 250cc klasmanında başlayın ki öğrenmiş olun. Ek olarak daha iyi yarışmak için - başta zorlayacaktır - kamerayı gidona alın. Yani sıradan dış görünüm değilde gidon kamerasından oynayın; bu size viraj, hız açısından yararlı olacaktır.

Kokpitteyken hemen "Start Race" yapmayıp, sağdaki bilgisayardan ayarlarınızı motora ve havaya göre seçerseniz hız kazanırsınız. Örneğin hava çok sıcaksa ve haritada başlar başlamaz lastik ısıtacak kadar düzlük varsa sert hamurlu seçip daha hızlı gidebilirsiniz. Viteslerin geçiş aralığını, süspansiyonları ayarlayabilirsiniz. Süspansiyonlarla ilgili epey deneme yanılma yöntemiyle çalışarak şunu fark ettim ki süspansiyonlara belli bir ayar olmuyor. Sürekli haritaya ve yağışa ek olarak sürüş tarzınıza göre değiştirin ki verim alabilesiniz. Bu arada frenleme şeklinize göre öne iki disk arkaya tek disk gibi seçenekler mevcut.

Oyun başta çok zor gelecektir lâkin oynaya oynaya gelişeceksiniz. Multiplayer özelliğinden bahsedeyim, multiplayerda internet hızınız düşük değilse gerçekten eğlenceli işler çıkarabiliyorsunuz. Biz 6 kişi toplanıp yarış yaptık daha geçen hafta ve mükemmel eğlenceli geçti.
    Bu arada çok lanet bir oyundur, menü geçişleri bekletir, menü müzikleri sıkıcıdır. En kötüsü de yarışta birinci giderken küçücük bir kazayla artık asla sonunculuktan kurtulamayacak olmanızdır.

Son bir ekleme daha, oyunda hiç ayar değiştirmeden girdiğinizde herşey otomatik olur. Otomatikte motosiklet bilmeyen 'bebeler' oynuyor. Siz hemen vitesleri manuele alıp otomatik frenleri iptal edin. Otomatik frende virajlara girerken çok hızlıysanız oyun otomatik yavaşlatıyor sizi, e tabi haliyle siz hep gaza basıyosunuz. Multiplayerda biz oynarken bunları yasaklıyoruz ve herkes manuel oynayınca kim vezir kim rezil belli oluyor.
    Herkesin oynamasını tavsiye ediyorum, bakarsınız diğer ay bir turnuva düzenleriz?
    Ben de her şey manuelde oynuyorum,teknik problemler açık ama o dediğin ayarlardan -darmadağın etmedikçe- bir şey anlayamadım.

Mesela o vites geçiş aralıkları bilgim sıfır.
    Korkarak yaşayamazsın!

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    motoGP 13 oynamadım daha ama bu işin Babası SBK.

Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Alıntı Emodog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoGP 13 oynamadım daha ama bu işin Babası SBK.
    Ben de sbk oynamadım ama grafik olarak nasıldır, moto gp den iyimidir?
    Korkarak yaşayamazsın!

Selam, bir sorum olacak. Bu arada konuyu hortlatıyorum. Öyle bi konu açılmış ve öyle bir içerik yazılmış ki görüpte hortlatmamak elde değil.
    Şimdi siz bu oyuna para mı verdiniz aldınız da böyle yorum yapıyorsunuz? Para verseniz böyle konuşmazdınız herhalde. Oyunu o kadar övmüşsünüz ki sanki bir pilotun hikayesini anlatıyorsunuz. Neyse sorum oyununz orjinal mi.

Hayır oyun çöp, çöplük resmen. Çöp bir oyunu nasıl bu kadar öve biliyorsunuz anlatırmısınız?

''Oyundaki küçük detaylar hasta olunacak derecede. Mesela rakibinize vurduğunuzda size şekil şukul el kol hareketleri yapabiliyor. Virajda çok fren yaparsanız lowside oluyorsunuz. Çok gaz verirseniz de highside. Motorların kokpit ve gösterge detayları müthiş. Kontra tekniğini apaçık görebiliyorsunuz.'' Şurda koptum resmen ya.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    ulan oyunda bile 250cc ile başlıyoz vay anasını yaw... neyse ***** edin gelin kafa topu oynayaq
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Schmuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun 2014te açıldığını unutmamak lazım. Gerçekçi bir oyun istiyorsan ride oynamalısın

Alıntı Espaniole adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de her şey manuelde oynuyorum,teknik problemler açık ama o dediğin ayarlardan -darmadağın etmedikçe- bir şey anlayamadım.

Mesela o vites geçiş aralıkları bilgim sıfır.
    Konuyu hortlattığından bahsediyorsun. 2014 Şubat ile 2016 arasında dağlar fark var oyun ve grafik açısından. Bunu göz önüne alarak yorum yapmalısın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)