Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

AKP'li Vekilden Bayrakta Değişiklik önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    AKP’liden bayrakta değişiklik önerisi

AKP Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül, bayrağın, sağa bakan ayın sola bakacak şekilde değiştirilmesi için yasa önerisi verdi.

Akgül, TBMM Başkanlığı’na verdiği ve Türk Bayrağı’nda değişiklik öngören yasa önerisinin gerekçesinde şöyle dedi: "Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi (yeni bir devlet doğuyor) ile daha fazla bağdaştığı için ayın batış şeklinin değil, doğuş şeklinin esas alınarak, Türk Bayrağı dışında ay-yıldızın kullanımında ayın sağa olan açıklığının sol yöne çevrilmesi öngörülmektedir."
    Kaynak:http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...rih=2006-04-22

Bu konuyu açıp açmamak konusunda (sitenin amacı nedeniyle) ikilemde kaldım, ama bu tarz hareketlerden haberimiz olmazsa başımıza daha beteri de gelir. Hala Cumhuriyet'in BU reklamda haksız olduğunu mu düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    bu akp liler daha fazla iktidarda kalırsa neler olcak neler

İskenderunluKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İskenderun/HATAY ama Şimdilik AĞVA/İstanbul
    Motosikleti
    Yok Yok İşte Beah ama Olacak merak etmeyin
    Yaw o bayrak kan dökülerek yapıldı ne demek değiştirilse büyüklüğünü gene değiştirtmem ben "Vatan Bir Bütündür Bölünemez" Bunlar vatanı bölmeye çalışıyor her halde ama yanlış anlamasınlar kolay kolay değiştirilemez
    :: ___KILIÇ___ ::
    [B] ยภยtยlคภlคг ยภยtคภlคгı ครlค ยภยt๓คzlคг ¤ۣۜ __ к ı ℓ ı ç __ [/B]

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    saçmalamasınlar adam olsunlar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Anayasanın ilk 4 maddesini bilmedikleri son derece belirginleşti sanırım.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    bu idam sebebidir bunu bilmeyen adamın mecliste ne işivar
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Cumhuriyet kurulmadan önce yazılar soldan sağa değil , sağdan sola doğru yazılırdı.Beyni kurtlu şeriatçıların akılları hala o zamanda, hala 100 yıl 200 yıl geriye götürmeye çalışıyorlar ülkeyi, oy vermeye devam ediyor akepeye bu millet, kafamızdan aşşağı kaynar su dökmedikleri kaldı hainlerin...

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Hala Cumhuriyet'in BU reklamda haksız olduğunu mu düşünüyorsunuz?
    Eşek hoşaftan ne anlar?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı
    Cumhuriyet kurulmadan önce yazılar soldan sağa değil , sağdan sola doğru yazılırdı.Beyni kurtlu şeriatçıların akılları hala o zamanda, hala 100 yıl 200 yıl geriye götürmeye çalışıyorlar ülkeyi, oy vermeye devam ediyor akepeye bu millet, kafamızdan aşşağı kaynar su dökmedikleri kaldı hainlerin...
    az mantıklı konuşun gidip şeriatçılara böylemi yapmak istiyorsunuz desen sana bitaraflarıyla güler. bu yazıdamı tersten yazılacakmış onların planına göre
    kimsenin avukatlığını yapmıyorum ama bukadar saçma bi fikirde olmaz be, sen uykusuz kalmışın heralde

tabiki bayrağımız bu şekilde kalacaktır çünkü biz bayrağımızın bu halinden memnunuz, gayet güzel ve de anlamlı bir bayrağımız var.

asıl meseleye gelelim:
    artık şunu anlayın büyük bir savaşın içine çekileceğiz, iç ve dış mihraklar bizi karıştırmak peşinde. memleket elden gidecek siz hala yok efendim sen şeriatçısın sen gomünüstsün hadi dövüşelim edebiyatındasınız. aklınızı başınıza toplayın artık, birbirinizin fikirlerini sevmesenizde ortak olduğunuz birşey var bu vatanın evladısınız, istesenizde istemesenizde kaderiniz ortak.
    bundan sonra bu tür sivri siyasi söylemlere çok daha sert çıkacağım, banlanırsamda önemli değil

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı
    az mantıklı konuşun gidip şeriatçılara böylemi yapmak istiyorsunuz desen sana bitaraflarıyla güler. bu yazıdamı tersten yazılacakmış onların planına göre
    kimsenin avukatlığını yapmıyorum ama bukadar saçma bi fikirde olmaz be, sen uykusuz kalmışın heralde

tabiki bayrağımız bu şekilde kalacaktır çünkü biz bayrağımızın bu halinden memnunuz, gayet güzel ve de anlamlı bir bayrağımız var.

asıl meseleye gelelim:
    artık şunu anlayın büyük bir savaşın içine çekileceğiz, iç ve dış mihraklar bizi karıştırmak peşinde. memleket elden gidecek siz hala yok efendim sen şeriatçısın sen gomünüstsün hadi dövüşelim edebiyatındasınız. aklınızı başınıza toplayın artık, birbirinizin fikirlerini sevmesenizde ortak olduğunuz birşey var bu vatanın evladısınız, istesenizde istemesenizde kaderiniz ortak.
    bundan sonra bu tür sivri siyasi söylemlere çok daha sert çıkacağım, banlanırsamda önemli değil
    duygularıma tercüman olmuşsun
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah kahretsin Bu adamlara kim oy veriyorsa onlarıda allah kahretsin
    eğer beni kınıyorsanız şu linke bir bakın
    http://turkoloji.cu.edu.tr/CANAKKALE/galeri.php
    Bu Vatan günde bir tas hoşaf bi dilim ekmek yiyerek savaşan yiğitlerin kanlarıyla defalarca yıkandı.Bırakın bayrağımızla uğraşmayı kendi işinize bakın KENDİ İŞİNİZE işe yaramaz insanlar.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

arelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T
    yakında da yeşil yapalım derler bu münasebetsizler..
    would I still see suspicions in your eyes?

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Bunlara birinin cami duvarına pislemenin ne manaya geldi ve nelere mal olduunu bildirmesi lazım.
    Yahu be gafil sen hangi sığ beyninle bayrak değiştirmeye kalkarsın. bırak bu ayakları yok yeni ülke doğuyormuş batıyormuş gerçek niyetin belli surda gedik açmak ama sana bir tavsiyem var dikkat et bayrakla uğraşırken direği bi tarafına batmasın....
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bumudur arkadaşlar 80 kişi okumuş 11 cevap var bukadarmı duyarlısınız Bayrağınıza, Milletinize,Vergi topiği tavan yapmıştı vergi desek herkes ayaklanır, Bu adamlar milletimizi elimizden alsınlar o zaman görücem ben, bu kadar olur adamlara hiç bişey yetmedi bayrağımızında ucundan tırtıklamaya çalışıyorlar YAZIKLAR OLSUN.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

Anayasa`nın 1. Maddesi :
    Devletin Şekli Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir

Anayasa`nın 2. Maddesi :

Cumhuriyetin Nitelikleri Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde,
    insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

Anayasa`nın 3. Maddesi :

Devletin Bütünlüğü, Resmi Dili, Bayrağı, Milli Marşı ve Başkenti Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Milli marşı "İstiklal Marşı" dır.

Başkenti Ankara'dır.

Anayasa`nın 4. Maddesi :

Değiştirilemeyecek Hükümler Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile,
    2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Eğer değiştirilirse , askeri bir müdahale gerekmesi lazım...
    Hatta asker bile değiştiremez. Bütün ihtilallerde anayasa tekrar yazıldı. Bu maddelere kimse elleyemedi.....

Müdahale etmek söz konusu bile olamaz...

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    iyi de bu maddeleri biliyoruz ama madde de diyor ki: "Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır."

yani rengi al zemin üstüne beyaz hilal ve yıldız olucak. fakat hilalin yönü hakkında bir bilgi verilmemiş. yani hilal batan dan doğan hilal şekline dönüştürülmesi bu maddeyi etkilemez. (tipik türküm yasalarda ki açıkları çok pis bulurum)
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Lord-et - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Azz sonra...
    Gerçek yüzlerini yeni yeni gösteriyorlar... Artık farkındaysanız, henüz doğru düzgün kadroşamamış oldukları tek güç olan orduya da ufak ufak kafa tutmaya başladılar.... Özgürlük özgürlük, yok efendim Türkiyede özgürlük yokmuş...

Allahın adıyla dini sömüren allahsızlardan korkacaksın en çok
    İnşallah "çok sevdikleri!!!!???" allahlarıyla buluşurlar bir sonraki seçimlerde... Ama rahmetli Aziz Nesin'in az bile söylediğini düşünmekle birlikte malesef bunun olması çok az bir ihtimal

AKP'ye oy veren arkadaşların da umarım kafalarına dank ediyordur bir şeyler!

Yapmaya çalıştıkları şey sadece yıpratmak ve zarar vermek...

Onlar da biliyorlar bayrağın değişmeyeceğini.... Ordu ile polemiğe girmek işleri kızıştırmak tek dertleri... Farkındaysanız, son aylarda, ruhunu iktidara satmış basının manşetlerini hep ordu ile ilgili haberler süslüyor... Amaç "son kale" orduyu da çökertmek...

Çok yazık... Amerika da arkalarında, ülkeyi piyonlaştırma adına. Bunlar padişah Türkiye de hasta adam olacak gene bu kansızların sayesinde... Alan memnun veren memnun.

Bu ülkede bir iç savaş çıkmadan bilinçlenebilse keşke koyun milletmiz... Yazık!

arkadaşlar ben de bayrağımızın şeklinin değiştirilmesine karşıyım.
    ancak üzülerek söylüyorum ki anayasamızda bu konu hakkında ciddi bir açık var.
    4.maddede ilk üç madde değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez diyor.
    bu demek değildir ki 4. madde değiştirilemez.eğer sen 4. maddeyi ortadan kaldırırsan pekala ilk 3 maddeyi de değiştirebilirsin.(dikkat 3 madde bir anda boşlukta kalıyır.)
    olması gereken:
    (dördüncü madde dahil).... Değiştirilemeyecek Hükümler Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile,
    2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez. şeklinde olmalıydı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Motosiklet sitesine siyasi başlık açmaktan bıkmadınız di mi ? (gerçi bu tam siyasi sayılmasa da)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Milli görüşlerin paylaşılması siyaset değildir.

Sizlere olacak şeyleri anlatayım , belki bu mesajdan sonra bu topic kilitlenir.

Hepinizin bildiği gibi , hükümetimiz , din konusunda çok taraftar olduğu için bayrağın başına gelecekleri üzülerek izah etmek istiyorum...

1.Hilal'in yönü değiştirilir.
    2.Yıldız kaldırılır.
    3.Tek Hilal , yeşil bir zemin ortasına yerleştirilir.

Bayrağın rengi de , şekli de , herşeyi değişir.

"5X" lütfen her konuya geyik karıştırma...

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı

"5X" lütfen her konuya geyik karıştırma...

tamam. sen de asabiyet yapma
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler