Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BUNALIMDAYIM :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 250
    s.a arkadaşlar.çok zor bir dönemden geçiyorum.okuyunca diyeceksiniz ki bunun hiç mi bir dert ortağı yok.neden buraya yazma gereği duymuş?

ama inanın ki bir çok eş,dost akraba kişilere anlattım ama herkesin söylediği "ÜZÜLME HAYIRLISI OLSUN " artık bu cümleyi duymaktan nefret

ediyorum.sizlerinde fikrini almak istiyorum.yaşım 33 ,bekarım , ailemle kalıyorum.diksiyonum düzgün,bayanlar tarafından da genelde tercih

edilen biriyim.biraz yarışmacı adayı gibi oldu biliyorum ;)buraya kadar tamam.it,çakal,kopuk,tinerci,alkolik esrarkeş de değilim.aksine

sigara bile içmem.iyi bir insan oldu-

ğumu söyleyenlerde bir hayli var.en azından ilişkilerimde menfaat üzerine katiyen kurulmaz.onu bunu dolandırayım.şimdi yardım edeyim,

yarın işim düşer gibi düşüncelerim olmaz.buraya kadar da tamam.belki sizler benden daha iyi birisiniz fazla detaya girmek

istemiyorum ama gelelim asıl soruya ????

bundan tam 15 sene önce e.m.l elektrik bölümünü bitirdikten sonra ( bu bölümü hiç sevmedim) ilk çalıştığım iş yeri iflas

etti.elimize çek verip gönderdiler.bende antalya ya halıcı da çalışan bir arkadaşımın yanına gittim.9 ay sonra burası da iflas

etti.biriken ne para var ne de birgünlük sigortam.ama inatçıydım.dil öğrenip avrupa da yaşayacaktım.tam 5 sene antalya ve bodrumda

shoplar da çalıştım.bir alman kız bana aşık oldu 2 sefer almanya ya yanına gittim.kaçmadım.orada kaçak yaşamak aklımda hiç

yoktu.evlenmeliydim onunla.ama nasıl olduysa ayrıldık.kız çok vardı bir diğeri olurdu ve birbaşkası denk geldi.bu seferde askerlik

çıktı.bekleyecekti beni.ama beklemedi o da gitti.ailem gir bir sigortalı işe dedi.belki haklıydılar.tam 30 yaşıma kadar bir fabrikada

çalıştım.kriz çıktı işçilerin yarısını çıkarttılar.tabiki de aralarında bende vardım.bu arada girmediğim sınav kalmadı.hedefim

değişti.memur olmalıydım.asgari ücretle hayatımı devam ettiremezdim.ama şimdi yaş 33 ve ben asgari ücretle güvenlik görevlisi olarak

yaşıyorum.sevdigim biri var evlenemiyorum.onun durumu benden de kötü.biliyorum aşk karın doyurmaz.şimdi diyorum ki ey benim bahtsız

kaderim,ettiğim duaların binde biri kabul olsaydı şimdi çok daha iyi bir hayatım olurdu.acaba neden olmuyor.bir adım öteye

gidemiyorum.keşke bir 600 lük bir ss olsa diyorum ama biliyorum hiç bir zaman olmuyacak.hayat bana sağ gösterip sol vuruyor.öz güvenim

kayboldu.aileminde durumu belli.biraz akıllı olsalardı, o tarlayı yemeselerdi şimdi bende amca oğullarım gibi yeni bir ev

alabilirdim.ben kendimin bu kadar aciz bir duruma düşeceğimi hiç düşünemezdim.acaba birilerinin bilipte bana söylemediği bir şeyler mi

var? etrafımda ki bana abi diyen çocukları şimdi görmek için kimlik bırakıyorsun.iki düzgün kelime edemeyen,evinin yolunu zor bulan,

arkadaşlarım çoluk çocuk lunaparkta geziyor.gelde iç çekme arkadaş :( elbette insanız.bizim de isteklerimiz olacak yaratandan

.sağlığımız

yerinde deyipte kendimizi mi teselli edelim.ilerde bu sağlıkta kalmayacak.paran pulun yoksa evladının bile kapını açmadığı bu devirde

gelecek burnuma iyi şeylerin kokusunu vermiyor.korkmaya başladım.sonum ne olacak.fikirlerinizi almak istiyorum.siz olsanız ne

yapardınız???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Almanya'da kalsaydın çok daha iyi standartlarda yaşıyor olacaktın. Tr'ye dönerek baştan kaybetmişsin.

Üzülme hayırlısı olsun.

Üzüldüm biraz talihsiz bir yaşam gibi ama kimin hayatı mükemmel ki?
    Pskiyatrik destek alabilirsin,boş zamanlarında felsefe oku,işini sevmiyorsan başka bir işe yönel.Çevreni değiştirmeye çalış kapı kapıyı açar.Boş zamanlarında doğa yürüyüş yap bolca nefes al
    Sevdiğin biri varsa beraber plan yapın imkansız diye bir şey yoktur.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    sabır et kardeşim, bu hayatı bir sınav gibi gör ve pozitif düşün. bazen aklında hiç olmayan güzelliklerle karşılaşırsın, bazen de tam tersi.
    sahip olduklarınla birçok şey yapabilirsin, en başta sağlığın yerinde hiç olmassa. ne denir bilinmez herkes belli dönemlerinde dibe vurmuştur.

kaçarı yok bunun, hayat zaten gaddar, pes edersen kaybedersin elbette. herkes için geçerli bu. iyi durumda olanlar için de.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey çokta ciddi değildir.
    bana kalırsa dine yönel allah çalışanı ve inananı yaır yolda koymaz. hayatında 6 harfli başlık sağlık olduktan sonra gerisi olur gider kafana takıp kendini üzmeyeceksin yoksa işler dahada kötüye gider.

senden kötü durumda olanlarıda düşün Allah herkesi bi şekilde tartıyor bazen hepimiz nefsimize uyup kötü işler yapıyoruz kalp kırıyoruz daha bir sürü şeyler yapıyoruz ama aslında bu dünyanın sınav yeri olduğunu unutuyoruz.Allah hepimizi gafletten uzak bir haya nasip eylesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:18 ----------

''padişahlar zamanında geçen bu olay çok zengin bir adamın vefat etmesi ile başlar. hali vakti yerinde o zamanın zenginlerinden bir zat öldükten sonra vasiyeti açıklanır. vasiyette geçen ''ben öldükten sonra mezarımın yanına bir mezar daha kazın ve bir kişi bir gece mezarda benimle beraber sabahlasın bu sabahlayan kişi de bütün mirasımın sahibi olsun.'' evde buna cesaret edecek kimse yoktur bunun üzerine hemen bunu kabul etcek birsini aramaya koyulurlar ama bir türlü bunu kabul edecek birini bulamazlar aramaktan vazgeçip umudu kestileri anda ormadan geçerken elinde bir balta ve ipi olan birisi ile karşılaşırlar ve bu teklifi bu kişiye sunarlar. bu kişi hiç tereddütsüz teklifi kabul eder çünkü ormancılık yaparak geçinen bu adamın sahip olduğu tek şey balta ile ipidir bundan başka bir şeyi yoktur. ormancı gece mezara getirilir ve beklemeye başlar. sorgu melekleri geldiğinde ölünün yanında bekleyen mezardaki kişinin canlı olduğunu görürler hikaye odur ki melekler arasında ''ölü nasılsa burda onu daha sonra da sorguya çekebiliriz şu canlıyı bir sorgu sual edelim'' ve adamın yanıbaşına gelip sorguya başlarlar ormancının elinde bir ip ve baltası vardır. melek başlar baltayı nerden aldın, kimden aldın, hangi parayla aldın, parayı nerden kazandın, baltayı nerde kullandın, vsvs sorgu bu şekilde uzayıp gider ormancı daha fazla dayanamaz ve kaçar. ertesi gün mirası vermeye gelen kişiler ormancının yerinde olmadığını görürler.ormancıyı bir şekilde bulurlar ve ormancının neden böyle bişi yaptığını sorarlar. ormancının cevabı çok manidardır ''benim bir baltam ve bir ipim var ve ben bunların hesabını veremezken nasıl olurda o mirasın hesabını verebilirim''
    okan kartal, DEISIS ve Bolu'lu Lynx bunu beğendiler.

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hedefler;
    1. hedef 20 yaşlar, Avrupalı bir kız bul evlen kapağı Avrupa'ya at.
    2. hedef 25 yaşlar, Memleketti ki tarlayı sat ye.
    3. hedef 30 yaşlar, 600 lük motor iste ama hiç bir şey üretme.
    4. hedef 33 yaş, evlen kendinin sefil bir yaşam sürmesi yetmezmiş gibi çocuğuna da sefalet çektir.
    Yalnız bu yazdıklarım biraz patavatsız ve yersiz beni ciddiye alma ben ciddiye alınacak birisi değilim.
    Ama sana tavsiyem ufak şeylerle yetinmeyi öğren. Yaz sıcağının altında 3 kuruş para kazanmak için tarlada çalışan insanların olduğunu bil.
    Boş hayaller peşinde koşma, Akıl süzgecinden geçirmediğin hiç bir şeyin gerçek olmasını bekleme.Bak benim yaşım 21 şuan bende hiçbir şeyim, bir şey olmak için çalışıyorum, her şey olmak için değil.
    ceyceypad, Sinan Er ve cece89 bunu beğendiler.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kusura bakma ama işe girdiğin yer kurumuş o nasıl bi ayak be hocam

Günümülzde evlilik işi para işine döndü.Hele evlenip birde çocuk yaparsan allah kolaylık versin....

O toplara hiç girme derim.En azından sağlam para kazanacağın bi meslek edinmeden yada kız tarafı zengin değilken aman diyim zor iş.

Bende isterim evlenip bu kış günlerinde sevdiğim birisine sarılarak uyuyabilmek ama aile yanında çürüyoruz

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    En büyük düşmanın kararsızlık olmuş, hatayı baştan yapmışsın: sevmediğin bir bölüm üzerine okumuşsun.

Motosikleti
    honda cbr 250
    Ewt zaten bu yüzden bu sene Üniv.sinavina girip bolumu mu degistircem.haklisiniz gittiğim yer kuruyor.daha anlatamadigim bir cok olumsuzluklar var.sabir ediyorum ama nereye kadar.Tmm bu hayat sinavda şu güneşli günler birkaç günde bana açsın.çok şey istediğim yok.omur kisaliyor.ahh ahhh :((

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Herşeyde vardır bir hayır olarak düşün abicim,kendini rahatlatmaya çabala,stres insanı bitiren birşeydir sağlıkçı olarak söylüyorum ve hastalıkların çoğu stres ve hareketsizliğe bağlı olarak çıkar,birşeyleri istemek yetmiyor abi,onun çabalamalısın,hayaller uğruna sabır göstermelisin,birşeyler çektikten sonra rahata erdiğinde ne kadar mutlu olduğunu göreceksin,sabır et abicim ve ne yapmayı seviyorsan onları yap,kendini stresten uzak tut belkide psikoloğa gitmelisin bundanda çekinme olur mu

Motosikleti
    honda cbr 250
    Asgari ücretle calisan birinin , yarim saati 100 TL olan psikiyatriste gitmesi ne kadar doğru olabilir abicim.psikolojim daha da bozulur benim.çöldeki kutup ayisi misali benim hayatim.ben. bu olmamaliydim.belki de birinden beddua aldim.yada bir hata yaptim.bildiğiniz iyi bir haci hoca falan var mi ? Belki de bir mıska herşeyi değiştirir.???

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    hiç olmazsa bir motosiklet in var ....................

Motosikleti
    honda cbr 250
    Var ama şu aralar onunda kredisini ödemekte çok zorlaniyorum.o da elimden gidecek diye korkuyorum.

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Sakin ol abicim,planlamalarını gelir giderini hesapla motorunu kaybetme,elindekilerle yetinmekle mutlu olmalısın,benden kötüleride vardır diyip şükret bence,evet güzel bir hayatın olmamış yazdıklarına göre,bence güzelce sınavlara çalışmalısın ve asla azminden birşeyler kaybetmemelisin..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mart-Nisan aylarında Antalyada 12 ay açık bir otelde iş bul.
    Teknik serviste çalışabilirsin, yada vasıfsız olarak restoran, hauskeeping, mutfakta çalışabilirsin. Lojman, yemek ve ulaşım dahildir. Buralarda birçok insan asgari ücretle geçiniyor, düğün yapıp ev kuruyor. Anne-babaya umut bağlaman çok yanlış. Bence vakit kaybetme.
    112ciyiz

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    çok klasik olacak; senin asgari ücretli işini, 250'lik motorunu bulamayanlar da var.
    veya tüm malını, mülkünü, herşeyini gözünü kırpmadan, çocuğunun tedavisi için harcamaya hazır, fakat derdinin çaresi olmayanlar var. onları düşün.

hayat, her şeye rağmen yaşamaya değer. mutlu olmak için iyi iş, güzel eş, çok para şart değil.

kendini çok kötü hissediyorsan, bir uzmanın desteğini almakta tereddüt etme. devlet hastanelerinin de psikiyatri bölümleri var; büyük paralar harcamak zorunda değilsin.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış düşünüyorsun bir kere mesleğin çok iyi mesleğini küçümseme daha bu sene tanıdığım bir elektrikci 3000 tl maaş ile inşaatlarda çalışıyordu orta asya rusya gibi ülkelerde çalışabilirsin mesleğini sevmemeye bilirsin ama elinin altındada böyle bir değer olduğunu unutma bunalıma gelincede buna 30 yaş sendromu diyorlar bu yaşlarda insanların vücudundaki dengeler değiştiğinden sadece sen değil senin gibi birçok insan aynen bu dediklerini söyleyip depresyona girer bu geçici bir dönemdir sık dişini

Motosikleti
    honda cbr 250
    Artik ailemi birakip yurt dişina falan gidemem.yaşlari epey ilerledi.onlara da bakmam lazim.biz çocukken arka sokakta yasli bir amca vardi.kimi kimsesi yoktu.hayatini kagit satarak gecindirirdi.onun bu hale nasil geldiğini hep dusunmusumdur.simdi ayni korkulari yasamaya basladim.etrafimda benim kadar şen şakrak güler yüzlü insanlar azdir..aslında herşeye pozitif bakarim ama gelecek endişesi yasamaya basladim.bir mucize gerekli bana.30 lu yaslarin sendromu değil bence bu olgunluğuna vermiş olduğu bir karamsarlık. yine mi hayirlisi olsun deyip beklemeliyim? Ne zamana kadar ? Bir mum ışığı kadar aydinlik görsem inanin cesaretle yuruyecegim ama yok maalesef :(

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    hikaye,
    adam çalışmayan ama sevdiği kızla evlenir
    kız dört sene sonra işe başlar mühendis olarak, kocasını aldığı para ile ezmeye çalışır, eğitim seviyen ne muhabbeti, alt sınıf aile muhabbeti,

kız işe başlayınca kocasının ailesine saçma sapan mesaj atıp küslük oluşturur, adamda kendi eşini tutmam zorunda görünür ve ailesi ile görüşmez,

3 yıl geçer adamın her günü kız tarafından yapılan psi işkence ve şöförlük yaparak geçer, aralarında muhabbet kalmamıştır,

gün gelir adamın kardeşi çıkagelir. napıyorsun nerelerdesin. diye adam o anda durumu anlatır, eşini takip eder, kız çoktan boşanacam ben bu adamdan hikayesini arkadaşlarına kim bilir ne kadarmzamandır yazıyordur. adam bu konuşmalara şahit olunca anlaşmalı protokolü yazar, kız zaten hemen imzalar.

bu arada adam forex tuzağına düşmüştür elinde avucunda ne varsa gitmiştir.

olay sürmektedir, sekiz yıllık evlilik çocuk yapmamak, tek tencere olmamak ailesi ile görüşülmediğinden dolayı bitirilmektedir.

125cc ile uzun yıllar devam etmeyi düşünmektedir.

68charger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer ABS, Kawasaki Ninja 300 ABS
    Benzer şeyleri bende yaşadım.Arkadaşların 30 yaş sendromunu küçümseme gerçekte öyle birşey var!

Herkes zaman zaman bunalır hayata karamsar bakar özellikle maddi sıkıntı içinde olduğu zamanlar.

Eğer başka borçların banka, kredi kartı ya da senet gibi yoksa o kadar da kötü halde değilsin şükür et!

Sen çalış sevdiğin kız çalışsın öyle ya da böyle geçinirsiniz.

Mağdem onun da durumu iyi değil evlenin bir süre sizde yaşasın ama ikinizde çalışın!

Ya da evlenin hepberaber Istanbula gelin , bence burada herkese iş var az ile yetinmesini bil sonra gerisi yavaş yavaş gelir.

Başka kardeşlerin yok mu sana destek olabilecek?

Tekrarlıyorum; önce iş sonra evlen öyle düğün vs illa da şart değil eşinde çalışsın beraber yaşayın sonra evi ayırın yakın olun Mağdem anne babanı bırakmak istemiyorsun sonra bakacaksın hayat yavaş yavaş yoluna giriyor.
    Ama o kadın gerçekten sevdiğin tutku ile bağlı olduğun kadın olsun bir anlık keyifi yada mecburiyet kararı olmasın!!!

Kal sağılacakla ve Allah'tan asla umudu kesme ve iste o duyar seni!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)