Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bankada Hesap Açmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar.

Aklıma bir sorun takıldı da sizlere danışmak istedim.

Şimdi efenim, benim elimde bir adet Yapı Kredi Bankası "Play Kart" var. Bilindiği üzere öğrencilere veriliyor ve kart ücreti alınmıyor.

Bir adet de anlaşmalı KYK Kredisi aldığım için Ziraat Bankası'ndan da "Genç Bankkart" var.

Şimdi ben bir adet banka hesabı açmak istiyorum. Duruma göre ikisinden birini tercih edeceğim.

Sorularım ise şunlar;

1 - Hesap açmak için şubeye gittiğimde gereken evraklar nelerdir? (Sadece TC kimlik no diye biliyorum ama)

2 - O bankaya ait kartım olması sebebiyle bu karta tanımlanma oluyor sanırsam? Yani bu kredi kartı ile hem banka hesabımı hem de kredi kartı hesabını kullanabilir miyim?

3 - Bu iki bankanın ortalama hesap ücreti nedir ve 23 yaşına kadar hesap ücreti alınmaması olayı doğru mudur?

4 - Ziraat'taki kart kredi kartı olarak mı geçiyor yoksa banka kartı gibi mi?

5 - İnternetten şans oyunları oynamak için ya da online satış yaptığımda hesap açmadan da Ziraat ya da Yapı Kredi'nin kartını kullanabilir miyim?

6 - O bankada bir hesabım olmadan bu kartlara para yatırılabilir mi?

Şimdilik aklıma bunlar geldi.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sevgiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arca, Enpara kullanıyorum; hiçbir ücreti yok, tüm işlemler ücretsiz. +Yemek sepeti siparişlerinde ve internet alışverişlerinde %20 para iadesi var.
    İnternetten başvuru formunu doldurdum, iki gün sonra eve hediyesiyle birlikte getirdiler. Sadece kimlik istiyorlar.
    (kredi kartı değil, banka kartıdır)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Garantinin kartını kullanıyorum yıllık 59 gayme kart aidatı ücreti var gittim ödedim 59 gaymeyi sonra iadesini istedim verdiler

Şu an sıfır faizle taksitli alısveris harcadıkcada bedava bonus kazanıyorum

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Güzel kardeşim gider bankaya sorarsın en doğru cevabı alırsın , yorma kendini.

Motosikleti
    CIA'in resmi ulaşım aracı CBF
    Kardeşim, Kuveyt Türk'te hesap işletim ücreti yok. Havale ve EFT bedava. İnternet bankacılığı da aynı şekilde diye biliyorum, sorman lazım.

Bir kimlik ve adına düzenlenmiş fatura istiyorlar. Sen öğrenciysen öğrenci kimliğini göstermen yeter.

Hesap tanımlamayı sorarsın ama Bank Asya (çalıştığım diğer banka) yapıyorsa Kuveyt Türk niçin yapmasın?

Ne İddaa'sı lan, zinhar günahtır :-)) şaka bir yana, bir ağabeyimiz cafe bar tarzı bir yerde ödeme yapmaya kalkıyor. Olmuyor. Başka kart ile ödüyor sonunda. Sanırım bazı ödeme noktaları (helal-haram) merkezce tanımlanmış, oralarda geçmiyor.

Garanti, İş, Deniz, Akbank, Türkiye Finans ile de kredi kartı veya hesap düzeyinde ilişkim var ama en çözüm odaklı çalışan banka sıralaması bence

1- Kuveyt Türk
    2- Denizbank
    3- Türkiye Finans
    4- Bank Asya

2 tane HSBC Gold Kart kapattım bu sene içinde, müşterisine bu kadar kötü davranan başka banka bilmiyorum!

Benim gözlemlerim bunlar, herkesin fikri değişebilir. Sordun söyledim ;-)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Kuveyt Türk ü bende öneririm..İşletim ücreti almıyorlar..Finans bank kredi kartım var ondanda yıllık ücret

almıyorlar sürekli extreleri takip ederim sürekli hesapladığım gibi geldi 6.ayda 10 tl kart bedeli kitlediler ses

çıkarmadım.. Kuveyt te hesap açarken ordada bi k.k başvurusu yaptık limiti hangisinin yüksek olursa onu kullanırım.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE 2013
    1-Yanına öğrenci belgeni veya kartını da al.Öğrenci hesabı açtır.
    2-Karta hesabını tanımlatabilirsin.
    3-Öğrenci hesabı ücretsizdir.
    4-Hesap açtıracaksan sana hesap kartı verirler.
    5-Hesap açtırırken internet bankacılığını kullanacağını belirt sana şifre verirler internet bankacılığı aracılığıyla iddaa toto fatura hepsini halledersin :D
    6-Soruyu anlayamadım. Sadece kredi kartım var hesap açtırmıycam diyorsan ödersin bankadan veya atm üzerinden.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Cevaplar için teşekkürler. Enpara'da karar kıldım ve başvuruyu yaptım.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    geç kalmışım sen baş vurunu yapmışsın. bir banka calışanı olarak. keşke banka hesap kredi kartı işlerini hiç bulaşmamış olsaydın ve ihtiyacın-ihtiyacımız olmasaydı.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enpara kredi kartı değil ama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)