Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dacia Sandero mu Tata Vista mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    0 araba almak istiyorum. Bütçe 30 bin civarı Dizel araba alacağım. Fiyat olarak birbirine yakın iki araba 0 olarak bütçem bunlara yetiyor. Kredi düşünmüyorum. Nakit alacağım. Siz değerli arkadaşlardan yardım istiyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.

Dacia Sandero 1.5 Dcı motor

Tata Vista 1.3 Multijet Motor

Bu iki arabayı karşılaştırıyorum. Buna göre cevap verin. Gönül ister 40-50 bin liralık araba almak ama o fiyttaki arabalar için kredi şart bende krediye bulaşmayı düşünmüyorum.

Biraz kötü olsun. Ama Faizsiz, Borçsuz olsun.

iyi Akşamlar.

Linkler
    http://www.tata.com.tr/Page/Model/?Type=Vista

http://www.dacia.com.tr/modeller/sandero/
    Carbondioxid bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    İlla bu ikisi olacaksa ben dacia alırdım.
    Ölüborlu bunu beğendi.

Goosfraba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    22.000 e tata alan arkadasim 10.000 tl ye zor elinden çikardi. Dacia nin piyasasinin biraz daha iyi oldugunu dusunuyorum.
    Ölüborlu bunu beğendi.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    bu ikisi arasında dacia sandero alınır
    Ölüborlu bunu beğendi.

Motosikleti
    3 te 3 Dacia

Sıfır almak istiyorum çünkü zırt pırt Sanayiye falan gitmek istemem. Bide kimsenin Eskisi Benim Yenim olsun istemem. Konforsuz olsun Sıfır olsun. 30 bin liraya çok güzel ikinci eller var ama dediğim gibi ikinci el araç almam. Bu benim şahsi fikrim.

Dacia güvnliğe önem vermiş. Tatada Abs bile yokken Dacia Abs Esr Asr... tüm güvenlik sistemleri full çift hava yastığı falan bide tipi dışardan güzel görünüyor.

Başka bildiğiniz bu fiyatlara dizel 0 araba var mı ?

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Arkadaşım kesinlikle Dacia öneririm. O 1.5 DCi motor Nissan Qashqai, Kangoo, Symbol vs bir çok arabada kullanılıyor ve ekonomik bir motor. (Bakım, ömür, parça vs.)

Ayrıca Dacia'nın arkasında Renault olduğu için hem servis konusunda hem de piyasa konusunda daha mantıklı bir tercih.

Ama sakın Tata alma! Ben Kocaeli'de Bosch Car Service'de çalışırken bir sürücü kursu Tata arabaya servis hizmeti verecek yer arıyordu. Çok dandik bir araba. Servis ve parçası da çok çok sıkıntılı. Kimse yapamıyordu arabayı. Kesinlikle uzak dur.

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    tabiki dacia motor konusunda olsun, sağlamlık konusunda olsun çok iyidir. Tata da motor konusunda çok iyidir, ancak şase ve dış aksam iç aksam olarak aynısı söyleyemeceğim. Dacia alın kafanız rahat olsun romanyalı dacia iyidir.

Edit; Dacia satıcısı gibi olmuşum, yazdığımı okuyunca anladım .Dacia bayisi vs değilim ticari bağımız yoktur gönül ilişkisi sadece
    Ölüborlu bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    dacia nın yedek parca fiyatlarına dün bakmıştım. gayet makul geldi bana. özellikle yan sanayi ıvır zıvır parcalarda var
    tata olayına hiç girme hocam
    neden mi ? isotlar distributru
    tvsnin servis hali ortada

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Dacia da konfor vs arama yakıt olarak yedek parça vs olarak çok iyi ama direksiyonu,koltukları falan çok rahatsız.Yaklaşık 1yıl önce 1.5 dci 110hp 4x4 full,look paketli falan duster almıştık 52bine inanın 3 ay zor dayandık yani fiyatına göre berbat bir arabaydı direksiyonu aşırı sert,20binlik loganda da aynı malzeme bunda da aynı malzeme falan hiç memnun kalmadık.Şu an Kia sportage var 13 model inan duster dan sonra x5 havası veriyor...Konu uzadı biraz ama eğer konfordan ziyade ekonomi arıyorsan Sandera derim tataya hiiiç bulaşma

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Smyrna35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dacia da konfor vs arama yakıt olarak yedek parça vs olarak çok iyi ama direksiyonu,koltukları falan çok rahatsız.Yaklaşık 1yıl önce 1.5 dci 110hp 4x4 full,look paketli falan duster almıştık 52bine inanın 3 ay zor dayandık yani fiyatına göre berbat bir arabaydı direksiyonu aşırı sert,20binlik loganda da aynı malzeme bunda da aynı malzeme falan hiç memnun kalmadık.Şu an Kia sportage var 13 model inan duster dan sonra x5 havası veriyor...Konu uzadı biraz ama eğer konfordan ziyade ekonomi arıyorsan Sandera derim tataya hiiiç bulaşma
    Dostum, bana kalsa ikisini de almasın. Bugün Renault'un Latitude'u, Fiat'ın Bravo'su bile alınmaz bence. O paraların arabaları değiller ;)

Ama eleman net bir soru sormuş. Biz de net yanıt verdik. Dacia da Tata da konforlu araba değiller. Arkadaş da zaten soru sorarken bunun bilincinde olduğunu belirtmiş.

Sorun yok yani ;)
    ozgurakman bunu beğendi.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, bana kalsa ikisini de almasın. Bugün Renault'un Latitude'u, Fiat'ın Bravo'su bile alınmaz bence. O paraların arabaları değiller ;)

Ama eleman net bir soru sormuş. Biz de net yanıt verdik. Dacia da Tata da konforlu araba değiller. Arkadaş da zaten soru sorarken bunun bilincinde olduğunu belirtmiş.
    Sorun yok yani ;)
    Kesinlikle haklısın,arkadaş ikisi arasından seçim yapacağı için daciayı önerdim yoksa Fransızlardan aman aman uzak dur.(dacia Çek cumhuriyeti menşeili ama artık Renault tarafından üretiliyor)

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    O Paraya R 1200 RT alınır.
    sereye bunu beğendi.

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Daci Sandero Stepway kullandım çalışırken 2 ay kadar, arkası inanılmaz küçük. Ön konsol da ben de oyuncak araba gibi kaldım, boyum 1.83, kilom 98.. Hatta benim arkama insan oturamıyordu. Onu göze alın, düşünürken. Arkasını hiç düşünmemişler. Gidişi idare eder ama güven vermiyor, tipi iyi de sanki bişey eksik. 1.3 Kangoo, 2.0 doblo, 4x2 1.5 duster da kullandım. En keyiflisi doblo arkasından dusterdı..
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

koray_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senin için opel in güncel fiyat listesine baktım corsa 31.485 kampanyalı fiyatı diyor düşün istersen 2sinden de iyidir bence

http://www.opel.com.tr/tools/fiyat-listesi.html
    Ölüborlu bunu beğendi.

Motosikleti
    [QUOTE=koray_77;3230445]senin için opel in güncel fiyat listesine baktım corsa 31.485 kampanyalı fiyatı diyor düşün istersen 2sinden de iyidir bence

Çook sağol bakmısın hemen girip bakacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:08 ----------

Bktım Sağol kardeşim fakat benzinli düşünmüyorum. Sağol yinede

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    2014 Yılında diesel araçların vergisi, Benzinli araçlara göre yükseliyor.

Ayrıca sıfır km araç aliyorsunuz,
    Benzinli ile dizeli arasinda ciddi fiyat farki var.

Aracı satın alırken yakıt farkını peşin peşin ödemiş oluyorsunuz.

Yani benzinli ile diesel arasinda pek bi avantaj farki yok aslinda.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    dacialar iyi ya az yakıyorlar en azından ikisi arasında tatayı %1 bile tavsiye etmem.2.el clio bakarsanız daha memnun kalırsınız

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Smyrna35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle haklısın,arkadaş ikisi arasından seçim yapacağı için daciayı önerdim yoksa Fransızlardan aman aman uzak dur.(dacia Çek cumhuriyeti menşeili ama artık Renault tarafından üretiliyor)
    Arkadaşım Skoda Çek Cumhuriyeti markasıydı. Dacia Romanya markası. Hatta Dacia terimi Romanya bölgesinin coğrafik adı olarak anılıyor. (Marmara bölgesi benzeri.)

Ayrıca şu şartlarda Türkiye'de otomobilden olabilidince uzak durmaya çalışırım. ;)
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Ahmet Abi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Subaru Xv
    Dacianın ikinci el piyasası daha iyidir.
    500px.com/importantphotogalleryblogspot

Motosikleti
    Yarın Dacia Sandero için Test sürüşüne gideceğim. Bugün Plazadan aradılar. Gelin bur da test edin değerlendirelim. Hayırlısı bakalım gidecem yarın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)