Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Online Satış Sitesi Mi, Sahibinden.com'da Mağaza Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    merhaba yazınızı bastan sona kadar okudum bende kucuk caplı gittigidiyor sahıbınden sanalpazar.com gıbı sıtelerden al - sat ısı yapdım. fakat soyle bır gercek soz konusu satıcı ıcın en guzel sıte sanalpazar.com cunkı %5 komısyon alıyor olması satıcının cok fazla ısıne gelmekle beraber kargo ucretınınde uygun olması ısı cazıp kılıyor. fakat guvenılırlık dersen en guvenılır satıcılar gıttıgıdıyor.com da bulunuyor fakat oranın komısyon oranı sanalpazara gore daha fazla. sahıbınden.com da ıse bıldıgınız uzre % 7 komısyon alınıyor fakat taksıt secenegı yok denecek kadar az. 1- 2 sendır sahıbınden.com dan bırsey satmadım ama yanlıs bılmıyorsam taksıt ıcın satıcı ayrı secenek acıyor ve komısyon degısıyor dıye bılıyorum. bu arada ısınızde gostermıs oldugunuz basarıdan dolayı sızı sımdıden tebrık ederım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı ALİ DAYLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt yapısı sağlam ürün yönetimi konusunda oldukça basite indirgenmiş admin panelli bir e-ticaret sitesi kurdurursan senin işini rahatlıkla görür sitenizi ve facebook sayfalarınızı inceledim yeteri kadar müşteri potansiyeline sahipsiniz zaten gittigidiyor sahibinden.com n11 hepsiburada.com gibi sitelerde dükkan açmak hem güvenlik hemde müşteri potansiyeli toplamak amaçlıdır siz zaten aldığınız yorumlar olsun beğeniler ve facebook takipçi sayısıyla belli bir miktar alışveriş konusunda insanları o güveni sağladığınız için benim fikrim sizin çoktan kendinize ait bir alt yapısı olan hem görsel hemde işlevsel anlamda iyi bir sitenizin olma vakti gelmiş böylelikle hem aracılara verdiğiniz komisyondan kurtulmuş olursunuz hemde daha çok ürünü update etme imkanınız olur bide sitenizi ssl güvenlik sistemiyle koruma altına alırsanız yakın zamanda gittigidiyor hebsiburada daki gibi bankalardan kendi sitenize sanal pos ödeme portalı alabilirsiniz böylece sizinde bir kendinize ait online mağazanız olabilir bol kazançlar kolay gelsin
    Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hocam. Türkiye çapında 300'ün üzerinde kurumsal, yani mağaza sahibi, servis, yedek parçacı, bayii müşterilerimiz var.. Fakat iş perakende satışa geldiğinde çok zayıftık,, ama çok şükür ki bu geçtiğimiz yazdan beri yaptığım uğraşlar sonuç verdi ve gördüğünüz gibi daha iyi bir perakende satış potansiyeline ulaştık, satış sonrası geri dönüşlerin yorumların %98'i olumlu, ne zaman birşey sorulsa, müşterilerin kafasına takılan birşey olduğunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım.. bunların çoğuna da ben tek başıma koşturdum.. İşleri biraz daha yoluna koyduktan, düzene oturttuktan sonra ilgili bölümlere yeni arkadaşlar alıcam nasipse, yoksa tek başıma yetişemem, müşterilere karşı mağdur oluruz..
    Evet sanap pos alıcam, aynı sahibinden.com'daki gibi dileyin kredi kartı ile site üzerinden alacak, dileyen havale ile, kapıda ödeme sistemi ile..
    Tekrardan teşekkür ederim, iyi günler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben n11. tercih ediyorum bu aralar,indirimi,hediye kuponu,taksit sayısı,yerine göre ücretsiz kargo, on numara.
    n11. batmazsa diğer sitelerin hepsini silkeler bence.en kolay müşteriye ulaşma yolu n11. gözüküyor şuanda.
    n11 i inceledim de motosiklet bölümünde çok eksiklik var, mesela benim sektörümün ürün başlıkları pek fazla yok, bi mail atıp basit bir teklif sunucam, ürün çeşitleri başlıklarına ekleme yapmaları doğrultusunda, o bölümleri düzeltirlerse 150'den fazla çeşidimle oraya da açarım ilanları

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba yazınızı bastan sona kadar okudum bende kucuk caplı gittigidiyor sahıbınden sanalpazar.com gıbı sıtelerden al - sat ısı yapdım. fakat soyle bır gercek soz konusu satıcı ıcın en guzel sıte sanalpazar.com cunkı %5 komısyon alıyor olması satıcının cok fazla ısıne gelmekle beraber kargo ucretınınde uygun olması ısı cazıp kılıyor. fakat guvenılırlık dersen en guvenılır satıcılar gıttıgıdıyor.com da bulunuyor fakat oranın komısyon oranı sanalpazara gore daha fazla. sahıbınden.com da ıse bıldıgınız uzre % 7 komısyon alınıyor fakat taksıt secenegı yok denecek kadar az. 1- 2 sendır sahıbınden.com dan bırsey satmadım ama yanlıs bılmıyorsam taksıt ıcın satıcı ayrı secenek acıyor ve komısyon degısıyor dıye bılıyorum. bu arada ısınızde gostermıs oldugunuz basarıdan dolayı sızı sımdıden tebrık ederım.
    merhabalar hocam, sanalpazar, gittigidiyor da denedim fakat oranın benim sektörüm adına potansiyeli çok düşük, bir ilanım çok uzun süre orada kaldı, arama ya da mesajı geçtim gösterim sayısı aşırı derecede düşüktü, o yüzden üzerlerine düşmedim. Sahibinden.com'da komisyon %6 oldu hocam, peşin ve 3 taksit kesintisi aynı, taksit sayısı arttıkça da, dediğiniz gibi komisyon tutarımız artıyor, doğru biliyorsunuz..
    Çok teşekkür ediyorum..

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    benim şimdiye kadar internetten yaptığım alışverişlerim hep sitelerden oldu sahibinden,gittigidiyor,n11 gibi 2.el satış yapan sitelerden hiç alışveriş etmedim bunları pek güvenli bulmuyorum, açıkçası ihtiyacımda olmadı yani risk etmeme gerek kalmadı hiçbizaman gerçi artık onay verdikten sonra para satıcıya aktarılıyo ama garanti konusunda sıkıntı yaşama ihtimalide var ben ilk önce alacağım ürünü internette en ucuz veren siteleri sıralıyorum(çeşitli arama yöntemleriyle ürünün ismini kodunu aratıyorum akakce , cimri gibi sitelerden forumlardan vs. buluyorum) en ucuzdan başlayıp birkaç site daha, sonra bu en ucuz olanı genellikle duymadığım bi site oluyor sitenin itibarını araştırıyorum şikayet sitelerinden forum sitelerinden vs. siteyi gözüm tutarsa sipariş ediyorum ve tabi ödeme kısmındaki url de https (güvenli alışveriş) yazmazsa ödeme yapmıyorum

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Güzel tasarlanmış, profesyonel bir site sahibinden.com, n11.com gibi aracı sitelerle larşılaştırılamaz bile. Şahsi tercihim, aynı ürünün fiyatları birbirinden abartılı farklı olmadığı sürece satıcının kendi sitesinden almak olurdu.

Eğer bir ticaret ünvanınız varsa com.tr uzantılı bir domain ismi almak kolay. Ben de yakın zaman içinde benzer tarz bir işe girişmek niyetinde olduğum için araştırmıştım. Benim tercihim .com uzantılı bir domain ismi satın almak oldu. Hem ucuz hem kolay. Hosting için de hem yurtiçi hem yurtdışı onlarca seçenek var. İş hacminize ve sitenize yönelecek trafik öngörünüze göre bir paket satın alıp güzel bir site dizayn edebilir veya ettirebilirsiniz.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    sahibinden.com gibi sitelerde de eğer ki kurumsal satıcıysa, yani firmaysa faturalı satıs yapabiliyor hocam, ürünün parası da satıcıya alıcı onayı verdikten sonra geçiyor. Tabi bazı alıcılar ürün kargoya verildikten sonra bir daha siteye uğramıyor, ne onay ne de yorum için, bu yüzden de otomatik onay diye birşey oluyor, kargoya verildikten 4-5 gün sonra falan otomatik onaya düşüyor.

Ne yazık ki bizim firma ismi piyasada çok fazla bulunan bir isim olduğu için .com .com.tr uzantıları hep sahipli hocam. Ben de o yüzden .org uzantısını aldım. Site de şu anda sadece teşhir amaçlı, e-satış yok. İlerleyen zamanlarda online satışı açtığımda da fiyatları sahibinden.com'dan biraz daha uygun tutarak mevcut potansiyeli sahibinden'den kendi siteme aktarıcam.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    web sitesi yapan bir firma olarak bence sahibinden, gittigidiyor yanısıra bir web sitenizde olmalı ve sahibinden deki ilan açıklamalarınızda bu siteye yer vererek google da ilk sayfalara taşımayı hedeflemelisiniz. online satış yapılan sitenin maliyeti sizi düşündürüyorsa en azından ürünlerinizi ve firmanızı tanıtabileceğiniz düşük maliyetli bi site yapıp müşterileri gerektiğinde güvenli ticaret sistemine yönlendirebilirsiniz. faydasını gördükçe daha iyi bir web sitesine geçiş yapabilirsiniz.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Aslında kabaca bi hesap yaptığımızda bile sahibinden.com'un pek avantajlı olmadığı ortaya çıkıyor hocam.. Aylık 2000 tl lik bir satışta %6 komisyondan 120 tl bir senede 120x12=1440 tl senelik komisyon bir de mağaza ücreti var ikisi 2500 lira ediyor yaklasık. Eğer ki 2500 lira senelik ücretle online satış sitesi kurulabiliyorsa, sanal pos ücretleri herşey içinde, maliyet pek değişmeyecektir. Tabi seo ya ne kadar harcanıyor hiç bilmiyorum..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    E-Ticaret ile ilgili ödemeler konusunda sanal pos yerine paypalı düşünmezmisiniz.?Fikir vermesi bakımından sub domain olarak hazırladığım bir satış sitesi var. BURADANinceleyebilirsiniz.ürünler menü başlığı farklı bir yapı olarak hazırladım..Ayrıca diğer platformların maliyetleride çok yüksek.Daha düşük maliyetlerle yapılabilir.
    bu konuda destek isterseniz altta web adresim ve iletişim bilgilerim mevcut.
    Vesselam..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    benim için önce dükkan olarak bir satış mağzası varmıdır bu önemlidir sonra isterse internet sitesinden ya da hepsiburada ,gittigidiyor gibi sitelerden alışverişimi güvenle yapabilirim.
    bence hepsiburadada motosiklet parçaları ve aksesuarları konusunda büyük açık var ve türkiyenin en çok tıklanan en güvenli alışveriş sitesi ,eğer o açığa çare olabilirseniz kazacınız bol olur.daha sonradan gene kendi sitenizide açabilirsiniz.örneğin modacar şirketi gibi hem online sitesi var hemde hepsiburadada satışı var

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Prestij amaçlı kendi sitenizi kullanmanız çok daha göz doldurucu oluyor bu konuda bahsettiğiniz üzere kendi siteniz var ama ürünlere bastığınız zaman sahibinden.com daki mağazaya aktarıyor. Ama bunun yerine ufak bi müdahale ile kendi siteniz içinde de ürünlerin detaylı tanıtımına yer verseniz, ziyaretçilerin yorum yapabilmesini sağlasanız ve satın al tuşuna basınca sahibinden.com üzerindeki ürüne(mağazaya değil direk satın alınmak istenilen ürüne) aktarılıyor olsa bu kendi sitenizin geleceği için büyük bi avantaj sağlayacaktır diye düşünmekteyim.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Kendi internet sitenizi açarak, kendi markanızı oluşturmanız lazım. Ayrıca sahibinden vs diğer sitelerden de satışa devam edin. Bu büyük platformlar ürünlerinize müşteri çekmek için birebir. Fakat marka duygusu oluşmaz. Aynı sitede 1 lira daha ucuz olanı görse oradan satın alma yolunu seçer.

Firmanızın güvenirliğini araştırırken mutlaka internet sitenize ulaşırlar. Eğer kurumsal bir siteniz varsa, son kullanıcı güven problemi yaşamadan alışverişini tamamlar.
    VOLkann bunu beğendi.

bahadir5478 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 250
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, uzunca bir zamandır kafamı kurcalayan bir konu var ve bir türlü kesin kararı veremedim. Sizlerden de fikir almak istedim. Yaklaşık bir senedir sahibinden.com'da mağazam var motosiklet yedek parça üzerine. İlk başta çok fazla soru işareti vardı kafamda, acaba tutar mı, tutmaz mı diye.. Sonuçta azımsanmayacak miktarda bir ücret veriyoruz mağaza açmak için. Ama çok şükür ki kafamdaki soru işaretleri bir ayda kalktı kafamdan, beklentimden iyi bir geri dönüş yaşadım. Nasipse 2014 motosiklet fuarına katılıyorum, yerimi falan aldım. Yakın bir zamanda burada da reklam vermeye başlıyorum ama hâlâ şu ikilimden çıkamadım. Sahibinden.com'daki bir mağazadan alışveriş yapmak mı iyi, güvenilir sizin için, yoksa firmanın kendine ait online satış mağazasından mı? Sahibinden.com'da kişilerin, firmaların yapmış olduğu işlem sayısı ve alıcılardan aldıkları yorumları görmek mümkün, bu sayede de firma iyi mi, kötü mü, alıcıyla iletişimi nasıl, her şeyi görmek mümkün, bu da alıcıya olumlu/olumsuz fikir vermede çok büyük etmen oluyor, ilgili firma da ilgisiz firma da alenen belli oluyor.. Kendine ait web sitesinde bunu görmek pek mümkün değil.. Dürüst mü, dolandırıcı mı tam emin olamıyor insan bence. Böyle düşününce şu anki sistemde devam etmek istiyorum, ama bir yandan da biri kalkıp diyebilir "daha kendine ait sitesi bile yok, bunlar pek profesyonel bir firma değil". Maliyet yönünden karşılaştırdığımızda online satışlı bir web sitesi kurmak daha bir masraflı, ama belirttiğim gibi masrafından ziyade alıcının gözünde daha olumlu olan seçeneği uygulamak istiyorum.. Kişisel görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..
    cbf 250 arka canta baglantı demırı elınızde mevcutudur ıyı calısmalar ıyı gunler elımdekı cantam kappa42 lt.dır

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Mesela kendi adıma konuşacak olursam ben sahibinden.com daki mağazalara pek güvenemiyorum.. Onun yerine motomaxonlineshop-anes motor-motosella-motosuperstore-motoavm-motosikletaksesuarları-hudsonderi gibi markalaşmış internet sitelerine daha çok güveniyorum..
    Bende şu aralar yaklaşık 800 liralık ekipman alcam ve bu siteleri hergün tıklıyorum indirim-yeni ürün falan var mı diye.. Aslında sahibinden.com da aynı ürünler daha ucuza bulunabiliyo..

Ama ben yinede sahibinden.com dan alışveriş yapmak istemiyorum..
    Nedenini tam olarak bilmiyorum ama pek güvenemiyorum.. GET falan var bazı mağazalar açtırırız farkını ödersin falan diyo.. Ona da bulaşmak istemiyorum..

Bir tüketici olarak kendinize ait güzel bir site açıp bolca reklam yaparsanız sizde markalaşma yolunda ilerlersiniz.. Açtığınız ilk 1 hafta yada 1 ay da ciddi indirimler yaparsanız bir anda tanınırsınız.. Naçizane fikrim bu şekilde..

Son olarak sahibinden.com daki mağazanızın ismini verirseniz bi bakarım.. Diğer mağazalara değil ama size güvenirim.. Burda profiliniz falan var ya o yüzden

Düzenleme:Sahibinden.com daki mağazanızı buldum kask-kıyafet-ekipman yokmuş gerek kalmadı teşekkürler..
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    başlık hortlamış
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı bahadir5478 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 250 arka canta baglantı demırı elınızde mevcutudur ıyı calısmalar ıyı gunler elımdekı cantam kappa42 lt.dır
    Merhaba, crf arka çanta demirleri elimizde tükenmişti fakat tekrardan yapıldı, bir aksilik olmazsa hafta sonuna satışa hazır hale gelecektir. Sahibinden.com üzerinden ya da buradan mesaj yoluyla tekrar iletişime geçebilirsiniz hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:38 ----------

Alıntı 3Hilal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela kendi adıma konuşacak olursam ben sahibinden.com daki mağazalara pek güvenemiyorum.. Onun yerine motomaxonlineshop-anes motor-motosella-motosuperstore-motoavm-motosikletaksesuarları-hudsonderi gibi markalaşmış internet sitelerine daha çok güveniyorum..
    Bende şu aralar yaklaşık 800 liralık ekipman alcam ve bu siteleri hergün tıklıyorum indirim-yeni ürün falan var mı diye.. Aslında sahibinden.com da aynı ürünler daha ucuza bulunabiliyo..

Ama ben yinede sahibinden.com dan alışveriş yapmak istemiyorum..
    Nedenini tam olarak bilmiyorum ama pek güvenemiyorum.. GET falan var bazı mağazalar açtırırız farkını ödersin falan diyo.. Ona da bulaşmak istemiyorum..

Bir tüketici olarak kendinize ait güzel bir site açıp bolca reklam yaparsanız sizde markalaşma yolunda ilerlersiniz.. Açtığınız ilk 1 hafta yada 1 ay da ciddi indirimler yaparsanız bir anda tanınırsınız.. Naçizane fikrim bu şekilde..

Son olarak sahibinden.com daki mağazanızın ismini verirseniz bi bakarım.. Diğer mağazalara değil ama size güvenirim.. Burda profiliniz falan var ya o yüzden

Düzenleme:Sahibinden.com daki mağazanızı buldum kask-kıyafet-ekipman yokmuş gerek kalmadı teşekkürler..
    Teşekkür ederim fikirleriniz için hocam
    Son bir senede bayağı arttırdık satışları internetten, sadece motorsiklet metal aksesuar imalatı&satışı yapıyorduk bugüne kadar fakat artık ürün gamını genişletme zamanı geldi diye düşünüyorum..
    Birkaç firma ile görüşüyorum, venom, ls2 caberg, bell, armode gibi markaların ürünlerini satmaya başlıyoruz kısa süre içerisinde, samimi bir arkadaşım askere gitti, onun dönüşünde de kendi online satış sitemizi açıyoruz Allah'ın izniyle
    Salih_T bunu beğendi.

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Alıntı felix_bjk1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim fikirleriniz için hocam
    Son bir senede bayağı arttırdık satışları internetten, sadece motorsiklet metal aksesuar imalatı&satışı yapıyorduk bugüne kadar fakat artık ürün gamını genişletme zamanı geldi diye düşünüyorum..
    Birkaç firma ile görüşüyorum, venom, ls2 caberg, bell, armode gibi markaların ürünlerini satmaya başlıyoruz kısa süre içerisinde, samimi bir arkadaşım askere gitti, onun dönüşünde de kendi online satış sitemizi açıyoruz Allah'ın izniyle
    Est. ne demek bir tüketici olarak düşüncelerimi söyledim sadece İşiniz gücünüz rast gider inş.

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam, online ve offline bir satıcı olarak tecrübem; şu durumda gittigidiyor hariç diğer siteler safsatadır. N11, sanalpazar, sahibinden hepsinde mağaza açıp satışlar yaptım (ve kapattım).

Altyapı, kullanılabilirlik, google sonuçlarında öne çıkma, destek hizmetleri konusunda gittigidiyor açık ara önde şu an.

Kendi web siteniz düzgün ve kullanışlı olsun, bunun dışında tek bir pazar sitesinde (tavsiyem gg.com) satış yapın müşteriniz size alışır tanınınırlık arttıkça kendi sitenizden alışveriş yaparlar, kendi sitenizdeki fiyatlar diğer mecralardan biraz daha ucuz olmalı.

http://profil.gittigidiyor.com/korhan

http://stores.ebay.com/krdticaret

http://www.krdticaret.com/

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Bence kendinize ait bir websitesine gerek yok eğer ben sahibinden.comda aradığım şeyi buluyorsam kimin sattığı önemli değil çünkü sahibinden.com adı denildiğinde böle bir güven hissi geliyor o yüzden pek bakmam aa bu satıcı kimmiş neymiş ne değilmiş sonuçta insanlar aradıkları şeyi bulmak ve kolayca almak ister ve sahibinden.com'da bir güven ortamı olduğundan gerek yok bence kendi sitenizi açmanıza.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler