Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Online Satış Sitesi Mi, Sahibinden.com'da Mağaza Mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Merhaba arkadaşlar, uzunca bir zamandır kafamı kurcalayan bir konu var ve bir türlü kesin kararı veremedim. Sizlerden de fikir almak istedim. Yaklaşık bir senedir sahibinden.com'da mağazam var motosiklet yedek parça üzerine. İlk başta çok fazla soru işareti vardı kafamda, acaba tutar mı, tutmaz mı diye.. Sonuçta azımsanmayacak miktarda bir ücret veriyoruz mağaza açmak için. Ama çok şükür ki kafamdaki soru işaretleri bir ayda kalktı kafamdan, beklentimden iyi bir geri dönüş yaşadım. Nasipse 2014 motosiklet fuarına katılıyorum, yerimi falan aldım. Yakın bir zamanda burada da reklam vermeye başlıyorum ama hâlâ şu ikilimden çıkamadım. Sahibinden.com'daki bir mağazadan alışveriş yapmak mı iyi, güvenilir sizin için, yoksa firmanın kendine ait online satış mağazasından mı? Sahibinden.com'da kişilerin, firmaların yapmış olduğu işlem sayısı ve alıcılardan aldıkları yorumları görmek mümkün, bu sayede de firma iyi mi, kötü mü, alıcıyla iletişimi nasıl, her şeyi görmek mümkün, bu da alıcıya olumlu/olumsuz fikir vermede çok büyük etmen oluyor, ilgili firma da ilgisiz firma da alenen belli oluyor.. Kendine ait web sitesinde bunu görmek pek mümkün değil.. Dürüst mü, dolandırıcı mı tam emin olamıyor insan bence. Böyle düşününce şu anki sistemde devam etmek istiyorum, ama bir yandan da biri kalkıp diyebilir "daha kendine ait sitesi bile yok, bunlar pek profesyonel bir firma değil". Maliyet yönünden karşılaştırdığımızda online satışlı bir web sitesi kurmak daha bir masraflı, ama belirttiğim gibi masrafından ziyade alıcının gözünde daha olumlu olan seçeneği uygulamak istiyorum.. Kişisel görüşlerinizi söylerseniz çok sevinirim. Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben genelde sanalpazar.comu tercih ediyorum.Sahibinden.comu çok nadir kullanıyorum.Benim için önemli olan kargo ücreti ve taksit imkanı.Sahibinden.com da taksit sayısı genelde yok veya çok çok az üründe 3 taksit oda Günümüzde peşin parayla pek bişey alan yok yanılmıyorsam.Online alışverişte aynı ürünü bir çok sitede karşılaştırmamız mümkün oluyor.Hatta yarı fiyatına bile bulmamız mümkün.Bundan sonra devreye giren kıstas benim için ücretsiz kargo ve taksit seçeneği.Satıcıların bunu da değerlendirmesi gerek.Çünkü kargo fiyatını sorduğumuzda 5-6 lira denirken 15-20 tl ödediğim olmuştur.Bu yüzden asla ücretsiz kargo seçeneği olmayan ürünü tercih etmiyorum.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Nice kendi firması olupta site açmış ama gelen talepleri yetiştirememiş ve unutmuş bununla beraber yetersiz müşteri hizmetleri desteği yüzünden çoğu markaya güvenmiyorum. Hatta giitigidiyordan 100% olumlu değerlendirilmiş firmaları tercih ediyorum. İnternet sitesi olması durumunda çok iyi reklamının yapılması lazım. Hali hazırda sahibinden com gibi genele hitap eden sitelerdeki değerlendirmeler, müşterilere ilk yargı açısından destek oluyorlar.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Ben sanalpazar.com'dan genelde altın alırım ya da birkaç elektronik esya, fakat motosiklet yedek parça kategorisinde çok zayıflar. Taksit olayı da satıcının ilan koyarken ayarladığı birşey oluyor, taksit sayısı arttıkça bizden kesilen komisyon yüzdesi artıyor..
    Haklısınız, iş yerime gelen müşteri 10 liralık malzemeye bile kart geçmek istiyor, olmaz da diyemiyoruz tabii Bende genelde karşı ödemeli kargo, nedenine gelirse de üretici olmanın vermiş olduğu bir avantajla fiyatlarım piyasanın çok altında, örnek vermek gerekirse sizin motosikletiniz mh drift, mcx 150 gibi motosikletlerin arka çantalık demirleri bende 37tl iken, benim malzeme verdiğim parçacılarda 50tl den aşağıya değildi, bu yüzden de benden alan çok olurdu, ücretsiz kargo desem üzerine 10 tl koymam gerekecek, bu da piyasadaki fiyat farkını kapatıyor direk. Ama alıcının birden fazla ürün, koruma demiri ve çantalık demiri alması durumunda tek kargoyla gönderdiğimizde kargo parası çok uygun oluyor Dediğiniz kargo olayı da olmuyor değil, aynı ürün normalde 10 tl ye giderken, bir başka sefere bakıyoruz, kargo şirketi desisini yükseltmiş giriş yaparken, hâl böyle olunca da kargo ücreti artıyor, bu gibi durumlarda da geri iade ediyoruz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nice kendi firması olupta site açmış ama gelen talepleri yetiştirememiş ve unutmuş bununla beraber yetersiz müşteri hizmetleri desteği yüzünden çoğu markaya güvenmiyorum. Hatta giitigidiyordan 100% olumlu değerlendirilmiş firmaları tercih ediyorum. İnternet sitesi olması durumunda çok iyi reklamının yapılması lazım. Hali hazırda sahibinden com gibi genele hitap eden sitelerdeki değerlendirmeler, müşterilere ilk yargı açısından destek oluyorlar.
    Aynen hocam, kendi web sitesi olan çoğu site stok durumlarını güncellemiyor, biten malzemeyi stoktan düşmüyor, siz satın alıyorsunuz ama ellerinde ürün yok.. Benim de geçen haftaya kadar %100'dü ama bir olumsuz aldım, %98'e düştü

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sizler gibi ticareti sanal aleme taşıdım. Fikir vermek amaçlı yazıyorum bunları.
    sahibinden gittigiyor ve n11 de mağazam var. Sahibindene verdiğim mağaza parası bana zarar ettirdi çünkü taksit oranları çok düşük müşteri yanaşmıyor. N11 kar oranı akıllara zarar. Taksit seçeneği olduğu için allah var ne satıyorsam n11 den satıyorum ama bana birşey kalmıyor çünkü N11 %20 lere varan kar oranı bence abartı.
    Bende kendi firmamın web sayfasını hazırlatıyorum. Elalemin kurduğu sitelerde satış oluyor ama kar olmayınca hayrına mı iş yapacaz? Kendi sitenizi kurarsanız zaten akıllı adam firma aratıp sizin sitenize yönelecektir. 1000 tl lik ürünü 800 tl ye sizin sitenizde almayı tercih ederim.
    iyi çalışmalar.
    Allah utandırmasın
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sizler gibi ticareti sanal aleme taşıdım. Fikir vermek amaçlı yazıyorum bunları.
    sahibinden gittigiyor ve n11 de mağazam var. Sahibindene verdiğim mağaza parası bana zarar ettirdi çünkü taksit oranları çok düşük müşteri yanaşmıyor. N11 kar oranı akıllara zarar. Taksit seçeneği olduğu için allah var ne satıyorsam n11 den satıyorum ama bana birşey kalmıyor çünkü N11 %20 lere varan kar oranı bence abartı.
    Bende kendi firmamın web sayfasını hazırlatıyorum. Elalemin kurduğu sitelerde satış oluyor ama kar olmayınca hayrına mı iş yapacaz? Kendi sitenizi kurarsanız zaten akıllı adam firma aratıp sizin sitenize yönelecektir. 1000 tl lik ürünü 800 tl ye sizin sitenizde almayı tercih ederim.
    iyi çalışmalar.
    Allah utandırmasın
    %20 mi çok fazla hocam, ben genelde kâr marjı düşük ürünler sattığım için 3 taksit yapıyorum, kesinti de %6 oluyor..
    Bizim sektörde en iyi tutulan site sahibinden.com olduğundan başka yere vermedim hiç ilan, sanalpazar da denedim de hiç iş olmadı. Kendi siteniz olduğunda iş biraz aramada üst sıralara çıkmaya bakıyor işte, belli kelimelerde üst sırada yer almak gerekiyor, ya da hedef kitlenize bire bir hitap eden yerlerde reklam vermek gerekiyor.. Bir de şu var, bazı ürünler piyasanın altındaki bir fiyatta olunca müşterilerin kafasında soru işaretleri beliriyor..
    Siteniz şimdiden hayırlı olsun, hayırlı işler, bol kazançlar..

Kendi sitenizi kurarsanız da google reklamı vs masraflarına girmeden mal satamayacaksınız bunu da not edin derim. Ayrıca sanal pos vs masrafları olacak tabi tedarik kanalınız güçlüyse rekabetçi fiyatlar sunabilecekseniz ben yinede kendi sitenizden satmanızı öneririm.

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Bence kesinlikle kendi online siteniz olmalı prestij açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı ^adm^ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi sitenizi kurarsanız da google reklamı vs masraflarına girmeden mal satamayacaksınız bunu da not edin derim. Ayrıca sanal pos vs masrafları olacak tabi tedarik kanalınız güçlüyse rekabetçi fiyatlar sunabilecekseniz ben yinede kendi sitenizden satmanızı öneririm.
    Evet hocam 3000 lira civarı masraf olur senelik en az.. Ege ve Akdeniz bölgesinin büyük bölümüne satışımız var toptan olarak, üretim hacmimiz yüksek, fiaylar da gayet makul seviyede..

Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kesinlikle kendi online siteniz olmalı prestij açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum.
    Kendi web sitemiz var, lakin ürünler bölümüne tıkladığımızda sahibinden.com'daki mağazamıza aktarıyor.. Sizce bu yetersiz mi kalır

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    yedek parça da sahibinden.com u tek geçerim arkadaş

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yazdıklarınızı okudum. Ve hertürlü sahibinden.com üzerinden satışı devam ettirmeniz mantıklı geldi bana. Yanzlı 1 şart ile.

Genelde sahibinden. de karşılaştığım mağzalarda aradığınız bir ürünü bulmak sorun olabiliyor. Arama motoru ya hatalı yada uğraştırıcı olabiliyor. En azından içeriği-sınıflandırmayı düzgün yaparsanız güzel olur.

Sizin mağzanın adı nedir ?
    heineken ve dockerengin bunu beğendiler.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Öyle de, mesela adam branda satıyor diyelim, aynı ilandan 20 tane arka arkaya açıyor, en üste çıkmak, görünür olmak için.. sahibinden.com kurumsalı arıyorum böyle böyle oldu diyorum, derdimi anlatıyorum, oradaki görevli çok bilmiş arkadaşlar da diyor ki onlar aynı değildir, rengi farklıdır, modeli farklıdır.. İlan numaralarını veriyorum, evet haklısınız hemen müdahale ediyoruz diyorlar. Bu şekilde nereye kadar uğraşılır ki, hangi biriyle uğraşılır, bütün işi gücü bırakıp tek tek milletin ilanlarını kontrol etmeye kalkarsak kendi işimizle uğraşamıcaz.. benim 150 çeşit ürünüm var adamın 10,15 çeşit, hepsinden 20şer tane ilan açınca, adam benden kat kat fazla görünür oluyo.. Where is the adalet

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı okudum. Ve hertürlü sahibinden.com üzerinden satışı devam ettirmeniz mantıklı geldi bana. Yanzlı 1 şart ile.

Genelde sahibinden. de karşılaştığım mağzalarda aradığınız bir ürünü bulmak sorun olabiliyor. Arama motoru ya hatalı yada uğraştırıcı olabiliyor. En azından içeriği-sınıflandırmayı düzgün yaparsanız güzel olur.

Sizin mağzanın adı nedir ?

O yönden sıkıntı yok hocam, kendim kategorilendirme yaptım, bulunuyor kolayca

http://aydinkardesler.sahibinden.com/
    piyanist_irf bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    allah hepinize yardımmcı olsun arkadaşlar , bol kazançlar versin inşallah amma şahsi fikrim insanın kendi web sitesi olması yönünde ve yetişebiliyorsa hem kendi veb sitesini hemde sahibinden gibi diğer ticaret sitelerine yardırmalıdır , aslında işi iyi kovalamaktan geçiyor kendi veb sitesinde , bu arada abdurrahman hocam bende koruma demiri imal ediyorum ve türkiyede aksesuarı mevcut olmayan modeller özellikle kadrajım alanındadır tabi yetersiz olanlar, vs. vs. her geçen gün ürün gamını genişletiyorum , işimi severek yapıyorum ve satacağım para kazanacağım diye düşünmüyorum kalitesine özellikle fiyatına önem gösteriyorum bakalım hayırlısı olsun herkez için hayat zorlu bir mücadele gerektiriyor , bu maratonun en önünde soluksuz koşanlardanım allah sonumuzu hayır eyleye ...
    sizlerede bol kazançlar inşallah...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3217799

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Amin abicim, tabii her kanattan koşturmak en güzeli de, tek sahibiyim dükkanın, ortağım veya kardeşim yok, o yüzden hepsine yetişemem
    Biz toptan üretim yapıyoruz normalde, piyasadaki küçük cc motorsikletlerin üzerine ama bir senedir büyük makinalarla uğraşıyorum ayrıca.. Ben genelde chopper malzemeleri yapıyorum koruma demiri, direksiyon, sisy bar, taşıma demiri vb. şeyler. Kışın malum işler biraz duruldu, bunu avantaja çevirerek çeşitlerimizi artırmaya çalışıyorum ben de.. Yaptığınız modelleri gördüm, elinize sağlık güzel olmuş.Hepimize hayırlı, bol kazançlar..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Online satış sitesi değil de tanıtım sitesi yapabilirsin. Ürünü almak isteyenler için Sahibinden'e yönlendirirsin. Hem müşteri aradığını bulur hem de Sahibinden olumlu yorumlarını arttırırsın. Bunun yanında para işleriyle uğraşmazsın, o açıdan da kafan rahat olur diye düşünüyorum.

Web site için pek bi masrafa gireceğini de düşünmüyorum. Ücretsiz ticaret scriptleri sunuluyor, host ve domain masrafın olur. Bir de geriye scripti hosta kurup içeriği doldurmaya kalıyor. Boş zamanlarında halledilebilirsin bana kalırsa. http://www.proticaret.org/

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Online satış sitesi değil de tanıtım sitesi yapabilirsin. Ürünü almak isteyenler için Sahibinden'e yönlendirirsin. Hem müşteri aradığını bulur hem de Sahibinden olumlu yorumlarını arttırırsın. Bunun yanında para işleriyle uğraşmazsın, o açıdan da kafan rahat olur diye düşünüyorum.

Web site için pek bi masrafa gireceğini de düşünmüyorum. Ücretsiz ticaret scriptleri sunuluyor, host ve domain masrafın olur. Bir de geriye scripti hosta kurup içeriği doldurmaya kalıyor. Boş zamanlarında halledilebilirsin bana kalırsa. http://www.proticaret.org/
    şöyle birşey yaptık arkadaşla hocam http://www.aydinkardesler.org/
    ürünler bölümünde de sahibinden e yönlendiriyor, iletişim, hakkımızda bölümlerini tamamlamadım ama daha..

heineken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    Ben şahsen 2 ürün arasında (biri sahibinden de, diğeri üreticinin/toptancının kendi sitesinde) çok bi fiyat farkı yoksa mağazadan almayı tercih ederim. Daha güvenilir geliyor, eğer kendi sitenize hepsiburada.com gibi yorum bölümüde koyarsanız ve motor forumlarına ilan verirseniz bence baya iyi olur.
    Motor forumlarına ilan vermek neden önemli, çünkü motorunuza bir parça alacağınız zaman önce bunla ilgili bir yorum arıyor insan, eee yorum bulmak için bi foruma girmek nerdeyse mecburi....sonuçta forum a girince pat diye siz çıkıyosunuz karşısına....
    Sitenizin güvenilirliğini arttırmak için bence bie online müşteri hizmeti bölümü koyun.24 saat açık olmasına gerek yok, sabah 9,akşam 18:30 da kapatırsınız 10 numara olur.
    ______________RIDE THE LIGHTLING________________

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Genelde alıcılar tam tersini söylüyorlar hocam
    Evet yorum bölümü mantıklı aslında, eğer o şekilde yapılıyorsa muhakkak eklerim yorum bölümünü, olumlu/olumsuz herkese yol gösterir, benim için de alıcı için de büyük bir avantaj olur, teşekkürler fikir için.. Müşteri hizmetleri bölümü de iyi olur, sorularına anında cevap alabilmesi duyulan güveni arttırır firmaya..
    motosiklet.net'e reklam vericem hocam reklamı, Türkiye'deki en iyi forum burası zaten şu anda, birkaç yere daha vermeyi düşünüyordum da sonradan vazgeçtim..

Alt yapısı sağlam ürün yönetimi konusunda oldukça basite indirgenmiş admin panelli bir e-ticaret sitesi kurdurursan senin işini rahatlıkla görür sitenizi ve facebook sayfalarınızı inceledim yeteri kadar müşteri potansiyeline sahipsiniz zaten gittigidiyor sahibinden.com n11 hepsiburada.com gibi sitelerde dükkan açmak hem güvenlik hemde müşteri potansiyeli toplamak amaçlıdır siz zaten aldığınız yorumlar olsun beğeniler ve facebook takipçi sayısıyla belli bir miktar alışveriş konusunda insanları o güveni sağladığınız için benim fikrim sizin çoktan kendinize ait bir alt yapısı olan hem görsel hemde işlevsel anlamda iyi bir sitenizin olma vakti gelmiş böylelikle hem aracılara verdiğiniz komisyondan kurtulmuş olursunuz hemde daha çok ürünü update etme imkanınız olur bide sitenizi ssl güvenlik sistemiyle koruma altına alırsanız yakın zamanda gittigidiyor hebsiburada daki gibi bankalardan kendi sitenize sanal pos ödeme portalı alabilirsiniz böylece sizinde bir kendinize ait online mağazanız olabilir bol kazançlar kolay gelsin

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ben n11. tercih ediyorum bu aralar,indirimi,hediye kuponu,taksit sayısı,yerine göre ücretsiz kargo, on numara.
    n11. batmazsa diğer sitelerin hepsini silkeler bence.en kolay müşteriye ulaşma yolu n11. gözüküyor şuanda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler