Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Apple'ın saltanatı sona erdi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Selamlar.

Bu konuyu biraz tartışabilelim diye açıyorum.

Şahsen apple'dan nefret ederim. Kalitesiz ürünler falan diye değil.

Resmen kapitalizmin temsilcileridir benim gözümde...

Müzik mi değiştiricen?satın alıcaksın benım store'umdan. uygulama mı yazıcan? Imac alıcaksın bide alan satın alıcaksın benden.

Bide ios denen meret kapalı kaynaklı, menüyü bile değiştiremiyorsun.

şuanda 2300 tlye satılan iphone 5ste çift çekirdekli işlemci var, şaka gibi!

Nexus 4 kullanıyorum 950 tllik telefonumda 2 gb ram 4 çekirdekli bir işlemci ve korkunç güçlü bir adreno 320 grafik işlemcisi var.

Bunlar resmen adam kazıklıyorlar !

Herşey para para para para !!!

Bide bir açıklamaları var ki resmen nefretim katlarca öteye çıktı, ceoları demişti bi ara

"ucuz telefon yapmak gibi bir derdimiz yok"

Android öyle mi ama, değil !

Hatta şuanda yanlış bilmiyorsam dünya pazarının %75 ine android sahip.

Android nedir? Açık kaynaklıdır. Yani. İSTEDİĞİNİZ HERŞEYİ YAPABİLİRSİNİZ !

100 tlye de android var, 2000 tlyede. Her bütçeye uyar, her işi yaparsınız.

Hele benim gibi biraz kuvvetli bir telefonunuz varsa tadından yenmez.

Ki apple'a son darbe şuanda telefonuma iniyo.

Android 4.4 Kitkat ))

Korkunç hızlı olan telefonumun daha bile hızlanacağını düşünüyorum.

Küresel olarak apple'dan nefret edelim onları atalım gezegenimizden istiyorum, banane arkadaş dini imanı para olan adamları sevmiyorum ya.

Hatta androdin çok müthiş bir yanı var, bedava şekilde istediğiniz gib uygulama yazabldiğiniz gibi, uygulamanınz belli bir tıklanmaya ve yıldıza sahip olunca yanılmıyorsam google size nexus 4 hediye ediyor.

Abi seviyorum adamları bi kere.

Google ya, herşeyi bu adamlar başlattı bile denilebilir.
    CEM., dockerengin, cool113 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    discover....
    zenon, fearlesboyy ve cool113 bunu beğendiler.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hiç apple kullandınız mı? Ama ciddi anlamda, arkadaştan gördüm vs değil.
    sbr bunu beğendi.

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç apple kullandınız mı? Ama ciddi anlamda, arkadaştan gördüm vs değil.
    Sorun kullanmak değil ki, sorun adamların kazıkçı zihniyette olması.

telefona 2300 lirayı istemeyi biliyo içinde adam gibi ram işlemci dahi yok ))

benchmark testlerıne apple'ı koymaya bile gerek görmüyorlar artık.

zil sesi değişmiyor yahu zil sesi satın alıcaksn diyo adamlar ötesi varmı.
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Apple dan bende sizin gibi nefret ederdim, sonra oldu ya Iphone aldık bi şekilde elime geçti beğendim, devamında iPad oldu vs sonuçta kullanırsanız rahatlığını anlayacaksınız diyebilirim. Bi süre sonra yavaşlama gibi bir olay yok. Ben telefon dayanmayan bi insanım elimde bi telefon 1 seneden fazla duramaz haşat olur ama bunu uzun süre kullanmayı düşünüyorum ayrıca zil sesini kendiniz oluşturabileciğiniz bedava programlar var App Store'da bizzat kullanıyorum ayrıca ram işlemci kağıt üzerinde biraz hikaye gibi mesela ekran kartlarını bilirsiniz piyasa benimde 4 gb yok benimki 6/8 gb diye gezen tipler vardır. 512 mb ile her türlü performansı alacağınız kartlar var yani teknoloji bize sunulanın arkasında daha çok ayrıntılı bir şey tek düze bakmamak gerek bunları Apple kullandığım in değil bildiğiklerimi anlatmaya çalışmak için söylüyorum bu arada iyi ki almışın diyorum hala
    xawa, madlive, retox70 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    iphone aldigim ilk gun sinirimden kirma noktasina geldim , sagolsun kardesim dokukte olsa htc sini verip iphone u alip beni buyuk eziyetten kurtardi .
    Kesinleikle birdaha para vermem .
    Fanatikeri cok , fakat bana hic hitap etmedi.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    İphone 4s kullanıyorum. S3 te kullandım , 2 hafta dayandım tekrar iphone 4s e döndüm.

Müzik evet parayla satıyor fakat appstore da uygulamalar var. Ücretsiz indirip istediğiniz şarkıyı ücretsiz indirip dinleyebilirsiniz.

İos un kapalı kutu olması bilgilerinin ve sisteminin güvenli , virüssüz bir biçimde tutmak istemesidir. 2 yıldır 4s kullanıyorum , hızında değişiklik yok.

Fakat annemin s3 ü resmen 2 yılda 2/3 oranında performansı düştü.

Ayrıca ios gibi stabil bir sistemi kullanırsanız , birdaha asla androidin yüzüne dahi bakmazsınız.
    madlive, hasanfuat, dockerengin ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    yemişim afyonunu,elcisini,sonisini,samsungunu en kral telefon bende ağa,gösterişse gösteriş,sağlamlıksa sağlamlık.Alo diyor mu diyor ee daha ne.Şaka bir yana geçen hafta 750 lira teklif eden oldu vermedim.Bu arada zamanında piyasaya çıkış fiyatı 2.750 lira.O zamanlarda bir araba parası..

tr_select bunu beğendi.

Ne saçmalamışsın la

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    7 ay s3 kullandım kral telefon yavaslamaya basladıgında format atın fabrika ayarlarına geri dönderin eski diriligine tekrar kavusur

hasanfuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr .13
    herkesin beklentileri aynı değil
    3 gs i 3 yıla yakın aralıksız kullandım 7-8 aydır da 2. telefon olarak tarlada kullanıyorum ve 0 arıza şaka gibi :D

kağıt üzerinde ki donanım değerleri sizi yanıltabilir işin özü yazılımdır
    apple bilgisayarları genelde donanım olarak zayıf gözükür ama dikkat ettiyseniz grafik ve yazılım geliştiricileri ağırlıkta kullanır
    reklamcı . fotografcı . animasyon işinde çok görürsünüz ve bu işler iyi performans ister

benim beklentim SORUNSUZLUK
    yazılımın güvenliği ve stabil çalışması
    donanımın sağlamlığı ve uzun süre stabil çalışması
    sadelik ,hafiflik ve dizayn

1gb ekran kartı o veya 41 mp kamerası olan akıllı telefon benim için hiçbir anlam ifade etmiyor
    fab. çıkışı virüs programıyla gelen cihazlar ilgimi çekmiyor . apple mükemmel değil hatta pahalı bi yol ama beklentilerime en iyi cevap veren cihazlar
    xawa ve seckin_ bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yalnız apple olmasa o dediklerinizin hiç biride olmucaktı
    android iyidir güzeldirde en çok viruslu işletim sistemi senelerdir androiddir kimse bunu söylemez
    hem bir şirketin ürünlerinin ayağa düşmesi mi iyidir yoksa çizgisini bozmadan o doğrultuda üretim yapması mı?
    örneğin motosiklet sektöründe honda ,apacheler için envayi ürünleri var bence çok kötü ,buralarda hondaya neler yazılıp çizildiğini görüyoruz ama bir kawasaki suzuki de bile ayağa düşmediği için isim kötüleme çok çok az
    seckin_ bunu beğendi.

dün arkadaşa general mobile discovery aldık. bir çok arkadaşımdada var. özellikleri güzel, yok yok telefonda. 4 çekirdek işlemcili çatır çatır her uygulamayı hızlı biçimde çalıştırabiliyor. firmanın sahipleride TÜRK. şu anda piyasada yok satıyor. şiddetle tavsiye ederim. alanlar çok memnun. fazla para vermeye gerek yok.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ama stabil çalışıyor. takılma, donma, kesilme vs derdi yok. beni mest eden bu zaten..

android de günde 4-5 kez donuyordu telefon. birdaha mı dedim, kesinlikle.

evet kabul, çok çok pahalı ama gayet stabil çalışan, kullanımı kolay güzel bir uygulama.
    satoyama bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    bilgisayar mühendisliği okuyorum, android geliştiricisi sertifikam falan var, ios da yolda.
    netekim sözde akıllı telefonum bozulduğundan beri hayatımda huzuru buldum
    prizlere ve internete bağımlı insanlar oluşturuyor akıllı telefon kavramı. Faydaları yok diyemem ama araç ile amaç arasındaki farkı kaçırınca boku çıkıyor
    3k tl parayı telefona verip de o telefonda oyun oynayıp çekin yapan adama diyecek hiç bir lafım yok misal.

bi de şunlar ve aileleri var aman aman
    cool113, Thracian, wolrath ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    şimdi ducati var aprilia var, yamaha honda suzuki var.

bu iş biraz buna benzer..

diğer markalar dünyalı gibi ama apple sanki onlara göre uzaydan gelmiş gibi farklıdır. 1999 dan beri kullanırım her zaman taviz vermeden profesyonel çizgisini değiştirmeden korur. kullnıcısına hep vaat ettiğini verir.

2002 de 2.0ghz işlemcili pc ile yapamadığımı, 400mhz işlemcili 1gb ramli macintosh G4 ile akıl almaz şekilde rahat ve stabil çalışırdım. bu düzen aynen devam ediyor..

ha kapitalizmdir eyvallah doğrudur. ama sanki diğer markalar kominizm ürünü mü :D

samsung LG kuzey kore veya kuba malıdır o zaman baş tacı
    otopsici bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Su an ki durumdan memnun olmasamda iphone değil Apple ise söz konusu kusursuzdur alışınca
    Samsung s3 ü bile adamlar beğenmediğiniz Machintosh makinelerde tasarlıyorlar
    satoyama bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün arkadaşa general mobile discovery aldık. bir çok arkadaşımdada var. özellikleri güzel, yok yok telefonda. 4 çekirdek işlemcili çatır çatır her uygulamayı hızlı biçimde çalıştırabiliyor. firmanın sahipleride TÜRK. şu anda piyasada yok satıyor. şiddetle tavsiye ederim. alanlar çok memnun. fazla para vermeye gerek yok.
    Ben aldım hanıma, 16GB 700tl.Dünyanın en ince Android tlf. Hayret bir alet? Biraz kullansın bakalım, tırtlamazsa kendime de alacağım. 3 misli para verilir mi arkadaş?Bu nedir ya??

Abi bu konu biraz kişilik meselesi.. Bir insan ya ios'cudur ya da benim gibi android'ci.. Elime en kral ıphone'u verin kullanamam çünkü android ve sınırsız kullanım olanagi gerçeği var.. Alacaksan en kral tableti al en baba telefonu al ama android al bence..

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sitede acilan her konuda acik kaynakli yazilimlari destekledigimi soyledim,
    en son yine boyle bi apple mi android mi konusu vardi zaten orda herkes yazdi cizdi.

Bende Android'in daha avantajli oldugu dusunuyorum ama sen biraz fanboyluk moduna gecmissin.

Sen dusuncelerini soylemissin, gercekleri degil.

Apple in donanimi hic bi zaman ustun olmadi, oyle bi idda icine de girmediler zaten.
    Adamlar hep dizayn ve yenilikcilik ustunden pazarlama yapti.
    Ama donanimi kotu diye, yavas yada benchmarklarda kotu falan degil.
    Binbir farkli cesit Android e program yazmak baska, sabit donanimda ve kernelde calisan telefona program yazmak baska.
    Senin telefonunda 50 cekirdek olsun, software guclu olmadiktan sonra oturur citlersin cekirdekleri.
    Iphone'a yazilan programin caliscagi sistem belli, Android te ise yazan adam en cok kitleye nasil ulasicaksa ona gore
    optimize ediyor programi, ve ne yazik ki her Android telefonda full performans calismiyor.
    Dedigim gibi donanim, yazilim guclu olmadiktan sonra anca forumlarda ve benchmarklarda hava atmaya yariyor.
    Bil bakalim hangi firmanin su anda satisa sunulmus program sayisi daha fazla?
    Apple in.
    Cunku yazmak,optimize etmek, yada surum yukseltmek cok daha kolay ayrica ulastigin kitle daha fazla.
    Android'de zor degil, ama yazan adam ayni ugrasla 5 milyon satmak varken neden Android te 3 milyon satsin.

Android'e program yazan adam, her farkli grafik islemcisi icin, her bilgi islemcisi icin, her ekran icin, her kamera icin yazmak zorunda.
    Su anda sadece benim hatirladigim tegra, adreno,... gibi bi dunya grafik islemcisi var.

Mesela Playstation, Xbox ile bilgisayarda da ayni durum var.
    Konsollar hardware olarak 5 sene oncesinin bilgisayarlari ile bile kapisamaz.
    Ama git bak konsol oyunlarina harika grafikler ve yuksek fps le oyun oynaniyor.
    Playstation ve Xbox'in ustundeki kernel ve parcalar sabit.

Sende en kral bilgisayar olsa bile, oyunu yazan adam o anda piyasada en cok kitleyi nasil yakalarsa oyunu ona gore
    optimize edicek.
    Senin araba parasi verdigin bilgisayarda oyunu calistirmak icin cirpincak durcak,
    cunku yazilim spesifik olarak senin sistemin icin optimize edilmemis olucak.

Dunya pazari falan filan demissin o konulara girmicem bile, %75 diye bi rakam yok ama ondan emin ol.
    Oyle bi fark olsa zaten Apple dukkani kapatir gider, zararina calisan bi firma degil.
    %75 belkide Unix tabanli isletim sistemi kullanan telefonlar olabilir.
    Bu durumda hem Android hemde IOS, Unix ten gelme.

Ayrica cogu marka artik Android telefonlara kendi kapali kaynak kodlarini entegre ediyor,
    acik kaynak olayi artik Android telefon urentenler icin onemli degil.

Ayrica kapitalizm demissin de,
    diger markalar sanki isci sinifi ve ciftciler tarafindan yonetiliyor.
    Hepsinin istedigi tek sey, senin cebindeki para.
    satoyama, hasanfuat, madlive ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)