Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Hayat bu mu??

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    şükretmesini bilin. ve Memurda olsanız , özel sektördede çalışsanız yaptığınız işi severek yapın. mümkünse onun eğitimini alın.

Ben öğretmen bir babanın oğluyum.
    Anadolu lisesi mezunu , 1 yılını hazırlık sınıfı geri 3 yılımı inglizce +almanca görerek bitirmiş biriyim.
    Sonra 2 yıllık Bilgisayar Programcılığını bitirdim.
    evet akranlarım öğretmenlik vs bitirdi ama kpss - atanma ve atanamama derdinde. bense sükür. Bir işim var , mutluyum, işimi severek yapıyorum...

İllaki devlete kapak at, evlen çoluk çocuk mutluluk...
    Evlimisin veya yaşın kaç bilmiyorum ama eş çok farklı bir duygu, ona her baktığında dahada özlüyor , dahada seviyor , her dokunduğunda ayrılamıyorsan mutlu olursun evinde.
    işindede başta asgari ücretde alsan , 2 bin - 3 binde alsan şükret, eşinde çok harvurup harman savuran kişi değilse geçinip gidersiniz...

Hayatını dünyevi şeylere takıp borca derde girme , 3 binlik motorun varsa tutupda gereksiz yere 7-8 binlik kredilerle işe girme...
    Küçük şeylerden mutlu ol, gül , milleti takma fazla

Zamana bırak. Sende çalışma isteği varsa , işini düzgün yapıyorsan Rabbim bir yol verir... Ve namazlarına dikkat et , kıl , Dua et
    Eagle7 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Geçen gün okan bayulgenin programında konu oldu. Psikolog da vardı programda. 18 yaş konuşuldu. Hemen herkes o yaşta mutlu değildik dedi. okan 40 ımdan sonra sevmeye anlamaya başladım dedi. Ben 38 yaşımdayım. Yaş ilerledikçe hayatı daha iyi anlamaya başladığımı düşünüyorum. Eğitim ve öğrenme sürecimi hiç aksatmadım. Hayatıma hiç gelenekleri ve tabuları sokmadım. Anladıkça her türlü kalıbı hayatımdan çıkardım çıkarıyorum. Mutluluk hiç hedef değil. Yürünen yolda alınan haz mutluluk. Kin nefret olmadan bilge bir kafayla isteklerin ve şartların baskıları arasında dengelemeye çalıştığımız hayatın içinde mutlu da oluruz mutsuzluğuda yaşarız. Benim en çok gördüğüm şey cahil insanın mutluluğa ulaşamadığıdır.
    TAYFUNBORA ve kurufasulye bunu beğendiler.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Tabular ve gelenekler hatta inanç benim de hayatımdan çıkartığım baloncuklar.Ancak cehalet ile mutluluğun doğru orantılı olduğuna inanıyor ve düşünüyorum.Bilgi ,fikir ve görüşler arttıkça tatmin olma ve özümseme artıyor.Ancak genelleme yapılırsa bir cahilin mutluluğuna ulaşılmasının mümkünmatı yok.Ama şu da var ki onun mutluluğu yoğurdun kamağı gibi yüzeyseldir....O sadece sanar.Bildiğini de sanar hisettiğini de sanar...bence....

Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün okan bayulgenin programında konu oldu. Psikolog da vardı programda. 18 yaş konuşuldu. Hemen herkes o yaşta mutlu değildik dedi. okan 40 ımdan sonra sevmeye anlamaya başladım dedi. Ben 38 yaşımdayım. Yaş ilerledikçe hayatı daha iyi anlamaya başladığımı düşünüyorum. Eğitim ve öğrenme sürecimi hiç aksatmadım. Hayatıma hiç gelenekleri ve tabuları sokmadım. Anladıkça her türlü kalıbı hayatımdan çıkardım çıkarıyorum. Mutluluk hiç hedef değil. Yürünen yolda alınan haz mutluluk. Kin nefret olmadan bilge bir kafayla isteklerin ve şartların baskıları arasında dengelemeye çalıştığımız hayatın içinde mutlu da oluruz mutsuzluğuda yaşarız. Benim en çok gördüğüm şey cahil insanın mutluluğa ulaşamadığıdır.
    tozluklu bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Kısa ve öz olarak konu hakkındaki derin düşüncelerimi imzamda belirtmiş bulunmaktayim
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    nedense bu karikatür aklıma geldi.

Arda_Karaca ve fz6_fazer bunu beğendiler.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Hayat: yaşamak için!

Biraz önce konuştuğum, değerli bir arkadaşımı düşünürken geldi bu aklıma

Kovalanacak şey değil hayat.
    Yanyana birlikte koşacağın bir şey...

Dosdoğru hissettiğin andır, hayat!
    Tam olduğundur, sendeki yarını tam yapandır!

Ek:
    Nedenini bilmesek de...
    jr. bunu beğendi.

Beyler aldım şarabımı içiyorum iyice bozdum kendimi noluyor bana hiç anlamadım sevgilimdende ayrıldım hastayım bide gözüm toprağa bakıyor sanırım sıyırdım kafayı iyice asosyal oldum kimseylede konuşmuyorum değişik bişey oldum
    fz6_fazer bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı gürkanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler aldım şarabımı içiyorum iyice bozdum kendimi noluyor bana hiç anlamadım sevgilimdende ayrıldım hastayım bide gözüm toprağa bakıyor sanırım sıyırdım kafayı iyice asosyal oldum kimseylede konuşmuyorum değişik bişey oldum

bin motora işlek bi yere git, illa senden sosyal biri gelir yanına

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    herkes için mutluluk kaynağı farklıdır. Dilenci bir çocuğa çikolata aldığımda onun gözlerindeki ışıltıyı maserati alan arkadaşımın gözlerinde göremiyorum. Bu işin maddi tarafı. Peki mutluluk yalnızca maddeye sahip olmak mı? Tabiki hayır. Kimi için yeni bir ürün tasarlamaktir mutluluk, kimi için hayatı tasavvufla yaşamak. Kimi için lider olmaktır, kimi için hiç görmediği bir manzara görmek. Hiçbir şeyi mutlu olayım diye yapmayın. Istediğiniz sevdiğiniz için yapın. Keyif, refah, zevk, sahip olma vb. bir amaçtır evet ama mutluluk bir amaç değil sonuçtur.

motorum varken daha mutluydum sanırım almam gerekiyo eksik odur belkide

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    motor al hocam. Araba kullanırken sinir stres doluyorum, motor kullandıktan sonra tüy gibi oluyorum. Motor bambaşka bir terapi =D
    gürkanatik ve fz6_fazer bunu beğendiler.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorla dünya turu planladım ben mesela. Kariyerdi, daha çok paraydı, yuva kurmaydı, zorunlu görevlerdi hiçbirini düşünmüyorum şimdilik. Düşünmek zorunda da değiliz, bunu keşfettim. Tek istediğim yolda olmak...
    abeciMotoru bunu beğendi.

hava güzelken gidip alıcam bitane vardı anlaşırsak alıcam olmuyo böyle harbiden motor şart ve huzur onda

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    bu dünya ya ne için gönderildiğimizi öğrenir ona göre yaşarsak,hayat daha güzel oluyor.benin anladığım bu dünyaya ebedi bir dünyayı kazanmak için geldik.yani bu dünya imtihan dünyası.insan bu dünyada 2 -3 saatlik bir sınava girse bile nasıl zorluk çekiyor,sınavda ne sıkıntılar çekiyor,düşünün biz dünyevi sınavlarda göbek atıp oynayabiliyormuyuz hayır. demek ki bu büyük sınavdada yani hayat sınavından çok şeyler beklememeliyiz.kimsenin hakkına tecavüz etmeden güzel şeyler yapabiliriz ,hoş vakit geçirebiliriz. ama neden ve kimin bizi buraya gönderdiğini aklımızdan çıkarmadan kul olarak yapmamız istenen görevleri yaparak.Yanılmıyorsam Hz. Nuh zamanında insanlar 800-900 sene yaşarlarken o zaman ki insanlara denilmişki '' son peygamberin ümmeti 90 sene kadar yaşayacak. ordakiler 90 seneyi çok aza görüp sormuşlar. peki bunlar kendilerine ev yapacaklarmı diye. yani hayatımız çok kısa biz bu kısa zamanı boş malayani şeylerle doldurmamalıyız. içinde bulunuğumuz bu sınavı kazanmaya çalışmalıyız. zaten Allah bize her gün verdiği 24 saatin hepsini kendisi için istememiş.ibadet(5 vakit namaz) için 1 kaç saat yeter. Ama biz ne yapıyoruz o 24 saatin hepsini geçici dünyaya harcıyoruz ebedi hayat için günlük 1 saat vermiyoruz.ben böyle düşünüyorum. saygılar.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Hocam biraz din sosyolojisi biraz antropoloji birazda evrimsel biyolojiyle ilgilenirseniz bu yanlış anlamayı düzeltebilirsiniz. Maalesef biyolojimiz 900 sene yaşamımıza uygun değil. Asla da olmadı. Cevap biyolojide yalnız. Ben adresi gösteriyorum sadece..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Hayatın amacı yaşamın ve türün devamına ilişkindir. Bu yüzden fizyolojik ihtiyaçların karşılanması ilk sırada gelir. Ondan sonra üreme gelir. Her şey bunun etrafında döner. Kadınlar en iyi hayatı sağlayacak eşi arar ve bulduğunda beraber geçecek hayatı düzenlemeyle ilgilenir. amaç sağlanan olanakların devamının garantide olmasıdır. Erkekler; kendi genleriyle uyumlu olarak eni iyi çocuğu yapabilecekleri eşi seçerler. Ve ömür boyu bu işlemi tekrar etme iç güdüleri vardır. Bunlar sağlandığı kadar mutludur insan. Huzur mitolojik bir kitapta tabulaşmış inançlarda yada uygunsuz amaçlarda aranırsa psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu bağlamda düşünülürse tek eşli bir erkeğin hayattan sıkılması kaçınılmazdır. Tartışmaya açık değildir. Sadece bilim.. Kaynak isteyen varsa felsefenin tesellisi kitabıyla cahilliğinden kurtulmaya başlayabilir..

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    İşte olması gerken hayat budur gençler....
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şükretmesini bilin. ve Memurda olsanız , özel sektördede çalışsanız yaptığınız işi severek yapın. mümkünse onun eğitimini alın.

Ben öğretmen bir babanın oğluyum.
    Anadolu lisesi mezunu , 1 yılını hazırlık sınıfı geri 3 yılımı inglizce +almanca görerek bitirmiş biriyim.
    Sonra 2 yıllık Bilgisayar Programcılığını bitirdim.
    evet akranlarım öğretmenlik vs bitirdi ama kpss - atanma ve atanamama derdinde. bense sükür. Bir işim var , mutluyum, işimi severek yapıyorum...

İllaki devlete kapak at, evlen çoluk çocuk mutluluk...
    Evlimisin veya yaşın kaç bilmiyorum ama eş çok farklı bir duygu, ona her baktığında dahada özlüyor , dahada seviyor , her dokunduğunda ayrılamıyorsan mutlu olursun evinde.
    işindede başta asgari ücretde alsan , 2 bin - 3 binde alsan şükret, eşinde çok harvurup harman savuran kişi değilse geçinip gidersiniz...

Hayatını dünyevi şeylere takıp borca derde girme , 3 binlik motorun varsa tutupda gereksiz yere 7-8 binlik kredilerle işe girme...
    Küçük şeylerden mutlu ol, gül , milleti takma fazla

Zamana bırak. Sende çalışma isteği varsa , işini düzgün yapıyorsan Rabbim bir yol verir... Ve namazlarına dikkat et , kıl , Dua et
    amaninmb bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Zaten hayatta herkesin yaptığını yapmamak, standartların üstüne çıkmak, farkımızı ortaya koymak için motor sürmüyor muyuz?

Motorcu = Hayattan zevk alan insan

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    lesson 1

beynimden giden elektrik sinyalleri parmak kaslarımı sağa-sola, yukarı-aşağıya hareket ettiriyor ve bu şekilde klavyenin tuşlarına dokunmamla oluşuyor bu okuduğunuz mesaj
    yukarıdaki gibi bir giriş yapmamın kararını ne verdi?
    sadece hayatta kalma içgüdüsünün izdüşümleriyse bu kişilik, neden daha basit kalmak varken bu karmaşık mekanizma haline geldim? tek hücreli ve fotosentez yaparak yaşayan bir canlı olmalıydım? hem matematik buna daha fazla olanak tanıyordu
    neyim? nerden geldim? ne yapmalıyım?
    geçmişin hatırası mı beni ben yapan?
    tecrübelerim mi seçimlerime karar veren?
    peki aldığım riskler? inançlarım mı hayatta kalma içgüdüsünden müteşekkil bu organizmaya karşı çıkan?
    ya inanç ta içgüdülerin bir yansımasıysa?
    sonsuzluğa inanç, ilelebet hayatta kalma arzumsa?
    can dediğimiz şey ne, bu mu?

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hayat mutlu olmaktır, bir standart ararsan mutsuz olursun,zevk aldığın şeylere bak gerisi hikayedir
    Güzel bir manzarayı seyrederken açmışın vodkayı; yudumlamak gibisi olmaz

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayat işte iki uçu .oklu değnek.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)