Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hayat bu mu??

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler hayat nedir ya böyle çalış evlen çoluk çocuk bu mudur önümüze koyulan mı herkezin yaptığımı doğru olan düşünüyorum evlen kamuya kapak at ölene kadar çalış eve bak sonuç ne yaptın mutlu oldun mu nolucak bi yanım diyo nasıl mutluysan öyle yaşa ikilemde kaldım nasıl mutlu olucaz bu hayatta ya bidaha mı gelcez diyorum
    kamsea, crxforever, fz6_fazer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Aklıma bu video geldi nedense

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    önüne koyulan hayat planı geneli tatmin ettiği için yüzyıllarca yokolmadan, sadece zamanın koşullarına göre evrilerek yaşıyor.
    bu sana uymuyorsa milyarlarca insanın şu ya da bu şekilde bu plana tav olması birşeyi değiştirmez.
    insanlığın ezberine haddinden fazla itibar etmek hayatı ıskalamaktır.
    Chronix, crxforever, tozluklu ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

çok güzel açıkladın be işte diyorum ulan herkez böyle yaşıyor mutluluk böylemi yoksa benmi yanlış yoldayım ipin ucu hep aile sabit bi iş hiç heycansız böylemi mutlu oluyo bu kadar insan yanlışta bi benimkimi doğru

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Mutlu olmak için çabalarken mutsuzluk içinde hayatını tüketen birini tanıyorum.. binaenaleyh kafaya takmayıp; motora binmek lazım gelir
    cece89, Ahmanamra ve fabrisio bunu beğendiler.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı gürkanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler hayat nedir ya böyle çalış evlen çoluk çocuk bu mudur önümüze koyulan mı herkezin yaptığımı doğru olan düşünüyorum evlen kamuya kapak at ölene kadar çalış eve bak sonuç ne yaptın mutlu oldun mu nolucak bi yanım diyo nasıl mutluysan öyle yaşa ikilemde kaldım nasıl mutlu olucaz bu hayatta ya bidaha mı gelcez diyorum
    acaba evcil ev köpeği kadar mutlumuyuz şu hayatta diye sormuyor değilim kendi kendime.Yapacak bişey yok milyonlarca spermin arasından 1. geldiysek vardır bir hikmeti.Keşke biraz yürekli olsaydım motorumu da Christopher Johnson'ın yapabildiğini yapsaydım..

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10

Blackwidow bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı gürkanatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden baktığına bağlı bu durum.

Örnek verecek olursak ben anasız babasız büyümüş biriyim.

Şayet ben evlensem çoluğum çocuğum olsa bundan o kadar mutlu olurum ki sabit bir işte yıllarımı vermeye değer.

Ayrıca çocuklarının etrafında baba baba diye koşuşturmasını izlemek sana sıkı sıkı sarılmalarını hissetmek senin bu hayatta alabileceğin en büyük mutluluklardan bir tanesi.

Eşinin sana erkeğim veya kocam diye sıkı sıkı sarılması gözlerinin içine uzun uzun bakması da ayrı bir mutluluktur.

Ayrıca bu hayatı heyecanlı güzel bir hale getirmek yine sana bakar.

Şimdi söyleyeceğim beni de kapsıyor genel olarak söylüyorum kimse üstüne alınmasın.

Eğer sende veya bende veya başka birinde hayatını renklendirebilme beceresi yeteneği yoksa senin söylediğin ortaya çıkıyor.

Hayatını heyecanlı hale getirecek eşinle mutlu olup torun sevecek olan da sensin.

Bunlar bir bakıma benim hayallerim.

Bu hayallerime kavuşayım da sabit bir işte bütün ömrümü tüketeyim dert değil.

Önemli olan aile saadeti kurabilmektir.

Bu da senin sabrına ve becerine kalmış bir durumdur.

Bardağa nereden baktığınla ilgilidir.
    jr., TATLIHIZ, MZ781 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ortalama ömür 65 sene.70 yaşına kadar yaşadık diyelim

18 yaşına kadar lise

22 yaşına kadar üniversite veya askerlik

22 yaşından sonra çalış

25 yaşında evlen

30 yaşında çocuk yap

33 yaşında bir çocuk daha yap

40 yaşında çocuklar okula başlar

50 yaşında çocuklar liseye başlar

55 yaşında lise biter.

60 yaşında çocukların üniversiteyi bitirir.

65 yaşında emekli olursun ikramiye alırsın

kaldı 5 sene ömür kemal sunal ne diyor zamansız gelen paranın içine sıçarım.

artık o 5 sene rahat yaşarsın.
    TATLIHIZ ve fz6_fazer bunu beğendiler.

Motosikleti
    hyosung gt 650 naked
    huzur islamda bi düşün !!!
    MZ781 bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Alıntı langırt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    huzur islamda bi düşün !!!
    kesinlikle inançlı olmak güzel birşeydir.Fakat günümüz olaylarını ve insan ilişkilerini iş ilişkilerini tesavvufi konulara dayatamıyorum. En basiti ben yapamıyorum

bana bazen bir şeyler tersmiş gibi geliyor 1 yılda nereye geldiğimi neler yaptığımı düşününce bazen çok şey değiştiğini bazense hiç değişmediğini hissediyorum.Perspektif ile alakalı sanırım
    Çoğu zaman kaçış düşünüyorum aslında bu ülkeye ve bulunduğum duruma bakınca ama pişman olup dönememekte var sonra geldiğim noktadan daha kötülerini düşünüp biraz vicdan rahatlatıyorum 2-3 müzik dinleyip bir kaç motor ilanı bakıp kafayı dağıtıyorum.

Geçiyor yada geçiyor gibi oluyor sonra kız söylenmeye başlıyor anlık telaşlara dönüyoruz

Tek önerim biraz yanlız kal ve kendini dinle sessiz sakin ortamda birazcık olsun sakinlersin.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Yamaha S10
    Hayat ile aramıza; yapay, değer yargılarıyla oluşturulmuş, toplumsal zırvalıklarla beslenmiş setler çekmezsek, bizim için hayat her şey...
    İçinde bulunduğumuz güzelliği, streç filme bütünüyle sarılmış şekilde yaşamaya çalışıyoruz. Bir nefes alabilmek, hayatta kalmak ile eşdeğer oluyor.

İnsan yırttı mı kendi yarattığı kozasını hayatın doyulmaz güzellikte sınırsız fırsatlarıyla karşılacak.
    Kimi olayları ayrıntılara boğularak değil, büyük fotoğrafa uzaktan bakarak daha iyi değerlendirebiliriz...
    En temeldeki bakış açımız; tüm yaşamı algılamamızı ve yaşama yön verişimizi belirleyen en ağır unsur. Buradaki hatalarımız, hayatı çekilmez kılıyor işte...
    jr. ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Dinledim sizi geldim oturdum sahilde cayimi yudumluyorum bide is gorusmesinden ciktim oda kotu gecti ama yalnizlik guzelmis
    memduhb, fz6_fazer, crxforever ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hayat bizim isteklerimiz ve beklentilerimizle geçer. Çoğu zaman farkedemeyiz sahip olma arzusunun sahip olmaktan daha güzel olduğunu. Gözlerinizi kapayıp şöyle bir düşünün. Sırasıyla sahip olmak istediklerinize sahip olduğunuzu, git gide daha çoğunu isteyipde herşeye sahip olduğunuzda hayat ve sahip olduklarınız anlamını kaybedecek ve değişik bir boyuta geçeceksiniz.
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha S10
    İnsan olmak ve kusurlu olmak ne kadar harika bir duygu

Kusursuz bi cennetin ne kadar sıkıcı olduğunu ancak oradan inenler bilebilirler
    Mutluluk ise; basitçe, kusurların arasında saklı...
    tozluklu bunu beğendi.
    Motosikleti; biraz da, geri gitmeyen bir yoldaş olduğu için seviyorum. Hep ileri; ama, hep ileri gidiyor... Geçmişle hesabınız kalmamışsa, tam size göre motosiklet.
    Size göre de; daha keşfedilecek, yaşanacak çok şey varsa, haydi atlayın motosikletinize...

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Çoğu gelişmiş ülkelerde sisteme karşı olup hayatlarını sokakta yaşayan insanlar var fakat öyle bir yaşam için çok küçük şeylerden mutlu olmayı bilmek gerek.
    Keşke hayat filmlerdeki gibi olsa.Örneğin; hiç çalışmayayım 1 motosikletim olsun, tüm dünyayı gezeyim dersin.Fakat bunun için ciddi birikimin olması gerek.Ayrıca seni ülkene bağlayan bir işin olmadığı için çoğu ülkeye vize alamazsın.
    Herkesin hayattan beklentisi farklı.İnsan istediği hayatı bilip, yaşamına adapte edebildiği kadar etmeli.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    modern yaşam mutluluğu yeni bir eşyaya sahip olmak gibi şekillendiriyor zihnimizde.

heyecanla alıp kenara attığınız onlarca şeyi düşünün.

bu tip mutluluklar geçicidir. siz sahip olduklarınıza bakın.

aile, arkadaş, kahkaha atmak, sürprizler hazırlamak, tanımadığın ve ihtiyacı olan birisine yardım etmek.

mutluluğun sırrı daha fazlasını istemekte değil, minimal yaşayıp küçük çiftliğinizi (sahip olduğunuz herşey) en güzel şekilde işlemektir.

sahip olduklarınızı gözden geçirip onlarla ilgilenin.

insanoğlu doymayı öğrendiği zaman kendisine zaman ayırabiliyor.

arkadaş ortamında kahkahaya boğulurken, ailecek battaniye altında sohbet ederken, az yakıp çok özgürlük sunan ufacık bir motor üzerinde yol alırken.

benim gibi "ben dünyanın en zengin adamıyım" diyebiliyor.
    fz6_fazer ve sodalimon bunu beğendiler.

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Nereden geldim?

Nereye gidiyorum?

Görevim ne?

Bu üç sorunun karşılığına cevap olarak ne yazıyorsan hayat odur...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sal gitsin be yaa

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Hepsi göreceli.Kimisine göre ihtiyaçlarının karşılanması bir mutlulukken,kimi akşam karnını doyurduğu için mutlu oluyor.Sadece maddiyat mutluluk getirmiyorken ,maddiyatın taşıdığı maneci duygulara nasıl ulaşacağız.Sadece tüketmek değilken mutluluk ,üretmeyi öğrenebiliyor muyuz?Sorumlulukları yerine getirmek mutluluk kaynağı olabilir mi?
    Hayat'ın anlamı sadece mutluluk olabilir mi?Hayat çok önemli mi?

Çok derin konu....
    cece89 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)