Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. El dizel otomatik ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar merhaba.Bu aralar dizel otomatik araç arayış içindeyim.Corsa vardı benzinli yeni sattım.Şehiriçi 1.4 otomatik 9-10 lt benzin yakıyordu.Haliyle dayanamadım sattım şimdi annem için dizel otomatik bir araç bakıyorum.Genellikle şehir içi kullanılacak

Pololara çok baktım şuan en yakın seçenek o ama B segmenti ve tamamen boş bir araca 40 küsür rakamları vermek çokta aklıma yatmıyor.Tek avantajı şehir içi gerçekten çok az yakıyo.5.5 lt,zorlasan 6 gibi.DSG şanzıman kafamı karıştırmıyo değil

Diğer taraftan fiat bravolara baktım.Fiyat performans olarak çok iyi.120 bg 300nm tork uygun fiyat full donanım.Ama şehir içi yakıt fabrika verisi 6.2.Ki bunun üstüne en az 1 lt daha eklemek gerekir çoğu araç fabrika verisinden fazla yakıyor.7 lt de bana fazla.yakın değerleri 2000 model e46 3.18 düz vites bmw ile yakalıyorum.Şehir içi sıkıştırmassam 8 lt.

Diğer bir seçenek renault megane edc.Edc şanzımanı hiç bilmiyorum ve bu kasanın dizel otomatiğin ne kadar yaktığı hakkında fikrim yok.Etrafımda ki herkes klasik ''fransıza girme üzer'' fikrinde.

Salıya kadar bir araba almam lazım.Fikri olan arkadaşlar hakkında yardım bekliyorum

---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

Bu arada belirtmeyi unutmuşum maximum 45.000 tl fiyat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Hyundai i20 düşünürdüm polonun basic fiyatına i20 nin full ünü alabiliyorsun falan diyorlardı geçen fena araçta değil bence bayağı sattılar tr pazarında
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    Hocam otomobilden çok fazla anlayan biri değilim fakat
    b segmenti bir araca ve yanında doğru dürüst donanım vermedikleri halde bu kadar para vermek hiç akıl karı gelmiyor...
    Polo gereksiz pahalı...

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bu yaz 2013 model dizel otomatik Fluence kiralayıp tatile gittim. Gayet rahat bir arabaydı. 6 ileri otomatik olması yakıtı özellikle uzun yolda çok aşağı çekiyor. Büyük bir araba düşünürseniz tavsiye edebilirim. (Fiyatını bilmiyorum)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyundai i20 düşünürdüm polonun basic fiyatına i20 nin full ünü alabiliyorsun falan diyorlardı geçen fena araçta değil bence bayağı sattılar tr pazarında
    Hyundai i20 hiç aklımda yoktu ama pek uygun gelmiyor bana.

Alıntı VlknDnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam otomobilden çok fazla anlayan biri değilim fakat
    b segmenti bir araca ve yanında doğru dürüst donanım vermedikleri halde bu kadar para vermek hiç akıl karı gelmiyor...
    Polo gereksiz pahalı...
    Katılıyorum ama makul yakıt sarfiyatı aklımı çeliyor.

Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yaz 2013 model dizel otomatik Fluence kiralayıp tatile gittim. Gayet rahat bir arabaydı. 6 ileri otomatik olması yakıtı özellikle uzun yolda çok aşağı çekiyor. Büyük bir araba düşünürseniz tavsiye edebilirim. (Fiyatını bilmiyorum)
    Sedan düşünmüyoruz aslında fena araba değil ama

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Corsa 1.3 cdti : için vergi avantajı var.
    Seat ibiza : kasa güzel ama kokpit kısmı gerçekten çekici gelmiyor.
    Wv polo : çok pahalı sadece araç değil servis fiyatlarıda tavan denecek kadar yüksek.
    Renaut Clio : Muhteşem bir kasa çıkardı fakat Renault kalitesi yine bir düşündürüyor.Sonuçta bi Wv değil
    Hyundai i20 : çok üzerinde durmadım ama Hyundai servisinin opele ve Wv ye göre ucuz olduğunu düşünüyorum.Bence bu yıl iyi satış yaptılar ve artık araçları daha uzun yıllar kullanılabiliyor.
    Peugeot 208 : çok umut bağladığım fakat 207 kadar oturaklı bir araç olmadığını kendim test ettim.Yine servisi ucuz diyebiliriz.
    Honda Jazz : fiyat olarak Wv den kalır yanı yok.
    Toyota Yaris : kullanan herkes çok memnun fakat onunda servisi Wv kadar pahalı
    Citroen c3 : yakıt tüketimi çok düşük fakat kalitesi tartışmaya açık bir model
    Bu segmentte zaten saydıklarım dışında araç ben pek bilmiyorum.

Sadece benzin tüketimi değil aracın 10.000 bakımı servis fiyatlarını araştırmanı öneririm.
    Zor açıkcası seçim yapmak aralarında ve şu dönem araç alınacak en güzel dönem aslında 2013 ün son stoklarını eritip büyük indirimler ile yılı zarar etmeden kapatmaya çalışırlar.

HAyırlısı olsun
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Ozanonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    renault clio yeni kasa derim hem az yakar hem kasa çok iyi ama kalite olarak pek bişi bilmiyorum bir de polo çok pahalı o arabaya o kadar para gereksiz

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    En sorunsuz marka toyota. Bence ikinci el toyota daha iyi bir seçenek olabilir.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    2 hafta önce 2004 1.3 cdti tiptronik corsa aldık.83000 de orjinal 2 haftadır sürüyorum çok güzel bir araba. zaten opel kalitesini anlatmaya gerek yok. Benzinlisi çok fazla dizeli çok az yakan bir araç şehiriçi bir depo 900 km gittiğini söylüyordu ilk sahibi ben daha hesaplayamadım

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaşlar ilginize çok sağolun.Fakat ibiza ve yeni clio nun dizel otomatiği yok.Auris iyi bir seçenek ama şanzumanı gerçekten berbat.Opel ve toyotanın dizel otomatikte şanzımanı gerçekten kötü.Şuan için polo ve megane 3 arasında kaldım.Polo dizel dsg kullanan arkadaşım şehir içi sert kullanımda bile en fazla 6.5 yaktığını söylüyor.Sakin kullanımda da 4.8-5.5 arası.Bu iyi bir değer.Megane ne durumda acaba fabrika verisi 5.4 ama kullanıcı yorumları öyle söylemiyor.

@aranel aracınız hayırlı olsun kazasız belasız.Benimde çevremde birçok arkadaşım corsa 1.7 dti aldı.Ben corsa yı 0 km 35.500 e aldım enjoy paket otomatik benzinli.Şuan 0 ı 41bin civarı.Kesinlikle ama kesinlikle bu parayı hak etmiyor.Beklediğimden daha kötü bir şanzıman,100 beygir olmasına rağmen inanılmaz hantal,yakıt tüketimi de şehir içi en düşük 8.5-9 oda gerçekten sakin kullanımda.Rahat kullanırsanız 10 lt.Opeli genelleyemem ama corsa aldığıma çok pişmanım.

Belirtmek isterim opelin servis maliyeti de bir hayli pahalı.15.000 de ön arka balatalar değişti.30binde tekrar önler değişti.30bin bakımı 700 tl tuttu

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşımın annesine Corsa dizel triptonik aldık, ara ara turluyoruz, şanzımanda herhangi bi eksiklik var gibi gelmedi bana, geçişleri hissetmek tüm dikkatini vermediğin sürece mümkün bile değil

Ekonomik modda cidden çok az yakıt sarfiyatı var, her modda çekişi gayet tatmin edici bence, yani ufacık motora göre tabi

Kendisi otomobil ile yatıp kalkan biri, aylarca araştırıp bunda karar kıldıysa, muadillerine göre vardır bi numarası herhalde

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın annesine Corsa dizel triptonik aldık, ara ara turluyoruz, şanzımanda herhangi bi eksiklik var gibi gelmedi bana, geçişleri hissetmek tüm dikkatini vermediğin sürece mümkün bile değil

Ekonomik modda cidden çok az yakıt sarfiyatı var, her modda çekişi gayet tatmin edici bence, yani ufacık motora göre tabi

Kendisi otomobil ile yatıp kalkan biri, aylarca araştırıp bunda karar kıldıysa, muadillerine göre vardır bi numarası herhalde
    Aynı şanzumanda astra kullandım.Rezalet.Ki çok sarsıntılı.Sizin böyle söylemenize şaşırdım.

Fiat bravo ve megane 3 ün şehir içi yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan var mı kullanıcı verileri olarak ?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    iş arkadaşımda 2013 hundaı i30 var..kırmızı otomatik dizel..40 45 arası vereceğim diyordu..düşünürsen sorarım,tuzlada görebilirsin...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    şuan bende seninle aynı durumdayım listemi aktarayım
    bende az yakmasını istiorum ama benzinlide var listemde 2-3 tane
    -hyundai i30 2008-2011 olan kasadan 2. el dizel fuulü 36.000 e alınır
    -peogeot 208 1.2 motor 86 beygir otomatik vites yakıtı az koktip çok çekici
    -seat ibiza 1.2 tsi dsg araba güzel beygirde güzel 105 beygir.ama koktip pejo 208e baktıktan sonra çok basit geldi
    -fiat punto evo cam tavanlı gri yada beyaz 1.3 mutijet yada 1.4 benzinli.benzinliside az yakıyor görseli güzel
    -ford focus h.b 1.6 benzinli.bunlar 105 beygir brc gibi bi tüpü takıp sorunsuz binilcek güzel arac 2008-20011 olan kasa bunun fiyatı fullu 36.000-37.000

citroene bakmadım sevmemde pek
    i20 araba deil ufak cok ufak kutu gibi hiç çekici değil
    benim aklımda bunlar var.
    önceliğim ford focus h.b gri yada beyaz titanium-x pakkette

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    etrafımdaki bazı otomatik dizel kullanan yakın arkadaşlarımdan örnek vereyim.
    1-toyota corolla.kendileri aile şirketi. önce ıkı tane aldılar, 150,000km üstü devirince onları satıp aynısından 3 tane aldılar çok memnunlar.
    2-peugeot 308 1.6 hdi otomatik. arkadasım 3 yıldır kullanıyor her şekilde çok memnun.
    3-ilaç firmasındaki arkadaşım fluance otomatik kullanıyor, konfor harici memnun.
    4-hyundai i30 1,6crdi otomatik. arkadaşım aşırı yakması dışında arabadan memnun. zaten korelilerde tüketim genelde yüksek.
    ben 45,000 e dizel araç alacak olsam seat leon dsg alırdım.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Samet hocam i30 un tüketimi gereğinden fazla bence.

@KeaSH-07 Punto da düşünmedim değil,yakıt tüketimi ve donanımı güzel.Düşünülebilir gerçekten ama bravo daha cazip gibi arasında biraz yakıt farkı olabilir.

@blue white pejo nun iç tasarımı gerçekten basit,fluence corolla sedan.i30 dediğin gibi çok yakıyor.

Bu gidişle gereksiz pahalı da olsa yakıt yüzünden polo alıcam gibi gözüküyor.

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Arabam Satılık ilgilenirseniz. ilandaki numaradan görüşebiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-temiz-ve-bakimli-citroen-c4-110-bg-141977729/detay/

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Markopaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabam Satılık ilgilenirseniz. ilandaki numaradan görüşebiliriz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-temiz-ve-bakimli-citroen-c4-110-bg-141977729/detay/
    2011-2013 model arası max 50 bin km de düşünüyorum hocam hayırlı satışlar sağolun

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Bende fiat bravo var manual 4,8 - 5,2 arası yakıyor. otomatikte 0,5lt daha artar en fazla. fiyat/performans yönünden daha iyisinin olduğunu düşünmüyorum. 40.000tl nin altında temiz bulabilirsin. 1,5 yıl oldu her gün kullanıyorum ve çok memnunum iyiki bunu almısım. Ayrıca bakımı 20.000km de bir defa.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Focus 1.4 dizel otomatik ALMA. Servisin söylediği şanzıman uyun sorunu var. Araçlar sürekli şanzıman arızası ile geliyor. Aynı şanzıman 2000 mondeoda da kullanılıyor ama onda sorun yok. Düşük güçlü motorlarda bu şanzıman sorun çıkartıyormuş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)