Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

vw bora yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Forumdaslarim 2-3 hafta once 2003 bora trendline almistim ama bi kac sorunum var
    Ilk 2 hafta arabadan hic ses gelmiyodu ama simdi calisinca surekli bi ses geliyo Çın çın diye garip bi ses ozellikle rolantide durunca oluyo
    Ikinci ve en onemli sorunum pazartesi kucuk bi kaza yaptim sanki orda fren tutmadi gibi araba altimdan gitti (asiri heyecaninda etkisi olabilir buraya konu acmistim yesil gozlu sevdigim (hani su gozlerini kasikla sokmek istedigim ) vardi arabada ilk defa bindi bende heyecandan elim ayagima dolasti o kadar salakca bi kaza yaptim ki kirmizida duran arabaya bindirdim yavastim allahtan ama fren cok sertti sanki araba calismazken fren sert olur siserya oyleydi rezil oldum kiza kazadan sonrada oyle kaldi bugun kardesimi hastaneye goturdum gidip gelirken de fren cok sertti sanki toros freni gibi korkutuyor beni
    Diger iki sorunumu resimle anlatayim benzin azken kullandim biraz en son ekranda su resim belirdi anlami nedir acaba ve lpg dugmesi ceyrek depoydu arabayi bi calistirdim yarim depoya cikmis :D resimleri link olarak değilde direk yükleyince sadece küçücük bi kısmı görünüyo bende link attım
    http://imgim.com/20131113_144758.jpg
    http://imgim.com/20131113_144705.jpg
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    vwtr.net te de üyeliğin vardı sanırım gördüğümü sanıyorum.
    Orada sorarsan daha tecrübeli kişilerden daha doğru cevaplar alabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vwtr.net te de üyeliğin vardı sanırım gördüğümü sanıyorum.
    Orada sorarsan daha tecrübeli kişilerden daha doğru cevaplar alabilirsin.
    evet orayada sordum ama site biraz hareketsiz gibime geldi hem burası yakın çevrem gibi burayada soruyum dedim teşekkürler

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    O kız yanında sürmek fena yapıyor kardesim denedim gördüm Bir daha yaparmıyım yapmam 2 riskli yerde cok kötü hareketler yaptım,Biraz tecrübe sayesinde kurtardım.

Depon yanlıssa samandıra bozuktur degiştir 20 tl den az tutar .Ben degiştirdim düzeldi,

Fren e gelirsek Fren boruları,Hidrolik yagın,Whistone diye bi dalga var ismi garip fren ana merkezleri bi gir bakalım fren sakaya gelmez keske el frenine asılaydın dicemde aklamı gelir o vakit.

Gecmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kız yanında sürmek fena yapıyor kardesim denedim gördüm Bir daha yaparmıyım yapmam 2 riskli yerde cok kötü hareketler yaptım,Biraz tecrübe sayesinde kurtardım.

Depon yanlıssa samandıra bozuktur degiştir 20 tl den az tutar .Ben degiştirdim düzeldi,

Fren e gelirsek Fren boruları,Hidrolik yagın,Whistone diye bi dalga var ismi garip fren ana merkezleri bi gir bakalım fren sakaya gelmez keske el frenine asılaydın dicemde aklamı gelir o vakit.

Gecmiş olsun
    eyvallah sağolasın olacagı varmıs kıza teklif ettim durağa bırakmayı baya nazlandı sonra arkadaşıya beraber bindiler ama benim elim ayagıma dolandı anahtarı kontağa takamıyodum nerdeyse bide üstüne fren sertleşince bi garip oldum zaten fazla tecrübem yok kullanırım a noktasından b noktasına giderim arabaya yaklaşınca baktım yavaslamam lazım frene abandım kızakladı araba ama fren pedalının son haddesine değdi anca o zaman tuttu fren yarın baktırırım inşallah
    teşekkürler

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    [/COLOR]frenler için westinghouse sistemine bakın..motorun emme manifoldundan çıkan bir hortum westinghouse içine girer..eğer yerinden çıkmışsa,yırtılmışsa t v.b olmuşsa vakum yapamadığından fren sertleşir..yine tutar ama çoook daha fazla ayak basıncına ihtiyaç duyar..
    https://www.google.com.tr/search?q=w...w=1016&bih=623
    bak 2. sıra 2. resimdeki beyaz kapaklı hortumu takip et...değişik araçlarda değişik yerlerde olabilir ama mutlaka vardır..aşağıda yukarıda sağda solda v.s..

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]frenler için westinghouse sistemine bakın..motorun emme manifoldundan çıkan bir hortum westinghouse içine girer..eğer yerinden çıkmışsa,yırtılmışsa t v.b olmuşsa vakum yapamadığından fren sertleşir..yine tutar ama çoook daha fazla ayak basıncına ihtiyaç duyar..
    https://www.google.com.tr/search?q=w...w=1016&bih=623
    bak 2. sıra 2. resimdeki beyaz kapaklı hortumu takip et...değişik araçlarda değişik yerlerde olabilir ama mutlaka vardır..aşağıda yukarıda sağda solda v.s..
    abi ilgilendiğin için teşekkür ederim ama kendim yapmayı düşünmüyorum maalesef o aşamaya gelmek için daha 10 fırın ekmek lazım

Motosikleti
    tamam kendin yapma ama yapan adamın başında dur,sağında solunda markajdan ayrılma..bi hortumu yerine takıp cebini hortumlamasına izin verme...

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim vw polo da da fren sertleşmişti boruda bi yırtık çatlak gibi bi şey varmış oraya bez gibi bi şey taktılar ondan sonra düzeldi

Motosikleti
    tamam kendin yapma ama yapan adamın başında dur,sağında solunda markajdan ayrılma..bi hortumu yerine takıp cebini hortumlamasına izin verme...
    tamam samet abi gerekirse pazar günü enişteme yaptrırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim vw polo da da fren sertleşmişti boruda bi yırtık çatlak gibi bi şey varmış oraya bez gibi bi şey taktılar ondan sonra düzeldi
    valla anladığım kadarıyla bez ordan basınçla bi atarsa benim durumuma düşebilirsiniz yanınızda bide kız varsa ayıkla pirincin taşını
    şaka bi yana sonuçta frenden bahsediyoruz inşallah benimkinede öyle bişe yapmaya kalkmazlar siz yinede bi ontrol ettirin

olay geçen sene olmuştu bu zamana kadar bi sorun çıkmadı
    Panter38 bunu beğendi.

Motosikleti
    bez yerine 2 kat bantlasaydınız daha sağlıklı olurdu...hatta bez bant kullanılabilirdi...
    Panter38 bunu beğendi.

bez yerine 2 kat bantlasaydınız daha sağlıklı olurdu...hatta bez bant kullanılabilirdi...
    valla abi biz işi ustaya bırakmıştık

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    dostum aracın hayırlı olsun fren sakat iştir . sakın sen mudahale etme git 10 tl ver frenciye bir ayar yaptır 10-15 tl den kacıp cok buyuk hasarlarla sonuclanaan kazalar yapma ıhtımalın yuksek . istanbulda olsan yardımcı olurdum her konuda o musluk işaretide motor arıza lambası makınaya bagatman ve arızayı buldurman gerekır buyuk ihtimal westinghausen arızalı olabılır

Motosikleti
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aracın hayırlı olsun fren sakat iştir . sakın sen mudahale etme git 10 tl ver frenciye bir ayar yaptır 10-15 tl den kacıp cok buyuk hasarlarla sonuclanaan kazalar yapma ıhtımalın yuksek . istanbulda olsan yardımcı olurdum her konuda o musluk işaretide motor arıza lambası makınaya bagatman ve arızayı buldurman gerekır buyuk ihtimal westinghausen arızalı olabılır
    valla gelip yapmış kadar oldun sağolasın harbiden sakat iş o gün allahtan bişe olmadı arabada 3 tane emanet can var mı ehliyet yok mu ( bu hafta direksiyon sınavım var ) al başına belayı eniştem akşam gelecek halledeceğiz inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)