Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

kredi kartın yoksa olmuyor.....

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evet arkadaşlar bu gün başıma gelen ilginç olayı paylaşmak istiyorum
    malum kredi kartı kullanmıyorum sebebi ise yıllık aidat zamanın birinde vardı çok abur cubur fuzili para harcıyordum avans olduğu gibi kart ödemesine gidiyordu bende kapattırdım ve kurtuldum
    artık cebimde keş para olmaya başladı
    ve bu gün sahibinde sitesinde ön cam ve depo kılıfı alayım dedim malum kart yok ee havale ücreti de ödemek pek işime gelmedi maksat bankalara para kazandırmamak
    bende banka kartı (maaş kartı) ile alış veriş yapacağım kart numarısını giriyorum yıl giriyorum bankanız ödeme yapmıyor diyor allah allah halbuki kart gırtlağa kadar nakit çakılı
    banka yı aradım alış veriş yapacağınız sitenin bankamız ile anlaşması yoksa kart ile( maaş kartı) alış veriş e izin vermez dedi
    ve istediklerimi alamadım para var gene de alamıyoruz ne biçim iş anlamadım
    ulen kredi kartına borçlanacak olsak dünya yı verirler ama nakit yani hesabımız daki parayı kullanmamızı istemiyor
    bekliyorlar kredi kartı ile alayım sonra ödeme yapamayayım kasıklara kadar geçirsinler
    ama yok inat ettim almayacağım....
    yani kredi kartınız yoksa paranızın olması birşeyi değiştirmiyor sıçayım böyle işin içine
    erro, mete_han, antilop_skul ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Kredi kartı onlar için en temiz geçim kaynağıdır.

Çünkü 1 kere geciktirdin mi günlük faiz ile adama ayıptır söylemesi tecavüz ederler.

Haliyle normal kart ile alışveriş yapmanızı istemezler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Birde şu durum var

Vatan Bilgisayara gittim, bana şunu ver dedim, üzerinde atıyorum 350 TL yazıyor.

Çıkardım saydım adama, ne yapıyorsunuz beyfendi, kredi kartsız alırsanız 500 TL dedi... hemde en az 6 ay cücük cücük alacak parayı, akıl almıyor

Buyur bunu açıklasın biri bana

Sırf ben borçlu vatandaş olayım diye banka bunlara 150 TL mi veriyor yani, bu durumda bankanın yaptığı iş tam olarak nedir...

Hadi herşeyi geçtim esnaf bunu nasıl kabul eder, ekmek yediğim adamı borç altına sokarsam birdaha mal satsam alacağı varsada alamaz, çünkü parası olmayacak diye düşünmüyor mu

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde şu durum var

Vatan Bilgisayara gittim, bana şunu ver dedim, üzerinde atıyorum 350 TL yazıyor.

Çıkardım saydım adama, ne yapıyorsunuz beyfendi, kredi kartsız alırsanız 500 TL dedi... hemde en az 6 ay cücük cücük alacak parayı, akıl almıyor

Buyur bunu açıklasın biri bana

Sırf ben borçlu vatandaş olayım diye banka bunlara 150 TL mi veriyor yani, bu durumda bankanın yaptığı iş tam olarak nedir...

Hadi herşeyi geçtim esnaf bunu nasıl kabul eder, ekmek yediğim adamı borç altına sokarsam birdaha mal satsam alacağı varsada alamaz, çünkü parası olmayacak diye düşünmüyor mu
    Banka onlara para vermiyor.

Fakat sizi kendine en az 6 ay bağlamış oluyor.

Birde siz farkında olmadan hepsi yapıyor mu bilmiyorum fakat taksitlendirme ücreti alıyor.

2 lira alanı var 5 lira alanı var.

Banka böyle binlerce müşteriyi kendine bağlıyor zaten.

Bunlardan kimisi kredi kartı borcunu zamanında ödeyemiyor.

Üstüne bal kaymak olarak bankaya günlük faizle süper dönüş yapıyor.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çözemedim ben bu işi len para gördüm mü eskiden esnaf takla atardı artık kart istiyor

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Sahte para muhabbeti olmuyor ondandır.

Pekçok kişi çekle sahte para ile dolandırılıyor.

Bu sebeple olsa gerek.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    elbet geçirecekler vatandaşa ama önden ama arkadan
    McBay bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Demek istediğim kartı olmayan milyonlarca kişi var halen, bu adam da esnaf, ürün satıyor.

Arkadaşım borç harç buldu dizüstü bilgisayar alacak, 3250 TL' den 2200' e düşmüş, gayet güzel dedi, vermiyorlar dedim yinede gitti, boynu bükük eve döndü,

Bunun gibi birsürü kişi alamıyor. Ben kart gezdirmem yanımda mesela, kaçkez öyle alamadan çıktığımı bilirim.

Nakite yapsa o indirimi adam köşe olacak zaten ama yapmıyor.
    Adamın talep olsada bitürlü satamadığı binlerce ürünün parasını biri ödüyordur ki bu sebepten satmıyordur heralde

Bikaçkez kartla da denk geldi, tek çek dayı dedim, yok o da olmuyor.
    Yahu tek cekceksin, ben bu ay deli sıkışacam işte, tam istediğin senaryo değilmi banka, tek niye olmuyor, zorla taksit yaparsan sıkışmicam ki

Sahte para mevzusu hiç sanmıyorum çünkü 350 yerine 500 verirsen nakite direk satış var.

En yüksek ihtimal, bankanın bizim üzerimizde "ya ödeyemezse pis geçiririm" diye oynadığı kumar

Her şekilde anlayamiycağım tek şey, esnaf mal satmak varken, satmamayı neden göze alıyor

Sırf bu yüzden motosikletimin sigortasını bile gecikmeli ödedim, nakit almadılar

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Fatih aga kredi kartı kendini bilen adama nimettir.Kolaylıktır..yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum yıllık aidat bedeli yok..Normalde nakit alacağım şeyleri karttan alıyorum hepsi bu..kontür- fatura- vs geçen ay benzinli testere aldım husqvarna 900 tl sini karttan ödedim 10 taksit ve 3 ay ertelemeli vade farksız

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih aga kredi kartı kendini bilen adama nimettir.Kolaylıktır..yaklaşık 1 seneden beri kullanıyorum yıllık aidat bedeli yok..Normalde nakit alacağım şeyleri karttan alıyorum hepsi bu..kontür- fatura- vs geçen ay benzinli testere aldım husqvarna 900 tl sini karttan ödedim 10 taksit ve 3 ay ertelemeli vade farksız
    bak sedat kardeşim ne güzel açıklamış.
    bu işler bildiğiniz gibi gelişmiyor malesef. bankada çalışan biri olarak her verdiğimiz kredinin ve kartın geri dönüşünün olmaması şubeye zarar olarak yazmakta. akşama kadar 50 kişiyi aradığımız oluyor borcunu getir avukatlık olma diye. hadi bana 1000 tl verin size 36 ayda taksit taksit ödeyeyim. kimse vermez. kart mantıklı kullanıldığı zaman 9 tane gardaş dan daha iyidir.
    papazkemal ve anil89tas bunu beğendiler.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

ülkemizin piyasasını şu anda bankalar yönetiyor. vergi kanunları dahi bankaların isteği doğrultusunda hazırlanıyor. belki duyanınız vardır basel 2 kriterleri vardır uygulanmaya çalışan. bu kriterlere uyulabilmesi için kanunlarda bir çok değişiklik yapıldı. bunun sebebi şirketlerimizin çoğunun aile şirketi mantığıyla yönetilmesi ve gerçek bilanço değerlerini yansıtmaması. yabancı yatırımcılarda haklı olarak parayı verdiği kişilerin veya şirketlerin gerçek durumunu incelemek öğrenmek istiyor. ticari işletmeler dolayısıyla bankalar kar amacıyla kurulur. ülkemizdeki bankalar ziraat bankası hariç yabancı ortaklı veya tamamen yabancı şirketlere ait. bu yüzdende istediği gibi oynatabiliyorlar piyasayı. bankaların uyguladığı saçma sapan ücretler vardır, normalde kanunda değişiklik yapmak 1 günlük iştir fakat neden çıkarılmaz bu kanunlar düşündünüzmü. bürokratlara para yedirirseniz çıkmaz bu kanunlar. pos makinası bulunmayan bir esnaf iş yapamıyor. çünkü bazı müşteriler 3-5 TL lık alışverişte bile kredi kartı soruyor. eğer pos makinası olan bir esnaf, bankaya çekilen kartların parasını hemen yatırmasını isterse % 7 gibi komisyon kesiyor o şekilde ödeme yapıyor. benden komisyon kesme paranın tamamını bana ver derse 28 iş günü parayı kullanıp ondan sonra parayı yatırıyor. yani bankalar hem esnaftan, hemde kredi kartı sahiplerinden parasını kazanıyor. bu uygulamalar sadece ülkemizde değil dünya genelinde böyle. dünya genelinde kapitalist sistemin esirleriyiz hepimiz. bankalarla çalışmak istemesek bile sistemin kurbanı olup bir şekilde bankalarla çalışmaya zorlanıyoruz. bugün bankada sıra beklerken sıramatikten sıra aldığınızda eğer kartınızı gösterirseniz daha ön sıralara geçiveriyorsunuz.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bonus card mı world cardmı :d

Yada yıllık aidatı olmayan ama taksit secenegi cok olan hangi kredi kartları var

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Kredi Kartını güzel kullanırsan Hiç bişi olmaz. 300 tl ile basladım şu anda limit 10.000 tl. ama halen kredi kartım maasımı asla qeçmez. kullanmasını biliyom Kımseden borc harc almaya qerek yok. bu arada 1500 tlilik buzdolabını 12 taksit vade farksız 980 tlye aldım ewe kadar geldi servis kurdu qeçen sene oldu bu olayda

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çözemedim ben bu işi len para gördüm mü eskiden esnaf takla atardı artık kart istiyor
    Aynen Eskiden pazarlık kozuydu peşin para, şimdi parayı peşin vereceğim diyorsun, en iyi ihtimal farketmez abi diyor
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    kredi kartı bilinçli kullanıcılara çok iyi birşey.

ama tabi çekerken cırt cırt bedava gibi geliyor. ay sonu ekstre bir geliyor, lan ne almışım bu kadar diyorsun, hesaplıyorsun doğru .

neyse ben de çareyi kredi kartımı kırmakla buldum. ama sanal kartım var. ve numarası aklımda alışveriş yapacam 35 tl mesela telefondan yada internetten sanal kart limitimi 35 tl yapıyorum, alışlveriş yapılınca limit 0 tl oluyor. yani kart numaram çalınsa da birşey çekemiyorlar

ve böylece sadece internet ortamında alışveriş yapmış oluyorum
    birGarip..

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    !!! ÜCRETSİZ HAVALE VE EFT YAPMAK İSTEYENLER VE KREDİ KARTI OLMADAN VARMIŞ GİBİ İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPMAK İSTEYENLER OKUYUN !!!

fatih bende kredi kartı kullanmıyorum. turkiye finans da hesabım var. havale ve eft yi internetten yaparsan masraf ödemiyosun. hesap işlerim ücreti yok.
    havale kabul etmeyip illa kredi kartı isteyen sitelerde(paypal, gittigidiyor vb.) garanti bankası hesabı kullanıyorum. sanal kart açtım ücretsiz.
    garanti bankası hesabıma para yatırınca hemen sanalkarta aktarıyorum. (yoksa hesap işletim ücreti diye paranı keser şerefsiz. sanalkarttaki parayı çekemiyor ama
    sanalkarttaki paranla havale kabul etmeyen istediğin internet sitesinden kredikartın var gibi alışveriş yapabilirsin..
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    biraz aklı olan adam der ki
    birileri bizim ağzımıza etmek için büyük bir kumpas kurmuş
    dockerengin bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Debit kartlar (hesap kartları) kredi kartlarından farklıdır, her internet alışverişinde kullanılamazlar (-ki kullanılmaya başlanamsı tüm dünyada 7-8 senelik olay). Kullanılabilmesi için 3D denilen sistem -TR de BKM sunuyor bu hizmeti- ya da aynı kurumun sunduğu paypal benzeri BKM express uygulamasını kullanmanız gerekir...

Bu BKM neymiş onu da açıklayayım, Bankalararası Kart Merkezi dir. Tüm bankaların ortak kullanımı olan bir kurumdur eğer bu kurum olmasa idi bir işyerinde kartınızın bankasının posu olmasaydı alışveriş yapamaz, telefonla otorizasyon alınmasını beklerdiniz..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gibi durumlar için kredi kartı kullanıyorum. Alışverişin hemen ardından kart borcunu internetten(hesapta yoksa ertesi gün ATM'den) ödüyorum.
    112ciyiz

yvzipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende HSBC, GARANTİ ve YAPI KREDİ bankaları ile sırf yıllık aidat ücreti yüzünden çalışmıyorum.
    (daha önce bu bankalara ait kartları kullanıyordum ancak aidat bedeli alınınca ve iade edilmeyince kartlarımı kapattırdım)
    AKBANK kartım hala var ama aidat bedeli alınmadığından duruyor, öncelikli olarak İNG Bonus kartımı kullanıyorum ve çok memnunum.
    İng Bankasının Bonus kredi kartının yıllık aidatı yok. Garanti Bonus kartın bütün özelliklerine sahip.
    Ayrıca internet bankacılığından yapacağınız havale ve eft işlemlerine de ücret almıyor. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturalara ait her ay ödediğiniz tutarın %2 si bunus olarak iade oluyor (diyelim ki bu ay toplam 400 TL fatura ödemesi yapmışsınız buda = 8 TL bonus demek oluyor) Buna ilave olarak yaptığınız alışverişlerden de bonus kazanıyorsunuz.
    Hesabını bilip harcama yapana kredi kartının hiç bir zararı olmaz.
    Herkese keyifli sürüşler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)