Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

guzenlik kamera sistemleri hakkinda

Motovento
    REKLAM ALANI
    McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Arkadaslar bu sistemlerden hic anlamam.O yuzden size danismaya karar verdim.Soyle bi sistem almak istiyorum.Ama merak ettigim ben bu sistemi televizyona bagladigimda ekran dorde bolunmus ve her kameranin goruntusu bi pencerede mi olacak?Yada her kamera dan goruntu alabilmem icin alicinin uzerinden goruntu almak istedigim kamerayi mi secmem gerek?

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elek...istem-93040631
    RIDE or DIE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı McWarnaly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu sistemlerden hic anlamam.O yuzden size danismaya karar verdim.Soyle bi sistem almak istiyorum.Ama merak ettigim ben bu sistemi televizyona bagladigimda ekran dorde bolunmus ve her kameranin goruntusu bi pencerede mi olacak?
    Aynen öyle olacak,
    Siz sadece kameraları bağladıktan sonra alıcıyı kuracaksınız ve alıcıyla bir daha işiniz olmayacak, herşeyi monitör üzerinden yapacaksınız.
    Fakat o fiyat o sisteme göre çok yüksek,
    Kameralar o kadarda kaliteli birşey değil.

Ben size bunun yerine DVR kayıt cihazını öneririm, 4 tane kamera kullanacaksanız, 4 çıkışlı kayıt cihazı almanız gerekir, 6 veya 8 çıkışlıda alabilirsiniz, ilerde kamera eklemek isterseniz ön hazırlık yapmış olursunuz. Fakat bu bahsettiğim sistem için televizyondan ziyade bilgisayara ihtiyacınız var, üstelik anroid işlemcili cep telefonundan bile uzaktan bağlantı yaparak, güvenliğini sağladığınız yeri kontrol edebilirsiniz. Hatta bu sistem o kadar gelmişmiş ki, kameralar herhangi bir hareket algıladığında size fotoğrafını çekip mail bile atıyor.
    Sinan Er bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle olacak,
    Fakat o fiyat o sisteme göre çok yüksek,
    Kameralar o kadarda kaliteli birşey değil.

Ben size bunun yerine DVR kayıt cihazını öneririm, 4 tane kamera kullanacaksanız, 4 çıkışlı kayıt cihazı almanız gerekir, 6 veya 8 çıkışlıda alabilirsiniz, ilerde kamera eklemek isterseniz ön hazırlık yapmış olursunuz. Fakat bu bahsettiğim sistem için televizyondan ziyade bilgisayara ihtiyacınız var, üstelik anroid işlemcili cep telefonundan bile uzaktan bağlantı yaparak, güvenliğini sağladığınız yeri kontrol edebilirsiniz. Hatta bu sistem o kadar gelmişmiş ki, kameralar herhangi bir hareket algıladığında size fotoğrafını çekip mail bile atıyor.

Aynen oyle olacak derken?izlemek istedigim kamerayi secmem mi gerek?Ben bunu almiyacagim.Ebay da 25-30 dolara bulunuyorlar.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Aynen oyle olacak derken?izlemek istedigim kamerayi secmem mi gerek?
    Sadece İzlemek istiyorsaniz seçmenize gerek yok. Çünkü zaten ekran üzerinde kameralar size anlık olarak görüntü veriyor.
    Ama geçmiş görüntüleri izlemek istiyorsaniz evet seçmeniz gerek.

Motosikleti
    Sadece İzlemek istiyorsaniz seçmenize gerek yok. Çünkü zaten ekran üzerinde kameralar size anlık olarak görüntü veriyor.
    Ama geçmiş görüntüleri izlemek istiyorsaniz evet seçmeniz gerek.
    Demek istedigim televizyona bagladigimda ekran dorde bolunmu olarak mi cikacak?Ayrica bu cihazla nasil kayit yapabilirim?Yani kayit yapmak icin ne baglamak gerekli?
    RIDE or DIE

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Demek istedigim televizyona bagladigimda ekran dorde bolunmu olarak mi cikacak?Ayrica bu cihazla nasil kayit yapabilirim?Yani kayit yapmak icin ne baglamak gerekli?
    Hocam anlatamıyorum galiba.

Evet ekran dörte bölünmüş olarak çıkacak.

Sizin o linkte verdiğiniz Alıcının görevi sadece anlık görüntüyü ekrana yansıtmak, yani kayıt yapmaz,
    2 gün önceki görüntüyü izleyemezsiniz, sadece anlık görüntü izlersiniz. Zaten özelliklerine baktığınız zaman harddisk bile yok.
    Bu cihazın amacı sadece uzaktan kontroldür, yani aynı anda 4 yerde olamayacağınıza göre, 4 yeri tek bir ekranda toplayıp aynı anda kontrol ediyorsunuz, hepsi bu kadar.

Kayıt yapabilmeniz için DVR kayıt cihazı almanız gerekir.

Motosikleti
    Hocam anlatamıyorum galiba.

Evet ekran dörte bölünmüş olarak çıkacak.

Sizin o linkte verdiğiniz Alıcının görevi sadece anlık görüntüyü ekrana yansıtmak, yani kayıt yapmaz,
    2 gün önceki görüntüyü izleyemezsiniz, sadece anlık görüntü izlersiniz. Zaten özelliklerine baktığınız zaman harddisk bile yok.
    Bu cihazın amacı sadece uzaktan kontroldür, yani aynı anda 4 yerde olamayacağınıza göre, 4 yeri tek bir ekranda toplayıp aynı anda kontrol ediyorsunuz, hepsi bu kadar.

Kayıt yapabilmeniz için DVR kayıt cihazı almanız gerekir.
    Eyvallah usta.Merak ettigim buydu.Aslinda elimde soyle bir alet var http://www.cooldrives.com/eausdvviavus.html
    sanirim bununla goruntuyu bilgisayara verip boylece kayit yapabilirim.
    RIDE or DIE

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Eyvallah usta.Merak ettigim buydu.Aslinda elimde soyle bir alet var http://www.cooldrives.com/eausdvviavus.html
    sanirim bununla goruntuyu bilgisayara verip boylece kayit yapabilirim.
    Evet bununla görüntüyü bilgisayara verip kayit yapabilirsiniz.
    Hatta uzaktan bağlantı bile sağlayabilirsiniz.

Motosikleti
    Evet bununla görüntüyü bilgisayara verip kayit yapabilirsiniz.
    Hatta uzaktan bağlantı bile sağlayabilirsiniz.
    Telefonumdan gorebilir miyim?
    RIDE or DIE

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    selamlar;
    url sini verdiğin bu kameradan verim almanın en doğru yolu anlık görüntü takibi olabilir.
    Eğer bu görüntüleri ben pc ye 24 saat kayıt yapmak isterim dersen teknik olarak pratik olmaz.
    birde ben cep telefonumdan izlemekte isterim dersen sabit İP temin etmen ve bunu arkasından uzak bağlantı işlemlerin olacak.tüm bunlar oldukça yavaş olacak.
    Bunun yerine İP kamera sisteminide dikkate al derim.Ayrıca İP kameraların kayıt formatları farklıdır.hosting firmalarında bulabilirsen sunucuya kaydedip istediğin yerden izlersin.yalnız sunucular3-5 günden fazla kayıt tutmazlar otomatik silinir.günlük kayıtlarını manuel olarak almalısın.
    vesselam..

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Evet görebilirsin.
    Fakat görebilmen için Cep telefonunun anroid işlemcili olması gerekli.
    Birde kardela nın dediği gibi sabit İP (STATİK İP) olmasi lazim. O detayı ben atlamışım (İnternet sağlayıcının müşteri hizmetlerini ararsan 5 dakikada yapar)

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun yerine İP kamera sisteminide dikkate al derim.Ayrıca İP kameraların kayıt formatları farklıdır.hosting firmalarında bulabilirsen sunucuya kaydedip istediğin yerden izlersin.yalnız sunucular3-5 günden fazla kayıt tutmazlar otomatik silinir.günlük kayıtlarını manuel olarak almalısın.
    vesselam..
    Hocam bu sizin bahsettiğiniz sistemi İşyerinde ben kullanıyordum fakat verim alamadığım için sistemi tamamen değiştirdim.

Onun yerine Digital kayıt cihazı alarak sorunu çözdüm. Yani sizin söylediğinizde olabilir fakat verimli değil.

Motosikleti
    Hangi acidanverimli ollmadi acaba...ben iki firmaya dorder ip kamera kurdum.web uzerinden izliyorlar.ne sorunlari var acaba serverde kayit tutmanin.bilmedigim tarafi varsa bende sorumlu olacagim cunku

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Hangi acidanverimli ollmadi acaba...ben iki firmaya dorder ip kamera kurdum.web uzerinden izliyorlar.ne sorunlari var acaba serverde kayit tutmanin
    Server üzerinden tutulan kayıtlar 3.kişilerin eline çok rahat geçebilir.
    Mesela siz isterseniz o firmaların kayıtlarını izleyebilirsiniz.

Ayrıca 3-5 Günden fazla kayıt tutmazlar diye kendiniz söylediniz.
    10 gün önceki kayıt lazım oldu diyelim? Ne yapacagiz?

Motosikleti
    İp kameralar kendi software ile gelirler.arayuzunden her turlu degisikligi yapilablir.3. Kisler izniniz olmadan izleyemezler..hostingleri kastediorsaniz tutulan iceriklerin yaninda. Goruntu kayitlari gizlillik ifade etmezler.
    Tek sorun uc. Gunde bir kayitlari manuel download edecekler.onuda yazmistim zaten.bazi hostlar yedi gunde tutabiliyorlar

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    İp kameralar kendi software ile gelirler.arayuzunden her turlu degisikligi yapilablir.3. Kisler izniniz olmadan izleyemezler..hostingleri kastediorsaniz tutulan iceriklerin yaninda. Goruntu kayitlari gizlillik ifade etmezler.
    Tek sorun uc. Gunde bir kayitlari manuel download edecekler.onuda yazmistim zaten.
    Gizlilik konusunda atladığımız, ya da yanıldığımız bir nokta var belli ki.
    Ben bu sistemi kurdururken, bu işi yapan şirket bana örnek göstermek için benim bilgisayarımdan daha önce aynı işlemi yaptıgı bir dershanenin kayıtlarına ulaşmıştı.

Neyse haklı olabilirsiniz.

Açıkçası gizlilik konusu bi kenara, 3 günde bir kayıtların silinmesi bile benim o sistemi değiştirmem için yeterli bir sebep.

Konuyu açan arkadaş için artık hangisi uygunsa o hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Ha tamam simdi oldu bakin.firmalar kendi musterilerinin kameralarini tabiiki gorebilir. Her musterinin kullanici. Adi ve passw ile sisteme girebilirler.
    Ben. Mustakil yapidân sozediyoruz sandim

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Ha tamam simdi oldu bakin.firmalar kendi musterilerinin kameralarini tabiiki gorebilir. Her musterinin kullanici. Adi ve passw ile sisteme girebilirler.
    Ben. Mustakil yapidân sozediyoruz sandim
    Yok abi müstakil yapida zaten mümkün değil, o zaman güvenlik kamerasinin bi anlami kalmaz

Motosikleti
    Cevaplar icin cok tesekkur ederim.Aslinda amacim su:ben dukkanin ustunde kaliyorum.Birkac kez hirsiz girdi.Her ses duydugumda kalkip asagi inmek olmuyor.Dukkana ve merdiven bosluguna birer kamera koyup bilgisayardan izlemek istiyorum.Sabaha kadar 5-6 saatlik kayit yapmak istiyorum.Belki daha sonra koydeki evimize kurarim bu sistemi.Yine gece 5-6 saatlik kayit yapmak icin.

Motosikleti
    Yok abi müstakil yapida zaten mümkün değil, o zaman güvenlik kamerasinin bi anlami kalmaz
    Selamlar;
    Sinan kardeşim sanırım yanlış anlaşıldı..
    Müstakil yapı derken şöyle ifade edeyim..
    sizin bir işyeriniz olsun.bir kaç kamera koyup çalışanları daha ciddi davranmalarını sağlamak veya güvenlik için olsun diyelim.
    Güvenlik firmalarından bu hizmeti talep ettiğinizde maliyetli olduğu öne çıkacaktır.Ve en fazla 7 gün kayıt tutulabiliyor.

Ben bu işi kendi imkanlarımla yapabilirimde diyebilirsiniz.2 seçeneğiniz var. ya ilk mesajdaki url de bulunan kameralardan alabilirsiniz.
    Fakat anlık görüntü sağlayacaklar.Kayıt etme durumunuz bunlarla bir hayli güç.Çok fazla teknik detay gerektirir.Ayrıca arkadaş diyorki cep telefonumdanda izleyebileyim. Dahada karmaşık oldu işler.Bu kameralardan alınan görüntüyü saatler boyu kaydetmek teknik açıdan ve kayıt formatı olarak yüksek boyutlu olacağı için yine güç olacaktır.
    Ayrıca bunu web ortamına aktarma durumuda söz konusu..Neyse çok detaya girmeyim ama bence en doğru ve işlevsel olan İP kamera sistemidir.Ortamdaki sunucuda görüntü barındırılmayacaksa şöyle olacak o zaman.Kamera görüntülerine ulaşmak için pc nizde sabit İP nizi yazıp görüntüye ulaşacak ve sonrasında 3.parti yazılımla kendiniz kayıt edeceksiniz.
    vesselam..

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al iki tane IP camera bağla modemine ( modemine birkaç ayar yapman gerekecek o biraz karisik . her kameraya birer ip verecen ve modem router'e tanitacan ) izle hocam yaw atla deve değil . Kendi arayüzü var . 4 kamera da izlersin aynı anda 2 de tek te .
    kaydetmek istiyorsan bilgisayarı açık tutman yeterli . HDD ye kaydediyor . dışardan izlemek istiyorsan kendi IP ne bağlandığın an izleyebilirsin . EASYN markalar statik ip bile istemiyor . her kameranin kendi domaini var kameranin altinda yaziyor , o domaine heryerden kendi modemin üzerinden bağlanıyormuşsun gibi . istediğin yerden izle . iphone da destekliyor Android de .
    ahanda asagida ebaydan alabilecegin link :
    http://www.ebay.com/itm/EasyN-Wirele...item2ebf581b01

modeme nasil tanitacaginin ayrintili videosu da mevcut aynı linkte .
    daha ben napim arkadasssss
    herseyden anlamak zorunda mıyım offf
    Birşey değil kardeş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)