Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Para biriktirme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memolale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Merhaba,
    Arkadaşlar 14 yaşındayım, 3yıl para biriktirden sonra Tvs Apache veya Cbf 150 tarzı bir motosiklet almak istiyorum.
    Sorun şu ki parayı bulamıyorumki biriktircem, şuan 210 TL var kenarda biriktirdiğim (bu parayı da bayramlarda alabildim şu 4ay içinde ). Kendim bir yerde çırak olarak çalışıyım diyorum ama okul var (bide özel okul- yani ödevlerdn geçinilmez). Babamdan sadece okul harçlığı alabiliyorum o da zaten anca kendime yetiyor. -
    Yanı size sorum; ben nasıl bu şartlar içinde para biriktirebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Kasma bu kadar. Üç yıl sonra kim öle kim kala. Sen paranı harca, kredi kartı ile alır. Taksitle ödersiniz.

Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasma bu kadar. Üç yıl sonra kim öle kim kala. Sen paranı harca, kredi kartı ile alır. Taksitle ödersiniz.
    Keşke abi, babam annem motor lafını duyunca deliriyor nefrettt ediyor o yüzden kendim biriktirmek zorunda kaldım

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    yaz tatillerinde çalışırsın sıkma kendini bu kadar...

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Okulunu bitir iş güç sahibi ol kendi paranla al. Kenara koyduğun 3-5 kuruşla da eğitim al.
    dogrusukru ve frantisec bunu beğendiler.

Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okulunu bitir iş güç sahibi ol kendi paranla al. Kenara koyduğun 3-5 kuruşla da eğitim al.
    Bekleyemem abi okul bitinceye kadar

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Yaz tatillerinde çalışarak kendine yetecek bir şey alabilirsin, önce bi 17 ol ehliyetini al. Zaten baban seneye harçlığına 2 lira zam yapar merak etme

Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz tatillerinde çalışarak kendine yetecek bir şey alabilirsin, önce bi 17 ol ehliyetini al. Zaten baban seneye harçlığına 2 lira zam yapar merak etme
    Hahaha tmm

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    kardeşim ehliyetsiz motor kullanmanın cezası 1600 filan sen motoru bulsanda alsanda bu cezayı nasıl ödeyeceksin ailende haklılar senin daha motosiklet kullanma yaşın deyil motosiklet olsun araba olsun önce cebinde ehliyetin olsun ben satmış oldugum motorun satışını veremedim el deyişti oda gitti kaza yaptı ehliyeti yoktu kazabedelini ben ödedim ya ölseydi ehliyetsiz birine motor vermekten suçlu bulundum ölseydi cinayetten suçlu bulunacaktım 10000 liraya kapattım 600r a binemiyorum 125r la idare ediyorum sen sen ol ehliyetsiz motosiklet heveslisi olma motor bi şekilde alınır para bi şekilde bulunur fakat sana bişey olursa ölmesen sakat kalırsın söyleyim benim adıma olan motorla kaza yapan çocugun bacagı kopmuş dikmişler bi çok amaliyat geçirdigi halde topal böyle olmamalı hevesle yola çıkmanın sonuçları kötü

Motosikleti
    Falcon- Active 1200
    Alıntı kuroscu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ehliyetsiz motor kullanmanın cezası 1600 filan sen motoru bulsanda alsanda bu cezayı nasıl ödeyeceksin ailende haklılar senin daha motosiklet kullanma yaşın deyil motosiklet olsun araba olsun önce cebinde ehliyetin olsun ben satmış oldugum motorun satışını veremedim el deyişti oda gitti kaza yaptı ehliyeti yoktu kazabedelini ben ödedim ya ölseydi ehliyetsiz birine motor vermekten suçlu bulundum ölseydi cinayetten suçlu bulunacaktım 10000 liraya kapattım 600r a binemiyorum 125r la idare ediyorum sen sen ol ehliyetsiz motosiklet heveslisi olma motor bi şekilde alınır para bi şekilde bulunur fakat sana bişey olursa ölmesen sakat kalırsın söyleyim benim adıma olan motorla kaza yapan çocugun bacagı kopmuş dikmişler bi çok amaliyat geçirdigi halde topal böyle olmamalı hevesle yola çıkmanın sonuçları kötü
    Ehliyetsiz motor kullanacağımı kim söyledi ..?

kuroscu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r25 yamaha
    Alıntı Memolale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyetsiz motor kullanacağımı kim söyledi ..?
    iyide sen şimdiden kendini kasıyorsun ve aileni tedirgin ediyorsun mademki 3 senen var bekle de gör ayrıca derslerin iyi olursa başarılı olursan ailende günü geldimi sende ehliyetini aldınmı bişey demezler ben kendi oğluma kendim motosiklet aldım fakat ehliyeti almayı başaramadı bende motorunu sattım .al ehliyetini al motorunu dedim ve ehliyet içinde artık tek kuruş katkı sağlamıyacam 5 hakkında dosya yaktı zaten 2 sine masus gitmedi gittiklerindede sallama yaptı çalışmadı işte sorun kimi çok ister ailesi karşı çıkar kimide ailesi ister oğlu şımarır .beni dinlersen motorla aileni meşgul etme önce derslerin sonra zaten yaşın gelince ehliyetin ve motorun olur

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    hani mg alacaktın sen tvs cbf gidiyon üç yılın var daha zaten biriktirirsin yazın üç ayın var tamirci yanına felan girersen hem bir şeyler öğrenirsin hem az da olsa harçlık verirler sana. beni küçükken yollamadılar tamirciye yok küfür ederler sen yapamazsın felan diye keşke verselerdi

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Harçlıklarını ye harcamamazlık yapma

Yaz tatilinde çalış fazla mesaili çalışan yerlerde çalışki aldığın parada bir miktar çoğalır bu yaz tatillerinde biriktirdiğin parayı ya altın al yada atm kartları var yatır karta biriksin orda

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    verdigin cevaplarla yaşından daha olgun bi cocuk oldugun belli dogru kararı kendinin vericegine inanıyorum.

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Akıl vereyim biraz sana
    Yampak zorunda olduğun işi sat. Böylece hem yapmak zorunda olduğun işi bitirmiş hem de üstüne para kazanmış olursun. NaHsılım?;)
    Ben çok duydum ödev ve ders notu satanı. Kazan-Kazan!!

Düşün bakalım biraz;)

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Sen derslerine güzelce çalış karnen iyi olsun ailen herşeyi alır merak etme.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aile motora karşıdır her ailede vardır heralde gelelim para biriktirmeye yazın bir yerlerde çalış boşa vakit geçirme 3 ay evde yatıcağına para biriktirirsin garsonluk yapabilirsin heralde aile çay bahçeleri var yazın eleman ihtiyacı oluyor oralara danış

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayallerini maddi ve çevresel imkanlarına göre kur ki hayal kırıklığına uğrama...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    sağlam bir üniversite kazanayım, (özel okul olmasın) okula verdiğiniz parayı bana verin, motor alayım de.yoksa ömrümün sonuna kadar vakıf okullarında okur, bedelli askerlik yapar, her türlü yük olurum size de.onlar da korkup alırlar bir motor

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    şimdi biriktirmeye başlasan ilerde aldın diyelim(babanla annenin engel olacağını saymıyorum bile orası ayrı konu)iş güç yok,ek gelir yok.benzin parasınıda babandan alıyosun diyelim hadi Allah korusun bi kaza yapsan ön takım gitse 500-600 lira ne olacak?motor 4-5 ay yatacak.bunları hesap edip öyle yolunu çizmelisin .Sen şimdilik arada bi forumlardan bilgi al,motor nedir ne değildir 4-5 seneye kadar bilgi küpü olursun motor hayatına daha tecrübeli olgun bir şekilde adım atarsın + daha yaşın çok küçük insanın hayali olması çok güzel bişey ama hayalin hayatının önüne geçmesin.ilk önce derslerini çalışıp oku ki ilerde hayaline daha rahat erişebilesin güzel kardeşim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)