Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İOS7'nin En İyi Ve En Kötü Özellikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Beğenilmeyen 7 özelliği

1-Şarj
    iOS 7’nin beğenilmeyen özelliklerinin başında şarj geliyor. iPhone 5 kullanıcıları tarafından sıkça eleştiriken şarj sorunu iOS 7’de de devam ediyor. Özellikle iOS 7 yükleyen iPhone 4S sahipleri, cihazın 1 günden az bir sürede şarjın bitmesinden şikayet ediyor.

2-Ekran kilidi
    İOS 7’nin ekran kilidi kullanıcıları hayal kırıklığını uğrattı. iOS 7 yüklü cihazların fotoğraf galerisine kilitli ekran olmadan da ulaşılabiliyor. Apple tarafından da kabul edilen hatada, kilitli ekran olmasına rağmen fotoğraf da paylaşılabiliyor.

3-Gelen çağrılar
    Apple’ın yeni işletim sistemini kullananlar gelen aramaları reddetme konusunda şikayet ediyor. Telefonu çalan ve müsait olmayan iPhone kullanıcıları gelen aramayı ekran üzerinden reddemiyor. Yeni işlem sisteminde gelen çağrılar, telefonun üzerinde bulunan açma/kapama tuşuyla meşgule atılabiliyor.

4-Müzik albümleri
    Yeni işletim sisteminde göze çarpan hatalar arasında müzik albümleri bulunuyor. Daha önce bir şarkıcının albümleri ayrı ayrı açılabiliyorken, iOS 7’de ise seçilen şarkıcının tüm albümleri alt alta sıralanıyor. Bu yüzden şarkı dinlerken seçilen şarkıcının farklı albümlerine geçiş yapılabiliyor.

5-Sinyal gücü
    iOS 7’nin eleştirilen noktaları arasında iPhone’ların çekim gücü bulunuyor. İddialara göre daha önce aynı konumda ‘3G’ hızında bağlantı sağlayan cihazlar, iOS 7’den sonra daha fazla ‘Edge’ ile internete bağlanabiliyor. Şarj sorunun en büyük sebeplerinden birinin sinyal gücü olduğu da ileri sürülüyor.

6-Uygulamalar
    iOS 7, her ne kadar uygulama geliştiricilerinin uzun süreden beri test ettiği bir işletim sistemi olsa da hala doğru çalışmayan uygulamalar bulunuyor. Özellikle yerel uygulamalarda birçok sorunla karşı karşıya kalınabiliyor. Örneğin bazı uygulamalar açılmıyorken, bazı uygulamalr ise siyah bir ekranla hata veriyor.

7-Ses
    Yeni mobil işletim sistemine geçen kullanıcılar ses sorunu yaşayabiliyor. Daha önceki iOS sürümüne göre daha az konuşma sesi sağlayan iOS 7’de özellikle sesli ortamlarda sorunla karşılaşılabiliyor. Kulaklık kullananlar sorun yaşamıyor.

Beğenilen 7 özelliği

1-Arama bloklama

Daha önce tuşların kilit olmasıyla beraber aktif olan gelen aramaları bloklama işlemi daha kullanışlı hale getirildi. Rehberde yer alan numaralar ayrı bir şekilde listeye alınaran karşı tarafa meşgul tonu gönderiliyor. Aramanın yanı sıra kısa mesaj ve FaceTime görüşmeleri de bu özelliğe dahil edildi.

2-Uygulamalara kısıtlama
    iOS 7’den önceki sürümler, uygulama bazında veri kısıtlaması olmadığı için sık sık eleştiriliyordu. Yeni işletim sistemiyle beraber istenmeyen uygulamaların veri çekmesi engellenebiliyor. Örneğin sadece ‘Foursquare’ uygulamasının veri kullanması kısıtlanabiliyor.

3-3D etkisi
    iOS 7 yüklü iPhone veya iPad’lerin kullanıcılarına küçük bir sürpriz yapıyor. Kilitli ekranda cihazı hareket ettirmek, duvar kağıdının hareket etmesini sağlayarak 3 boyut (3D) efekti yaratıyor. Düz bir duvar kağıdı yerine desenli duvar kağıtlarını tercih etmek 3 boyut etkisini arttırıyor.

4-Ayarlara hızlı ulaşım
    iOS 7’den önce Wi-Fi veya Bluetooth açmak için birkaç sayfa gezerek ayarlar uygulamasına girmek gerekiyordu. Ancak yeni işletim sistemiyle söz konusu işlemi aşağıda yukarıya doğru bir dokunma hamlesi yetiyor. Açılan menüde Wi-Fi, uçak modu ve Bluetooth’un yanı sıra kamera, fener ve hesap makinesi gibi özelliklere ulaşılabiliyor.

5-Mesaja zaman damgası
    iOS 6 ve daha önceki sürümlerde kullanıcılar ne zaman mesaj aldığını veya gönderdiğini göremiyordu. iOS 7’de ise mesajlara zaman damgası eklenmiş durumda. Söz konusu özellikle mesajların yanında zaman damgası yer alıyor.

6-Toplu uygulama kapatma
    Daha önceki sürümlerde uygulamalar tek tek kapatılarak gereksiz zaman harcanmasını sağlıyordu. iOS 7 ile açık olan tüm uygulamaları kapatmak oldukça kolaylaştı. Açık olan uygulamaları üç parmakla yukaru doğru ittirmek tüm uygulamaların kapatılmasını sağlıyor.

7-Web kullanımı
    Apple’ın yeni işletim sistemi, kullanıcıların internet sayfalarında gezinmesini oldukça kolaylaştırıyor. Safari’de yer alan 3 boyutlu bir efekt ile açık olan diğer internet sayfaları cihazı hareket ettirerek görüntülenebiliyor.

Kaynak : www.hürriyet.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ya arkadaş şimdi ben niye yalan söylüyüm. ayfon 5 telefonuma ios 7 yükledim. şarj ciddi manada pozitif yönde fark etti. şarj alışganlığınız değiştiği için bunu fark edebiliyorsunuz.

şu ana kadar beni etkileyen öyle aman aman bir bug hatası bulamadım. illaki vardır ama benim stabilitemi kullanışımı etkileyen bişey olmadı.

biraz apple ciddiyeti azalmış gibi yanar dönerli olmuş ama halen hızlı stabil ve cool..
    omerelf bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda 650F
    iPhone 5 de şarj konusunda epey iyileştirme olmuş... Benim karşılaştığım birkaç hata dışında gayet kullanışlı olmuş. Özellikle iPhone 5 gayet stabil çalışıyor. iPhone 4 de cok az kasma yapıyor ama. Genel bir sorun mudur yoksa 5 kullandığım için bana mı yavaş geldi tam anlam veremedim...
    Ileriki zamanlarda yazılımsal sorunlar giderilecektir düşüncesindeyim
    satoyama bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu resmi gördüğümden beri iphone a mesafeliyim
    COQ ve omerelf bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.nenovinite.com/img/134126...e-vs-stone.jpg
    Bu kadar eskiye gitmenize gerek yoktu İphone 3G'den bahsediyorsunuz ama 3G bile çoğu akıllı telefonlardan daha kaliteli ve stabilize çalışır...
    satoyama bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    bana çok basit geldi. Android e benzemiş. ama genel olarak hoş.

şarj konusunda ben daha çok gittiğini düşünüyorum. bu çok bariz belli şarjı daha uzun dayanıyor. ufak tefek sorunlar yeni güncellemelerde yok olacak diye düşünüyorum.
    tuşlar kilitli iken kameraya ulaşabilmek ve ulaşınca resimleri görebilmek dandikliği ilk benim de dikkatimi çekti. müzik çalar bazen kitlenip kalıyor.

ama apple git gide androidleşmeye başlıyor. bu gidişle sonu kötü.. 5S çıkardı ama çok bir fark yok.

bi de eşimde iphone 4 var. ona yüklemedik hala İOS7 yi. telefon kullanılırken kasmasından korkuyoruz.
    birGarip..

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.nenovinite.com/img/134126...e-vs-stone.jpg
    üstad apple in olayı çok farklı bunu çok uzun yıllardır apple ürünleri kullanmış birisi olarak söylüyorum ..

çok sade ve çok kaliteli ve kullanışlı bir ev mi satın alırsın
    yoksa yalıtımsız çok özelikli her yapısı sorun çıkartabilecek bir daire mi?
    cece89 bunu beğendi.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    apple candır Adem bile apple'ı yedikten sonra ne olduysa oldu

Her ne kadar Steve Jobs un ölümü apple teknolojisinin zayıfladığını gösterse de (harita ve uygulamalardan bahsediyorum) apple in üstünlüğü hala bir çok markanın üzerinde.

Ha bu arada 5s in parmak bilmemnesini hacklemişler. Bu da çok büyük bir dezavantaj ve şu 5c yi neyi hedef alarak çıkardılar hiç bir anlam veremedim.

Fakirler apple kullanmasın bence
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Olay fakirlik zenginlik değil. Verilen parayı hak ediyor. (TR şartlarında verilen vergi hariç)
    İki büyük sistem var, Android ve ios ikiside haklı bir üstünlük çabası içindeler. ios7 gayet iyi olmuş. Betasını kullandım, pek arada fark yok. Jailbreak çıktığında çok daha sağlam ve kaliteli bir sistem olacak.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Ben üstteki mesajımı işteyken yazdım eve geldim kız arkadaşımın telefonu takılmış cihaz 4S 2 tuşa eş zamanlı bas cihaz açıp kapıyor gibi birşeyler hatırlayıp öyle düzelttik

Bence yeni bir update yada düzeltme mesajları almamız yakındır.

ve ben hala 5c ne için çıktı 5s ile fiyat farkı ne olacak artık iphone kullanmasam da bekliyorum
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar eskiye gitmenize gerek yoktu İphone 3G'den bahsediyorsunuz ama 3G bile çoğu akıllı telefonlardan daha kaliteli ve stabilize çalışır...
    Daha eskiye ben gidiyim.
    3310 Nokia da kaliteli ve stabilize, iPhone 3g ile yapabilcegin cogu seyi oda yapabilir su anda.

Cunku Apple, 3g ustunden yazilim destegini cekti.
    Yani iPhone 3g olanlar artik masanin ustundeki kagitlar ucmasin diye kullaniyor.
    App storedan hicbisey yuklemek mumkun degil legal sekilde.

Tepede bi arkadasta demiski Steve Jobs oldu, Apple teknolojisi zayifladi.
    Sanki olmeden once adam bilgisayari rahleye koyup kod hatim ediyodu.
    Adam zaten programlamadan cakan bi adam degildi, iyi bi is adamiydi.
    Dolayisi ile gelen giden teknoloji ile ondan ziyade sirketteki muhendislerin alakasi var.

Gelelim asil konuya, hadi amerikada adamlar kapi gibi garanti verdikleri icin tercih ediliyor.
    Turkiyede bayisi olmayan bi elektronik esyayi kullanicak kadar cesur olmaniz sasirityor beni.
    Amerika da Apple store var gidiyorsun adamlara sorgusuz sualsiz telefonu degistiriyorlar sifiri ile.
    O yuzden millet hastasi, cunku musteri hizmetinde son nokta.

Ama bizim Turkiye dekilerde iste garibim zaten teknolojiden cakmiyo, musteri hizmeti nedir bilmez
    "en buyuk Apple ya cok baska bisi haci anlayamazsin" diyip sadece statu ve maddi varlik gostermesi acisindan garantisiz ve ekstra pahali bi telefona para veriyor.

Dusunsene adam kafeye gidicek kaski koyucak masaya, yanina simdi Nokia olur mu?
    Tikky adam Apple iPhone, Ray-Bahn i eksik etmez yanindan.
    Panter38 bunu beğendi.
    We are many...

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha eskiye ben gidiyim.
    3310 Nokia da kaliteli ve stabilize, iPhone 3g ile yapabilcegin cogu seyi oda yapabilir su anda.

Cunku Apple, 3g ustunden yazilim destegini cekti.
    Yani iPhone 3g olanlar artik masanin ustundeki kagitlar ucmasin diye kullaniyor.
    App storedan hicbisey yuklemek mumkun degil legal sekilde.

Tepede bi arkadasta demiski Steve Jobs oldu, Apple teknolojisi zayifladi.
    Sanki olmeden once adam bilgisayari rahleye koyup kod hatim ediyodu.
    Adam zaten programlamadan cakan bi adam degildi, iyi bi is adamiydi.
    Dolayisi ile gelen giden teknoloji ile ondan ziyade sirketteki muhendislerin alakasi var.

Gelelim asil konuya, hadi amerikada adamlar kapi gibi garanti verdikleri icin tercih ediliyor.
    Turkiyede bayisi olmayan bi elektronik esyayi kullanicak kadar cesur olmaniz sasirityor beni.
    Amerika da Apple store var gidiyorsun adamlara sorgusuz sualsiz telefonu degistiriyorlar sifiri ile.
    O yuzden millet hastasi, cunku musteri hizmetinde son nokta.

Ama bizim Turkiye dekilerde iste garibim zaten teknolojiden cakmiyo, musteri hizmeti nedir bilmez
    "en buyuk Apple ya cok baska bisi haci anlayamazsin" diyip sadece statu ve maddi varlik gostermesi acisindan garantisiz ve ekstra pahali bi telefona para veriyor.

Dusunsene adam kafeye gidicek kaski koyucak masaya, yanina simdi Nokia olur mu?
    Tikky adam Apple iPhone, Ray-Bahn i eksik etmez yanindan.
    agzina saglik guzel.aciklamissin
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neyleyim köşkü sarayı ?? Bir I Phonum bile yok.

İşyerimin çatısına baz istasyonu kurulduğunda 2 tane hediye edilmişti. O zamanlarda klasik gitar çalıyorum , tırnaklar ayı pençesi kıvamında , kimsede demiyorki ekran aynı zamanda ısıya da duyarlı , Öyle dürttük olmadı , böyle dürtekledik olmadı. Bir tiksinti geldi I phone için , O gündür, bu gündür I phone katili diye lanse edilen , HTC kullanırım.

Bir tanede yerli malı , yurt mali , General Mobile Explorer aldık , arada bir e- mail neyin okuruk diye , bakalım bu nasıl çıkacak ?? ( 720 P görüntü oynatabilmesi , dts ses sistemi durumlarıda hoş aslında )

Motosikleti
    ben bebeyken (bi kac sene once ) aypon çıktı ben 7.siniftayken o zaman hayrani oldum (suan uni hazirlik ) herkes anlatiyo falan emmim bi aldi iphone 3g mi ne bi baktım lan ben boyle isin icine dedim beklentimi karsilamiyo dusunun o zaman daha kendi telefonum yok milletin anlattigi kadar degil dedim neyse 4 cikti emmim yine aldi bi baktim millet aliyo kuzen ve kardesi felan abi bise yok telefonda (tmm yigidi oldur hakkini yeme zamaninin iyilerindendi )ama gecildi o zamandan gozumde fazla degeri yoktu ilk telefonum sifir nokia 5130 XpressMusic (kendi paramla aldim ) beni iki sene idare etti sonra babam galaxy ace aldi androiddi ve daha androidin giris seviyesi telefondu malum küçük cc felsefesi burdada var cogu ayfona kafa tutuyodum fiyat performans acisindan felan babam anneme samsung .s2 aldi annemin s2 si ile ayfon 5 leri ezerdim kuzen amcam arkadaslar kimse androide ve s2 ye bise diyemezdi s2 ile ayfon 5 ayniydi su an s4 var apple isterse iphone 8497904749049 yapsin 5 kurus vermem yine android yine samsung

ayrica pozitif ozelliklerini okudum ios 7 nin hepsi zaten bende var bilader nesi yenilik bunun birak s4 u galaxy acede bile vardi parmak izine heveslenmedim degil ama iki gun sonra onuda hallettiler ne iosu ne ayfonu ne applei cay yok mu cay

Motosikleti
    Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bebeyken (bi kac sene once ) aypon çıktı ben 7.siniftayken o zaman hayrani oldum (suan uni hazirlik ) herkes anlatiyo falan emmim bi aldi iphone 3g mi ne bi baktım lan ben boyle isin icine dedim beklentimi karsilamiyo dusunun o zaman daha kendi telefonum yok milletin anlattigi kadar degil dedim neyse 4 cikti emmim yine aldi bi baktim millet aliyo kuzen ve kardesi felan abi bise yok telefonda (tmm yigidi oldur hakkini yeme zamaninin iyilerindendi )ama gecildi o zamandan gozumde fazla degeri yoktu ilk telefonum sifir nokia 5130 XpressMusic (kendi paramla aldim ) beni iki sene idare etti sonra babam galaxy ace aldi androiddi ve daha androidin giris seviyesi telefondu malum küçük cc felsefesi burdada var cogu ayfona kafa tutuyodum fiyat performans acisindan felan babam anneme samsung .s2 aldi annemin s2 si ile ayfon 5 leri ezerdim kuzen amcam arkadaslar kimse androide ve s2 ye bise diyemezdi s2 ile ayfon 5 ayniydi su an s4 var apple isterse iphone 8497904749049 yapsin 5 kurus vermem yine android yine samsung

ayrica pozitif ozelliklerini okudum ios 7 nin hepsi zaten bende var bilader nesi yenilik bunun birak s4 u galaxy acede bile vardi parmak izine heveslenmedim degil ama iki gun sonra onuda hallettiler ne iosu ne ayfonu ne applei cay yok mu cay

arkadaşım bak sana bir abi tavsiyesi

burada ybr mi cbf mi yada çinlimi korelimi tartışması olur

ybr ile 160 yapanlar olur millet birbirini ezer geçer

ama bu konuda sallamak bu forumda pek mübah değildir.

senin bahsettiğin telefonunla sen mutlusundur ne güzel sana

ama ezerim geçerim filan falan. olmadı

çünkü komik oluyor bizler burada bişeyler yazıyorsak yarıştırmak için değil bilgi paylaşmak içindir. senin dediğin telefonuda bilmeyen insanlar değiliz, kendi telefonumuzuda. bilmesek zaten merak eder onu alırdık

bizde de 3310 olsa apple hakkını yiyemeyiz samsung un da falancanın da.

iphone kullananların çok bir takım problemlerden, cafcafadan, karışıklıktan, kasmadan, küsmeden ,kilitlenmeden, donmadan, yeniden başlatmadan, rom dan, tweak, dan bıktığı için aiphone geçmiştir.

yani olay farklı yeğen..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iphone kullananların çok bir takım problemlerden, cafcafadan, karışıklıktan, kasmadan, küsmeden ,kilitlenmeden, donmadan, yeniden başlatmadan, rom dan, tweak, dan bıktığı için aiphone geçmiştir.

yani olay farklı yeğen..
    iyide bende neden olmadi o donma karisiklik felan rom dediginiz olay ayri bi özgürlük su an orijinal romla kullaniyorum s4 u ancak sıkılırsam yeni bi rom atarim al sana yeni bi telefon bence ozgurlugun dibi onceden menunun arka planindaki resimden baska bise degistiremeyen ve ozellestirilemeyen iphone yeni yeni farketti canli duvar kagidini ,ustten cektiginiz bildirim cubugunu felan android yeni bi sistem olmasina ragmen ivmelenmesi mükemmel bence gayet memnunum eger iphone alsaydim sıkıntıdan patlardim heralde androide oyun yuklemeseniz bile sıkılmadan kullanirsin ama iosa oyle degil ben ondan bahsediyorum pozitif ozelliklerin hepsi zaten vardi yenilik nerde dayi ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    HTC One gibi bir amiral gemi varken piyasada ios7'nin neresiyle avunur bu insanlar bilemem...
    apple bana göre çöpe atılmış bir paradır...

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    steve jobs öldükten sonra beklenen bir gelişme. Apple dahisi oydu. Bu şirketin iyiye gideceğini düşünmüyorum artık. Soğudum...

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mac urunleri kullanan insanlarda bir arastirma yapmislar. size ayni urunu versek (laptop pad yada telefon) ancak arkasinda urunun amblemi olmasa alirmiydiniz diye, ankete katilanlarin %70i almam demis. bu is teknolojik avantajlardan cok imaj haline getirilmis durumda, istisnalari bir kenara birakarak cevremden edindigim izlenimde bu arastirmayi destekliyor.

vede mizahi bir resim.

satoyama bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mac urunleri kullanan insanlarda bir arastirma yapmislar. size ayni urunu versek (laptop pad yada telefon) ancak arkasinda urunun amblemi olmasa alirmiydiniz diye, ankete katilanlarin %70i almam demis. bu is teknolojik avantajlardan cok imaj haline getirilmis durumda, istisnalari bir kenara birakarak cevremden edindigim izlenimde bu arastirmayi destekliyor.

vede mizahi bir resim.

http://humourtouch.com/wp-content/up...PC-and-Mac.jpg
    şu yukarıda gördüğün olay tamamen demagoji. (internet fun geyiği)

sana bu konyu çok farklı yönleriyle sayfalarca anlatırım.yaşadığım tecrübe ve başıma gelen olaylarla ilgili.

kimse mercedesi yıldızı için sürmez! ama kimsede o yıldız tacın orada olmamasını da istemez .. (asgari ücretle çalışıp kontörlü hatta iphone alanlar için haklısınız)

macpro ile çalışan bir grafikere bir developere bir mimara bir müzisyene bir mühendise

gel abi sana en kral pc yi toplayalım bırak bu mac pro yu mac os yazılımını desen

seni terlikle kovalarlar..

bu söylediğimi idrak edebilmen için yukarıda saydığım meslek gruplarından birisi ile bu konuyu tartış.

apple da her marka gibi eleştrilebilir, kul yapısıdır ama yukarıdaki demagoji tamamen züğürt tesellisidir.

tüm bankalar bir çok devlet sistemleri microsoft ile çalışır ve pc kullanırlar çünkü ofis ve ağ kullanımında en yaygın olanı pc ve microsofttur. (biraz linux ve diğerleri)

motorcu arkadaşların anlayacağı biçimde

apple ve diğer telefonlar arasındaki fark

ducati ile kymco gibidir
    ya da
    harley ile regal raptor gibidir

hepsi kullanana güzeldir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler