Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Monitör Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Arkadaşlar 200-250 tl arası bütçem var led bir monitör almak istiyorum ekran boyutu 19-21.5 inch olabilir.
    Doğduğun yerde değil doyduğun yerde yaşarsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    3-5 daha koy laptop al
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam laptop varda masaüstp pcnin monitörü bozuldu ucuz bişeyler alıp koyacağım oyun falan oynuyorum arada sırada

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam laptop varda masaüstp pcnin monitörü bozuldu ucuz bişeyler alıp koyacağım oyun falan oynuyorum arada sırada
    Valla hocam işin espirisi bi yanada,
    Ben senin yerinde olsam 200-250 TL bi monitöre vermezdim.
    Sadece oyun oynayacaksan değmez yani.
    Bi bilgisayarcıdan 2.El bi monitör al kullan gitsin bence.
    Elektronik cihazlar alırken değerli, satarken para etmiyor.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    2.el monitör işi daha sakat bence çünkü monitörler 3-4 yılda gidiyor :D alacağım monitör en az 100 tl 1-2 sene kullanmaktansa sıfr almak mantıklı geldi.
    Bu bozulan monitörü 100 tlye almıştım 2 sene olmadan hakkı rahmetine kavuştu sıfır alınca en az 2 yıl garantiside var.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Monitör en para verilmesi gereken şeylerden biri bence.. Çoğumuz akşam en azından 2-3 saatini pc başında geçiriyor.. Benim monitörüm dell u2313hm fiyatı 500 falan parayı sonuna kadar hak ediyor..

Neyse soruya gelecek olursak esas araman gereken özellikleri söyleyeyim.. IPS olacak.. Renklerin düzgün olması için bu gerekli..

Kontrast oranı ne kadar yüksek o kadar iyi.. IPS öncelikli ama..

Çözünürlüğü söylememe gerek yok herhalde..1920x1080 candır..

Oyun oynuyorsan yada film izliyorsan tepki süresi.. Ghosting denilen olay cidden sinir bozar.. Film izlerken adamın arkasında bir grilik belirir film zevki kalmaz gözün takılır kalır ona.. Yada oyun oynarken etrafta sanki blur efekti varmış gibi görürsün.. Benimkisi 8 ms.. (karşılaştırma açısından)

Analog olmayacak.. DVI yada HDMI olacak..

Düzgün bir monitör istiyorsan bunlar olacak.. Fiyatı kısmak istiyorsan inç kısmından keseceksin.. 23'' değilde 20'' olacak mesela.. Piyasayı takip etmediğimden şimdi bir örnek sunamıyorum..

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    monitöre para verin. Monitör ve tv olayında 2. el almayın. Gözünüzün değeri 100-200 lira değil.

Bi bilgisayarcıdan 2.El bi monitör al kullan gitsin bence. Elektronik cihazlar alırken değerli, satarken para etmiyor.
    Elektronik cihazlar satılmak için alınmaz. keyif için ihtiyaç için alınır. Ben Bilgisayarcıyım 2. el monitörü düşmanıma tavsiye etmem.
    Sıfır olsun en ucuzu olsun. Hiç olmazsa ölü piksel -eski lcd'lerin sorunu- derdi olmaz. Renk kayması, Tüp bitmesi derdi olmaz -tüm crtlerin sorunu-.

Bu arada 6 ay kadar önce bende sizin durumunuzdaydım. Fujitsu marka 20" led monitör aldım. Aldığım zaman için çok ucuzdu çokta güzeldi.
    Şimdi köpek gibi pişmanım. Keşke 32" hd-ready tvlerden alsaydım diyorum. 20" cidden ufak geliyor.
    Uzun lafın kısası 1-2 ay içinde para biriktirme şansınız varsa. 32" ucuz tv alın.

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Ben geçenlerde Mecidiyeköy'deki bilgisayarcıları gezdim bunun için, 17" lerin ikinci-elleri, en ucuz olanları (80-100TL civarı) fakat hep kare. 19" fiyatları 100-200TL, 22" fiyatları 200-350TL gibi. Bi de Şişli Ergenekon'da bi elektronikçiye eski Toschiba TV düşmüş. Bi oteld tüm TV'lerini değiştiriyormuş, 350TL'ye hem TV hem ekran.. Fakat ekranında ufak bi çizik vardı.
    Yani bol bol gezmen, sorup soruşturman lazım ucuza kapatmak için. Ben gezdim gördüm vazgeçtim. Yok.. Geniş ekran, temiz ikinci eller zaten sıfırından 100-150TL ucuz.
    Vaz geçtim, 40" FHD 3D HDMI girişli TV alıp ona aktaracam görüntü Gerçi yaz ucuzluğunu ve kampanyalarını kaçırdım ama.. :(

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı y.akan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    monitöre para verin. Monitör ve tv olayında 2. el almayın. Gözünüzün değeri 100-200 lira değil.

Elektronik cihazlar satılmak için alınmaz. keyif için ihtiyaç için alınır. Ben Bilgisayarcıyım 2. el monitörü düşmanıma tavsiye etmem.
    Sıfır olsun en ucuzu olsun. Hiç olmazsa ölü piksel -eski lcd'lerin sorunu- derdi olmaz. Renk kayması, Tüp bitmesi derdi olmaz -tüm crtlerin sorunu-.

Bu arada 6 ay kadar önce bende sizin durumunuzdaydım. Fujitsu marka 20" led monitör aldım. Aldığım zaman için çok ucuzdu çokta güzeldi.
    Şimdi köpek gibi pişmanım. Keşke 32" hd-ready tvlerden alsaydım diyorum. 20" cidden ufak geliyor.
    Uzun lafın kısası 1-2 ay içinde para biriktirme şansınız varsa. 32" ucuz tv alın.
    Satarken para etmez derken ; ''2.El monitörü ucuza alabilirsin, çok bi para değil'' anlaminda söyledim ben.
    Neyse arkadaşın kendi tercihi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Hocam masaüstünü çok aktif kullanmıyorum ama yinede bir monitör lazım bütçemi malesef yükseltemiyorum max 250 tl.
    Birde ıps-led monitörler en az 500 tl ki malesef bütçemi aşıyor..
    Şuan en ideal bu http://www.vatanbilgisayar.com/Monit...5452#allImages

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Fujitsu lara bakabilirsin fiyatları uygun ben aktif olarak kullanıyorum çokta memnunum açıkçası. L20 T modeli var bende 190 lira civarına almıştım yanlış hatırlamıyosam
    y.akan bunu beğendi.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Aoc miydi nedi 1.2cm kalınlığında bi ekran var hoşuma giidyor valla

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ekran kartın ne ona göre söyleyelim.

Motosikleti
    Atı hd 5450 monitörden çok beklentim yok göstersin yeter :D
    Üstte linkteki nasıl ?

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AOC hiç kullanmadım. Bu fiyatla tavsiyede etmem . 280 civarı diyor. O paraya 1" ufak bilinen marka almak daha akıllıca.
    Monitördeki tek bir kusur bile insanın gözüne batıyor.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2262vw-215-e2262vw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64858

Vatan Bilgisayar hafta sonu indirimiyle 298 liraya geliyor. Full hd, dvi çıkışlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)