Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cep Telefonu Tercihi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar bugün en sonunda iphone 5 imde montun cebinden düşdü motordan inerken zincire bakıyım dedim eğildim eğilmemle cepden gidiş o gidiş ekran açmıyor sanırım ekranda bir sorun var.. bu motor yüzünden bozulan daha doğrusu o yada bu nedenlerden motordan dolayı bozulan dördüncü telim yeni tel alıcam ama artık dayanıklı bir şey düşünüyorum bu ıp67 ayarında teller var bunlardan düşünüyorum vursanda kırsanda duvara çalsanda bozulmuyor kırılmıyor bilgisi olan varmı bu teller hakkında..

ıp67 normunu araştırdım sadece suya dayanıklı olan sony ve lenovo modelleride var ama darbeye dayanıklı değiller..

Mesela şöyle bir şey buldum specleri çok kötü rami işlemcisi falan ama telefon kaya gibi.. catin falanda buldum ama aşırı pahalı..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-hummer-h1-su-toz-gecirmeyen-telefon-orjinal-sifir-129844068/detay#

http://www.youtube.com/watch?v=RRVPMX8YMB4
    http://www.youtube.com/watch?v=6Kdg4yLD4cM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    xperia bak
    forzaBJK bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Arkadaşın dediği gibi xperia serisini öneririm... En üst donanımlı modeli ise xperia z. Orta seviyeli modeller sola vb bir çok modeli var.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu A1 serisine bakıyım oda sağlammış.. xperia serisinin hepsi sanırım ıp67 normalarında değil belli modelleri ıp67 normlarını destekliyor.

5800

çok dayanıklı telefon benim gibi 2. telefon olarak al iphonedan sonra kalas gibidir ama dayanıklıdır cepten hızım 40 km bisikletleyim düştü arka tekere çarptı arka tekerleğin önüne düştü üstünden geçtim telefonda tık yok batarya vs ddağıldı telefon sağlam bunun nedeni ön kasa ekrandan yüksek ekran içerde kalıyor düşme durumunda hasar almıyor ha ekranın üstünden geçse tekerlek kırılır ama 20 lira zaten ekran varsın kırılsın

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    htc de sağlamdır işinizi görür

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HTC sağlam duruyor gerçekten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

HTC sağlam duruyor gerçekten.
    İstediğiniz telefon yurt dışından gelecekmiş garanti ve yedek parça sorunu + kapanma !! , iyi düşünün bence !.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    aynen o videoyu izlemistim bende kendisini almadan önce Xperia GO GO GO!
    su gecirmez - ki bizzat kendim denedim

az cok darbeye dayanikli
    bir iphone degil tabi ama yakin

700 küsür liraya deger, sonucta bir damla su ile 700 lirayi islatma korkusu yok.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu isin menbaandan gelen birisi olarak sana htc tavsiye ediyorum, iphone alacak arkadaslar o telefon icin bir koruma tutmaniz lazim, duser cizilir ekran gider ust dugme bozulur, bazen aniden muthis yavaslar, htc bu konuda gercekten cok dayanikli, 4. htc mi gecen hafta aldim, htc one, her ne kadar eski modelleri kadar begenmesemde(opsiyonel sdd kart ve batarya yok) her manasi ile cok hizli ve guzel bir telefon.

ha kimsenin gunahini almiyim ama ben cok firma biliyorum burdan telefon almak icin bize gelirken telefonun icine iphone 4 makinesi koydurup 4s diye satanlar :D

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    iphone 4s kasasina iphone 4 mü?

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iphone 4s kasasina iphone 4 mü?
    keske imkanim olsada sizi buradaki telefon pazarina goturebilsem :D neler var neler bizde meyve halinden hallice yerlerde uretilen telefonlari turkiyede fahis fiyatlara satiyorlar. ikinci el telefon ekipmanini sifir kasaya koyup yeni telefon gibi satmalarmi dersin, yada 400 telefon alacak diyelim firma, bu 400 telefon icine bilincli olarak kismi sorunlu yada bozuk telefon koyduranlarmi dersin(ki bu zeki fikirlerin hepsi bizim turk mucitlerinden cikiyor ve dikte ediyorlar ureticiye bana boyle yapacaksin diye)

htc hakkinda cogu kisinin bilmedigi unsurlar var adamlar taiwan mali. vede o pazara gideyim bana son model bir htc yap ama iste ici soyle olsun boyle olsun diyen olmayan bir markadir.

xperia ya gelince cok narin telefon her ne kadar belli konularda dayanikliyiz deselerde, vede kendilerine ait patentli urunu olmayan bir telefon icindeki tum ekipmanlar toplamadir. ama htc nin kamera teknolojisi hic bir telefonda yok kendi urunlerini kullaniyorlar.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    halen aklim almiyor, 4s kasasina 4'ü nasil yerlestiriyorlar - hani logic boardlarin sekli farkliligini gectim, baglantilarin yeri farkli, hadi onuda gectim, titresim motorlari cok farkli yerlerde yani
    veya cinde buldular caresini, 4'e uyumlu 4s kasasi.. vay be..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

bu arada htc kendi üretmis vs beni ilgilendirmiyor, sony olmus, ericsson olmus, htc olmus farketmez yani. kriterlerime hangisi uyuyorsa onu alirim ben.

halen aklim almiyor, 4s kasasina 4'ü nasil yerlestiriyorlar - hani logic boardlarin sekli farkliligini gectim, baglantilarin yeri farkli, hadi onuda gectim, titresim motorlari cok farkli yerlerde yani
    veya cinde buldular caresini, 4'e uyumlu 4s kasasi.. vay be..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

bu arada htc kendi üretmis vs beni ilgilendirmiyor, sony olmus, ericsson olmus, htc olmus farketmez yani. kriterlerime hangisi uyuyorsa onu alirim ben.
    burada sanirsam iki sene onceydi sahte yumurta yapmaktan yakalanan bile oldu :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    xperia nın youtube da testlerini izledim güzel ama ekranı darp'a yani barbeye karşı dayanıksız üç beş xperia testi izledim hepsinde öyle.. ben aslında şu cat (caterpillar) telefon üretmiş ona hasta oldumda çok pahalı ama tam bir outdoor motorcu telefonu. Bazı yerlerde military yani ordu telefonu diyede geçiyor..

http://catphones.com/en/b15-smartphone

http://www.youtube.com/watch?v=QTeqwYIAQXE
    http://www.youtube.com/watch?v=0Ax-982tAVk
    http://www.youtube.com/watch?v=7OMQJlkl44I
    http://www.youtube.com/watch?v=0Xaq3pduPv4

Motosikleti
    Mondial 150 Hs,Honda Fizy 125
    manners@Bizden Selam söyle oradakilere ama bizi bu konuda geçemezler.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    xperia active var birde

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    İyi hatırlattınız. 1.5-2 sene önce kullandım bu telefonu. Dayanıklılık konusunda şöyle söyliyim size. Bunları yaşadım çünkü

Capri ile 600RR'a binilir. 200+ süratlerde rüzgarın etkisiyle telefon düşer. Sayısız taklanın ardından telefon yoldan toplanır ve sonuç; SAPASAĞLAM ÇALIŞIYOR! köşede 2 ufak ezik harici çizik bile yoktu.

Arkadaş ile iddaaya girilir. 4x4 arazi aracı telefonun üstünden(beton zeminde) geçirilir ve telefonda çizik bile yoktur... (15litre benzin gelir havadan)

Mekanda herkes hava atar telefonuyla ilgili. Birisi s3 diğeri iphone çıkartır. Birisi nokia 1110 çıkartır şarzım bir hafta gidiyor der. Büyük efes bardaklarını bilirsiniz. Sizin telefonunuz bunu yapıyormu diye bira bardağının içine atılır telefon ve hepsi pert Bu arada biranın içindeyken arkadaşa arattırmıştım, ayrı bi havası oldu olayın

Not: Su geçirmez değildir. Suya dayanıklıdır. Su kesinlikle geçirmez diye bir şey yok. Yağmur-kar vb şeylere dayanıklı cihazlar. Su altında çok uzun süre kullandım gerçi yine bir şey olmadı. Kısacası öneririm...
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    xperia go 1 metre de 30 dakikaya kadar garantili, active'yi bilmiyorum..

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Telefonlar için çift katmanlı çok dayanıklı case'ler var, işinizi büyük ölçüde görecektir.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ben şeffaf silikon kılıf kullanıyorum. telefon ince kılıfla kalın oluyor ama çok da iyi koruyor. 6-7 ay oldu alalı tekbir çizik bile yok..kılıfısız kullanılan iphone lara acıyorum valla :(
    birGarip..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)