Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.el vtec den anlayanlar yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    merhaba forumdaslarim bi honda civic vtec dusunuyoruz ama en fazla 22 -23 binlira paramiz cikar bi kac ilana baktim ama sizlerinde fikirlerini almak istiyorum
    (-2. el arabadan pek anlamam lutfen koyacagim ilanlar icindeki sacma ilanlarla dalga gecmeyin
    -lutfen baska arac onermeyin honda civic 1.6 vtec es almayi istiyorum vtec ls de olabilir
    -son ricam ise lutfen anlamayanlar yorum yaomasin )
    hepinize tesekkurler simdiden
    onereceginiz araclara acigim ama fiyat en son 22-23 ve honda civic vtec es veya ls olsun lutfen
    iste linkler:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4592098/detay#
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34254426/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32263684/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34440132/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...34563733/detay
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    bizde bunun makyajlı kasa ls'si var güzel araç tavsiye ederim.Hondanın bazı araçları altın gibidir değer kaybetmez değer kazanır,bu araçta bunların içinde.Bu arada bu araçların milyon kilometre ömrü var yani motorları çok sağlam.Motoru hırpalanmış bir aracın kompitestte motor performansı %98 gibi bir rakam çıkabilir,genç arabası olduğu için iyi araştırmak lazım.Tavsiyem yaşı başı yerinde birisinden almanız lazım.Renk olarak:Başta beyaz,Gri veya Bej alın diğer renklere bulaşmayın.Herşeyi güzelde bide yol sesi almasa tadından yenmez

V@R@D£R0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nx4 Falcon
    2. el uzmanı değilim ama alacağım aracın herşeyinden önce km si ve kaç el değiştirdiği önemlidir benim için
    şimdi bazı arkadaşlar km düşürülüyor diyebilirler.bi aracın km sini sadece km saati göstermez.
    km si yüksek aracın ise tüm hareketli aksamı o kadar kullanılmış demektir.
    birde cok el degiştirmiş veya cok kişi kullanmışsa ben o araca biraz mesafeli dururum...

Motosikleti
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde bunun makyajlı kasa ls'si var güzel araç tavsiye ederim.Hondanın bazı araçları altın gibidir değer kaybetmez değer kazanır,bu araçta bunların içinde.Bu arada bu araçların milyon kilometre ömrü var yani motorları çok sağlam.Motoru hırpalanmış bir aracın kompitestte motor performansı %98 gibi bir rakam çıkabilir,genç arabası olduğu için iyi araştırmak lazım.Tavsiyem yaşı başı yerinde birisinden almanız lazım.Renk olarak:Başta beyaz,Gri veya Bej alın diğer renklere bulaşmayın.Herşeyi güzelde bide yol sesi almasa tadından yenmez
    harbiden cok seyli arac ;) hem aile icin hem de benim icin alacaz uniye gidip gelmek icin peki ilanlara baktiniz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı V@R@D£R0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. el uzmanı değilim ama alacağım aracın herşeyinden önce km si ve kaç el değiştirdiği önemlidir benim için
    şimdi bazı arkadaşlar km düşürülüyor diyebilirler.bi aracın km sini sadece km saati göstermez.
    km si yüksek aracın ise tüm hareketli aksamı o kadar kullanılmış demektir.
    birde cok el degiştirmiş veya cok kişi kullanmışsa ben o araca biraz mesafeli dururum...
    haklisiniz bende dikkat ederim bundan sonra
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tip ilanlarda yeterli bilgiler verilmiyor bence ! biz ne desek boş , size en güzel bilgiyi Honda servisi verir . Mutlaka alacağınız aracı oraya gösterin !!!.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    benden sana bir tavsiye

bu tarz arabaları genelde genç fırlamalar kullandığı için arabanın anasını ağlatıyorlar

hepsinin motorlarına bak yorulmuştur

modifiye edilmemiş abart egsozu olmayan camlarda film bagajda full kolon basslar olmayan ve mümkün ise 35-45 yaşları arasındaki

kişilerden alınız
    muhakkat ki bir honda servisine gösteriniz
    daha çok km si 100 bin geçmemiş araçları tercih etmeni tavsiye ederim...

Motosikleti
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benden sana bir tavsiye

bu tarz arabaları genelde genç fırlamalar kullandığı için arabanın anasını ağlatıyorlar

hepsinin motorlarına bak yorulmuştur

modifiye edilmemiş abart egsozu olmayan camlarda film bagajda full kolon basslar olmayan ve mümkün ise 35-45 yaşları arasındaki

kişilerden alınız
    muhakkat ki bir honda servisine gösteriniz
    daha çok km si 100 bin geçmemiş araçları tercih etmeni tavsiye ederim...
    teşekkürler ama bu arclarin motor omru asiri uzun yagsiz susuz bin yine bise olmuyo zaten bende gencimm ve biraz firlama arabasi olacak :D

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunlar şehir efsanesi yağsız susuz bin bakalım kaç gün gidecek 100.000 km altı ve mümkünse servis bakımlı bir araç bulmaya çalış ve mutlaka almadan aracı kontrol ettir expertiz yaptır
    sysroot bunu beğendi.

cemsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Civic kullanıcısı olarak bir kaç öneride bulunayım;

1- Diğer arkadaşların dediği gibi aile aracı olarak kullanılmış, abuk subuk aksesuarlar takılmamış, mümkünse fabrikadan çıktığı halde olan araçlara bakın.
    2- Galeri araçlarına güven olmaz, galerici babam olsa 5 kere düşünür öyle alırım, mümkünse sahibinden bakın.
    3- Yağını ve suyunu eksik bırakmadığın sürece motordan kolay kolay sıkıntı çıkmaz, ama yağ ve suya duyarlıdır, özellikle hararete, normal şartlarda hararet göstergesi hiç bir şekilde yerinden oynamaz, eğer çok az bile yükseliyorsa mutlaka bir sıkıntısı vardır. Gerçi yağı azaldığı zaman otomatik safe mod'a geçer, yine bir sıkıntı olmaz ama dikkat etmekte fayda var.
    4- Bunların kronik problemi direksiyon kutusundan ses gelir, alırken dikkat edin.
    5- Bakımlı olduktan sonra km'ye takılmayın, 300bin km'de kompresyon kaybı olmayan motorlar gördüm.

Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar şehir efsanesi yağsız susuz bin bakalım kaç gün gidecek 100.000 km altı ve mümkünse servis bakımlı bir araç bulmaya çalış ve mutlaka almadan aracı kontrol ettir expertiz yaptır
    tamam sehir efsanesi ama harbiden saglam araclar ayrica 100 bin alti o fiyata ben pek goremedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı cemsultan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Civic kullanıcısı olarak bir kaç öneride bulunayım;

1- Diğer arkadaşların dediği gibi aile aracı olarak kullanılmış, abuk subuk aksesuarlar takılmamış, mümkünse fabrikadan çıktığı halde olan araçlara bakın.
    2- Galeri araçlarına güven olmaz, galerici babam olsa 5 kere düşünür öyle alırım, mümkünse sahibinden bakın.
    3- Yağını ve suyunu eksik bırakmadığın sürece motordan kolay kolay sıkıntı çıkmaz, ama yağ ve suya duyarlıdır, özellikle hararete, normal şartlarda hararet göstergesi hiç bir şekilde yerinden oynamaz, eğer çok az bile yükseliyorsa mutlaka bir sıkıntısı vardır. Gerçi yağı azaldığı zaman otomatik safe mod'a geçer, yine bir sıkıntı olmaz ama dikkat etmekte fayda var.
    4- Bunların kronik problemi direksiyon kutusundan ses gelir, alırken dikkat edin.
    5- Bakımlı olduktan sonra km'ye takılmayın, 300bin km'de kompresyon kaybı olmayan motorlar gördüm.

Hayırlısı olsun.
    onerilerinizi dikkate alacagim tesekkurler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vtec derken

Bu aracın motorunun VW FSI 115 hp atmosferik veya toyota coralla, hyundai motorundan farkı yok ki, bildiğin aile arabası bu, fırlama araç demişinde vtec algısında bi karışıklık var sanırım

Bende 160hp/7600Rpm sandım

Spor sürüş için bunun yerine seat leon tsı 125 hp/200nm torkundan ve çekişinden yenmez

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vtec derken

Bende 160hp/7600Rpm sandım
    Ufak bir düzeltme
    160 Hp / 8250 RPM
    - 50 km/h hızla giderken 27 metre ilerideki yayaya çarpmadan durabilirsin, 60 km/h hızla aynı yayaya 44 km/h hızla çarparsın.
    - Trafikte her zaman ilk önce çoçuğa, sonra çocuğa, sonra tekrar çocuğa bakın.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cemsultan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir düzeltme
    160 Hp / 8250 RPM
    Düzeltmesen daha iyiydi, çünkü yamulttun

Motorun Max gücü veya teknik verileri konuşulurken o gücü verdiği devir esas alınır, üreticide böyle açıklar.

Sen kırmızı çizgiye kaçta girdiğini söylemişşsin, o ayrı bir mevzu Orda güç eğrisi biraz düşer...

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Haklısın, ben maksimum devirden bahsettiğini düşünmüşüm gece gece demek ki :D
    - 50 km/h hızla giderken 27 metre ilerideki yayaya çarpmadan durabilirsin, 60 km/h hızla aynı yayaya 44 km/h hızla çarparsın.
    - Trafikte her zaman ilk önce çoçuğa, sonra çocuğa, sonra tekrar çocuğa bakın.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı ReiZzZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantığa bak , bizde araca bakım diye birşey yok, alıp anasını ağlatmak sonra da birine kakalamak var.Binin sizin tabirinizle yağsız susuz da , sizden sonraki kulağınızı çın çın etsin dursun.
    ReiZzZ bunu beğendi.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    2004 Vtec Ls var daha bir kez arıza yaşamadık alalı 5 yıl oldu yaklaşık 70 80 bin km daha yaptık suan 130 binde arac uzun yolda 3.2oo deviri geçmediğinde baya az yakıyo tüp takılmadı ve bildigim kadarıyla bu kasanın 0-100 hızlanması 9.2 saniye gayet iyi bi performans veriyo. Honda genelde modifiye tutkunlarının odağı olduğu için oynanmamış orjinal bi araba alırsanız ömürlük olabilir. 5 yıl önce 22 bin liraya almıştık suanda piyasası o civarda pek değer kaybetmedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)