Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

17 Ağustos 1999 Ne Değişti ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    [Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni GT170
    Allah gecinden versin demek zorundayız.ne değişti değilde ne değiştirilebilirdi denilmeli japon milleti diye bi millet var bilmem bilirmsiiniz o kadar deprem görüyorlar ve 1 kişi bile ölmüyor getirseler buralardan adamlar yaptırsalar bişeyler değişecek belki hayatlar fakat bizim devletimiz değişik bişey anlaması zor .

shrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Premium 440dxi Truck
    japonlara ne gerek var toki geldi değilmi

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Deprem vergisiynen tuple yol yaptı hogumed. O değişti bi.

Bi de üstüne çıkıp yüzsüz yüzsüz "sizin deprem için verdiğiniz paralar vardı ya hani.. Yol yaptık biz onnarnan " diye milletle alenen XXXşak geçtiler.

İyi uykular
    acayüp bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Hiç bir şey değişmedi. Değişmez de..
    Çünkü yanlış yapanın, çalanın çırpanın yanına kar kaldı. Hırsıza ilişen olmadı. Kendileri de hırsız oldukları için hırsızlara ceza veremediler.

Yeni yağma sistemi çıktı. Kentsel dönüşüm, biz yıkmayalım da deprem mi yıksın diye bahane çıktı. Fakirinse yık, üstüne otur, zengine sat!
    Gıda bankacılığı diye yeni bir hırsızlık şekli çıktı. Bu sisteme girenler hem yandaş zengin ediyor hem vergiden yırtıyor.

Yaptıkları yolları ve tokinin kutu apartmanları yağmurdan çöküyor zaten depreme filan gerek yok.

Depremzedelere yardım diye gene milleti yolup paralarla ne yaptılarsa yaptılar..
    7.4 yetmedi mi diyen bir hayvan kafası ortaya çıktı, halen ortada..

Kızılay diye bir kurum vardı, artık yok diyebilirsiniz.. Dışardan gelicek yardımlar da reddediliyor, biz yeteriz deniyor.
    Bir kaç yıl depremde kullanmak üzere acil durum çantası filan hazırladı millet, şimdi ondan da vazgeçti.

Japon filan demiş bi arkadaş. Japon getirirsek buraya çıldırı herifler. Van depreminde yardıma gelenler de sağlam diye rapor verilen hasarlı otelde öldüler. Ben 3/11 denen tsunami felaketinden sonra japon tv lerine haftada 4-5 saat bakıyorum. Onlarda organizasyon var. Yangın, deprem, sel, nükleer her neyse kim nerde görev yapacak belli. Hangi kadına çocuk bezi-bebek maması lazım belli. Toplanma yerinde hazır.
    Yaşlılar ve hastalar nereye nasıl gidecek planlı. Bizim için farketmez. Rastgele dalarız beton dağlarına çıplak ellerle..

Biz ise hastaneden geçtim, ölüleri hangi stadyuma toplayacağımızı bilmiyoruz.
    Kalan sağların eline de 3 tane ekmek tutuşturur göndeririz. Ne hali varsa görsün.
    Devlet baba 3 tane ekmek demek hepsi bu.
    FatihC, [Turan], Garip ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Devlet depreme hazir degil ama yagmacilar çoktan hazirlanmislardir bile.
    Enkaz altinda kalan kollardaki bilezikleri rahat çalmak için cesetlerin ellerini kesecekleri küçük hizarlar,

Topladiklari altinlari tasiyabilmek için saglam çuvallar,

Yagmayi kaçirmamak için afet yerine ulasmalari saglayacak ve ganimeti tasiyacaklari kamyonetler
    ve henuz ölmemis bebeleri doldurup götürecekleri minibüsler,
    ve onlarin organ mafyasina satacaklari organlarini çikarmak için bekleyen klinikler,
    o organlari söküp saklayacaklari dolaplar,
    kalan insan parçalarini saklayacaklari ceset torbalari,

Evet bence vatandas hazir.
    Devlet??????
    Shrieker bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    insallah diye bi kavram var
    ulen olacağı garantili bir deprem için hiç hazırlık yapılmaz mı
    ilker kızılay konusunda sana katılmıyorum
    ben de gördüm süper çalıştılar çok iyi organize olmuşlardı
    hele hele umke jandarma çok profesyoneldiler

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insallah diye bi kavram var
    ulen olacağı garantili bir deprem için hiç hazırlık yapılmaz mı
    ilker kızılay konusunda sana katılmıyorum
    ben de gördüm süper çalıştılar çok iyi organize olmuşlardı
    hele hele umke jandarma çok profesyoneldiler

Kızılay?
    Çadır kurmada mı?
    Çorba kaynatmada mı profesyoneldiler?

Bi de utanmadan çadırlara MİMAR SİNAN adını verdiler; yuuh demiştim o zaman. Ulan mimar Sinanın hangi eseri yıkıldı da yerine çadır kaldı diye.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hiçbir şey değişmedi.. Aksine Gölcük'te binalaşma oranı arttı. Yeşil alan kalmadı. Buldukları her boş alana bina yapan zihniyetler türedi. Villa yapımında o kadar plansız,programsız davranıldı ki gecekondular gibi çarpık çarpık yapılar ortaya çıktı. Tek yeşil alan bırakmama da inanılmaz bir çaba var.

Ders alma konusuna gelince işte o bizde yok. Bu gidişle olmayacakta... İstanbul depremi bangır bangır geliyorum derken biz hala işin ciddiyetinden uzağız...

Velhasıl,o günleri Allah bir daha yaşatmasın,çok acıydı.....

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet depreme hazir degil ama yagmacilar çoktan hazirlanmislardir bile.
    Enkaz altinda kalan kollardaki bilezikleri rahat çalmak için cesetlerin ellerini kesecekleri küçük hizarlar,
    http://www.tr.all.biz/img/tr/catalog/119233.jpeg
    Topladiklari altinlari tasiyabilmek için saglam çuvallar,
    http://iblog.milliyet.com.tr/imgroot...-3-4-cb637.jpg

Yagmayi kaçirmamak için afet yerine ulasmalari saglayacak ve ganimeti tasiyacaklari kamyonetler
    ve henuz ölmemis bebeleri doldurup götürecekleri minibüsler,
    ve onlarin organ mafyasina satacaklari organlarini çikarmak için bekleyen klinikler,
    o organlari söküp saklayacaklari dolaplar,
    kalan insan parçalarini saklayacaklari ceset torbalari,
    http://www.kenthaber.com/Resimler/20...2/00078381.jpg

Evet bence vatandas hazir.
    Devlet??????
    üstadım bu nasıl bir vatandaş hazırlığı böyle bu dedıklerın avrupada olabılır ama burda bunları zaten bu işlerı yapanlar yanlarına bır kaç yandaş alıp yapmışlardır .Yanı bu fotoları gösterıp vatandaş hazır demek bana göre yanlış bu abartı bence şimdi bır kaç resım bulursunuz emınım ama o günlerde hepimiz araçlarla erzaklarla yardım için gölcü ye 2 günü gittik tam bır felaketti ömrümde görmemiştım böyle manzara şimdi burda büyük ıhtımal bu işlerın peşinde olanlar devreye gırecetir uyanık olmak lazım yada ama vatandaş böyle hazırlık yapmıyor

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    17 ağustos depremi benim için dönüm noktasıydı
    Ölenlere allahtan rahmet bulunamayan ve kayıpların yakınlarına sabır diliyorum
    günlerce enkaz başında beklediğimiz halde enkazdan cesedini bile alamadığımız insanlar
    hele hele annesinin kucağında ölmüş bebek görüntüleri
    hiç gözümün önünden gitmez
    bir canım var onu da başkalarına yardım etmek için kullanmayacaksam
    allah bana lanet etsin
    gerçi aç tokun halinden ne anlar
    çoğunuz ne diyor lan bu diyor olabilirsiniz
    olası bir marmara depreminde imzamda yazdığım gibi
    benim evim sizin evinizdir herkesten rica ediyorum
    ihtiyacı olan kim varsa 3 odalı ev hiç yoktan iyidir en az 2 aileyi barındırabilir sadece bana bildirin yeter
    yol masraflarını da karşılarım
    aşım muhtaç olanındır onlar sokakta yatıyor ve aç kalıyorsa lanet olsun bana ki yardım etmiyorsam
    Arda_Karaca bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Özellikle İstanbul'daki arkadaşlara sesleniyorum. 17 Ağustos depremi olduğunda sular kesildi 2-3 gün, millet kullanacak su bulamayınca bakkallardaki marketlerdeki ambalajlı içme sularıyla temizlik ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. Üstelik o deprem İstanbul'da değildi. İstanbul'da olması beklenen 7 + şiddetindeki bir deprem bütün altyapıyı çökertecek. Su boruları patlayacak hatta bazı yerlerde kanalizasyonun şehir suyuna karışması muhtemel. Dolgu olan sahiller çamur ve .ok deryasına dönecek. Köprüler, üst geçitler vs. yıkılınca şehrin dış dünyadan anlamlı bir yardım alması imkansız hale gelecek. Ne dışardan yardım alabileceğiz ne de kaçabileceğiz. Şimdi bu haldeki bir yerde 15 milyon insan ve sayısız ölüyle hapis kaldığınızı düşünün. Binanızın sağlam kaldığını varsayarsak ilk öncelik su. Mutlaka kullanmalık ve içmelik ayrı ayrı olmak üzere su depolayın. Bir miktar yiyecek vs. stoklamak da akla yatkın. Depremin şiddeti 7.5+ olursa bir sürü insanın malesef sırf açlık ve susuzluktan vefat edeceğinden korkuyorum. Hükümet bu ihtimallere karşı hiçbir önlem almadı.

Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)