Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Evlilik ve Boşanma Üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Çevremde gördüklerim hep ya severek yada görücü usulü evlenen tiplerle dolu.ve nedense severek evlenenlerde 1 yıl sonra sevgilerinden eser kalmıyor.

Görücü usulün de kızı tanımaya çalışacaksın o seni tanıyacak çok uzun süre gerekli o işe...

Kimse sen kızımla 6 ay çık sonra anlaşırsanız evlenirsiniz demez.

Zaten sorun burada insanlar birbirlerini iyice tanımadan evleniyorlar.

Sonrada sorunlar patlak veriyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bence kendisi için başka birinin ''hayat arkadaşı '' seçmesine razı olabilen, bunu kabul edebilen bir insan, o kişiyide olduğu gibi kabul eder ve evlilikde boşanma diye birşey söz konusu olmaz. iki tarafda hayallerindeki eşi bulamazlarsa ya gözleri dışarda olur yada hayata küserler.
    bence en mantıksız şey, başkalırı için böyle bir kararı vermekdir. insanlarında başkalarının evleneceği insanı seçme hakkını kendilerinde görmeleri, en uç cahillik örneğidir diye düşünüyorum.
    swath ve orhanyor bunu beğendiler.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Herşey dogru insanı bulmayla eş orantılı kader kısmet.
    Senelerdir internet ortamındayım işim geregi özellikle mirc ta senelerim gecti pek cok dostum arkadaşım oldu ve sonunda mirc tan tanıştığım eşimle evlendim.
    3 senelik bir flört ardından gerek mesafeler gerek kültürler farklıydı.ist.cocugu kız verilmez vs. oldu kacırdık vesselam mutluyuz 5 senelik evliliğimiz 1 çoçugumuz var.
    kafalar uyuştuktan sonra ciddi pek sorun kalmaz ufak tefek kavgalar olmadanda hayatın tadı tuzu olmaz.
    Evlilik çok çok ciddi birşey dönüşü yok çok iyi tanımak tanışmak lazım flort zamanı çok önemli.
    hep o gülen sevgili eşiniz bir anda o motoru bırakkk arabayla gidecegiz diyebiliyor :D
    Allah herkezin gönlüne göre versin.
    jackonbir ve swath bunu beğendiler.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    Bu evlilik işi birazda şans işidir derim ben...

Motosikleti
    ''o motoru bırak arabayla gidecez''

nedir bu kızların arabaya düşkünlüğü anlamış değilim ben de

Arabam vardı sattım kendime ait arabam yok ama yinede istediğim zaman araba buluyorum ama trafik varken motor yerine araba kullanmayı da hiç sevmiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kendisi için başka birinin ''hayat arkadaşı '' seçmesine razı olabilen, bunu kabul edebilen bir insan, o kişiyide olduğu gibi kabul eder ve evlilikde boşanma diye birşey söz konusu olmaz. iki tarafda hayallerindeki eşi bulamazlarsa ya gözleri dışarda olur yada hayata küserler.
    bence en mantıksız şey, başkalırı için böyle bir kararı vermekdir. insanlarında başkalarının evleneceği insanı seçme hakkını kendilerinde görmeleri, en uç cahillik örneğidir diye düşünüyorum.
    annemle babam görücü usulü ile evlendi ama aileler karışmadı yani hiçbirinin ailesi evleneceksin diye zorlamamış hatta dedem babamla annemin evlenmesini pek istememiş ve haklı da çıkmış sonra boşandılar

evlenmek sorumluluk almak demektir.sevmek sevilmek demektir tabi bulabilirsen öyle birisini yanlış anlamayın bende bekarım

acele etmeye gerek yok.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    görücü usulü evlilikler orantısal olarak daha uzun ömürlü oluyor
    sebebi yöntem değil, bu yöntemi seçenlerin karakteri
    spontane ilişkiler geliştiren, bunun peşine zart diye evlenmeye karar verenlere nazaran ne istediğini bilen ve maksadını başta belli eden tipler oluyor bunlar
    ve bir de bazı şeyleri hemen harcamamış oluyorlar ki çabuk sıkılmıyorlar bu işten
    en önemlisi de nasip

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Artik gorucu usulu denen sey sekil degistirdi. Kimse ogluna kizina sununla muhakkak everecez seni diye dayatamaz bu devirde. Muhakkak oluyordur ama genel temaulden bahsediyorum :-)

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evliliğin tek amacı çocuk, çocuk isteyene kadar beraber yaşa. Nerede tırak orada bırak. Sonra imzanı atarsın.
    Mengu16 bunu beğendi.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cruzer27 Dün açtığın saçma sapan konu kapanmış. Ama hızını alamadın burada bununla devam ediyorsun. Kardeşim sanane milletin kiminle yattığı kalktığı kimin nasıl evlendiği. Onu da boşver burası bir Motorsiklet forumu. Bunları anlatabileceğin daha bir çok başka forum var. Git orada yaz ne yazacaksan. Galiba senin amacın ortalığı karıştırmak. Milletin uçkuru ile fazla ilgilenme. Bilirsinki insanın başına ne gelirse meraktan gelir.
    mLh, MBHoro, pistolpitt ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    forum çığırından çıkmaya başladı..
    amaninmb ve swath bunu beğendiler.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu kadar pimpirikli olmak hayatı kabusa çevirir.
    Sen evlenmeyi bırak bakkaldan çakmak bile alaman kardeş.
    Ya senden önce biri çaktıysa, sen kimsenin çakmağını çakıyon mu, çakılmamış çakmak istersin, hah bu çakılmamıştır, ya çakıldıysa .... şunu altı ay çaksamda sonra mı alsam ...
    Çekilmez bu hayat.
    lycantrophic, Levent68, takendy ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görücü usulü evlilikler orantısal olarak daha uzun ömürlü oluyor
    sebebi yöntem değil, bu yöntemi seçenlerin karakteri
    spontane ilişkiler geliştiren, bunun peşine zart diye evlenmeye karar verenlere nazaran ne istediğini bilen ve maksadını başta belli eden tipler oluyor bunlar
    ve bir de bazı şeyleri hemen harcamamış oluyorlar ki çabuk sıkılmıyorlar bu işten
    en önemlisi de nasip
    Asıl görücü usulü evlenmek spontane bir karar değil midir? İlk defa gördüğünüz bir kişiye evet bu ya da değil demek : )

Ayrıca; evliliğin sürüyor olması onun sağlıklı sürdüğünün göstergesi de olmamalı..Boşanmak istedi diye kendi ailesi tarafından dışlananlar,
    gidecek başka kapısı ve geçim kaynağı olmadığı için kocasının tüm melanetlerini çeken zavallı kadınlar, boşanmak istediği eşi tarafından sokak ortasında otuz yerinden bıçaklanan kadınlar da,
    uzun ömürlü ve dışarıdan bakıldığında imrenilesi evliliklerin paydasında yer alıyorlar unutmayalım lütfen..
    Levent68 ve Shrieker bunu beğendiler.
    AsLaNLaR ve SıRTLaNLaR HiÇBiR ZaMaN DoST OLaMaZLaR..

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    görücü usülü evliliklerin daha uzun sürüyor gibi gözükmesinin sebebi, ne olursa olsun boşanmayı kabul etmeyen, bireyselliğin kabullenilmediği, daha önceden kurulmuş aile kurallarına itaatin istendiği bir temeli olmasıdır. Aldatmaların, evlilik içi doyumsuzluğun, partnerlerin ebeveynleri ve diğer akrabalarıyla çatışmaların en fazla yaşandığı evlilik türüdür bir yandan da.

Görücü usülü evlilik de kesinlikle değişen, bireysel kimliğin ön plana çıkmaya başladığı, kadınların da özgürlük talep ettiği bu çağa uyumlu değil. 2002'de 66 olan öldürülen kadın sayısı, 2011'de yüzde 1400 artıp nin 126'ya yükselmiştir. Bu dokuz senede 4416 kadın öldürülmüştür. Kadınların yarısı da eşlerinden dayak yemekte verilere göre. Eski tip töreye dayalı kadının mal gibi alınıp verildiği aile yapısının bu saçma sapan tablonun ortaya çıkmasında çok önemli bir yeri var.

Hükümet de haliyle bu konuda hiçbir adım atmıyor görünürde. Çünkü istenen şey, itaat eden, ailesinden kopmayacak kuralları mikro düzeyde kabul edip geniş anlamda da devlet otoritesine karşı çıkmayıp kafayı fazla çalıştırmadan üç çocuk yapacak aile yapısı. Ama iki insan severek evlenirse ne olur? Kendi özgürlüklerini kullanıp hareket etmiş olurlar, yarın öbür gün özgürlük isteriz diye sokağa da çıkarlar. Körü körüne değerlendirmeden sırf başkaları istiyor diye çocuk yapmazlar. Boşanma ihtimalleri de olur ama hayatlarını sırf evlendikleri için çöpe atmamış olurlar.
    Levent68 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruzer27 Dün açtığın saçma sapan konu kapanmış. Ama hızını alamadın burada bununla devam ediyorsun. Kardeşim sanane milletin kiminle yattığı kalktığı kimin nasıl evlendiği. Onu da boşver burası bir Motorsiklet forumu. Bunları anlatabileceğin daha bir çok başka forum var. Git orada yaz ne yazacaksan. Galiba senin amacın ortalığı karıştırmak. Milletin uçkuru ile fazla ilgilenme. Bilirsinki insanın başına ne gelirse meraktan gelir.
    Burası konu dışı forumu değilmi

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    görücü usulü evliliği bilmediğinizden anlamıyorsunuz beyler
    bu bir gördüm aldım olayı değil, en azından genel anlamda öyle değil

birkere zorlama yok
    görücü usulü evlenecek kişiler önce diğer kişilerce(aile veya arkadaş çevresi) birbirine uygun görülür
    sonra tanıştırılırlar, konuşurlar
    daha sonra bir süre düşünülüp karar verilir veya karar verilemiyorsa birkaç görüşme daha yapılabilir

arada herhangi bir bağ olmadığı için taraflar cesurca kırmızı çizgilerini ortaya koyabilirler
    maksat en başından beri belli olduğu için de olay hep belli bir ciddiyetle yürür
    öne arkadaş, sonra sevgili, sonra partner, sonra evli işine benzemiyor bu sebeple

ama işin sırrı bu yöntemi tercih edenlerin karakterlerinde
    onları anlayamazsanız, 50-60 yıl evli kalmayı anlayamazsınız
    ben de görücü usulü evlendim
    eğer bu iş zorla olsaydı 7 karım vardı
    ilk 6 sı olmadı, kimine ben olmaz dedim kimi de bana olmaz dedi
    öyle ilginç gelişmelerle bizim hanıma doğru itildim ki bilseniz
    çekecek çilemiz varmış (bi terlik te bunun için yiycem kafaya, kıymet bilin)
    sonumuz ne olur bilemem, Allah hakkımızda hayırlısını versin.
    bu işlerin nasip işi olduğuna şahadet ederim yalnız, nasibiniz karşınıza çıktı mı? her türlü geldiniz babalara, kaçış yok
    bu sözüme güvenin
    UNdocab ve Pasali1921 bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sana bir kız bulalım da şu ilginç topic'lerinden kurtulalım. Bekarlık başına vurmuş senin
    pistolpitt, wolrath, aquarist4 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Görücü usulü evlenen kaç kız düzgün bir işte çalışıyor, ekonomik olarak olsa bile şahsi olarak ayakları üzerinde durabilecek sosyal özgüvene sahip, kaçı ailesinden yada okuduğu okuldan itaat etmemek, kendi hayatını yaşamak üzerine eğitim ve tavsiyeler almış, kaçı düzgün bir sosyal çevreye sahip, kaçının idealleri var ?? De bakayım.
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonrada sorunlar patlak veriyor...
    Belki de sorun insanların birbirlerine uyuşmamasına rağmen ısrarla evlilik adı verdikleri ama içi boş durumu devam ettirmeye çalışması ve çocuklarını da kendileri gibi yetiştirmesidir...

Belkide sorun senin gibi düşünenlerin ta kendisidir...

Ayrıca "çevrem şöyle-böyle, şunları-bunları görüyorum vs," diye açtığın bu konuda genel olarak sana; yalanını,,,,,

demede geçemiycem.
    #sürenadam

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cinsel ilişkiye girmeden evlenmek .
    aylarca flört etmeden aynı evi paylaşmadan evlenmek .
    kör kuyuya taş atmak değil bizzat atlamaktır .
    dibinde su mu var kaya mı var 10 metre mi iki metre mi ölür müsün kalır mısın tamamen şansına .
    Shrieker bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kör kuyuya taş atmak değil bizzat atlamaktır .
    dibinde su mu var kaya mı var 10 metre mi iki metre mi ölür müsün kalır mısın tamamen şansına .
    Işte evlilik budur. Yıllarca flört ettiğin insanın aslında bambaşka biri olduğunu, ancak evlendikten sonra anlayabiliyorsun.
    Ben şu an mobil yazıyorum, umarım eşim de evden takip etmiyordur.
    emocan, sakinseytan ve Cruzer27 bunu beğendiler.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    şu adamıda everinde kurtulsun artık adam nasır tutmuş...sıcaktan kafa kaynayıp bu konuları açıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)