Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Daktilo bakımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Merhaba arkadaşlar. Daktilo kullanan ve bakımını nasıl yapılacağını bilen var mı? Hiç bir yerde bulamadım. Yazarken harfler geri gelmiyor sanırım yağlanması gerek ve ben nasıl ve nereden yapılacağını bilmiyorum. Bir de istanbulda daktilo malzemeleri bulabileceğim yerler var mı? şerit yağ vs.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı aranel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Daktilo kullanan ve bakımını nasıl yapılacağını bilen var mı? Hiç bir yerde bulamadım. Yazarken harfler geri gelmiyor sanırım yağlanması gerek ve ben nasıl ve nereden yapılacağını bilmiyorum. Bir de istanbulda daktilo malzemeleri bulabileceğim yerler var mı? şerit yağ vs.
    fırçalayıp yaglarsan düzelir çok ince makina yagı kullanacaksın.daktiloyu neden kullanıyorsun merak ettim.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    harfler geri gelmiyorsa kesinlikle kirlenmiştir,haraketli METAL AKSAMI ince bir fırca,biraz benzin ile temizleyebilirsin.sonra da dikiş makinesi yağı ile çok hafifçe yağlayabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fırçalayıp yaglarsan düzelir çok ince makina yagı kullanacaksın.daktiloyu neden kullanıyorsun merak ettim.
    bunu ben de merak ettim

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Balata temizleme spreyi (oto yedek parçacılarda bulunur 7-10 TL arası) temizleyebilirsin ve WD 40 ile yağlayabilirsin.

Umarım daktiloyla eski tarihli evrak yazıp ergenekona delil diye koymaya çalışmıyorsundur. ŞAKA ŞAKA ŞAKA.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    dikiş makinesi yağı ve fırça ile bakım yapabilirsiniz. fakat öncesinde ya hava tutarak temizlerseniz tozlarla yağ birleşip çamurlaşmaz. ben öyle yapıyordum sonra elektonik daktiloya geçmiştim hala da kullanırım

Motosikleti
    Bilgisayarda ne yapsak takip ediliyoruz örgüt içi yazışmaları daktilodan yapıcam

Şaka bir yana kız arkadaşıma hediye aldım düzgün bir şekilde vermek istiyorum

---------- Post added at 16:23 ---------- Previous post was at 16:17 ----------

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harfler geri gelmiyorsa kesinlikle kirlenmiştir,haraketli METAL AKSAMI ince bir fırca,biraz benzin ile temizleyebilirsin.sonra da dikiş makinesi yağı ile çok hafifçe yağlayabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:46 ----------

bunu ben de merak ettim
    Nerelerini yağlıcağımı bilemedim belli bir noktası mı var yoksa harflerin diplerini mi yağlıcam?

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Şimdi birşey söyleyeceğim kızmayın.
    Şeritleri çıkardıktan sonra bulaşık makinasında düşük ısıda iki posta yıkayın ilk günkü gibi olacaktır.
    Bilgisayar ana kartını ve klavye bile yıkamışlığım vardır makinada.

Motosikleti
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi birşey söyleyeceğim kızmayın.
    Şeritleri çıkardıktan sonra bulaşık makinasında düşük ısıda iki posta yıkayın ilk günkü gibi olacaktır.
    Bilgisayar ana kartını ve klavye bile yıkamışlığım vardır makinada.
    Ciddi olarak söylüyorsanız denerim sadece merakım için. Yoksa şeritler ucuz her yerde bulunuyor.

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    lisede on parmak daktilo dersimiz vardı, halada on parmak f klavye kullanırım. bu yazıyıda öyle yazıyorum bakımıyla ilgili aklımda bişey kalmamış ama kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi kağıt yokken vuruş yapmamaktır. hem şaryo (kabaca tabirle sert silikon merdane) deforme olur hemde şerit delinebilir..

Motosikleti
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lisede on parmak daktilo dersimiz vardı, halada on parmak f klavye kullanırım. bu yazıyıda öyle yazıyorum bakımıyla ilgili aklımda bişey kalmamış ama kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden birisi kağıt yokken vuruş yapmamaktır. hem şaryo (kabaca tabirle sert silikon merdane) deforme olur hemde şerit delinebilir..
    Tüh bugün bütün harfleri denedim hangileri geri gelmiyo diye Neyse zararın neresinden dönülse kardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)