Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

otomatik vites nasıl kullanılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    selamun aleyküm değerli motoaşıkları
    hayatımda iki üç kere otomatik vits araba kullandım ancak uzun süre geçti üstünden ve yanımda eniştem veya amcam vardı .hiç tek kullanmadım.uzman.tv den felan izledim temel bilgiyi biliyorum zaten ancak biraz inceliklerini ögrenmek istiyorum.Düz viteste sorun yok ama otomatiği pek bilmiyorum. Allah kısmet ederse emmoğlunun honda civic vteciyle gideceğim ilk okul(üniversite) günüme .şimdi bindim vites p de ve el freni çekik ne yapmam gerekli bi anlatabilir misiniz ? ayağım frende mi calıştırmalıyım ne ara el frenini indirmeliyim zaten okula çok yakın aracın bulunduğu yer hemen gidip park edeceğim.lütfen yardımcı olun bu da fotoğrafı ortalik renklensin aman kuzen görmesin
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Frene bas,P (park) den N (boş) ye al.Çalıştır,D (drive-vites)ye al,el frenini indir yürü.Geri vites için R,dur frene bas Rye tak.Fren pedalı debriyaj gibi,vites
    değiştirirken frene basacaksın.
    Panter38 bunu beğendi.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

Motosikleti
    Alıntı mehmettayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Frene bas,P (park) den N (boş) ye al.Çalıştır,D (drive-vites)ye al,el frenini indir yürü.Geri vites için R,dur frene bas Rye tak.Fren pedalı debriyaj gibi,vites
    değiştirirken frene basacaksın.
    Teşekkür ederim
    Peki calistirirken ayagim frendemi olmalı (bana gerek yok gibi geldi nasi olsa bosta vites ama hic bi sekilde hata yapmamam lazim ) ve ilk harekette frene bastim ayagimi yavasca kaldirinca arac hareket ediyodu galiba doğru mu

Motosikleti
    Artık yok
    Vites P veya N deyse hareket etmemesi lazım.Belki vites tam geçmemiştir,D de kalmıştır.Bir daha D ve sonra N yap.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    seni alsınlar açık bi alana götürsünler orada öğren bence direk trafiğe çıkma
    bayan sürücüler gibi fren yerine gaza basarsın başın belaya girer...

Motosikleti
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni alsınlar açık bi alana götürsünler orada öğren bence direk trafiğe çıkma
    bayan sürücüler gibi fren yerine gaza basarsın başın belaya girer...
    Haklisinda daha önce kullandim üzerinden baya zaman gecti duz olsa sormazdim biraz pipirikliyimdirde bide yengemin arabayi sarstigimi veya calistiramadigimi gormemesi lazim trafigim iyidir ;)

serkanbitez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TENERE 660Z adayı kymco LIKE 125
    otomatik araba sahibi olarak yazıyorum.
    araç frene basarak P de çalıştırılır.daha sonra frene basarak D vitesine alınır,freni bırakarak gaza yeteri kadar basılır giderken ve dururken vitesle ilgilenmene gerek yok!
    geri gitmek için tam anlamıyla durulur frene basılı bir şekilde R vitesine getirilir.park etmek istediğinde P vitesine al ve el frenini çek.bu kadar.

Motosikleti
    Alıntı serkanbitez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomatik araba sahibi olarak yazıyorum.
    araç frene basarak P de çalıştırılır.daha sonra frene basarak D vitesine alınır,freni bırakarak gaza yeteri kadar basılır giderken ve dururken vitesle ilgilenmene gerek yok!
    geri gitmek için tam anlamıyla durulur frene basılı bir şekilde R vitesine getirilir.park etmek istediğinde P vitesine al ve el frenini çek.bu kadar.
    Acaba her aracta ayni midir çünkü mehmettayfur farkli anlatti arac 2004 Civic vtech

serkanbitez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TENERE 660Z adayı kymco LIKE 125
    bende 2011 focus var,otomatik araçların hepsi P de çalışır.mersedes 2012model ml 320 koldan otomatık te kullandım.91 toyata da senın aracınıda çok iyi bilirim.sen P de çalıştır D de ilerle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

hatta aklımda yanlış kalmadıysa aracın vitesi şöyle sıralanır-R-N-D-3-2-1

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Vites p deyken çalıştır , frene bas, el frenini indir,d ye al frenden ayağını çekince kendisi yavaş yavaş gider zaten sen gaza bastıkça hızlanır . Par edeceğin zaman frene bas dur p ye al el frenini çek kapat kontağı...

Motosikleti
    Hepinize teşekkür ederim

Motosikleti
    Artık yok
    Arkadaşlar haklı ,kafa karışıklığı yanlış bilgi vermişim.P parkta çalışacak.Kusura bakma panter.
    Panter38 bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    benim yeni aldığım honda jazz da s ve L var..s sport olarak daha yüksek devirlerde vites geçişi sağlıyo onu biliyoz da L ne işe yarar daha araştıramadım...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    küçük bir hatırlatmada ben yapayım..aracı kullanırken nasıl olsa iki pedal var diye sağ ayağınla gaza sol ayağınla frene basmaya kalkma...
    düz vites tecrüben daha fazlaysa özellikle düşük hızlarda kafanı cama vurursun..sol ayak debriyaja sonuna kadar birdenbire basmak için programlanmış gibidir...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük bir hatırlatmada ben yapayım..aracı kullanırken nasıl olsa iki pedal var diye sağ ayağınla gaza sol ayağınla frene basmaya kalkma...
    düz vites tecrüben daha fazlaysa özellikle düşük hızlarda kafanı cama vurursun..sol ayak debriyaja sonuna kadar birdenbire basmak için programlanmış gibidir...
    Katılıyorum sol ayağınız boş duracak kenarda zaten ayak yeri vardır koyarsınız oraya sadece sağ ayakla kullanılır otomatik vitesli arabalar .

Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    90 model mercedes 260 e otomatik. P konumunda iken marşa basılır. Ayak freni indirilir, ayağımız frende iken D konumuna alınarak gaz verilir. Sol ayağın kenarda olması gerekir fakat ilk baştan ben bun yapmadım. Sol ayağım frende sağ ayağım gazda. yaptığım yanlış ama olsun ben kendimi seviyorum P

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yeni aldığım honda jazz da s ve L var..s sport olarak daha yüksek devirlerde vites geçişi sağlıyo onu biliyoz da L ne işe yarar daha araştıramadım...
    L (Lower) ağır devirle kullanım gerektiğinde lazım olur mesela sıkışık trafikte düz vitesli arabayla devamlı 1-2 gideceğiniz yolda L ye alırsanız sürücü ve şanzumanı yormadan yol almanızı sağlar en fazla 40-45 km hızlara kadar kullanılmalıdır 45 km süratden sonra tekrar D ye almanız gerekir
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    Hepinize gerçekten teşekkür ederim bu forumu bu yuzden seviyorum bende dahil yardimci olmak icin elimizi klavyemize goturmekten hic usenmiyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)