Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Forumda göz dok. veya jeoloji müh. olan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    beyler bu iki mesleğe galiba puanım tutuyo veya yanlış biliyor olabilirim mf4 33.000 mf3 40.000 acaba bilgisi olan varsa biraz beni aydınlatabilir mi okuması zor mu kac sene iş bulması felan yardıma ihtiyacım var SÜSLEYİM DEDİM :D
    dreamkiller bunu beğendi.
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Jeoloji müh... işsizlik hemen hemen garanti diyebilirim..

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jeoloji müh... işsizlik hemen hemen garanti diyebilirim..
    ama odtü jeoloji :D
    Bizim bi tanıdık var adamın tuvalet kağıtları 1 dolardan yaptırmış harbi baya zengin bide ona soruyum teşekkürler

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Ye$il rengi $eviyor$an o zaman ilahiyat yazcan.

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ye$il rengi $eviyor$an o zaman ilahiyat yazcan.
    yeşilden kastın paraysa he diyorum sana !

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Odtü jeoloji olsa ne olur? Ben odtulu hocaların yetiştiği ıstanbul uni de mefail yeniyol mehmet onalan şenel usumezsoy dan ders aldım. İst uni de en fazla prof olan bolumdu o zamanlar is imkani hic yok demiyorum var ama mezun sayısına gore en az imkani olan bolumdur. Bir yerlerde torpilin yoksa benim gibi bi firmada saha ssatis sorumlusu olarak calisirsin... Cok iyi hatirliyorum bir cok arkadas mezun olduktan sonra bi bankada calismak istiyorlardı. Yani bi universite diplomam olsun yeter diyenlerdendi...

Ve hep soylerim bu ulke AB ye hristiyan kulubu falan oldugu icin degil gıda, cevre, maden, jeoloji, jeofizik muhendisligi gibi bölüm mezunlarinin is yapamamasi yuzunden alinmiyor. Çevre bilinci bilimsel olarak sıfır olan bir ulke düşünün ve sonra bu ulkeye hiç bir kokorec uretimhanesinde gıda muhendisi calismadigi icin kokoreci yasakladiginizda olayı yanlış anlayip "çin restoraninda böcek yersin benim kokorecime karisirsin " tepkisi verecek kadar basit dusunen bir toplumu dini ne olursa olsun bir kulube belirli standartlari olan bir birliğe sen olsan alirmisin?

Ayrıca birlige alındığında bu ulkede o kadar jeoloji muhrndisi gıda jeofizik cevre muhendisi elini kolunu sallaya sallaya uyr ulkelere gidip alanıyla alakali bir ia firati kovalaraa ne olur? Adamlarin kendi vatandasi issiz kalır
    Ayrica bir not ulkedeki hic bir üniversitede tam olarak jeoloji veya muhendialigi eğitimi verilmiyor... Avrupaya abd ye gittiğinde nesin sen diye soruyorlar jeologmusun jeoloji muhendisimi? Mühendisliğin almamasi gereken dersleri almışsın ama alman gerwken muhendialik derslerinin bazılarını almamissin yani tam bir mühendis degilsin diyerek jeoloji muhendisleri odası kabul etmiyor seni jeologlara gidiyorsun onlarda jeoloji ile ilgili eksiklerin var bir kac mühendislik dersi almissin ama bazi jeoloji derslerini gormemissin diyor kabul etmiyor... Yani bu ulkede mi bence son çaresizlik anında tercih edilmesi gereken bi meslek
    ilkerabi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kardeş böyle bölüm seçilir ? İkisi de çok farklı alanlar. Sen önce ne olmak istediğine karar vermelisin. Buradan bizim yorumlarımıza göre hareket edip,tercih yaparsan ve yerlesirsen,bölümü beğenmediğinde ne olacak ? Ben lise 2'de karar verdiğim bölümü 1-2 sene rötarla da olsa okudum. Bu şekilde tercih yapma,mutlaka dershaneye gitmissindir. Orada rehber öğretmenine git,sana yol gösterecektir.
    Sevdiğin,karar verdiğin bi bölümü okuyup,başarılı olduktan sonra zaten imkanlar bir şekilde seni bulur.

Bizim bölüm birincileri,ilk ona girenlere hemen iş teklifleri geldi mesela. O yüzden kriterin para değil,gerçekten keyif alarak okumak olsun. Sonrası zaten kolay.

Allah hakkında hayırlısını versin....

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    göz doktorluğu diye bölüm mü varmış?

göz doktorluğunu göz ardı ederek konuşuyorum odtü jeoloji den mezun olursan şansın artar...tabi senin vizyonuna bağlı...mezuniyet sonrası arap ya da asya ülkelerinde bir süre çalışmayı göze almalısın para kazanmak için..türkiye de şanslı azınlıktan olmadıktan sonra çok bi iş yapmaz jeoloji...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    eczacılık filan yok mu kardiş?
    ilaç tezgahtarlığı için insanlara neyin eğitimini veriyolar o da ayrı konu

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    İşin ucunda doktorluk varsa ben olsam gerisini düşünmem bile. Hele ki jeoloji falan hiç düşünmem.

Motosikleti
    Hepinize teşekkür ederim. Aslinda göz doktorluğu olmuyomus bi yanlislik oldu aklimda mühendislikler var ama bide goz doktorluğu vardi ama galiba söndü aklimdaki muhendislikleri yazıyorum bilgisi olan varsa ( jeolojiden vazgeçtim bile) - yazılım mühendisliği - mekatronik Mühendisliği - elektronik Mühendisliği. Nanoteknoloji mühendisliği ( baya onemli) Bilgisayar Mühendisliği bide soyle bir konuda açmıştım bakin isterseniz
    http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/118186-lys-tercih-yardim.html

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eczacılık filan yok mu kardiş?
    ilaç tezgahtarlığı için insanlara neyin eğitimini veriyolar o da ayrı konu
    içlerinden ilaç geliştirme, ar-ge, vs yolnuda ilerleyemenler ya da istemeyenler tezgahtarlığını yapıyor...bunu seçenler için o eğitim tabi fazla ki ezcane de işi götüren zaten kalfalar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize teşekkür ederim. Aslinda göz doktorluğu olmuyomus bi yanlislik oldu aklimda mühendislikler var ama bide goz doktorluğu vardi ama galiba söndü aklimdaki muhendislikleri yazıyorum bilgisi olan varsa ( jeolojiden vazgeçtim bile) - yazılım mühendisliği - mekatronik Mühendisliği - elektronik Mühendisliği. Nanoteknoloji mühendisliği ( baya onemli) Bilgisayar Mühendisliği bide soyle bir konuda açmıştım bakin isterseniz
    http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/118186-lys-tercih-yardim.html
    kardeş sen mühendis falan olayım deme...hala göz doktorluğu diyor ya...göz doktorluğu, tıbbın bir uzmanlık alanıdır...önce tıp fakültesine girer, normal eğitimini tamamladıktan sonra uzmanlık alanını sınavla seçersin...nası yönlendiriyolar sizi anlamıyorum valla...

ha odtü jeolojiyle herhangi bi okulun tıp fakültesinin birbirine yaklaşık puanlarda olma ihtimali zaten yoktu da acaba bizim devirden sonra ya tıp çok düştü ya da jeoloji mi yükseldi dedim kendi kendime

Motosikleti
    kusura bakmayın kafam cok karştı sıralamalara bile doğru düzgün bakamıyorum su anda

Motosikleti
    tracer 900
    kusura bakmayın kafam cok karştı sıralamalara bile doğru düzgün bakamıyorum su anda
    sen bence aldığın puanla yukarıdaki yazdığın bölümlerin puanlarını tekrar bir karşılaştır...bunlara kafan karışıyosa dediğin bölümleri nasıl okuyacan merak ettim...

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    ama odtü jeoloji :D
    Bizim bi tanıdık var adamın tuvalet kağıtları 1 dolardan yaptırmış harbi baya zengin bide ona soruyum teşekkürler
    o tanıdğın yemiş seni http://www.buldumbuldum.com/hediye/100_dolar_tuvalet_kagidi/

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Doktor olsam bu sitede işim ne....
    Burası okumadan çok bilmişlerin yeri...

Doktora mesleğini öğretmezlerse neyim...
    Levsy bunu beğendi.

Motosikleti
    Ortalik 56 oldu valla :D

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Başlığı okudum sırf bu iki alakasız mesleğin ortak

özelliğini merak ettiğim için girdim.

İkiside değilim yoksa Açıklama gereği duydum

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Kardeşim naçizane elektronik veya bilgisayar mühendisliği. Mezun olduğunda iş senin okurken kendini ne kadar geliştirdiğine mesleğinde ne kadar bilgili olduğuna sosyalliğine yani bir çok etmene bağlı.

Motosikleti
    Peki Kayseri Erciyes Üniversitesi mekatronik Mühendisliği Hakkında yorumlarıniz neler itu değil ama Erciyeste fena degil is bulma maas calisma sartlari gibi özellikleri bilen var mı mekatronik mesleginin. Erciyes te okuyunca is bulabilir miyim acaba?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)