Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kablosuz internet kapsama alanı genişletme

Motovento
    REKLAM ALANI
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar merhaba, forumla alakasız birkonu ama belki bilen vardır
    Biz dükkandaki interneti evimizde ve depomuzda kullanmak istiyoruz.
    Ev ile dükkan yanyana binalarda15-20 metre mesafe ancak çok duvarlı.
    Depo ile mağaza ise yaklaşık 200-250 metre mesafede.
    Uzun mesafe acces pointi dükkana yerleştirip ev ve depodan ulaşabilir miyim?
    Ve bana ullanabileceğim uygun fiyatlı bir acces point önerebilir misiniz?
    Şimdiden teşekkür ederim
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kamsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim s2 250
    bahsi geçen siteye bakmanı öneririm
    http://www.wifi-turk.com/

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı kamsea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsi geçen siteye bakmanı öneririm
    http://www.wifi-turk.com/
    Teşekkür ederim hemen inceliyorum.
    33 KDC 64

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    http://www.airties.com/product-detai...usu&i=2&dil=tr

bunu kullanıyorum ve gayet memnunum her taraf perde beton olmasına rağmen gayet güzel çekiyor

Motosikleti
    Tvs Apache RTR(Sarı)
    Bende TP-Link 701 ND kullanıyorum bende memnunum yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 55-65 arası birşeydi..
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için araştırayım bakalım dediklerinizi

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    alfa awus036h adaptor ile
    alfa acces point almanı öneririm.
    ikisi sana 200 liraya mal olur.
    ama ömür boyu rahat edersin.
    alfa awus036h kullanıyorum 2 yıldır. bir de 18db lık panel antenle yaklaşık 500 metre öteye kadar baglantı kurdugumu hatırlıyorum. ama önüm acık olmak kaydıyla.
    150 metre ötemdeki alışveriş merkezinin internetini kullanıyorum ben

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alfa awus036h adaptor ile
    alfa acces point almanı öneririm.
    ikisi sana 200 liraya mal olur.
    ama ömür boyu rahat edersin.
    alfa awus036h kullanıyorum 2 yıldır. bir de 18db lık panel antenle yaklaşık 500 metre öteye kadar baglantı kurdugumu hatırlıyorum. ama önüm acık olmak kaydıyla.
    150 metre ötemdeki alışveriş merkezinin internetini kullanıyorum ben
    Teşekkür ederim ilginize.
    Biraz bilgisizim network konusunda. Bu anteni her cihaz için almam gerekir mi çünkü evde birden fazla cihaz kullanacağım.
    İki adet tp link WR741nd veya wa701nd türü ürün biri ev biri dükkanda olmak üzere kullansam verimsiz mi olur?
    33 KDC 64

Motosikleti
    Tvs Apache RTR(Sarı)
    Çok verimsiz olacağını düşünmüyorum ama belki az bir yavaşlık söz konusu olabilir

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende dün aldım cisco x2000 modem ev 4 katlı yaklaşık 350 metrekare evin taban alanı hariç 650 metrekarede bahçe var satıcı çekmez bu 307 tllik bir modeli göterdi ama pahallı geldiği için 100 tlye bunu aldım heryerden çekiyor siz birde ap alırsanız işinizi görür gibi geliyor bende daha önce zyxel modem ve ap vardı kesinlikle zyxel almanı önermem kendi apleriyle bile uyumsuz çoğu zamanda bağlantıyı koparıyor birde tplere bakabilirsin anteni değişen modellere tabi güçlü bir omni ile bağlantı kurulur kıbrısta okurken yurt ile okul arası yaklaşık 800 metre idi(kuş uçuşu) ve yurtta internet yok ve internete okuldan bağlanıyorduk

not:çevrede trafo kontaktör hidrafor tarzı şeyler varsa bunlar bağlantı problemi oluşturabiliyor bunlara mümkün olduğunca uzağa kurmak gerekiyor ben hidrofor ve kontaktör yüzünden airties modemi çöpe atmıştım bozuk diye

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim ilginize.
    Biraz bilgisizim network konusunda. Bu anteni her cihaz için almam gerekir mi çünkü evde birden fazla cihaz kullanacağım.
    İki adet tp link WR741nd veya wa701nd türü ürün biri ev biri dükkanda olmak üzere kullansam verimsiz mi olur?
    hocam sana şöyle izah edeyim. airties tplink kullandım
    alfa nın yanında cok dandik kalıyorlar. Alfanın Cıkışı 1wattır. alacagın tplink yada airties adaptörler cıkışı antene gidişi max 300 miliwattır. şuan adaptör satılan adaptörlerin cogu 100 miliwat civarında.
    türkiyede bilindik markaların yanında satılamamasının sebebi birazda saglık olayı. 1 watt cıkışa sahip oldugu için radyasyon sacıyor.
    ama üzerinde gücünü yönetebildiğin ayar mevcut .. ayarı acıp kısabiliyorsun yani
    alfanın satıcısı bu bülent diye bir arkadaş. on numara esnaftır, birşey oldugunda sorgusuz sualsiz değiştirir yardım eder. fiyatta bişiler yapar üç beş bişi alınca
    ben aldım alfanın ürünlerini bu arkadaşdan benden sonra 5-6 arkadaşa daha aldık her aldıgımızda güzellik yaptı.
    bu adaptör
    http://www.wirelesssistem.net/ALFA-A...WiFi,PR-3.html
    bu da router
    http://www.wirelesssistem.net/ALFA-W...odem,PR-6.html
    cam kenarına da bunu alfa awus36h taktın mı
    bunları işini görür, aldıgına da pişman olmazsın =)
    ben panel antenle kullanıyorum resmini bulursam atıcam buraya

bunu ben kendim yaptım. 2 tane daha antenim var onları da başka odada başka yönlere bakıyorlar
    500 600 metre öteyle bağlantı kurdugum oluyor.
    ama bana avm nin uzaklıgı 150 metre civarında avm 10 da kapandıgı için geceleri cok sakin oluyor =)
    kafana takılan bişi olursa yardım ederim hocam.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar tavsiyelerinize göre güzel bisistem kuracağız artık

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sana şöyle izah edeyim. airties tplink kullandım
    alfa nın yanında cok dandik kalıyorlar. Alfanın Cıkışı 1wattır. alacagın tplink yada airties adaptörler cıkışı antene gidişi max 300 miliwattır. şuan adaptör satılan adaptörlerin cogu 100 miliwat civarında.
    türkiyede bilindik markaların yanında satılamamasının sebebi birazda saglık olayı. 1 watt cıkışa sahip oldugu için radyasyon sacıyor.
    ama üzerinde gücünü yönetebildiğin ayar mevcut .. ayarı acıp kısabiliyorsun yani
    alfanın satıcısı bu bülent diye bir arkadaş. on numara esnaftır, birşey oldugunda sorgusuz sualsiz değiştirir yardım eder. fiyatta bişiler yapar üç beş bişi alınca
    ben aldım alfanın ürünlerini bu arkadaşdan benden sonra 5-6 arkadaşa daha aldık her aldıgımızda güzellik yaptı.
    bu adaptör
    http://www.wirelesssistem.net/ALFA-A...WiFi,PR-3.html
    bu da router
    cam kenarına da bunu alfa awus36h taktın mı
    bunları işini görür, aldıgına da pişman olmazsın =)
    ben panel antenle kullanıyorum resmini bulursam atıcam buraya
    http://l1306.hizliresim.com/1b/8/nx97w.jpg
    bunu ben kendim yaptım. 2 tane daha antenim var onları da başka odada başka yönlere bakıyorlar
    500 600 metre öteyle bağlantı kurdugum oluyor.
    ama bana avm nin uzaklıgı 150 metre civarında avm 10 da kapandıgı için geceleri cok sakin oluyor =)
    kafana takılan bişi olursa yardım ederim hocam.
    ayrıntılı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Radyasyon olayı biraz korkuttu açıkçası. Sanırım bunları outdoor kullanmam gerekiyor. Ev içi için tehlikeli gibi. Omni antenle geniş açılı kullanmam daha mantıklı olacak gibi. Ev ve dükkan birbirini görmüyor çünkü anteni konumlandırmam biraz zor olacak.
    Etrafımda trafo yok ama altımızda bir market var onun klima motorları, soğutucu motorları vs belki etkileyebilir ama sanırım 20-30 metre için çok sorun olmaz.
    33 KDC 64

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar tavsiyelerinize göre güzel bisistem kuracağız artık

ayrıntılı açıklamanız için çok teşekkür ederim. Radyasyon olayı biraz korkuttu açıkçası. Sanırım bunları outdoor kullanmam gerekiyor. Ev içi için tehlikeli gibi. Omni antenle geniş açılı kullanmam daha mantıklı olacak gibi. Ev ve dükkan birbirini görmüyor çünkü anteni konumlandırmam biraz zor olacak.
    Etrafımda trafo yok ama altımızda bir market var onun klima motorları, soğutucu motorları vs belki etkileyebilir ama sanırım 20-30 metre için çok sorun olmaz.
    radyasyon olayı şöyle ayarı mevcut yüzde 100 acınca cevredeki tüm agları etkileyebilir onların baglantısını sabotaj edebilirsin.
    şöyle bişi var ben 100 actıgımda adaptör bana 1.5 metre yakınımda telefonumda kesilmeler oluyor.
    fazla acmayada gerek yok ben yüzde 16 kullanıyorum. 150 metre uzagımdaki agla kurdugum baglantı aşagıda.
    alacaksan alfa. gerisi oyuncak derim =)
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)