Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hp Printer kartuşu!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Arkadaşlar ben Hp printer kullanıyorum, bittikçede dolduruyorum veya duldurtuyorum, ama maalesef 4-5 dolumdan sonra Hiçbir Neden Yokken, bilgisayardan kartuşunuz bozuk mesajı alıyorum. Bunun Hp nin gönderdiği yazılımla yapıldığını duydum, kartuşun son kullanma tarihi geldiğinde veya gelmeden, bozuldu diyo ve seni yeni kartuş almaya zorluyo.

Bu konuda fikri olan arkadaşlar, neler yapıyosunuz bu sorunu çözmek için???
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    bende hp yazıcı kullanıyorum daha bir kere doldurtum. bu söylediğini de ilk defa duyuyorum. eğer sahiden böyle bişey varsa da helal olsun adamlara çok çakallarmış
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Hangi model? Orijinal kartus veya doldurulmus kartus'mu kullaniyorsun?
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Mert cim yazılımı sil ve windowsu kullanarak yazıcıyı kullanmaya çalış (doğru bi şekilde çalışmasada kartuşun bozuk olup olmadıını anlarız)
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    benim bildigim bikaç kez dolum gören kartuş bozuluyo yenisini alıyosun zaten dolumlarda %45 civarında oluyo orjinali kadar mürekkep koyamıyolar

yaw eskiden kartuş dolumumu vardı 2 kez doldur yenisini al

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben Hp printer kullanıyorum, bittikçede dolduruyorum veya duldurtuyorum, ama maalesef 4-5 dolumdan sonra Hiçbir Neden Yokken, bilgisayardan kartuşunuz bozuk mesajı alıyorum. Bunun Hp nin gönderdiği yazılımla yapıldığını duydum, kartuşun son kullanma tarihi geldiğinde veya gelmeden, bozuldu diyo ve seni yeni kartuş almaya zorluyo.

Bu konuda fikri olan arkadaşlar, neler yapıyosunuz bu sorunu çözmek için???
    üstat ben bu işi yapıyorum biz bir çok yazıcının teknik servisliğini yapıyoruz hp de 4 - 5 kere dolum yapıyorsan çok iyi çoğu kişininki 1 - 2 kerede gidiyor artık tonerli yazıcılar var tonerlerede dolum için önlem aldılar çip gibi bişeyler takarak dolum yapılmasını önlüyor sebep 1. kendi mallarını satmak istiyorlar, 2. dolum yapılan kartuş v eya tonerler yazıcıya çok büyük zararlar verebiliyorlar
    Ybr
    10 xx xxx

Motosikleti
    Alıntı seco@ybr adlı üyeden alıntı
    2. dolum yapılan kartuş v eya tonerler yazıcıya çok büyük zararlar verebiliyorlar
    Yalan abicim. Philips'de bunun arastirmasini yaptilar ve cikan rapora gore doldurma murekeb bazen HP'nin orjinal kalitesini asiyor. HP murekebi kendisi uretmiyor, bunu disardan aliyor. Cogu dolduru sirketler murekebi ayni sirketlerden aliyor, yani kalite olarak ayni.

Bunun nedeni ayni raporda one surmuslerdi. Su an 1 litre printer murekebi, 1 litre altin degerini asiyor. Bunu kendiniz de hesapliya bilirsiniz, bir katus icinde 30ml murekeb var. Tabi zarar veriyor derler, bende derdim.

Turkiyede durum nasil bilmiyorum ama burada HP eski kartuslari topluyor ve kendisi dolduruyor, eski kartusu getir 5 euro indirim yapiyorlar.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Printer a zarar verse ne olur zaten, 3 kartuş parasına alınıyo. Benim 6-7 defa doldurduğum da oluyor, ama benim sorduğum yazılım olarak hp bozuk olmayan kartuşa bozuldu mu dedirtiyor?? Çünkü bikaç kişiden bu yazılımın kırıldığını , istediğin kadar doldurabildiğini duydum, ingilizce kaynaklarda yok. Sanırım rus sitelerinde varmış.

Olcay hp nin yazılımını yüklemeden hiçbişekilde çalışmıyo printer.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı
    Printer a zarar verse ne olur zaten, 3 kartuş parasına alınıyo. Benim 6-7 defa doldurduğum da oluyor, ama benim sorduğum yazılım olarak hp bozuk olmayan kartuşa bozuldu mu dedirtiyor?? Çünkü bikaç kişiden bu yazılımın kırıldığını , istediğin kadar doldurabildiğini duydum, ingilizce kaynaklarda yok. Sanırım rus sitelerinde varmış.

Olcay hp nin yazılımını yüklemeden hiçbişekilde çalışmıyo printer.
    4-5 kez doldurdukdan sonra kartusun memeleri tikaniyor ve kartus kullanulmaz bir hale geliyor. Kartusun icindeki chip bozulmis alobilir, chip reset yapmayi deneye bilirsin. Modelini verirsen sana nasil yapdigini soyleye bilirim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Bende bir iki tane var ama tam hatırlamıyorum, Birisi 3475 galiba, bi taneside ekranlı fotoğraf yazıcısı oda 7660 gibi bişeydi (cep telefonu modeli gibi oldu) . chip yok kartuşlarda. chip resetter olayını duydum ama benimki onlardan değil.

Ya ben bunların püskürtme mekanizmalarını falan inceledim baya. Püskürten kafada nozzle denen ufak mürekkep bölümleri var, bunların başında da elektirikle esneyerek mürekkebi püskürten Platinler var. Yani mürekkebi içinde kurutup tıkamadığın sürece, dolum yapmakla bozulcak bişey yok ortada. Yoksa ben mi göremiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler