Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bımcell hat ve vodafone vınn ile internete bağlanabilmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Arkadaşlar bu konuyu açmamdaki amaç internet problemi yaşayan Arkaadaşlarımın internet sorunlarına çözüm olması amacıyla hazırlanmış bir konudur. Malumunuz vınn cihazı almışsınızdır fakat hattınızın sunduğu hizmetten memnun değilsinizdir.Farklı operatörlerde farklı kampanyalar mevcut olabilmektedir. Ekonomiklik her ailenin her bireyin dikkat ettiği bir konudur. Bu durumda vınn cihazlarınızı değiştirmek durumnda kalabilir yada yeni cihazlar alabilrsiniz. Bu konuyu ben den daha iyi bilen arkadaşlarım mutlaka olacaktır. Hem bir genel hemde bilgi paylaşımı açısında konuyu açmayı zaruri gördüm. Kusurumuz, yanlışımız var ise affola.

Gelelim konumuza; Daha önce vınn(vodafone) almıştım tabiki hattı(vodafone) ile birlikte, fakat her ay yükleme zorunluluğu olsun kısa konuşmalarda çok ücret alınması beni alternatiflere itti. Şu an Avea' nın alt yapısını kullanan bımcell mağazalarının pisayasa sunduğu hattı kullanıyorum. Avea kadar olmasa da kısa konuşmalarda çok avantajlı, internet paketleri, mesaj paketleri vb. birkaç tane tarifesi var. Elimde bir tane vınn(vodafone) vardı forumlarda gezdim ama bu konular hakkında pek bir bilgi edinemedim yada çok karışık geldi. Hat ile Cihaz üzerinde boş boş uğraşır iken yanlışlıkla internete bağlandım. İşin enteresan kısmı vınn cihazı içindeki program(vodafone mobile broandband) benim bımcell hattı tanımıyor yada tanınmadı diyor ama bağlantı gösteryor şebeke var diyor elle yapılandırın vb. bir ıvır zıvır şeyler söylüyor...

Lafı daha fazla uzatmadan nasıl ve hangi şartlarda internete nasıl bağlandığımı bir video ile size göstermek istedim...
    önce resimden hat ve cihazımı görün sonra pc de nasıl yaptığıma bir göz atabilirsiniz.

sonra video

Bu konularda daha fazla bilgisi olan arkadaşlar bunları bizlerle paylaşırlarsa çok memnun oluruz.
    Hatam yanlışım var ise kesinlikle uyarınız...
    Sinan Er ve tezer bunu beğendiler.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    2009 senesinde kullanmıştım bu jetmodemleri ayda 100 lira gibi fahiş bir fiyat veriyordum ozamanlar 24 ay tahahhüt ile verdikleri baz alınırsa 2400 lira sırf ozamanlar altyapısı yetersiz olan kotası hemen dolan vodafone ye yedirdik.Bir motor parası gitti ona yanarım Neyse bu jetmodemler sanırım sadece vodafone hattını destekliyor.Başka bir simkart ile giremezsin diye biliyorum.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 senesinde kullanmıştım bu jetmodemleri ayda 100 lira gibi fahiş bir fiyat veriyordum ozamanlar 24 ay tahahhüt ile verdikleri baz alınırsa 2400 lira sırf ozamanlar altyapısı yetersiz olan kotası hemen dolan vodafone ye yedirdik.Bir motor parası gitti ona yanarım Neyse bu jetmodemler sanırım sadece vodafone hattını destekliyor.Başka bir simkart ile giremezsin diye biliyorum.
    Şimdi piyasa çok ateşli, ben 14.5 tl ye 1gb internet kullanıyorum. Arladaşta ttnet in vınn ı vardı benım vodafone hattı taktık oda çalıştı. Hiç belli olmuyor neyin nerede çalışacağı.
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler