Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SLR Fotoğraf Makine Önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Selam Aleyküm ;

2. el,SLR Fotoğraf Makinesi alıcam max. 800tl verebilirim,ilgili arkadaşlar var ise önerilere açığım,ayrıca bi kaç ilan gösterip fikir almak istiyorum,yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler..
    Çanakkale Aşığı..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ya başlamışken biri de şu slr ve dslr nedir, ve şu (prof demeye dilim varmıyor herkesin elinde olduğu için ama), daha yoğun bilgi gerektiren foto makinelerinde başlangıç nasıl yapılır falan anlatabilirse beni çok sevindirir

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    SLR ne demek ?

Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    şu bildiğimiz dijital foto makinalarından farklı olarak lens-objektif takılabilen-değiştirilebilen makinalar SLR eski tip film rulosu üzerine çekim yapan makina bu aletler piyasada yok denecek kadar az artık,başına D gelince dijital oluyor örn:canon,nikon gibi markaların lensli aletleri

DSLR budur
    cenkito bunu beğendi.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    samsung st200f aldım gecenlerde optık lens var 10x 16 mpde yaknlastrma ve wıfı var 300tl ama sızın aradıgınız boyle degıl galıba

Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı Karlıyollar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samsung st200f aldım gecenlerde optık lens var 10x 16 mpde yaknlastrma ve wıfı var 300tl ama sızın aradıgınız boyle degıl galıba
    yok kardeş SLR yazmakla hata ettim kusura bakmayın anlaşılacak şekilde söyliyim prof. fotoğraf makinesi arıyorum
    Çanakkale Aşığı..

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    SLR, tek mercek ayna anlamındaki kelimelerin kısaltımışıdır. Bu sistemde objektifle film (DSLR de sersör) arasına yerleştirilmiş bir ayna ve vizör(bakaç) hizasına yerleştirilmiş prizma aracılığıyla objektiften geçen ışığı göze ulaştırır. Ayna hareket edebilir bir yapıya sahip olduğu için deklaşöre basıldığı anda yukarı kalkar ve pozlama gerçekleşir. SLR makineler her türlü objektif ve filtre kullanımınında kolaylık sağlar. DSLR ise SLR makinelere dijital sensör adapte edilmesi sonucu ortaya çıkan makinalardır.
    dslr makinede lens degisir
    slr isede lens sabittir.
    Dslr sadece makine ile bitmiyor,lens,temizlik kiti,tripot,hafiza karti ve canta
    http://www.hepsiburada.com/liste/canon-eos-1100d-18-55mm-dc-12mp-27-dslr-dijital-fotograf-makinesi/productDetails.aspx?productId=ft70111&categoryId=1 100301&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d110 0301%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price _pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dft70111%26fh_lister_p os%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_ TR%252fbrand%253d%257bcanon%257d%252fcategories%25 3c%257bcatalog01_2147483606%257d%252fcategories%25 3c%257bcatalog01_2147483606_60002083%257d%252fcate gories%253c%257bcatalog01_2147483606_60002083_1100 301%257d%26fh_refview%3dlister
    1100d kullaniyorum tavsiye ederim bu fiyata, bana kalicak olursan sifir al, ekipmanlarida zamanla alirsin
    http://www.sahibinden.com/fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-slr-canon-eos-1100d?sorting=price_asc
    YAMAHA

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    SONY Cybershot serisinden çok memnun olursunuz bence. Samsung'u önermiyorum bence insanlara.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Ufak bir pazarlıkla alınabilir.Oldukça profosyonel bir makine.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...25955903/detay
    inci1903 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    slr alma,aynasız makine al.Daha hafif daha ufak ve daha ucuz.Fakat aynı kalite hatta daha iyi bile.
    Bunu profosyonel bir fotogafçı olarak söylüyorum.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    yazıktır yüksek paralar vermeye, fotoğrafçılıktan para mı kazanacaksınız?
    illa profesyonel alacam derseniz de hevesi geçmiş olanlardan 2. el temin edin bari
    veya şu iyi gibi duruyor: nikon l810

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dslr makinede lens degisir
    slr isede lens sabittir.
    Benim antik zenith de bile lens (objektif) değişiyor! O zaman TTL de de deniyordu.. (through the lens= mercekten görüş)
    Lensi değişmeyen makinalara kompakt=~kutu makina deniyor. Dijital/analog farketmez..

SLR nin avantajı, filme veya şimdi dijitallerde imaj sensöre düşen resmi aynen vizörden görebilmektir. Küçük bir digitak ekranda alan derinliği, netleme, ışık ayarı gibi hemen farketmek çok zordur. Kompakt makinada vizör (bakaç) dörtköşe bir penceredir. Yapılan ayarların hiç biri buraya yansımaz. Sadece nişan almaya yarar!

Yeni digital SLR ler de REFLEX, yani aynanın yukarı kalkarak ışık zaptetme olayı artık kalkmış, onun yerine ayna veya prizma sistemleriyle mekanik atalet ve yavaşlama ortadan kaldırılmıştır. Seri çekim yapmak için zorunludur.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    NİKKON D90 kullanıyorum.Profosyonel birinin tavsiyesi üzerine almıştım.Benim gibi çok ilgisi olmayan biri bile çok iyi fotolar çekebiliyorken biraz merakın varsa çok şeyler yaparsın bu makine ile. 2. el fiyatını bilmiyorum araştırman lazım,eğer 2. elde istediğin rakama D90 bulursan kaçırma derim.
    inci1903 bunu beğendi.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Pentax k10D
    Pentax K20 D ( 800e biraz zor ama düşürebilirseniz o fiyatlara iyi)
    Birazdaha uygun K100ve K200 ler

Canon 450D , 500D , 550D ( video da çekebiliyosunuz - 800e yine zor biraz ama araştırmakta fayda var )
    1000D , 1100D(video çekebiliyosunuz)

Nikon D60 , D80 , D3100(video) , D5100 (video)

benim tavsiyem video çekebilen bi makine alın her işinizi görsün. D3100 birazdaha ön planda benim için F/P olarak. olmadı Canon 1100D. Çok bilgili sayılmam bir ara çok takip ediyodum fotoğrafa ilgim vardı ve bildiğim kadarıyla aktardım.

Bu aynasız dediklerinizde sanırım yanlış bilmiyosam sony nex serisi gibi kompakt lensi değişebilen makineler oluyor sanırım ben pek ısınamadım onlara.:D
    inci1903 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aynasız al,sana pro abin olarak söylüyorum bütün prolar aynasızlara geçiyoruz.Slr lar çok büyük ve agır biz gün içinde ordan oraya giden insanarız ağırlık kötüdür.olympus omd 5 i al başka makine alma
    lensleri ucuz makine ucuz

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı laylow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynasız al,sana pro abin olarak söylüyorum bütün prolar aynasızlara geçiyoruz.Slr lar çok büyük ve agır biz gün içinde ordan oraya giden insanarız ağırlık kötüdür.olympus omd 5 i al başka makine alma
    Şu makineden mi bahsediyorsunuz?
    http://www.hepsiburada.com/liste/oly...oryId=60002029
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Burada amacın önemli. Eğer makinayı her yere götürebileyim, pratik, işini gören bir alet istiyorsan kompakt makinalar var. Hatta lensi büyük olanlar da piyasaya çıktı. Ama bundan fazlasını istersen dslr makinalara yönelmen lazım. O zaman işin rengi değişiyor. Sana bir tane objektif yetmeyecek. Yok tele objektif alayım, yok macro lazım macro alayım, buna da flash da lazım , filtre de olmazsa olmaz, e bi de bunları taşımak için çanta derken maliyet cidden artıyor. Bu işin sonu da yok. Vakti zamanında eos 400d dslr makine almıştım. Makinamdan memnunum. Şimdi ise 3 objektifim var. 8 değişik filtrem var ve daha bitmedi. Ama sonuçlar muhteşem. İhtiyacına iyi karar ver ona göre makine al.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aynen o makine onu alın ylın makinası seçildi zaten geçen sene. Slr killer olarak biliniyor yurt dışında.
    Başka makinaya bakmayın lensleri ucuz flash kullanabiliyor hızlı çekim yapabiliyor.Amatöre proya yeter artar.iso suda çok iyi.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    aynen o makine onu alın ylın makinası seçildi zaten geçen sene. Slr killer olarak biliniyor yurt dışında.
    Başka makinaya bakmayın lensleri ucuz flash kullanabiliyor hızlı çekim yapabiliyor.Amatöre proya yeter artar.iso suda çok iyi.
    Yalnız makine 3000 lira Arkadaş max 800 lira dediği için sıkıntı olabilir
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir pazarlıkla alınabilir.Oldukça profosyonel bir makine.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...25955903/detay
    bi arkadaşımda da bu model var kullandım çok hoşuma gitti,ancak bütçem belli daha fazla zorlamam mümkün değil.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazıktır yüksek paralar vermeye, fotoğrafçılıktan para mı kazanacaksınız?
    illa profesyonel alacam derseniz de hevesi geçmiş olanlardan 2. el temin edin bari
    veya şu iyi gibi duruyor: nikon l810
    amacım para kazanmak değil,tam tersi aslında kazandığım parayla kendime bi makina alarak bazı şeylerin zevkine varmak.

Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NİKKON D90 kullanıyorum.Profosyonel birinin tavsiyesi üzerine almıştım.Benim gibi çok ilgisi olmayan biri bile çok iyi fotolar çekebiliyorken biraz merakın varsa çok şeyler yaparsın bu makine ile. 2. el fiyatını bilmiyorum araştırman lazım,eğer 2. elde istediğin rakama D90 bulursan kaçırma derim.
    ilk aklıma düşen model d90 oldu aslında araştırdım fakat kendime uygun fiyatta temiz alet bulamadım bakmaya devam edicem.

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pentax k10D
    Pentax K20 D ( 800e biraz zor ama düşürebilirseniz o fiyatlara iyi)
    Birazdaha uygun K100ve K200 ler

Canon 450D , 500D , 550D ( video da çekebiliyosunuz - 800e yine zor biraz ama araştırmakta fayda var )
    1000D , 1100D(video çekebiliyosunuz)

Nikon D60 , D80 , D3100(video) , D5100 (video)

benim tavsiyem video çekebilen bi makine alın her işinizi görsün. D3100 birazdaha ön planda benim için F/P olarak. olmadı Canon 1100D. Çok bilgili sayılmam bir ara çok takip ediyodum fotoğrafa ilgim vardı ve bildiğim kadarıyla aktardım.

Bu aynasız dediklerinizde sanırım yanlış bilmiyosam sony nex serisi gibi kompakt lensi değişebilen makineler oluyor sanırım ben pek ısınamadım onlara.:D
    kafamda ilk sırada bulunan model şuanda D3100 bi tanede buldum çok uygun fiyatta daha 3 aylık alet almakda istiyorum ama bu işe yeni girişmiş biri olarak sonradan sorun yaşamamak için bu işten anlayan biriyle almaya gitmem lazım çevremde anlayan da yok..

aynasız nedir tam olarak anlamadım usta gösterdiğin makine 2500 lira diyor benim para belli yapma gözünü seveyim pro abim

Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız makine 3000 lira Arkadaş max 800 lira dediği için sıkıntı olabilir
    aynen
    Çanakkale Aşığı..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)