Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mac Adresi Engelleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bulunduğumuz yerde zeytinlik içinde tek ev olmamıza karşın biri bizim modeme girip interneti kullanıyor mac adresini lan istemcilerden bulup engelledim fakat hala interneti kullanabiliyor bunun yüzünden zaten yavaş olan internet çekilmez bir hal alıyor ne yapmam gerekiyor kablolu da bağlanamıyorum ev 4 katlı ve bahçesi de var

modem airties 6372 ap zyxel ngb 416 n 8 dbi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    tam tersini, yani sadece kendi bilgisayarına erişim hakkı vererek yapmayı denesen ?
    M.balibey bunu beğendi.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Aynen öyle kendi pc'lerine erişim izni ver, mac adresi değiştirip girmek çok kolay.
    M.balibey bunu beğendi.

Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tersini, yani sadece kendi bilgisayarına erişim hakkı vererek yapmayı denesen ?
    denedim fakat sınırlı bağlantıya geçiyor öylede bu seferde modeme de bağlanamıyorum

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle kendi pc'lerine erişim izni ver, mac adresi değiştirip girmek çok kolay.
    adres değişmiyor bende hep aynı

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Wifi şifresi mevcut değil mi?
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    WPA2 şifreleme kullanın, pek de kolay değil şifresini kırmak.
    M.balibey bunu beğendi.

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    dostum doğru yaptıgına emınmısın mac fıltreleme secılı mac engelle yada secılı mac izin ver yaptıysan gıremezler ımkansız bende airtes 5440 var ap rt204 hiç bisorun yasamadım eger yabancı bırını gorursem mac ardesınden engellıyorum ağ şifrelı olmasına ragmen yegenlermı verıyo arkadaslarına bılmıyorum mıllet gırıyo işte.
    M.balibey bunu beğendi.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adres değişmiyor bende hep aynı
    Kim kaçak giriyorsa o değiştirip girebilir .
    denedim fakat sınırlı bağlantıya geçiyor öylede bu seferde modeme de bağlanamıyorum
    Yanlış MAC adresi giriyorsundur, sadece bunları kabul et deyip, doğrusunu girersen sıkıntı olmaz.
    M.balibey bunu beğendi.

ağ wpa2de bende anlamadım daha önce apartmanda oturduk sitede de ama kimse kıramamıştı burada kim varsa şifreyi kırıyor bir yakalasam kolundan tutup merkeze götürücem durum şu an fotodaki gibi istemci listesi yazan mac adresi sözde engelledimğim yanlış mı olmuş birde mac adresleri küçük harf onları kopyala yapıştır yapınca sayfada otomatik büyük harf oluyor o yüzden olabilir mi

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    ağ wpa2de bende anlamadım daha önce apartmanda oturduk sitede de ama kimse kıramamıştı burada kim varsa şifreyi kırıyor bir yakalasam kolundan tutup merkeze götürücem durum şu an fotodaki gibi istemci listesi yazan mac adresi sözde engelledimğim yanlış mı olmuş birde mac adresleri küçük harf onları kopyala yapıştır yapınca sayfada otomatik büyük harf oluyor o yüzden olabilir mi
    resim doğru gözüküyo birde wpa2 şifreleme de ap kullanabılıyomusun ben rt 5440 ile rt204 köğrüledıgımde şifreleme sistemını wep yapmak zorundas kalmıstım dıger seceneklerı kabul etmemişti.
    M.balibey bunu beğendi.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Motosikleti
    Pulsar
    wpa2 şifreyle laptop yada telle bağlanamıyorsan, wpa şifre kullan şifrende harf rakam karışık olsun, 123456 gibi sıralı rakamlar kullanma. wep şifreler programla çok rahat cracklenir yani kırılır.
    M.balibey bunu beğendi.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Modeminizin giriş şifresini de wireless şifrenizi de değiştirin, güvenlik seviyesini eğer değilse WPA2 yapın. Bunları yaptıktan sonra mac filtrelemesi yapın, sadece girmesini istediğiniz cihazların mac adreslerini yazın, bunlara rağmen halen girebiliyorsa amca sağlam hacker demektir
    M.balibey bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Alıntı memduhb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim doğru gözüküyo birde wpa2 şifreleme de ap kullanabılıyomusun ben rt 5440 ile rt204 köğrüledıgımde şifreleme sistemını wep yapmak zorundas kalmıstım dıger seceneklerı kabul etmemişti.
    apde wpa2 yapabiliyorum diğerlerini hiç denemedim daha önce rt 205 vardı fakat onun ara yüzü farklıydı şu anda sanırım oldu yada pcyi kapadı kota saymıyor kesin bişeyler indiriyor adil kullanımın canına 2 günde okuyordubu arada izin verilen mac adresi yapınca sınırlı bağlantıya geçiyor modem

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N

Dostum "Kabul et" seçeneğini seçeceksin.

Aşağıdaki listeye de kendi MAC adresini gireceksin. Yanlız ekran görüntünde 2 farklı MAC adresi var. Hangisi senin? Senin olan olacak o listede SADECE.

WEP Kırmak 10 - 15sn
    WPA şansa göre 15dk ya kadar
    WPA2 ise uzun zaman isteyen bir kırılma sürecine sahip.

WPA2 kullan.

SSID broadcasting'i de kapatmanı tasiye ederim. SSID gizleme diye geçiyor olabilir.

Yayın gücünü düşür modemin. Bina dışına yayın yapmaya gerek yok ;)

Son olarak da A4p3%.kPs3(> tarzında bir şifre de seçersen, çok yüksek ihtimalle güvende olursun.

Ha buna rağmen girebiliyorlarsa, çok durma oralarda. CIA peşinde.
    M.balibey ve Sinan Er bunu beğendiler.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    wps özelliğini kapatın, hani şu butonla şifre girmeden ağa bağlantı. isterse wpa2/psk olsun wps deneme paketlerinden yaklaşık 1 saatte kırılabiliyor
    M.balibey bunu beğendi.

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    ağınızın ismini değiştirin, şifrenizi değiştirin, wireless görünürlüğünüzü gizleyin, mac filtreleyin.
    M.balibey bunu beğendi.
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Truva programlarına karşı bilgisayarı kontrol etmeyi unutmayın. Bu tip programlar bilgisayarda arka kapı bırakır. Ondan sonra gerekli değişiklikleri yapın.
    M.balibey bunu beğendi.

şu anda işlemi hallettim şifreleri değiştirdim macleri engelledim bugün hiç artmamış download herkese teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)