Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bilgisayar gereksiz internetten yükleme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    arkadaşlar dün yeni bir bilgisayar kasası aldım exper windows 8 işletim sistemli
    internete vınn ile bağlanıyorum ve gb'lar sınırlı
    sabahtan beri kendi kendi bir yğkleme yapıyor.
    ama windows uptadeyi kapattım ordan yapmasına imkan yok vının bilgisayar sıfır hiçbir program yok ne yüklemesi bu bukadar
    vınn istatistikler kısmından kontrol ettiğimde şu anda bile yükleme yapıyor windows 8 kullanmadım hiç bu uygulamalarmı bu kadar yükleme yapıyor.acill cevap verirseniz memnun olurm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jawc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AN-125 - GSX-R 600 K7 - GSR 600 K9 - GSR 750 L2
    windows u güncelliyor olabilir bilgisaayarım sağ click özellikler sol altta windows uptade var ordan ayarlar dan güncellemeleri kapat

Motosikleti
    windows update ile ilgili değil onu kapattım
    uygulamalarla ilgili galiba onlarıda kapattım şimdi güncellemeler durdu.şimdilik hallettik gibi

Motosikleti
    Cbf150
    Windows 8 tam rayında çalışan bir program değilmiş, bilgisayar servisimin yalancısıyım.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cfosspeed uygulamasını kur, ağ trafiğini izle oradan.
    www.motorumla.net

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    AVG antivirüs kullanıyorum internete bağlanmak isteyen bütün uygulamalar once izin almak zorunda. ) Aklınıza gelmeyecek uygulamalar olur olmadık zamanda bağlanmak ıstıyor. Helede windowsun bazı uygulamaları var bırkaçkez hayır dediğinde internet bağlantını koparıyor. Bıldıgın ajan program. Avg Guzel bişi
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Arkadaşın konusuna salça olcaz ama pc den anlayan arkadaşlar buraya uğrar diye yazıyorum benim masa üstüde geç açılıyodu forumlardan araştırdım (araştırmaz olaydım ) başlat çalıştır kısmına Msconfig yaz ordan çıkan yerden bi kaç yer(şu an hatırlamıyorum) işaretle hızlanır diye duydum yazdım işaretledim makine internete bağlanmadı bağlanmıyorda winampta müzik dinleyemedim dinlenmiyorda 2 aydır öle duruyo yepisyeni 19" masa üstü nuh nebiden kalma laptopa kaldık

bi elin atın be abiler fikri olan varmı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Belki de windows 8'in kendisi gereksizdir Windows 3.1'den beri bilgisayar kullanıcısıyım. Windows 95 ile başlat menüsü bir devrim oldu. Windows 8'de başlat menüsünü kaldırmışlar aynı Windows 3.1 gibi olmuş. Googleda Windows 8 vs Windows 3.1 diye aratınca benimle hemfikir kişilerin yorumlarına da rastladım.

pctechnic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 XA'13 Red
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın konusuna salça olcaz ama pc den anlayan arkadaşlar buraya uğrar diye yazıyorum benim masa üstüde geç açılıyodu forumlardan araştırdım (araştırmaz olaydım ) başlat çalıştır kısmına Msconfig yaz ordan çıkan yerden bi kaç yer(şu an hatırlamıyorum) işaretle hızlanır diye duydum yazdım işaretledim makine internete bağlanmadı bağlanmıyorda winampta müzik dinleyemedim dinlenmiyorda 2 aydır öle duruyo yepisyeni 19" masa üstü nuh nebiden kalma laptopa kaldık

başlat-çalıştır-msconfig yaz açılan penceredeki başlatma sekmesindeki tüm işaretleri kaldır http://www.gezginler.net/indir/ccleaner.html programı indir kur çalıştırıp sağ alt kısımda temizlemeye başlayı tıklayıp pcdeki tüm gereksiz dosyaları kaldırsın
    Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, en kötü zamanda ters gider!
    Edward A. Murphy, jr.

Motosikleti
    Tüm işaretleri kaldır dedikten sonra oldu zaten bu durum cc cleanerde kurulu temizledim kaldırdım ama nafile sonuç değişmedi
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    şimdi yine yüklemeye devam ediyor arkadaşın dediği programı indirdim svchost . exe diye program takır takır indirme işlemini gerçekleştiren arkadaşı nasıl kapatabilirim.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    virüs programı var mı varsa o update yapıyordur yada virüs bulaşmış olabilir

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sistem geri yükleme noktasına gitmeyi denediniz mi

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi yine yüklemeye devam ediyor arkadaşın dediği programı indirdim svchost . exe diye program takır takır indirme işlemini gerçekleştiren arkadaşı nasıl kapatabilirim.
    o rogram nerede çalışıyor win açıldığında otomatik açılıyorsa çalıştır msconfigten başlat programlarını kapatırsanız indirme işlemi bir daha olmaz

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki de windows 8'in kendisi gereksizdir Windows 3.1'den beri bilgisayar kullanıcısıyım. Windows 95 ile başlat menüsü bir devrim oldu. Windows 8'de başlat menüsünü kaldırmışlar aynı Windows 3.1 gibi olmuş. Googleda Windows 8 vs Windows 3.1 diye aratınca benimle hemfikir kişilerin yorumlarına da rastladım.
    windows berbat bir işletim sistemi
    bir çok insan başka bir şey görmediği için bu dediğimin ne olduğunu anlayamayabilir
    2.8 mb lık görsel işletim sistemi var içinde onlarca uygulamasıyla (Kolibri os). ruslar yapmış, hayran kaldım adamlara. pıravo diyorum

neyse merak etmeyin, ben de bootlaoader yazdım, çalışıyor
    şimdi (çok harfli) command olayına bakacaz
    daha sonra dosya ve dizin işlemlerini çözer, sonra da giriş çıkış aygıtlarını kontrol etmeye başlarsak (ki sadece 10 senemi alacaktır) yerli malı bir işletim sistemimiz olacak
    öyle pardus gibi linux kernelinden türetme değil ha, TygerOS

Motosikleti
    İyi akşamlar arkdaşlar benim sorunda çözüldü bilgisayarcıya verdim dün 25 TL karşılığı pc yi bu gün sorunu çözülmüş olarak aldım sorunsuz çalışıyor şu an ondan yazıyorum ama tüm işe yarar programlar resimler müzikler oyunlar falan hepsi gitmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)