Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Googe Earth Teröristler İçin Klavuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Googe Earth Teröristler İçin Klavuz mu?

--------------------------------------------------------------------------------

Rusya istihbaratıyla Savunma Bakanlığı yetkilileri, arama motoru Google’ın son dev projesi olan ‘Earth’ (dünyayı uydudan görüntüleme) sisteminin uluslararası terörizmin vazgeçilmez el kitabı haline geleceği uyarısında bulundular.

GOOGLE’ın uydu görüntü projesinin deneme safhasında bulunmasına rağmen arama motorunun alkışlanacak bir iş yapmadığını açıklayan Rus istihbarat yetkilileri ‘Teröristler dünyada herhangi bir yere saldırı düzenlemeyi planlıyorsa bölgeye gidip araştırma yapmalarına gerek kalmıyor. İnternet üzerinden Google’un Earth programına girmesi yeterli. Pırıl pırıl, gerçekçi resim ellerinin altında olacak. Google sanki kasıtlı teröristler için çalışıyor’ eleştirisinde bulundu.

Resmi ITAR-TASS ajansına Google programıyla ilgili daha net açıklamayı Rusya Savunma Bakanlığı’nda görevli general Leonid Sejin yaptı. Sejin, ‘Amerikan şirketi Google resmen teröristlere çalışıyor. Uydudan çekilmiş şehir görüntüleri 1-2 metre çözünürlük kalitesinde. Bu verilerle bir yere saldırı planlanmak istense daha büyük lojistik nimet bulunamaz. Google programı niyeti belli olmayan kişiye görüntü vermekle kalmıyor, gözlenen yerin enlem ve düzlem koordinatlarını da veriyor. Bu bilgilerle istenilen noktaya füze programlama imkanı da doğmuş oluyor’ şeklinde konuştu.

İnternet üzerinden yayın yapan Rus haber sitelerinden birinde ise dünya ordularında topografya haritalarının hala sır olarak şifreli demir kasalarda kilitli tutulduğu hatırlatılarak ‘Örneğin Türk ordusunda büyük değişim yaşanmasına rağmen Genelkurmayındaki topografya haritaları köşesinde (bu haritayı kaybedersen cezası idamdır) notu hala muhafaza ediliyor’ vurgusu yapıldı.

NTVMSNBC

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bir dönem oldukça tepki çekmişti özellikle koordinatlar konusunda

eski balistik füzeler (genelde zamanında Rusya'dan alınmış ismi şahap gibi değiştirilmiş jiroskoplu yön bulma düzenekli) bu hassas koordinatlarla ateşlendiğinde yaklaşık 100 metre hata ile hedefi vurabilmektedir. Bu sayede silah pazarında demode füzeler yine gözde olmuşlardır.

Benim de anlamadığım bişey var.Herşeye kızan ABD ve ABD nin güvenlik teşkilatı CIA neden buna el atmadı!!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Komplo teorisi gibi olacak ama
    Bahsettiğim silah pazarında aslan payı yine Amerika'da

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Adamlar deli Amerika google in musteri kayitlarini istemis istihbarat icin onlar musteri kayirlari gizlidir vermeyiz demisler.Mektup direk ABD baskanindan gelmis.Bazen iyi yonlerde kullanilsada bu dunya ve adamlara gore dunyanin varligini kimden sakliyorsunuz ki. Ama diger yandan adamlarda harika bir koordinat yazilimi var ve ayni rakamlari girip pilotsuz ucak bile ucucursunuz oraya.Aslinda Amerika bu isten gercekten cok gicik kapsaydi kendi bunyesindeki hacker lar ile bunu cok rahat cokertirdi ama hic bir sey olmadi. Bilmiyorum nedir bu guven yanliz bir sey dikkatimi cekti her nokta ayni cozunurlukte ve guncelikte degil. goruntuler 3-5 senelik bazi yerlerde ki insaat izi bile yokken ayni yerde bugun gokdelenler var.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    doslar ABD nin uyduyu kullanarak bu fotorğrafları alma şansı dünyaca yasaktır birnevi... fakat böyle bir arama motoru sayesinde ABD hükümeti her yeri izleyebilmekte ve savaş esnasında nerede ne var bulabilmektedir... ben eski kendi sokağımı buldum evimin kapısına kadar... ve gerçekten netti.. Kağıthane bölgesi.. bu bölgede su dağıtım şebekesi ve elektrik dağıtım şebekesi vardır... buralara müdahale edildiğinde kağıthane levent maslak alibeyköy ve civarı elektriksiz ve susuz kalacak tır... anlatabilmişimdir inşallah... önemli merkezler daha net anlıyacağınız...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    aslında yasaklanması taraftarıyım...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Arkadaşlar , sizler internette sürekli takılan insanlarsınız ve biliyorsunuz ki , bu konu çok önemli - ben bu topiğin kilitlenmesini istemiyorum.
    O yüzden lütfen sila_hsızla_nma , te_rö_r , si_ya_se_t , eko_nom_i vb gibi herkesin ayrı görüşler içerdiği konulara yönelmeden , ortak bir dille yorum yapalım.

Şimdiye kadar yapılan yorumlar çok güzel , lütfen bu şekilde devam edelim...

NOT:Bu tarz konular , kişilerin çatışması dolayısıyla kilitlendiği için , ben erken bir uyarı yapmak istedim...

Saygılar.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Teröristin Google Earth'e ihtiyacı yok bence, istedikten sonra Earth olmadan da eylem yapılır.

yilmazelektrik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu teroristik eylemlerin googleye ihtiyacı olmaz zaten adamlar bomba atıyor otoobus yakıyor ucak düşüruyor falan filan işte yinede goglle Earth barış ve truzim amaçlı kullanılsa iyi olur.

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    bencede yapılmaması gereken bır olaydı
    Kawasaki z750s O Bir Aşk

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Google Earth'ü yasaklayıp totaliterizme yelken açmak zevkli bişi değil bence, ama küresel gidişat o yümde.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    sanki google earth yokken terör eylemi olmuyodu adam bombalayacak olduktan sonra kesin bi yolunu bulur

bu adamlar kendileri her yeri gözetlesin ama kimse onları veya onların gördükleri yerleri görmesin istiyor. keşke tez zaman da bunları vursalar

bence google earth güzel bişey yani dünyanın istediğin yerini oturduğun yerden gezebiliyosun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    teroristleri küçümsemeyin bence. diğer teknolojileri de vardır onların google yi kullandıklarını sanmıyorum bile.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Körfez savaşını hatırlayalım.

Saddam Irak'tan scout (daha önce bahsettiğim eski teknolojili füzeler) füzelerini Kuveyt üzerinde belirlediği (harita üzerinde cetvel pergelle belirlenmiş kaba) koordinatlara gönderir.

Sonuç :füzelerin büyük çoğunluğu hedeflerinin yakınlarına düşerek başarısız oldular

Soru : Saddamın elinde Google Earth olsaydı istediği koordinatları 30 saniye içerisinde öğrenebilseydi ne olurdu ?

Tabiki ben google earth in teröristlere yardım olsun diye yapılmadığının farkındayım.

Av tüfeği hayvan öldürmek için yapılmıştır ama insanda öldürebilir.

----------------------------------Edit---------------------------------

ben uçak kaçırıp bir hedefe çarptıracak olsam önce girerim internete çat diye girip kesin koordinatları alır. 100 dolarlık basit bi gps cihazına girerdim. Sonra okun gösterdiği yöne doğru Allah ne verdiyse

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Sanırım google earth deki foto 4 sene önce çekilmiş ve biz o fotoları görüyoruz Yani 2006 yılı değil
    0 Rh (+)
    06 - 09

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Bazı fotolar güncel

Ama ücretli olan pro yo kullanınca güncel ve daha yüksek çözünürlüğe sahip resimler izlenebiliyor muş...?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    sevgili dostlar ben 4.leventte oturuyorum...google eartı bana birileri öğretebilirmi acaba...veya 4.leventi gösteren bölümün linkini verebilirmisiniz..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Google Earth demek , Uydudan Çekilmiş Yeryüzü Görüntüleri , demek ...

Teröristlerin ABD ye gitmeden , 6 ay öncesinden sokakları ezberlemesi , demek ...

1 numaralı eylemi yaptıktan sonra , hiç vakit kaybetmeden 2 numaralı eyleme geçmeleri , demek ...

Abi , adamlar bu sayede istihbarata daha az para verip , silaha daha fazla para veriyo!!

ABD de güvenlik fazla derseniz, İST a saldırırlar...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    sevgili dostlar ben 4.leventte oturuyorum...google eartı bana birileri öğretebilirmi acaba...veya 4.leventi gösteren bölümün linkini verebilirmisiniz..
    http://earth.google.com/download-earth.html

mete abi bu adrese tıkla sağ yukarıda link var zaten download google earth yazıyor. tüm dünyanınki aynı programı indir yükle pc ye.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler