Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Googe Earth Teröristler İçin Klavuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar lütfen biraz mantıklı olalım.
    google eart bize her nekadar da olsa bazı koordinatları veriyor olsa bunun terör olayıyla bir ilgisi olacağını sanmıyorum.Çünki google amatörce koordinat veriyor her ne kadar üye olsanda. dünya çevresinede dolaşan 24 adet uydu günün 24 saati uzaydan dünyaya fotoğraf göndermekte (canlı yayın)ve istendiği takdirde bir vatandaşın yatak odasına bile girebilmekte Bizzat şahit olduğum bir olay , Hollandada philips fabrikasında , fabrikanın güvenliği FABRİKANIN ETRAFINİ UYDUDAN GÜVENLİK KAMERASI ile izliyordu iyi arkadaş olmuştuk (Kısım şefiydim) bana dediki etrafı kamerayla donatmaktan uydudan izlemek daha ucuz istersem herhangi bir evden (dünyanın neresinde olursa olsun olsun ) adamın okuduğu gazeteyi ben de buradan, onun haberi olmadan okurum . ister inanın ister inanmayın . googlenin terör olayı hakkında yardımcı olacağına inanmıyorum. gps olayına gelince benim ( arabamda vardı ) avrupa sınırları içerisinde herhangi bir adres gir (gps) sana 3 seçenek sunar (en kestirme yol,en hızlıyol,yol en güvenli yol,gibi)5 saniye içerisinde senin seçtiğin herhangi bir yoldan seni verdiğin adresin kapı numarasına kadar götürür.ben bizzat Holladadan çıkıp İtalyadan limana değil gemiye kadar geldim . şimdi size soruyorum google eart olmasa idi,bu olmıyacakmıydı google eart sadece bir program google bunu yayınlasada yayınlamasada bu uydular mevcut. GPS olayından ötürü bunu yazmak zorunda olduğumu hissettim .
    arkadaşlar şu anda dünyada gizli hiçbirşey olmadığına kesinlikle eminim eğer isterse amerika bin ladini 1 dakikada bulur ama neticesini kaldıramağı için bulamaz . olay bu kadar basit terör amatör işi değil google bu işe alet edilemez bence. RÜZGARI KENDİNİZ YARATIN (bol rüzgarlı günde motor kullanmayı sevmiyorum)

GPS Nedir?
    Global Positioning System olarak açılımı olan uydu bazlı radyo navigasyon sistemine verilen addır. Amerikan Savunma Bakalığı'nın denetiminde ve idamesinde olan sistem 24 adet uydu takımından oluşur. Uyduların yörünge hareketi 12 saat sürer. Ufuk çizgisi üzerinde erişilebilen maksimum uydu sayısı günün saati ve konuma bağlı olarak 8-12 arasında değişir. 3 boyutlu pozisyon elde edebilmek için en az 4 adet uydudan yayınlanan sinyalin işlenmesi gerekir. Normal şartlarda yani çevrede GPS sinyallerini engelleyecek fiziksel engel yok ise en az 6-8 arası sayıda uydu ile iletişim kurulur.

GPS NEDİR www.gpstürk.net/wep/gpshakkında.html/ alıntıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam tabiki haklısın ...

Hiçbir terörist , Turkcell İnternet sayesinde ; laptop elinde , Bingöldeki dağdan , İstanbulu göremez di mi ! Hangi yoldan girip , hangi yoldan kaçarım diye düşünemez di mi ! Hatta kalabalık olacağını düşündüğü yerlerden , görüntü alamaz...

Arkadaşlar yorumlara devam edelim...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Tamam google earth turist haritasıdır ama turist haritalarının en güzel tarafı önemli yerlerin halihazırda işaretli olmasıdır

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Google Earth'e terör yüzünden karşı çıkmak bence örneğin cep telefonuna karşı çıkmayı da gerektirir. Teröristler haberleşmek için kullanıyor diye telefonu yasaklamak nasıl saçmaysa GE'yi kapattırmak da saçma bence.

Tabiki , biz zaten burada maç sonrası yorum yapıyoruz...

Çünkü en az 6 ay oldu ve herkesin eline geçti bu program ,artık kaldırmak , yasaklamak söz konusu olamaz...

Biz sadece getirdiği olumsuzlukları , sorumlulukları veya olumlu şeyleri tartışıyoruz...

Motosikleti
    Google Earth sunucu/istemci olarak çalıştığı için Google sunucuları kapattığı anda program biter. "Stratejik(!)" noktaları karartmak gibi çözümler de bence mantıksız.

İnternet sayesinde herşeye ulaşmak çok kolay. Bugün GE'yi kapatırsanız yarın yerine başka bir şey çıkacaktır. Ayrıca ben bile yarım saatlik arama sonucunda ulaştığım bilgiler ve iki saat emek sonucunda bir köyü yok edecek kadar napalmi evde hazırlayabilecekken GE'yi kapatmak yetmez.

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar az önce konuyu okuduktan sonra Anıtkabiri bulup,teröristlerin ne gibi bi iş yapabileceğini göstermek isterken,yanımdaki arkadaşın gözü bu aşağıdaki foto ve yazıya takıldı hemen sizin de görmenizi istedim :

biz gözlerimize inanamadık arkadaşlar biz mi yanlış görüyoruz acaba.mutlaka bi bakın derim.acilen

bu da yakınlaştırılmış hali arkadaşlar

Motosikleti
    @crazy_devil

Orasının koordinatlarını tam olarak verebilir misin? İşyerindeki bilgisayarda google earth kurulu değil, ama google'a hemen mail atabilirim.

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Bence ücretlisini bilmem ama ücretsiz sadece ilk aşama da işe yarar sokakşarı görmek falan gibi.

Adamlar eylemleri 4-5 ay çalışarak hazırlıyorlar sonuçta herşeyi hesab ediyorlar.
    örneğin 11 eylül olayı aslında 4 yıllık bir çalışma aslında 10 yıl evveline daynılıyor ama esas planlar herşey 4 yıl sürmüş.

mesut51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok!!
    hadi canım sende şakayı abartmışın harbiden böyle yazmıyo heralde

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Khutuck
    Resimlerde de sol altta yazıyor zaten ama koordinatlar şöyle yazıo :
    Pointer 39 derece 57' 59.47" N 32derece 50' 54.46" E
    Ayrıca arkadaşlar yemin ederim şaka değil.

ayrıca google eart ta benim places kısmındaki tüm bölümler işaretli ve Layers kısmındaki
    National geographic magazine, Google Eart Community, lodging, sports venues, fire/hospitals, airportation, roads, borders, populated places, geographic features, 3D buildings, water, DG coverage-2005 işaretli.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Google Earth ın kendisi terörist çıktı

Tabi kötü bir şaka değilse

Mayday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence google earht'un herkesın kullanımına ucretsız sunumu biliçli yapılan bir durum ve Amerikanın gudumunde (hukumet ve gızlı servisler).

Birde soyle dusunun ; her kullanıcının nereyi incelediğini takip ve kayıt ediyorlar.Her hangı bır olaydada verileri kontrol edip o bolgeyi kimin incelediğini gorup, suphelileri eleyebiliyorlar.

dijital teknoloji ile tamamen bu teknolojijnin hakimleri tarafından her an kayıt ve gozlem altındayız.

cep telefonları, lap toplar ve bunların tum yazılımları batı teknolojisi.

evdeki laptopum wireless modemle internete baglı.bu aralar cok suphelenıyorum ; windows ben laptopu kapatsam bile aktıf hale gecıp , internete baglanıp evdeki tum sesi aktarabilir, Cep telefonu bunu her an yapabilir ve konumumu takip edebilir. kredi kartı zaten tum finansal durumumuz kaydediyor neredeyse.

yani her an takip altındayız. Abd'ninde terorizmi onlemeye calıstıgı falan yok. sadece kendı kontrolu altında tutmaya calısıyor ve terorızmı kullanıyor.

Ben de denedim , ayne KARARGAH : BURAYI BOMBALAYIN yazıyo - utanmadan bir de yanına gülücük işareti koymuşlar.
    Bunu yapan , earth'ı Türkçeye çeviren O*** Ç*** nun işi...

Motosikleti
    Google'a mail attım. Cevap gelince yazarım.

Bu arada eğer internette takip edilebilirlik düzeyinizi azaltmak istiyorsanız açık kaynak kodlu yazılımlar (Linux, Firefox vb.) kullanın. Bu tarz açık kodlu sistemlerin kodlarını onbinlerce kişi okuduğu için casus yazılımlar konulması neredeyse imkansız.

Mayday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Galiba bir ogrenci saka yapmıs, kendince meydan okumus.

fakat hiç hos olmamıs

o mesajı yazanın profili yanılmıyorsam bu ;

Profile for Gulhane
    Email
    Member # 312440
    Name Tibbiyeli
    Title stranger
    Total Posts 4
    Homepage http://www.phptoplist.com
    Occupation student
    Hobbies
    Location GATA, Etlik, Ankara, Turkey
    Bio
    ICQ Number
    Registered on 11/25/05 12:53 PM

Motosikleti
    GoogleEarth ekibinin cevabı:

Hello Firat,

Thank you for your email. The placemark you are referring to is actually a post in the Google Earth Community (unranked) Layer. If you uncheck this layer under your Layers list you will not see this placemark. We will review this post to our BBS and take appropriate action soon. However we cannot provide you with a specific timeframe on when a change may occur.

Should you need further assistance, please reply to this message.

Thank you for using Google Earth,
    The Google Earth Support Team

Özetle "bizim keyfimiz gelip de onu silene kadar gözünü kapat, görmezsin." demişler.

Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    yapma yaaaa vayyy şerefsizler vayyyy.keşke bizden bi babaytiğitte kalkıp beyazsaraya onu yazabilse

mesut51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok!!
    ben google ye falan değil direk genelkurmay'a mail attım bakalım nolacak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler