Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Bayandan motorcu olmaz, hadi kardeşim güle güle...

Motovento
    REKLAM ALANI
    frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa ve yüz kaslarını kontrol eden kortikobulber lifler, beyin sapı motor ve duysal çekirdeklerinde sonlanır. İnsanlarda, kortikobulbar lifler, trigeminal, fasyal ve hipoglosal çekirdeklerin motor nöronları ile monosinaptik bağlantılar kurar. Trigeminal motor çekirdekler ve fasyal çekirdekler, her iki hemisferden projeksiyon alır. Yüzün üst bölümündeki kasların motor nöronları, iki hemisferden de eşit sayıda lif alırken, yüzün alt bölümündekiler, daha ağırlıkla karşı taraftan lif alır. Sonuç olarak, bir taraf kortikobulbar hasarı, karşı taraf alt yüz kaslarını olumsuz etkiler. Göz hareketleri farklı bir sistemle kontrol edilir.
    yukarıda saydığımız şeylerin tamamı ele alındığında kadınların erkeklere oranla daha yüksek hızlarda tepki verdiklerini söyleyebilirim, fakat kadınların nörotransmitter yapısındaki kalium yapısı nedeniyle distal motor uyarılar ve bunların uyarı verdiği muskuler yapının yine calsiuma bağlı azlığından tekimenin yavaşlaması sözkonusudur
    Bu kadar şeyi öğrendin ama bir türlü YALNIZ kelimesini doğru yazamadın boşuna yazmışsın yazıyı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi anlatmak istesem birçoğunuzun vereceği cvplar bu şekilde olacağı için anlatmaktan ziyade düşünmüyorum bile, siz ciddi ciddi bir soru sorsanız bile ciddi hayati bir konu üzerine tartışılsa bile, bir çok arkadaşımız alaycı bir tavır sergileyerek konunun içine etmeyi tercih ediyorlar..
    Ve böylece, forumdaki herhangi bir konuda bir bayan yazmaya başladığında, hemen ceketimizin önünü ilikleyip saygıda kusur etmeyip kendimize çeki düzen vermemiz ve söyleyeceklerini can kulağı ile dinlememiz gerektiğini öğreniyoruz.

Ne güsel Trafikten önce bizi adam etmeye çalışıyorsunuz.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    6 sayfa ne konuştunuz çok merak ettim..

Motosikleti
    NX 400
    Çok şey söylendi, hiç bir şey denmedi
    cezerye bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve böylece, forumdaki herhangi bir konuda bir bayan yazmaya başladığında, hemen ceketimizin önünü ilikleyip saygıda kusur etmeyip kendimize çeki düzen vermemiz ve söyleyeceklerini can kulağı ile dinlememiz gerektiğini öğreniyoruz.

Ne güsel Trafikten önce bizi adam etmeye çalışıyorsunuz.
    Kimseyi adam etmeye çalışmıyorum, bu konuda problemi olan zaten rahatsız olur ve tepkisini verir... Trafiği veya insanları düzeltmek benim haddime düşmez, orada ciddi bir konu tartışılırken geyik muhabbeti cevapları verilirse tabi ki kimse kimseyi kaale almaz... bende kimsenin benim söylediklerimi kaale almasını beklemiyorum açıkçası... sonuç olarak 6 sayfa ne konuştuk burada koca bir HİÇ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şey söylendi, hiç bir şey denmedi
    Ve buna halen daha hep beraber katkıda bulunuyoruz...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Motosikleti
    NX 400
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bende kimsenin benim söylediklerimi kaale almasını beklemiyorum açıkçası...
    Burada biri çıkıp kardeşçe ortam olarak gördüğü için iki geyik, bir espri yapmaya kalktığında tepki göstermenize gerek yok sadece. O mesajımda sizi doğrudan muhatap almadığıma göre bana tepki gösterme nedeniniz yoktu.
    Kaale alınmayı beklemeden yazmaya devam edin. Biz de bazı konularda kaale alınmayı (iplenmeyi) beklemeden yazarız genelde. İki kişiye faydanız olsa yeter artar.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA

Yarışçı bayan için tek bir söz: Helal...

(Şimdi, "bayanlar forumda (ve her yerde) özel ihtimam bekliyor" diyeceğim, onlar da "hayır beklemiyoruz" diyecek farklı bir tartışma çıkacak... Bekleyen var, beklemeyen var... ). Bayanlar herşeyi yapabilecek kudrete sahiptir. Ancak benim gördüğüm, istatistiki olarak trafikde feci durumdalar. Bir bayan sürücü den daha kötüsü, telefonla konuşan bir bayan sürücüdür. Telefonla konuşan erkeler de bayanlardan iyi durumda değildir. Gözlemlerim böyle. Yapacak birşey yok bununla yaşayıp önlemini alıyoruz. Olabildiğince, uzak duruyoruz. Bunun dışında da bir ayrımımız yok.

Motosikleti
    Bende genel olarak konuştum, sana özel değildi sadece örnekti, çünkü genelde bu şekilde oluyor, sen neden rahatsız oldun ki? Ayrıca ciddi olarak konuşan birileri olduğunda kardeşçe geyik yapmak yada bunun size yapılması ne kadar hoşunuza gidiyor... Sizin geyik yapma hakkınız kadar benimde tepki verme hakkım var...

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Etki ye tepki iyi bişeydir.. Hazmı kolaylastırır, sindirime yardımcıdır.. Üre Ürik asitten arındırır... Arkadaslar neden bu kadar gerginsiniz yahuuuu...
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ozlem Kayra helal
    Tek basina bi ordu oldun ;)

Motosikleti
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Şimdi, "bayanlar forumda (ve her yerde) özel ihtimam bekliyor" diyeceğim...

Size bu konuda katılıyorum, hatta genelde bayanların böyle olduğunu düşünüyorum, ancak bu bekleme ve ifade seklide bayandan bayana değişiyor, bayanlarla erkekler farklılar doğal olarak ama ortak paydada bulunulmasına neden tepki veriliyor, İşte takıldığım nokta bu... baştan beri ifade ettiğim kadınların toplumda baskı görmesi sonucu bu tarzkonularda kendilerini geliştirememeleri... bunu ifade etmeye çalışırken geyik yapılması hoş değildi..

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanidigim yada gordugum uc-bes bayan motorcu var. onlarinda motorlarini erkek arkadaslari almis yada erkek arkadaslari yonlendirmis ama hic kendi parasiyla alan merak eden erkekler gibi cekirdekten yetisen bayan motorcu gormedim. bu yuzden motor konusunda bayanlar benimde gozumde ikinci planda. ben memnunum arkadas motorcularin erkek olmasina. bayan girdimi bu isin icine tadi kacar..
    Merhaba. Motorumu, akmayan trafikten usanıp kendi paramı biriktirerek, kargocu arkadaşların rahatlığını kıskanıp almıştım üniversitedeyken. Babam dahil olmak üzere, beni motosiklet kullanmaya sevk eden bir tek erkek olmadı. Motorumu alıp aileme haber verince hatta, birkaç gün evlatlıktan reddedildim. Tabi sonra motoruma rağmen, tekrar aileye kabul edildim:D. Fakat bir erkek arkadaşıma motosiklet kullanmayı ben öğrettim. Hatta birlikte motosikletle Akdeniz turu üstüne İzmir'e kadar çıkmıştık kazasız belasız Bizde dayatma yok; isterse kullanır bana ne.

Ateri mi oynuyoruz motor tepkilerin süresinden bahsediliyor anlamıyorum:D O motor tepkinin verileceği ana gelene kadar ne önlemler alınır! Ahah.. Alemsiniz.

Ayrıca London Metropolitan University - School of Psychology'de Geoff Sanders tarafından yapılmış bir "cinsiyet araştırması" 2013 yılında PubMed adlı medikal bir dergide yayınlanmış. Makalede, kadınların görsel işlemelerinin daha hızlı gerçekleştiği, el kol reflekslerinin erkeklerinkinden daha hızlı olduğu ve el ve kolun ulaşabileceği mesafelerdeki uyaranlara daha hızlı tepkiler verebildiği bulunmuş.

"The differences in motor control and visual processing are within sex, and they underlie reciprocal patterns of performance in women and men. Motor control is exerted better by women with the hand than the arm. In contrast, men showed the reverse pattern. Visual processing is performed better by women with stimuli within hand reach (near space) as opposed to beyond hand reach (far space); men showed the reverse pattern. The sex differences seen in each of these three abilities are consistent with the evolutionary selection of men for hunting-related skills and women for gathering-related skills. The implications of the sex differences in visual processing for two visual system models of human vision are discussed."
    Yukarıdaki yazı bu siteden alıntıdır: http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/00224499.2013.769492?journalCode=hjsr20#preview

Aman kim ne düşünürse düşünsün; "kasımpaşa" da istediği kadar turlasın.. Bazı yorumlara çoktaaaaan kulağını kapamış o kadar çok kadın var ki...

Tüm ahaliye sevgiler,
    Cezo
    phradrel, hyce ve Kiraz'' bunu beğendiler.
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bir ilk sayfada pilot olmuşlar motorcu olmaları çok mu diye bir mesaj okudum bir de şu üstteki arkadaşın. la olm bi içselleştiremedik şu kadınları hep bu aklımızın orada burada olmasından. onu da açıklardım ama yeri değil sadece diyeceğim o ki yüzyıllardır kaba kuvvetle işgal ettiğiniz ve kadınlara kullandırmadığınız o alanları terk edin. bazı şeyleri onlar daha iyi yapıyor, kabul edin ( bazı şeyleri iyi yapıyor derken yemek, temizlik anlayan şimdi forumu terk etsin

ha bir de iki teker üstünde kadın-erkek yoktur motorcu vardır
    cezerye bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Motosikleti
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... la olm bi içselleştiremedik şu kadınları ... sadece diyeceğim o ki yüzyıllardır kaba kuvvetle işgal ettiğiniz ve kadınlara kullandırmadığınız...

ha bir de iki teker üstünde kadın-erkek yoktur motorcu vardır
    Gayet kısa ve öz olmuş... Cezerye sana helal olsun, oturup araştırdın, Hepimiz motor kullanıyoruz, tekerimiz her daim düz bassın...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Motorumu, akmayan trafikten usanıp kendi paramı biriktirerek, kargocu arkadaşların rahatlığını kıskanıp almıştım üniversitedeyken. Babam dahil olmak üzere, beni motosiklet kullanmaya sevk eden bir tek erkek olmadı. Motorumu alıp aileme haber verince hatta, birkaç gün evlatlıktan reddedildim. Tabi sonra motoruma rağmen, tekrar aileye kabul edildim:D. Fakat bir erkek arkadaşıma motosiklet kullanmayı ben öğrettim. Hatta birlikte motosikletle Akdeniz turu üstüne İzmir'e kadar çıkmıştık kazasız belasız Bizde dayatma yok; isterse kullanır bana ne.

Ateri mi oynuyoruz motor tepkilerin süresinden bahsediliyor anlamıyorum:D O motor tepkinin verileceği ana gelene kadar ne önlemler alınır! Ahah.. Alemsiniz.

Ayrıca London Metropolitan University - School of Psychology'de Geoff Sanders tarafından yapılmış bir "cinsiyet araştırması" 2013 yılında PubMed adlı medikal bir dergide yayınlanmış. Makalede, kadınların görsel işlemelerinin daha hızlı gerçekleştiği, el kol reflekslerinin erkeklerinkinden daha hızlı olduğu ve el ve kolun ulaşabileceği mesafelerdeki uyaranlara daha hızlı tepkiler verebildiği bulunmuş.

"The differences in motor control and visual processing are within sex, and they underlie reciprocal patterns of performance in women and men. Motor control is exerted better by women with the hand than the arm. In contrast, men showed the reverse pattern. Visual processing is performed better by women with stimuli within hand reach (near space) as opposed to beyond hand reach (far space); men showed the reverse pattern. The sex differences seen in each of these three abilities are consistent with the evolutionary selection of men for hunting-related skills and women for gathering-related skills. The implications of the sex differences in visual processing for two visual system models of human vision are discussed."
    Yukarıdaki yazı bu siteden alıntıdır: http://www.tandfonline.com/doi/abs/1...hjsr20#preview

Aman kim ne düşünürse düşünsün; "kasımpaşa" da istediği kadar turlasın.. Bazı yorumlara çoktaaaaan kulağını kapamış o kadar çok kadın var ki...

Tüm ahaliye sevgiler,
    Cezo
    Şu verdiğiniz örnek üzerinden yola çıkarsak ; size sabaha kadar düşüncenizin ve verdiğiniz örneğin ne kadar saçma olduğunu anlatsam , aylarca motor ile beraber gezip "trafikte kadın sürücü bulmaca/tahmin etmece" oynasak da , sizin fikriniz değişmez.
    Yorumlara değil gerçeklere kulak tıkamışsınız Saygılar

Yeşi| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon sport 150
    Bayandan motorcu olmaz veya olduğu zaman illa onu sıkıştırmalıyız niyetindeki insanlar var olduğundan dolayı babam her ne kadar motor sevdalısı olsa da bayan olduğum için onu ikna etmem çok çok zor oldu bayanlar için motor kullanmak zor ama diğer kendini bilmez insanlar yüzünden.. buda farklı bakış açısı

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu verdiğiniz örnek üzerinden yola çıkarsak ; size sabaha kadar düşüncenizin ve verdiğiniz örneğin ne kadar saçma olduğunu anlatsam , aylarca motor ile beraber gezip "trafikte kadın sürücü bulmaca/tahmin etmece" oynasak da , sizin fikriniz değişmez.
    Yorumlara değil gerçeklere kulak tıkamışsınız Saygılar
    Sen şunu ya okumadın, ya da okudun da anlamadın :D

Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de, "Trafikte kadın bulmaca oynayalım" ne ya? :D
    Sayenizde bir kez daha bilgisayar karşısında gülüyorum,böyle devam, saygılar. :D
    Wanna see my Bannnnnnnkai?!?!!!

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Valla ben tartismada kadinlardan yanayim.
    Erkeklerden hoslanmiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Eymir'de oturuyorum motorla gitmiştim, iki abla geldi, ikisi de R 1200'den indiydi, ben 192 cm ve 86 kg bir adamım, süremem. O sıra hayatım boşa geçmiş onu anladım.

frantisec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)