Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Bayandan motorcu olmaz, hadi kardeşim güle güle...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    *Bakiniz: Su Urganci arastirin benim diyen motorcu ciksin karsisina

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ben önyargılı değilim
    ama hem telefonla konuşup, hem makyaj yaparak araba kullanılamıyor
    yine de anlatmak gerek bu aletlerin kendi başlarına gitmediğini
    küfür edip burun karıştırılırken kullanılıyor ama he mi?
    farklılık ve zafiyetleri insanları kısıtlama aracına çevirmek kolay da zor olan herkes için daha yaşanabilir bir dünyaya kafa yormak.
    yola ve trafiğe gerekli özeni göstermemek hem eğitimsizlik hem saygısızlık.
    çözüm için önce problemin altını çizmek lazım.
    trafikten men etmek de çözüm tabii bir nevi;
    "mektepler olmasaydı şu maarifi ne güzel idare ederdim" diyen milli eğitim bakanının hesap
    YILDIRIMBORA, Syanur ve Kiraz'' bunu beğendiler.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küfür edip burun karıştırılırken kullanılıyor ama he mi?
    şindi iş çatallaştı, bir bakalım kara kaplı kitaba

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı topcoder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.bayandegilkadin.com/
    Saçmalıkmış... You made my day
    Bana da bayan demek acayip kaba geliyor. Nasıl mutlu oluyorsanız öyle hitap edin ... Ne diyeyim ki başka.
    amaç mutlu olmak veya mutlu etmek degıl ki. ben bayan'ın bir hitap biçimi oldugunu red mi ettim ? okuyun yorumumu. Tekrar soyluyorum, Kadın, o cinsi belirten bir ifadedir bence. Bayansa, o cinse hitap etme şeklidir. ya aklımda almıyor ki siz hala ısrarcısının kadında. tamam onemlı degıl herkesın kendıne gore bır dusuncesı var fakat. kendı dusuncenızle dogru olanı karsılastırıp neden kendı dusuncenızı haklı cıkarıyorsunuz ?

-- Suradakı kadını cagırır mısın mı uygun ? yoksa, Suradakı bayanı cagırır mısın mı ? iyice düşünün. benim amacım burda dogru olanı belırtmek. ornek verdıklerımde, hem hitap biçimi hem de nezaket farkı ortada.

bu arada, lınktekı yazıyı okumadım ki o yazıyı okuyabılecek kadar sabır yok bende. kusuruma bakmayın.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

helin126 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BEYAZ YBR 125 ESD
    Ben bir kadin surucuyum( bayan degil kadin). Kuvvetmira arkadasin yazdiklarini desteliyorum ve kutluyorum. Kadinlarin birakin motor kullanmayi dunyayi sarsacak gucleri oldugunu unutmayin, sadece binyillarin kadina bictigi acimasiz rolden dolayi kendilerindeki kapasitenin farkinda degiller, ama ornekleri yok da degil. Bayagi dolmusum)
    ÖzLeMKaYrA ve hyce bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç mutlu olmak veya mutlu etmek degıl ki. ben bayan'ın bir hitap biçimi oldugunu red mi ettim ? okuyun yorumumu. Tekrar soyluyorum, Kadın, o cinsi belirten bir ifadedir bence. Bayansa, o cinse hitap etme şeklidir. ya aklımda almıyor ki siz hala ısrarcısının kadında. tamam onemlı degıl herkesın kendıne gore bır dusuncesı var fakat. kendı dusuncenızle dogru olanı karsılastırıp neden kendı dusuncenızı haklı cıkarıyorsunuz ?

-- Suradakı kadını cagırır mısın mı uygun ? yoksa, Suradakı bayanı cagırır mısın mı ? iyice düşünün. benim amacım burda dogru olanı belırtmek. ornek verdıklerımde, hem hitap biçimi hem de nezaket farkı ortada.

bu arada, lınktekı yazıyı okumadım ki o yazıyı okuyabılecek kadar sabır yok bende. kusuruma bakmayın.
    Keske o yaziyi okuyacak kadar sabrin olsaydi.
    Kimsenin bir sey okuma aliskanligi olmadigindan zaten böyle krolasiyoruz.
    Ustelik kadinlarimizda buna uyuyor.

Suradaki kadini çagirirmisin mi uygun bayani mi diye sormussun.
    Ikiside uygun degil.
    Güzel Türkçemizde daha uygun kelimeler var.
    Mesela hanimefendi.
    suradaki hanfendiyi çagirirmisiniz?
    gibi gayet güzel örnekler var.
    Ama okuma sabrimiz olmadigindan pazaryerlerinde duydugumuz pazarci hitaplari bize daha uygun geliyor.
    Türkçemiz sizin zannettiginiz kadar asagilik bir dil degil.
    Tabiki eksikleri var ama düzelmeyecek problemler degil.
    Lütfen okuyun ve okutun.
    Diline sahip çikamayan bir millet yok olmaya mahkumdur.
    trgy ve Kiraz'' bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Öncelikle tartışmamınızın çıkış noktasına geri dönersek, daha önce bu başlıkta bayan motorcu kullanılmasını eleştiren arkadaşa dediniz ki:
    bayan kadın'ın nazik biçimde söylenmesidir kardeşim.. başka birşey degil. neden dikkatini çekti
    Şimdiki örneğinizde de " Suradakı kadını cagırır mısın mı uygun ? yoksa, Suradakı bayanı cagırır mısın mı ? " örneğini veriyorsunuz.
    1."Bayan motorcu" demekle "Suradakı bayanı cagırır mısın?" farklı şeyler.
    2. Daha önce dediniz ki "bayan kadın'ın nazik biçimde söylenmesidir kardeşim.." Şimdi diyorsunuz ki "Kadın, o cinsi belirten bir ifadedir bence. Bayansa, o cinse hitap etme şeklidir"

Özetlersek (belki yukarıda yazdıklarımı okumaya sabrınız yetmemiştir) bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor. Sizinle tartışmak da hiç çekici gelmiyor o nedenle

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Türkiye'de ehliyet kurslarının durumu ortada, eğitim namına ortada bir şey yok. Kadın sürücülerinin çoğu bilinçsiz bir şekilde otomobil kullanıyor. Kendilerini geliştirmeye ihtiyaç duymadıkları içinde bu bilinçsiz kullanım devam ediyor. Annemden dolayı kadın sürücülerin de gayet iyi otomobil kullandığını düşünürdüm, ta ki motosiklet kullanmaya başlayana kadar. Aslında bunun kadını erkeği yok. Türkiye'de motosiklet kullanıcısı iseniz çoğu zaman tehlikedesiniz fakat, kadın sürücülere karşı şahsen ayrı bir korkum var.
    Türkiye'de ehliyet kursları ne zaman doğru düzgün eğitim verir, işte o zaman kadın sürücülere olan güvenim artar. Neredeyse her gün motosiklet üstünde biri olarak benim düşüncelerim bunlar.

Motosiklet konusunda ise kadınların otomobile nazaran daha iyi oldukları düşüncesindeyim. Bu sebeple kadınlardan gayet iyi motosiklet sürücüsü olur.
    ANGARAJ

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı topcoder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tartışmamınızın çıkış noktasına geri dönersek, daha önce bu başlıkta bayan motorcu kullanılmasını eleştiren arkadaşa dediniz ki:

Şimdiki örneğinizde de " Suradakı kadını cagırır mısın mı uygun ? yoksa, Suradakı bayanı cagırır mısın mı ? " örneğini veriyorsunuz.
    1."Bayan motorcu" demekle "Suradakı bayanı cagırır mısın?" farklı şeyler.
    2. Daha önce dediniz ki "bayan kadın'ın nazik biçimde söylenmesidir kardeşim.." Şimdi diyorsunuz ki "Kadın, o cinsi belirten bir ifadedir bence. Bayansa, o cinse hitap etme şeklidir"

Özetlersek (belki yukarıda yazdıklarımı okumaya sabrınız yetmemiştir) bir dediğiniz bir dediğinizi tutmuyor. Sizinle tartışmak da hiç çekici gelmiyor o nedenle

ben ilk yorumumda arkadasın sadece o yorumuna gore yazdım. o yorumun neyı kastettıgı hakkında degıl kı, ne kadar da ugrasıyorsunuz benım ıcın ? benım sıze bır zararım mı dokundu da bu kadar ugrasıyorsunuz benı haksız cıkarmak ıcın ? ya bu ınsanları cıdden anlayamıyorum. ne kadar bilmiş bi millet olmaya basladık ya. utanmasak bırbırımızle kavga edıcez kı sızın bu yorumun o yone goturuyor ınsanı. neyse kardesım benım, iyi geceler. cok haklısın ben haksızım olduu ? bidaha yorum atmamanı tavsıye ederım cunku ikili tartısmalardan tekrar ceza yemek ıstemıyorum. uzatmayalım.

Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keske o yaziyi okuyacak kadar sabrin olsaydi.
    Kimsenin bir sey okuma aliskanligi olmadigindan zaten böyle krolasiyoruz.
    Ustelik kadinlarimizda buna uyuyor.

Suradaki kadini çagirirmisin mi uygun bayani mi diye sormussun.
    Ikiside uygun degil.
    Güzel Türkçemizde daha uygun kelimeler var.
    Mesela hanimefendi.
    suradaki hanfendiyi çagirirmisiniz?
    gibi gayet güzel örnekler var.
    Ama okuma sabrimiz olmadigindan pazaryerlerinde duydugumuz pazarci hitaplari bize daha uygun geliyor.
    Türkçemiz sizin zannettiginiz kadar asagilik bir dil degil.
    Tabiki eksikleri var ama düzelmeyecek problemler degil.
    Lütfen okuyun ve okutun.
    Diline sahip çikamayan bir millet yok olmaya mahkumdur.
    ne dusundum bılıyor musunuz ? eger ben bunu yazarsam benım hıcbırseyı okumadıgımı dusunecekler. onun ıcın de bır yazı yazayım.. biliyo musun, o yazı da cok uzadı sildim. ee, keşke silmeseydim. ben okurum cok okurum fakat dıkkatımı ceken bırseyı ve sevdıgım seylerı okurum. hatta hızlı okuma kursuna gıttım 2 sene once ve ustune de 2 seneedır neredeyse haftanın en az 4 gunu yabancı dızı ızlerım alt yazılı. bunlar mı benı krolastırıyor ? bidka bidka kro mu dedınız ? sacmalamayın aklınızı basına devsırın. karsınızdakını tanıyın oyle konusun lutfen. bı bayana nasıl hıtap edılmesı gerektıgını bılırım. hanımefendiyse en uygun hitap bıcımıdır bence. beyefendi, hanımefendi. bunların dısında daha nazik nezaketli hitap seklı bılmıyorum. türkçeyi aşşagılayan kım ? aman yarabbi. bu foruma bıseyler oluyor. tartısma ortamı yaratılmak ıcın bırseyler aranmaya baslanılmıs. hayırdır ya ?
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

ben ilk yorumumda arkadasın sadece o yorumuna gore yazdım. o yorumun neyı kastettıgı hakkında degıl kı, ne kadar da ugrasıyorsunuz benım ıcın ? benım sıze bır zararım mı dokundu da bu kadar ugrasıyorsunuz benı haksız cıkarmak ıcın ? ya bu ınsanları cıdden anlayamıyorum. ne kadar bilmiş bi millet olmaya basladık ya. utanmasak bırbırımızle kavga edıcez kı sızın bu yorumun o yone goturuyor ınsanı. neyse kardesım benım, iyi geceler. cok haklısın ben haksızım olduu ? bidaha yorum atmamanı tavsıye ederım cunku ikili tartısmalardan tekrar ceza yemek ıstemıyorum. uzatmayalım.
    iyi geceler, sevgiler
    [COLOR="#800000"][B][I]I'd like to make the world a better place, but they won't give me the source code.[/I][/B][/COLOR]

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    tanidigim yada gordugum uc-bes bayan motorcu var. onlarinda motorlarini erkek arkadaslari almis yada erkek arkadaslari yonlendirmis ama hic kendi parasiyla alan merak eden erkekler gibi cekirdekten yetisen bayan motorcu gormedim. bu yuzden motor konusunda bayanlar benimde gozumde ikinci planda. ben memnunum arkadas motorcularin erkek olmasina. bayan girdimi bu isin icine tadi kacar..

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    peki kadınlarda serebral korteksin görsel uyaranlar karşısındaki distal motor kontrol yetileri hakkında ne düşünüyorsun hacım
    Kafa ve yüz kaslarını kontrol eden kortikobulber lifler, beyin sapı motor ve duysal çekirdeklerinde sonlanır. İnsanlarda, kortikobulbar lifler, trigeminal, fasyal ve hipoglosal çekirdeklerin motor nöronları ile monosinaptik bağlantılar kurar. Trigeminal motor çekirdekler ve fasyal çekirdekler, her iki hemisferden projeksiyon alır. Yüzün üst bölümündeki kasların motor nöronları, iki hemisferden de eşit sayıda lif alırken, yüzün alt bölümündekiler, daha ağırlıkla karşı taraftan lif alır. Sonuç olarak, bir taraf kortikobulbar hasarı, karşı taraf alt yüz kaslarını olumsuz etkiler. Göz hareketleri farklı bir sistemle kontrol edilir.
    yukarıda saydığımız şeylerin tamamı ele alındığında kadınların erkeklere oranla daha yüksek hızlarda tepki verdiklerini söyleyebilirim, fakat kadınların nörotransmitter yapısındaki kalium yapısı nedeniyle distal motor uyarılar ve bunların uyarı verdiği muskuler yapının yine calsiuma bağlı azlığından tekimenin yavaşlaması sözkonusudur
    piyanist_irf bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    peki kadınlarda serebral korteksin görsel uyaranlar karşısındaki distal motor kontrol yetileri hakkında ne düşünüyorsun hacım
    aynı dili konuştuğumuzdan emin olamadım bir an valla bu şekilde küfür etsen anlamayız valla o kadar :D
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakat kadınların nörotransmitter yapısındaki kalium yapısı nedeniyle distal motor uyarılar ve bunların uyarı verdiği muskuler yapının yine calsiuma bağlı azlığından tekimenin yavaşlaması sözkonusudur
    peki doktora kalsiyum sandoz tablet yazdırsak bu açık kapanıyor mu?

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı dili konuştuğumuzdan emin olamadım bir an valla bu şekilde küfür etsen anlamayız valla o kadar :D
    çaktırma ben de anlamadım
    piyanist_irf bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı koluna takan onca erkek var bizde de
    resme gerek yok dışarda onlarcası var
    bu arkadaş en azından kafasına takması gerktiğini biliyor...
    Sanırım konunun özü buradaydı ve orada kaldı.

Yillar önce bir kiz kardesimiz forumumuza üye olup baslik açti.....
    Kimdi o kiz biliyormusunuz?
    Aman abi söyleme sakın, biz çatlarız. Biz seni böyle oss.r.p kaçmanla da seviyoruz zaten...
    (Saygısızlık ettiğimi düşünme, abi diyorum hala dikkatini çekerim )
    #sürenadam

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Yillar önce bir kiz kardesimiz forumumuza üye olup baslik açti.
    Kizcagiza etmedigini birakmadi bizim forum.
    Motosikletçiligi bir güzel ögrettiler.
    Kiz da basti gitti.
    Kimdi o kiz biliyormusunuz?
    hani yıllar önce fakir ama gururlu bir motosikletçi kız vardı

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar çok kızcağız olduki üye olan...
    Bahsettiğin hangisiydi
    Cevap gelmiş zaten S.S.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Bayandan Motosiklet Srücüsü olur neden Olmasın... 13 yasındakı kız kardesım sımdıden basladı bile 1978 model cb 125inn tepesıne cıkmaya
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa ve yüz kaslarını kontrol eden kortikobulber lifler, beyin sapı motor ve duysal çekirdeklerinde sonlanır. İnsanlarda, kortikobulbar lifler, trigeminal, fasyal ve hipoglosal çekirdeklerin motor nöronları ile monosinaptik bağlantılar kurar. Trigeminal motor çekirdekler ve fasyal çekirdekler, her iki hemisferden projeksiyon alır. Yüzün üst bölümündeki kasların motor nöronları, iki hemisferden de eşit sayıda lif alırken, yüzün alt bölümündekiler, daha ağırlıkla karşı taraftan lif alır. Sonuç olarak, bir taraf kortikobulbar hasarı, karşı taraf alt yüz kaslarını olumsuz etkiler. Göz hareketleri farklı bir sistemle kontrol edilir.
    yukarıda saydığımız şeylerin tamamı ele alındığında kadınların erkeklere oranla daha yüksek hızlarda tepki verdiklerini söyleyebilirim, fakat kadınların nörotransmitter yapısındaki kalium yapısı nedeniyle distal motor uyarılar ve bunların uyarı verdiği muskuler yapının yine calsiuma bağlı azlığından tekimenin yavaşlaması sözkonusudur

kardeşim şunu anlayabileceğimiz dilden tercüma etsene , ayaküstü yakacan işlemcilerimi yauuuu
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim şunu anlayabileceğimiz dilden tercüma etsene , ayaküstü yakacan işlemcilerimi yauuuu
    diyor ki
    her ne kadar kadınların işlemcileri daha iyi optimizasyonlara ve komutsetlerine sahip olsa da veriyolları dar olduğundan, İ/O aygıtlarına erişimleri daha yavaş kalıyor

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    diyor ki
    her ne kadar kadınların işlemcileri daha iyi optimizasyonlara ve komutsetlerine sahip olsa da veriyolları dar olduğundan, İ/O aygıtlarına erişimleri daha yavaş kalıyor

heeeeeeeeeee
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)