Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Nikon vs Canon

Katılımcı sayısı
41. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Nikon

20 48.78%
  • Canon

20 48.78%
  • Diğer (pentax - sony - olympus...)

1 2.44%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nikon vs Canon (DSLR)

Motovento
    REKLAM ALANI
    solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hangi markayı neden tercih edersiniz? ben canon 550d kullanıyorum. 2.el uygun fiyatlı bulup aldım biraz aceleye geldi ama memnunum
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Nikon D5100 : Deklanşör sesi Çok net ve güzel.Nikon kullanmamın tek sebebi bu..

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    fotoğraf=nikon
    gerisi hikaye...

25 senedir fotoğrafçılıkla içiçeyim...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Canon kullanırım yıllardır en ufak arıza yaşamadım sorun yaşamadım 8 yıldır aynı makinayı kullanıyorum hıc bır sorun yaşamadım tavsiye ederim

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben genelde cep telefonunun kamerasını kullanıyorum
    Bende de eski bir kodak var. Çok eski ama oldukça kullanışlı ve sağlam.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer
    Başlangıç serisinden nikon d3100 18-55 lens ile kullanıyorum,tavsiye ederim yeni başlayanlar için kullanımı kolay makina.Ve 10 dakikalık hd video çekebilmesi de güzel

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Buraya sığmayacak kadar geniş bir konu..
    İki makinayla aynı yerin resmini çekeriz koyarız yan yana... demek bile yeterli olmaz...
    Kullanım kolaylığı, pil ömrü... tutun saniyedeki kare hızına, ISO değerine bir sürü kriter var..
    TTL makine kullanmış biri olarak ben de bir DSLR edinmek istiyorum ama maalesef bütçe!...
    18-55 günlük kullanım için yeterli, ama gönül bir de zoom ister...
    Extra zoom kit masrafından da dolayı 30-36 optik zoomlu compak modellere bakıyorum.. Fiyatlar düşüyor..
    Aykut009 ve piyanist_irf bunu beğendiler.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Okadar çok tartışılacak bir topik ki!!!
    Anneni mi yoksa babanı mı çok seversin
    Profosyonel fotografcı arkadasımın tavsıyesı, studyolar ıcın nıkon, manzara ıcın ıse canon tavsıye edıyor
    Benım tercıhım ıse elıme alıp ıkısınıde denemek gerekır, bu konunun yakın takıpcısıyım
    D 5100 18 -55 lensle kar manzaralı fotografların nasıl cıkacagını merak edıyorum
    Bu konuda yardımlarınızı beklıyorum
    YAMAHA

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    iki markada güzeldir marka tartışmak yerine modeller arası tartışmak daaha mantklı geliyor bana dslr alınacağı zaman, ve nikon kullanıcısıyım.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    canon 1100 d kullanıyorum tamamen duygusal ama nıkon taraftarıyım
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bende nıkon 3100 ile conan 100 arasında kaldıştım ama profosyonelllerden edindiğim tavsiyeler üzerine nıkonda karar kıldım ve 1 haftadır kullanıyorum halefi olan conan 100den üstün özelliklere sahip iki makinayıda elime aldım evirdim çevirdim nıkon dahabi güzel geldi gözüme tavsiyede olunca aldım bence nıkon
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Makine alırken amaç sadece resim çekmek ise her zaman nikon ama arada kısa metrajlı videoda çekeyim derseniz nikonlarda video çekim özelliği yok. Canonda var. Hatta canonda video çekimi en son modellerinde abartı şekile getirilmiş.Pahalıdır ama Canın 5d Mark III gibi bir makinanız varsa , çekim kalitesinde hollywood'a rakip çekimler yapabilirsiniz.Zaten çoğu reklam filmi artık bu makina ile çekiliyor.

Not: Nikonda türkçe menü bulunmuyor. Nikon almayı düşünüyorsanız yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor.

Kendim Fuji finepix 1500 kullanıyorum.Macro çekim yapabilmek için aldım.Üstüne çok model çıktı ama s1500 deki macro çekim olayını dahada iyiye geliştirmediler. Compackt bir makina olduğu halde süper macro çekimlerinde orta seviye DLR makinelerle kapışacak kadar iyi performansı var. Gerçi makine hikayedir, bütün olay optikte biter. makinenizin iyi bir optik düzeneği yoksa isterse 50 Mp çekim yaptığı iddia edilsin, poster baskısı yapmayacaksanız fuzuli masraf.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

ötekiben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seha 150
    sonucu olmayan, nafile bir tartışmadır bu. nikon ya da canon en iyidir diğeri işe yaramaz demek cahilliktir. farklı tarafları vardır farklı beğenilere hitap eden.
    ben üniversite yıllarımdan beri tutuş şekli, kullanım alışkanlıkları ve renklerini sevdiğim için canon kullanıyorum. ilk profesyonel makinem 2. el canon a-1'di. şu anda da canon rebel t1i (500d) kullanıyorum. arkadaşlarımın içinde canon'cu da var nikon'cu da. hatta bu işten para kazanan sony fanatiği bir arkadaşım bile var
    belki bugün

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canon 450D, 60D Kullandım. ikisi de arkadaşındı, Şu anda Nikon D90 kullanıyorum. Daha yeni başladım fotoğrafçılığa ve bu 3 makine arasında bi fark göremedim Ben acemiyim de ondan.. Büyük ihtimalle aradaki farkı görebilmem için bir ömür bu işe adamam gerek...
    Çok kafa yorma... Çek gitsin...

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makine alırken amaç sadece resim çekmek ise her zaman nikon ama arada kısa metrajlı videoda çekeyim derseniz nikonlarda video çekim özelliği yok. Canonda var..
    Yanlışın var. Nikon'larda da video çekimi var. D90 da mesela...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makine alırken amaç sadece resim çekmek ise her zaman nikon ama arada kısa metrajlı videoda çekeyim derseniz nikonlarda video çekim özelliği yok. Canonda var. Hatta canonda video çekimi en son modellerinde abartı şekile getirilmiş.Pahalıdır ama Canın 5d Mark III gibi bir makinanız varsa , çekim kalitesinde hollywood'a rakip çekimler yapabilirsiniz.Zaten çoğu reklam filmi artık bu makina ile çekiliyor.

Not: Nikonda türkçe menü bulunmuyor. Nikon almayı düşünüyorsanız yabancı dilinizin iyi olması gerekiyor.

Kendim Fuji finepix 1500 kullanıyorum.Macro çekim yapabilmek için aldım.Üstüne çok model çıktı ama s1500 deki macro çekim olayını dahada iyiye geliştirmediler. Compackt bir makina olduğu halde süper macro çekimlerinde orta seviye DLR makinelerle kapışacak kadar iyi performansı var. Gerçi makine hikayedir, bütün olay optikte biter. makinenizin iyi bir optik düzeneği yoksa isterse 50 Mp çekim yaptığı iddia edilsin, poster baskısı yapmayacaksanız fuzuli masraf.
    Yanlışınız var, kendim uzun zamandır d5000 kullanıyorum. hd kalitede video çekimi yapabiliyorsunuz. Ablam da geçen sene içinde d3100 aldı, onda da full hd kalitesinde video çekimi var. Çekim kaliteleri oldukça iyidir yani. Ayrıca nikonların yeni serilerinde de Türkçe menü var diye biliyorum
    Önceki makinemiz de fujifilm finepix s5800 idi.
    Efsanevi makro çekimleri vardı. DSLRlike olarak geçer kendileri zaten.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Zenit ille başladım. 5d Mark III öncesinde Canon Sx100,Canon 350D,Canon 400D,Pentax K10D,Pentax K-5,Canon 40D,Nikon D40x,Nikon D70s,Nikon D80,Pentax K20D,Canon 30D,Nikon D200,Canon 5D,Nikon D90,Canon 550D,Canon 7D,H4D-31 kullandım. Makina ve ekipmanlar kullanım amacına göre belirlenir. Makina karşılaştırması yapılmadığı taktirde sadece markalar hakkında belirtilen yargılar bir anlam ifade etmez.
    umutt bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    bize askerde nikon marka dürbün verirlerdi, kaç km uzaktaki adamın ağzındaki sigarayı görüyorduk.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    1000 lik Nikon, sen de mi sınırdaydın Mikuni?

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    malesef iran sınırı.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ben fazla anlamam ama nikon lx 25 kullanıyorum daha önce canon vardı emsal 10Mp ikiside nikon gece gündüz iyi çekim , canon gündüz iyi gece berbattı, canon ile flaş patladımı 3sn bekliyorsun tekrar şarz olana kadar flaş , nikonda 1 sn kadar sürüyor.nikon Hd 720p video çekimi var motosiklet üzerinde dahil iyi sayılır çekimi , birde konu dahilinde yeni teknoloji çıkmış bilgisi olan varsa nedir?
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler