Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Overclock un zararları/yararları?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Arkadaslar bilgisayarimdan son derece memnunum crysis3 u metro yu son ayarlarda aciyor da ben yinede bu overclock işini merak ettim
    aldigim ekran kartıda(gtx760)anakartda (m5a97 r2.0)
    İşlemci de(amd fx 8350) islemci Soğutucu su da(thermaltake frio advanced) overclock icin yapılmış.
    Yani pakette yazıyor .
    overclock yapsam ne tur bir yararı olur 600watt power supply yetermi ne gibi zararı olabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Overclock'u tam ayarlarında yapmazsan ekran kartını bozarsın, ben bayaa ekran kartı bozdum aslında öyle bilip bilmeden yapınca. :D İhtiyacın yoksa overclock yapsan ne olacak ki? Hiç riske girmeye gerek yok bence, tabii iki üç sene sonra pc biraz eskiyince yapılabilir.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha fazla ısınır ömründen yer ama daha yüksek performans sağlar

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Performansı zaten iyi hani zararı olmazsa yapayim dedim.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Overclock makinesi ayağınıza geldi

RruDeBoyY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r6
    daha yüksek hız , daha fazla elektrik tüketimi, daha fazla ısı , daha riskli kullanım overclock özeti

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elinizdeki işlemciye dikkat edin! (amd fx 8350)
    3 gün önce o işlemciden 2 tanesi anakart ile beraber yandı! Tekrar söylüyorum özellikle voltaj dalgalanmaları ve yetersiz güç kaynağından direkt etkilenen bir işlemcidir.

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    600 watt guc kaynagi var sorun olmaz elektirik kesintisine karşıda önlem aldım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Overclock, motoru sürekli olarak kırmızı bölgede kullanmak olarak tabir edilebilir. Performans artarken, parça ömrü azalır. Tabi üzerinde özellikle overclock yazan ürünler için parça ömrünün azalması minumum seviyededir.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    hocam overlock eger abartilmadan yapilirsa ve adam gibi sogutucu hele hele su sogutma varsa hicbir zarari yoktur sadece elektrik tuketimi artar parcalar biraz daha isinir sogutma isi bu yuzden onemlidir ayrica psu nuz saglam kaliteli ve istenilen gucu vermesi gerekir.Ayrica oc teknik bir konudur bizler gibi amatorseniz forum donanimi ziyaret edip orada verilen bilgileri okuyup ondan sonra o.c isine girmenizi oneririm yoksa ekran kartiniz elinizde kaabilir...
    Şeytan İcadı

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Benim bilgisayarımın otomatik ovırkılok şeyisi var...
    anakart M4A78L MLE işlemci AMD Athlon II X2 250
    epu 4 engine ve turbo key programları...
    3 senedir her oyuna gireceğim de onları yüksek performansa getiriyorum...
    onları açtıgımda işlemci fanı da hızlı dönmeye başlıyor...
    6 ay öncesine kadar sorun yoktu ama şuanda turbo key i aktif ettiğimde pc rest atıyor...
    format atıp denedim.. ilk 3-4 denemede sorun olmadı sonraları gene turbo key i aktif ettiğimde rest atmaya başladı....
    ekran kartımın da overclock şeyisi var ama onunla pek uğraşmıyorum... RADEON hd5570...
    ama psu dandik birşey eyfel 200 wat monitörümde dandik tüplü bombeli ekran
    oyunları da hep 1024 ekran çözünürlüğünde oynuyorum....
    şu anda oynadıgım oyunlar da
    far cry3
    crysis 3
    proteyp 2
    sniper gw 2
    nfs 2012
    Battlefield 3

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Benim anakartta bios uzerinden fan hizini felan otomatik ayarliyor oyun zorlarsa 60 70e çıkıyor fan hizi zorlamasa 40 larda oluyor zaten kasma yok merak ettim sadece.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 watt guc kaynagi var sorun olmaz elektirik kesintisine karşıda önlem aldım
    Yanan işlemcilerden birinde 700W, diğerinde (ekran kartı bile takılmadan yandı) 400W güç kaynağı vardı.
    112ciyiz

Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Elektirik kesilince çalışmasını sağlayan siyah bi kutu var ismini bilmiom garantisi de var ayrıca.

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöyle düşün; Bir insan 10 kg yük taşıyabilyor ve sen yükünün üstüne 2 kg daha yük koyup al bunuda taşı dersen o adam normalinden daha fazla yorulur değil mi ? Bilgisayar parçasınada bu etkiyi yapar overclock.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Ayarında yapılan overclockun hiç bir zararı yoktur. Yukarıdaki arkadaşlar abartmış. Fakat şu donanımla hiç bir işinize yaramaz. Olur da bir gün 8350'yi darboğaza sokacak bir gpu çıkar ve siz de onu alırsanız o zaman yaparsınız overclock.

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    herşeyin extrası ile yapılırsa pek bir sorun çıkmaz... özellikle power sağlam olacak ve soğutma sistemin onun haricinde manuel yapılacaksa voltajlar bilinçli olarak ayarlanıp kademe kademe yükseltilecek... bilinçsiz bir hareketin sonucu ağar olabilir...

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    senelerdir overclok yapıyorum makinama bi halta yaradıgını görmedim uzun vadede hep bi sıkıntı ve en ufak sıkıntıyı ona baglıyosun
    frekans + woltaj yükselince ısı artıyo üstüne birde yük bindirdigin zaman ani resetlemeler ve dogru orantılı arttırman lazım hızı.
    bildigim birşey varsa oda yüksek hızda stabil çalışan makina overclogu cok az oranda yapıyorum sende deneme yanılma ile yap derim ama işi biliyosan.
    bilmiyosan en fazla bios pilini çekersin makinaya zarar verme olasılıgın %0 biosun ani voltaj ve sıcaklık koruması vardır hurafelere inanmayınız makinanız açılmazsa bios pilini çıkartıp fişi pirizden çek 5dk bekleyip tak pili o kadar.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bazı işlemciler kendiliğinden şanslı oluyor, iyi bir güç kaynağı, düzgün soğutma, hızlı ram'ler hard disk ile gayet uyumlu oluyorlar, çok para dökmek lazım, bir hastalık olayı, ben zamanında akvaryum pompası ve araba radyatörü ile su soğutma yapıyordum ps3 en iyisi, bütün oyunlar çalışıyor, sorun yok, kafa rahat, ekstra harcamam move paketi oldu ...

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotojeN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elektirik kesilince çalışmasını sağlayan siyah bi kutu var ismini bilmiom garantisi de var ayrıca.
    Kara kutu'nun adı ups Garanti olayına güvenip overclock yapma. Hiç bir garanti overclock'u kapsamaz. Elektriksel sorunları, voltaj dalgalanmalarını kapsamaz. Kapsamaz da kapsamaz.
    Overclock olayı temelde zararsız bir olaydır. Fakat psu'yi zorlar. sizdeki psu 600 w. Ki bence ortalama makine için ucu ucuna yeter.
    Uzun lafın kısası psu değişmeden yapmanızı tavsiye etmem. 1 sene sonra psu'daki kondansatörler şişmeye başlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)