Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bmc,Karamehmet ve Bmc çalışanları üzerine

Motovento
    REKLAM ALANI
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    BMC'nin 16 yıllık müdürü mektup yazdı . Yaz başından bu yana üretimini sekteye uğratacak kötü bir dönem yaşayan yüzde 100 Türk şirketi BMC'nin çalışanlarından mektuplar geliyor .

Merhabalar,

Türkiye'nin yüzde 100 Türk sermayeli ilk ve tek otomotiv şirketi BMC'den sesleniyorum ;

Şirkette 16 yıllık Müdür pozisyonunda çalışan birisiyim.

Basından gizlenen belki de Çukurova Yönetimindeki Mehmet Emin Karamehmet'ten çekinildiği için su yüzüne çıkmamış/çıkartılmamış bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Yaş ortalaması bir hayli yüksek olan ve sırça köşkteki odalarından çıkmayarak yönetmeye çalışan BMC üst yönetimininin vurdum duymaz tavırlarından dolayı firmanın çalışanları ve yerli,yabancı tedarikçileri çok zor durumdadır.
    Çalışanlar yaklaşık 4 aydır ne maaş ne de herhangi bir bilgilendirme alamamaktadır, çalışanların evlerine haciz gelmekte ve buna umursamazlıkla yaklaşmaktadır.
    Yerli,yabancı tedarikçilere üst yönetimin verdiği karşılıksız çekler dağıtılmış ve bunlar gününde ödenememesinden dolayı kapıda Avukat ve haciz ekipleri dolup taşmaktadır.
    Çalışanlar bilgisayarlarını İnsan Kaynakları'ndan ve Bilgi İşlem'den gelen "Haciz ekibi fabrikaya geldi, bilgisayarları kaldırın." talimatı ile bilgisayarlarını haciz ekiplerine kaptırmamak için saklamakta ve hergün bundan yorulmuşlardır.

Kazandıkları kamu, askeri ihaleleri teslim etmemek üzere kurulmuş bir oyun dönmektedir. İhalelelerin kazanılmasından elde edilen avans/ön ödemelerini alarak keyfi sefa içersinde yaşayan Üst yönetim, Bölüm Yöneticileri , Müdürleri hayatlarından memnun ancak bir diğer taraftanda diğer ezilen çalışanlar ve de tüm tedarikçiler da bir o kadar perişandır.

Bayilerden alınan çekler kırdırılmış, başka amaçlar için harcanmış ve şu anda piyasaya 1900 civarında kamyon borcu vardır.

Bankaların hepsi haciz etmedik taşınır, taşınmaz mal bırakmamışlardır. BMC hesaplarının hepsi bloke olmuştur, Çukurova Holding "STARGATE Yatırım İhracat ve İthalat A.Ş." isiminde paravan bir şirket üzerinden kolladığı tedarikçilerine ödeme çıkartmaktadır.

Personeli ayaklanmasın diye elden 500 TL İnsan Kaynakları Departmanı tarafından koyun gibi sıraya sokulmuş TÜRK Mühendisine verilmektedir.

Türkiyemizin doğusunda verdiğim şehitlerin vebali 1,5 sene önce teslim edilmesi gereken ve hala yarısı teslim edilmeyen KİRPİ araçlardan oluşmaktadır. SSM bunun neden hesabını sormamaktadır !!! Neden ihaleyi iptal etmemektedir ? !!!

Yerli,yabancı tedarikçilere yalan söyleyerek, dolandırarak her türlü oyun oynayarak itibarını ayaklar altında ezebilen bir firmadır.

Patronu gidip Irak'ta petrol kuyuları alabilecek kadar zengin fakat bir diğer taraftan da 2800 çalışanı ve ailelerini düşünmeyen, yakında okullar açılacak çalışanımın aileleri ne yer, ne içer diye düşüncesiz bir firmadır.

Tek kelime ile utanıyorum....

Bu yazıda yeralan tüm ifadeler gerçek olup ...

Saygılarımla,

Bir BMC çalışanı (Ne yazık ki)

( Mustafa Burak )
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben de elimden hiç bir şey gelmeyerek okuyan sencer :(((((
    mezit bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söylim miii?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kirpi olayını biliyordum da diğerlerine yuh dedim

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Allah cezalarını versin...
    Daha ne yazayım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)