Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletlerde Güvenlik Sistemleri (Alarm kilit zincir v.b)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaşlar sizlerinde bir fikrinizi alayım

Yeni almış olduğum motosikletimi kapının önüne koyuyorum ne yazık müstakil evde oturmuyorum apartmanımıza ait bir garaj da yok evimin yanı otopark ama otoparka almıyorlar motosikletleri düşüp devriliyormuş arabaların üzerine.

Lafı uzatmayayım hiç oturmuş olduğum evin alt kattaki komşumun camının dış parmaklık demirleri var motosikletimi oraya nalburdan almış olduğum zincirle kilitliyorum birde hudson dan almış olduğum halat kilit var onunla da arka tekerlek ten geçirerek arka çanta monte etme yerininde içinden geçirerek oradan da kilitliyorum birde motosikletin kendi direksiyon kilitini de kilitliyorum.

şimdi birde alarm almak istiyorum

sizler nasıl güvenlik tedbirleri alıyorsunuz benim gibi sokak da bırakan arkadaşlar özellikle size soruyorum nasıl tedbir almalıyım daha çok nelere dikkat etmeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum

alarm kullanan arkadaşlar sizlerde yorum yazarsanız sevinirim hangi ürünü kullanayım alarmda nelere dikkat etmeliyim cidden kafama takılıyor bir şey olacakmış gibi.

Şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınızdan dolayı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dışarıda bıraktığım zamanlarda 10mm çelik yat zinciri var onunla sokak aydınlatması tarzı yerlere yalenin kilidiyle motoikletin şasesinden dolaştırarak kilitlerim ön tek disk olduğundan çift disk kilidi takarım(master lock) alarmı açarım birde evimin önüyse iki köpeğim var zincir sesine eğittim hemen havlamaya başlarlar evdeysem 92 fs var vay haline değilsem bizimkiler jandarmayı arar o zamanda yandı işte

alarm olarakta ben 30 tllik seyyar olanlardan aldım aküyü bitirmesin diye

bir tavsiyede vereyim eğer kullandığınız halat ve zincir inceyse yada çelik değilse yere yada duvara uzak dursun yani hırsız demir makasıyla buralardan güç alıp kesemesin
    benim kilitlerde açıktaysa yani üzeri kapalı değilse bunu kullanırım
    http://www.yalekilit.com/yale/marin_asma.html
    eğer kapalıysada 50tl lik bir modeli var onu onu kullanırım linkini bulamadım

Motosikleti
    cbf 150
    Bizim de mahallede bir motosikleti çalmışlar.Sadece o da diyil 16-17'lik ergenler üzerine çıkıp sigara içiyolar,motosikleti Kavacıkta ana cadde de bir kaldırıma bırakıyorum mecburen işi gücü olmayan motora sarıyor.Bu yüzden bende alarm hakkında araştırma yapıyordum.Arkadaşlar uzun lafın kısası motosiklete dokunan olunca yeri göğü inleten bir alarm var mı bildiyiniz?Serdar Abiyi bilmiyorum ama benim bütçem maximum 150 tl yardımcı olursanız çok sevinirdim.Yoksa rahat-rahat işimle uğraşamıyorum aklım hep motosiklette kalıyor.Konunun takipçisiyim saygılar

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben az önce dx'ten pilli, kumandalı alarm siparişi verdim. Aküye bağlantısı olmadığı için daha güvenli bence. Sesi de 120 desibel.
    Çünkü hırsızlar aküye giden alarm kablosunu kesip emeline daha kolay ulaşıyor.
    Benim alma sebebim, hırsızlıktan ziyade, işyerinde motosikletin üstünde oturup kirleten gençler.
    Aynı ürün Türkiye'de 30 lira + kargo ücreti iken, dx'te $8.30 (15.56 tl). Tabi ürünün gelmesi 1 ayı geçebiliyormuş.
    Mobil baglanıyorum, yoksa linki verirdim. Gittigidiyor'da falan var ama dediğim gibi 30 lira + kargo.
    Nicat, M.balibey ve serdar37100 bunu beğendiler.

izmirian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Yabancilarin uzerine oturma olayi cok keyifsiz evet

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    şuan yaptığın güvenlik sistemin aşırı zaten bir de alarm alacam diyorsun bir de elektrik ver motora tutunca kavrulsun hırsız :D diskli motorlar için alarmlı disk kilitleri var takarsın olur biter çok üzerine titreme motorun Allah saklasın bişey olur
    M.balibey ve serdar37100 bunu beğendiler.
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben az önce dx'ten pilli, kumandalı alarm siparişi verdim. Aküye bağlantısı olmadığı için daha güvenli bence. Sesi de 120 desibel.
    Benim alma sebebim, hırsızlıktan ziyade, işyerinde motosikletin üstünde oturup kirleten gençler.
    Aynı ürün Türkiye'de 30 lira + kargo ücreti iken, dx'te $8.30 (15.56 tl). Tabi ürünün gelmesi 1 ayı geçebiliyormuş.
    Mobil baglanıyorum, yoksa linki verirdim. Gittigidiyor'da falan var ama dediğim gibi 30 lira + kargo.
    Bu arada belirtmeyi unutmuşum. Dx'te kargo ücreti yok. Yani Türkiye'ye ücretsiz kargo.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bu arada belirtmeyi unutmuşum. Dx'te kargo ücreti yok. Yani Türkiye'ye ücretsiz kargo.
    Aynını aldım. 8 günde geldi. Sadece çok soğuk havada pili işlevini yitiriyor ve soğukta çalışmıyor.
    Ama eve alıp biraz ısıtınca eskisi gibi çalışıyor.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT

bende aldım geçen gün elime geçti.şahane birşey..selenin altına koyuyorum.motor yan ayaktayken düzeltirsen bangır bangır çalıyor 2 adet uzaktan kumandası ile beraber geliyor.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Valla bugun calisiyorum su bahsedilen alar nasil birsey bende bir bakayim en iyisi

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    http://dx.com/p/vibration-activated-120db-anti-theft-security-alarm-with-remote-controls-1-x-9f22-73407

BENİM ALDIGIM URUN BU
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Ebay dan alisveris yaptim bir kac kez ama urun gecgelmekten ziyade ptt de buhar oluyor her ne hikmetse bosa para odemis oluyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:32 ----------

Alıntı sekohtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan yaptığın güvenlik sistemin aşırı zaten bir de alarm alacam diyorsun bir de elektrik ver motora tutunca kavrulsun hırsız :D diskli motorlar için alarmlı disk kilitleri var takarsın olur biter çok üzerine titreme motorun Allah saklasın bişey olur
    Dostum gulme bana ama emin ol onuda dusundum :-)

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Bu aralar benim de içim rahat değil.Aynı senin yaptığın gibi bırakıyorum motoru akşmaları.Hiç huzurlu değilim.Bir an önce alarm almam lazım.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı dtahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar benim de içim rahat değil.Aynı senin yaptığın gibi bırakıyorum motoru akşmaları.Hiç huzurlu değilim.Bir an önce alarm almam lazım.
    Abi beraber alalim.indirim yaparlar ozaman otosever de montaj yaptiririz ben koruma malzemeside taktiracagim buyuk ihtimalle

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi beraber alalim.indirim yaparlar ozaman otosever de montaj yaptiririz ben koruma malzemeside taktiracagim buyuk ihtimalle
    Alarm çözüm değil. Hırsız alarmı da, bağlantı noktasını da bilir.
    Geçen gün benim arkadaşımın ybr'sini alarmlı ve bahçesinde olmasına rağmen, alarm kablosunu keserek çalmışlar.
    Alarm kablosunu kestiğini nerden mi biliyoruz? Iki gün sonra terk edilmiş halde bulduk ve alarm kablosu kesikti.
    Bunun güvenli tarafı, hırsızın alışık olduğu alarmdan olmadığı için fark edemeyecek. Alarm öter ötmez de panik ve topuk

---------- Post added at 10:26 ---------- Previous post was at 10:22 ----------

Ebay dan alisveris yaptim bir kac kez ama urun gecgelmekten ziyade ptt de buhar oluyor her ne hikmetse bosa para odemis oluyorsun
    Paypal'dan ödeme yapıyorsun. Hiç yapmadım ama istediğin zaman para iadesi talep edebiliyorsun.
    Internette bununla ilgili bilgiler vardır. Yani para hiçbir zaman boşa gitmez.

---------- Post added at 10:29 ---------- Previous post was at 10:26 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende aldım geçen gün elime geçti.şahane birşey..selenin altına koyuyorum.motor yan ayaktayken düzeltirsen bangır bangır çalıyor 2 adet uzaktan kumandası ile beraber geliyor.
    Benim aldığım daha ucuz ama tek kumandası var.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ilk tavsiyem motosikletini göz önünde koymaman yönünde cünkü,
    görünüyor ve göze batıyorsa
    ne yaparsan yap motosikleti calmaya kalkasaklardır.
    istanbuldasın ve büyük ihtimal kafaya takan insan onu bi şekilde calabilir..
    http://www.anesmotor.com/?urun-1591-Masterlock-8024D-Zincir-Kilit.html 1 bunu sec derim.
    xena marka bir disk kilidi olabilr. 2
    sahte güvenlik kamerası olabilir yada bir güvenlik kamerası yapabilirsin..
    şunu özellikle diyorum..
    motosiklete yer bulmaya calış sokaga bahceye cok göz önünde kapının önünde duran motosikletin calınma vidyolarını izledik
    adam bagladıgın pencereyle beraber atar kamyona götürür.
    disk kilidine silikon sıkıyolar havlu sarıyorlar
    hiç biri kesin önlem değil.. sadece zaman kazandırır sana
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Zaten hırsızı durdurmak imkansız, sadece işini zorlaştırabiliriz.
    Şimdi dx'e girdim. Siparişimi kargoya vermişler.
    Yanlışlıkla faturayı da onayladım Allahtan ucuz birşey yoksa uykularım kaçardı

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Valla nekadar tedbir alabilirsek artik yer yok bulma sansim yok zor valla allah esirgesin napalim bit tedbirimizi alalim allaha da emanet edelim hayirlisiyla birsey olmaz

dtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 S 2013 / Pcx 2019
    Kardeşim bana uyar,alabiliriz beraber.

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    Bende komşunun parmaklıklarına bağlıyorum.O yüzden alarm takamam.Rahatsızlık uyandırır.elektiriksel aksamda bir alana gizli kontak yapılsa varmıdır bilgisi tecrübesi olan.Benim motorda imboda var ancak motor için bir işe yararmı fikrim yok açıkçası.
    " MOTORUM OLMADAN ASLA !... "

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)