Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaldirima cikma cezasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kaldırıma park etmek neyse de 100 metre girmişsin, durdurmasa daha da gidecektin. Polis haklı, kendisini tebrik ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    hala polisi tebrik ediyorlar.

bakın http://www.hobartcity.com.au/Transpo...rcycle_Parking

devlet dediğiniz böyle olur. sizinkisi devlet falan değil. vergi toplamıyor haraç kesiyor resmen. neden böyle düşünüyorum çünkü karşılığında hizmet alamıyorum.

polise itiraz edip park yeri göstermenizi istediğinizde size yer gösterecek kadar nazik ve bilgi sahibi olması gerekiyor. öyle mi? değil! zaten park yeri de gösteremez. çünkü yok.
    onu geçiyorum itiraz ettiğinizde tutuklanmamanız bile mucize. şikayetçi olduğunuzda da büyük ihtimalle polise mukavemetten (yapmamış olsanız bile) 5-6 yılla yargılanırsınız. hala bu devleti tebrik edenleri alkışlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

"Motorcyclists can also park undercover in the Council owned and operated multi storey carparks at significantly cheaper rates than other motor vehicles."

verdiğim sitenin altında yazıyor. motosikletler kapalı park yerlerinde hatırı sayılı şekilde indirimlerle park yapabilir. şuursuz ben miyim şimdi? siz her gün cip parası ödemeye devam edin köprülere.
    scooboy bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunusları fotoğraflayıp şikayet ettin de sonuç alamadın mı? Kordon'a gittim ama orada yaşamıyorum. Huyunu suyunu bilmem oraların. Madem sahipleniyorsunuz, şikayet edin, adam edin!
    Çok istekli olmayarak kullansam da bisiklet yolundan '' tın tın '' giderek ne bisikletçilerden ne de yayalardan ters bi bakış gördüm. Kaldı ki bisiklet yolunda doğru düzgün yaya olmaz ve yol da geniştir. Konuda 100 metre gittim denilen yer orasıdır.
    Benim demek istediğim onlar yapıyor, biz de yaparız değil. O yolu yavaş gidip, çevreye saygılı sürdükten sonra hiç kimseyi rahatsız edecek bir durum yok. Dolayısıyla şikayet gerektiren de bir durum yok...
    Burdan sonrasını genel yazıyorum.

Alsancakta, sahil şeridinde motorunu kaldırıma park etmeyen 1 tane motosiklet gösterin, burda haksız olduğumu söyleyip özür dilerim. Başka yere koyma şansınız yok, kavga çıkar.
    Öyle ya da böyle, bütün motosikletler kaldırımdadır. Ve yayaların yürüdükleri yer üzerinde değilse hiç kimse de rahatsız olmaz.(2 yıldır izmirdeyim, yayaların geçişini engelleyecek yere park eden motosiklet görmedim.) Rahatsız olacak neden yok ki.
    Rahatsız olan insan rahatsızdır.
    Olaylara dar bir pencereden bakıp, robot gibi düşünerek ahkam kesenlerin, motosiklet ile ilgili olumlu veya olumsuz tüm kanuni düzenlemelere sessiz kaldıklarını ve hiç bir şekilde hiç bir kural ihlali yapmadıklarını varsayıp ödül almaları gerektiğini düşünüyorum. Fakat o ödül size, salyalarınızı akıtarak baktığınız fotoğraflardaki düzeni getirmez.
    şimdi çıkıp birileri '' kural ihlali yaparak mi duzen bıdı bıdı'' diyecektir, bir daha okuyun. Olmuyorsa zorlamayın.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala polisi tebrik ediyorlar.

bakın http://www.hobartcity.com.au/Transpo...rcycle_Parking

devlet dediğiniz böyle olur. sizinkisi devlet falan değil. vergi toplamıyor haraç kesiyor resmen. neden böyle düşünüyorum çünkü karşılığında hizmet alamıyorum.

polise itiraz edip park yeri göstermenizi istediğinizde size yer gösterecek kadar nazik ve bilgi sahibi olması gerekiyor. öyle mi? değil! zaten park yeri de gösteremez. çünkü yok.
    onu geçiyorum itiraz ettiğinizde tutuklanmamanız bile mucize. şikayetçi olduğunuzda da büyük ihtimalle polise mukavemetten (yapmamış olsanız bile) 5-6 yılla yargılanırsınız. hala bu devleti tebrik edenleri alkışlıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

"Motorcyclists can also park undercover in the Council owned and operated multi storey carparks at significantly cheaper rates than other motor vehicles."

verdiğim sitenin altında yazıyor. motosikletler kapalı park yerlerinde hatırı sayılı şekilde indirimlerle park yapabilir. şuursuz ben miyim şimdi? siz her gün cip parası ödemeye devam edin köprülere.
    Park ettiğin için değil kaldırımda motor sürdüğün için ceza yedin. Park cezası 170 TL değil.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısa bir kelam edeyim. herşeyi sorgusuz sualsiz kabul ettiğiniz için o muasır medeniyet seviyesine ulaşamıyoruz. aslında suçlu avukat dediğin adamların hepsinin hak çabası için içerde olduğunu öğren öyle gel laga luga et (o devletin terörist dediği avukatlar, gözaltında öldürülmüş insanları savunanlar, heslere karşı senin hakkın için diretenler) kuralmış nizammış. kurallar, kanunlar senin haklarını korumak için olmalıdır, özünde vatandaşın faydası olmalıdır. peki şuursuz olan ben yukardaki gibi soruyorum; köprülerden parasız geçmek suç, kanuna aykırı ve kurallara uymaz. öyle değil mi? peki haklı mı? mantıklı mı? vatandaşın faydasına mı? hayrına mı?

o fotoğraflara ağzınızdan salyalar akarak bakacağınıza adamlar nasıl o seviyeye gelmiş bir bakın. medeni ülkelerin bazılarında park cezası sayısı 30un üstünde biz de kaç tane söyleyeyim mi? bir tane. neden? çünkü düzenleme yok, yorum var. polise geniş yetki var.

suç vatandaşta değil devlette, kanunda. kafanıza sokun şunu artık. şuurunuzu başınıza alın da ezdirmeyin kendinizi
    Kaça gidiyorsun sen ?

Okumayı yeni söktün galiba ?
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    F650GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaça gidiyorsun sen ?

Okumayı yeni söktün galiba ?
    ne oldu? fazla mı geldi? çok mu yüklendim de ilkokula bağladın?

(moderatör arkadaşlarım bu mesaj forum kurallarına uymuyor silinebilir, teşekkürler)

Motosikleti
    cawa
    Seninle yüz yüze uzun uzun konuşma imkanı vermek istersen özel mesajla telefon numaranı yaz .
    Hafta sonu fuarda olucam. Benim yazdıklarımı sen anlayamadın. Bakarsın o şekilde daha iyi anlaşırız.

Motosikleti
    F650GS
    inşallah bir gün o da olur.

Motosikleti
    cawa
    Dünya küçük oda olur inşallah.
    Bu hafta sonu çok müsait olucaktım ama aklıdna bulunsun. Yolun düşerse mutlaka ara. Ben numaramı şimdiden msj atıyorum sana .

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    kavga mı edıyosunuz ? bence ban sebebi iki üyesiniz. kusura bkmayın fakat gercekten yaptıgınız ayıp. bence kapatın konuyu ve daha konusmayın.

phradrel kardeşim, park yeri ve o seviye hakkında haklısın sonuna kadar katılıyorum. o ülkelerde motosiklete saygı var bizimki gibi kamyonun tekerini bı dokundayım suna yok. tebrik edıyorum yorumunu farklı ve dogru bı bakıs acısı. Acayüp abi, ozelden konusman lazım eger konusacaksan bu tur seyleri. gel goruselım fuarda beklerım falan gıbı. ayıp oluyor. size yakısmıyor benden soylemesı. eger kaba olduysam kusura bakmayın fakat dusuncem boyle.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

bir devlet dairesindeki toplantıya gittim. kaldırımına park etmek istedim "polis ceza yazıyor" dediler ettirmediler. arkadaki otoparkına çektik mekanın. iş olsun diye ön tarafa park ettirmediler ve yalan söylüyorlar sanmıştım. gerçekmiş ha.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Polis gel gel dediğinde yerinde dursaydın park etmekten ceza yerdin en fazla şimdikinin yarısından az para cezası öderdin.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kordon'da araç yasağı başladı

Saat 09.00 ile 24.00 arasında, Kordon'da Konak Pier Alışveriş Merkezi ile Alsancak Limanı güzergahı 30 Ekim'e kadar araç trafiğine kapanacak

İzmir'in vitrini Kordon, dünden itibaren araç trafiğine kapatıldı. Büyükşehir Belediyesi, UKOME Genel Kurulu'nda alınan kararla dünden itibaren 1. Kordon'u araç trafiğine kapattı. Saat 09.00 ile 24.00 arasında Konak Pier Alışveriş Merkezi ile Alsancak Liman arasında Kordon'a 30 Ekim'e kadar araç alınmayacak. Ulaşım sadece faytonlarla sağlanacak. Ayrıca faytonlar dışında sadece İZULAŞ'ın çalıştırdığı tur otobüslerine izin verilecek. Uygulama nedeniyle zaman zaman vatandaşlarla görevliler arasında da tartışma yaşandığı gözlendi.
    Dün Kordon'a giriş yapılabilecek noktalara bariyerler konuldu. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri Kordon'a giriş noktalarında nöbet tutarak İZELMAN kartı olmayanları almadı. Bu durumu fırsat bilen İzmirliler Kordon'da araç trafiği olmadan gezmenin rahatlığını doyasıya yaşadı.

ÖZEL KART DÖNEMİ
    Kordon'da ikamet edenlere ise engelli ve yaşlılar öncelikli olmak üzere araçlarıyla girip park etmeleri için "Kordon Otoparkı Kartı" verilecek. Kordon'daki 245 park yeri bu amaçlarla kullanılabilecek. İşletmelere malzeme getiren araçlar da Kordon'daki yasağa uyacak. Malzeme araçları, 2. Kordon veya ara sokaklarda duracak, Konak Meydanı'nda olduğu gibi el arabası veya benzeri araçlarla malzemeler taşınabilecek. Düzenleme nedeniyle araç yasağı getirilen caddeye çıkan sokaklar da bariyerlerle kapatıldı. Bariyerlerin başında ise zabıtalar duracak. Kapanlar giriş izini olmayan araçlar için kesinlikle açılmayacak.
    http://www.yeniasir.com.tr/KentHaberleri/2012/07/02/kordonda-arac-yasagi-basladi

Yukarıdaki alıntıyı "kordon denilen yerin daha iyi anlaşılabilmesi için yaptım , yolun bir tarafı apartmanlar ( altları kafeterya bar , ve elçilikler vs var) , yolun diğer tarafı ise olduğu gibi deniz kıyısı ve yeşil alan ( burada (2km de) hiç bir yapı yok ve oto park alanları cepler mevcut !!!.
    Şimdi siz 6-7 m yolun karşısına park etmez ve illa ben motorumu yanımda isterim derseniz motoru mecburen kaldırıma yani "yaya yoluna çıkarmak zorunda kalırsınız ki !!! o anda cezaya girmiş olursunuz !!!
    Bir ikincisi bu konuyla alakalı kanun maddelerinde "Kural ihlali yapan önce sözle uyarılır ! , uymazsa ceza yazılır gibi bir ibare yok !!!
    bunu kim neden ve neye dayanarak uyduruyor anlaması güç , çok değişik şeyler olduk gerçekten !
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    ceza yemen kötü olmuş ama acı tecrübeler böyle kazanılıyor kardeş inş. başka şeylerden ilerde ceza yemezsin.

Motosikleti
    cawa
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kavga mı edıyosunuz ? bence ban sebeb
    i iki üyesiniz. kusura bkmayın fakat gercekten yaptıgınız ayıp. bence kapatın konuyu ve daha konusmayın.

phradrel kardeşim, park yeri ve o seviye hakkında haklısın sonuna kadar katılıyorum. o ülkelerde motosiklete saygı var bizimki gibi kamyonun tekerini bı dokundayım suna yok. tebrik edıyorum yorumunu farklı ve dogru bı bakıs acısı. Acayüp abi, ozelden konusman lazım eger konusacaksan bu tur seyleri. gel goruselım fuarda beklerım falan gıbı. ayıp oluyor. size yakısmıyor benden soylemesı. eger kaba olduysam kusura bakmayın fakat dusuncem boyle.
    o senin oldugunu dusundugun sey.
    Konusalim deme sebebimde bu zaten. Bak sende yanlis anliyorsun. O arkadasta butun yazdiklarimi okuyup alakasiz sonuca varmis. Hatta en son bununla alakali okumayi yenimi soktun demisim o hala kendi yazdiklarindan bahsetmis. Onuda anlamamis.
    Bu sebeple yazarken anlasamadigin adamla konusurken daha kolay olabiliyor. Hazirda fuar var firsat olurdu. Ama telde degil yuzyuze. Telde de anlasma sorunu fatura kaygisi yada adamin karsinda olmayisina bagli gereksiz bi ozguven olusabiliyor. Vs vs.
    Umarim anlatabildim bu sefer

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla hocam buraya Izmirdeki motosiklet kültüründen bahseden, önce saçma kanunlardan, sonra ise Bornova sokaktaki travestilerin alenen ''işe çıkmasına'' ve oradaki uyuşturucu madde ticaretine göz yumulmasına değinir, en son ise günah keçisi, ''sıradan'' insanların vurdumduymazlığından yakınan uzunca bir yazı yazabilirim ama biliyorum ki insanları düşüncelerinden değil, ''inandıkları'' şeylerden vazgeçiremem. Boşa uğraşmayayım en iyisi. Olurda kordonda, Küçükparkta veya başka bir yerde kaldırım olarak geçen yerlere motosikletinizi park eder ve ceza yerseniz sorgulamadan kabul edin. Ve motosikletinizin orada durduğunu dahi farketmeyen yayalardan, onları rahatsız ettiğiniz için özür dileyin.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Konusalim deme sebebimde bu zaten. Bak sende yanlis anliyorsun. O arkadasta butun yazdiklarimi okuyup alakasiz sonuca varmis. Hatta en son bununla alakali okumayi yenimi soktun demisim o hala kendi yazdiklarindan bahsetmis. Onuda anlamamis.
    Bu sebeple yazarken anlasamadigin adamla konusurken daha kolay olabiliyor. Hazirda fuar var firsat olurdu. Ama telde degil yuzyuze. Telde de anlasma sorunu fatura kaygisi yada adamin karsinda olmayisina bagli gereksiz bi ozguven olusabiliyor. Vs vs.
    abi, saygımdan abi diyorum' bazen 76lı olduguna yani 37 yaşında olduguna inanamıyorum. neyse senı tanımıyorum etmıyorum abicim ben sadece dusuncemı aktardım buraya. kusura bakma tekrar.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    abi bende seninle aynı kanıdayım
    yazı dili çok kaba anlaşamıyoruz kesinlikle
    yüz yüze görüşünce mutlaka orta yol bulunuyor
    valla seni tanımamış olsam bu yazılarını dışarıdan bakan adam gözüyle bakınca sanki kavga istiyormuşsun gibi oluyo
    ben hep diyorum yüz yüze görüşelim diye
    adamlar tehtid ediyorum sanıyor :D
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    cawa
    Bende inanamiyorum yasima
    Direksiyon basinda 20+ yil.
    Motor ustunde 17 yil
    Milyonlarca km.
    Binlerce arkadas.
    Gunlerce sohbet.
    Vs vs.

Istanbula forumdan biri gelse , ogrendigim zaman zamanim musaitse mutlaka gormeye giderim. Belki beni sevmeyen , yada benim sevmedigim yada atistigim biri bile olsa. Cok guzel insanlar tanidim belki bircogunu birdaha hic gormeyecegim. Fakat o ani yasamak guzeldir. Hic tanimadigin belki gicik oldugun yada sana gicik olan biridir ama emin ol o anda oyle sarilirsinki belki 40 yillik dostun sana hic oyle sarilmsmistir. O an hersey degisir. Vs vs
    Yeri burasi degil ama.
    Uzun lafin kisasi yuzyuze gelmekten cekinmeyin. Birinin sizin hskkinizi savunmak yada yanlisinizi belirtmrk icin yazdiginida kufur algilamayin.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani hakkaten suçluyu haklı çıkarmaya çalışmak için neler yazdığınızı bir daha gözden geçirin lütfen. Kimse yaşına laf söyletmiyor ama bir kez daha bakın bakalım. Ortada suç var, cezası da kesilmiş. Bence oh ne güzel olmuş. Haksız bir ceza olduğunu düşünüyorsan zaten gider itirazını edersin.

Almanyada "U dönüşüne" halk ağzıyla (ALMAN HALKI!) ne denildiğini bilene çukulata ısmarlayacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)