Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kartingde Ölüm!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bir haberde kaşkol dolandi diye yazmışlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah rahmet eylesin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Kartingde Bir kere sinde arkadaşımla şiddetli çarpışma yüzünden dizim direksiyonun hemen altındaki demire çarpmıştım. Kanadığını ve bir kaç hafta acı çektiğimi söyleyeyim. Şuraya bi plastik takamamışlarmı diye çok söylendim. Dizini ordan başka bi yerede koyamıyorsun/çekemiyorsun işi garibi. Zaten araç küçük. Bayada hızlanıyor.. Kaza gerçekten çok kötü Allah rahmet eylesin.
    http://www.flashokey.com

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Öncelikle Karting'e yani Go-kart'ta daha önce bir kaç kez gittim Hızlı çarpmalarım arkadan çarpmalarım oldu ama hiçbir tehlike yaşamadım yaşayanda görmedim
    Üstelik bi seferinde En uzun düzlükde son gaz giderken öndeki araç kaza yapınca bende ona çarpmayim diye ani frene bi bastım Kendimi Reflüjün üstünde ve Kolana dayalı bi şekilde buldum ama kesinlikle devrilme takala felan yoktu Bu olaydan sonrada bir daha gitmemeyi düşünüyorum
    Benimde Şöyle bir Şüphem Oluştu Arkadaki aracı gördüyseniz tam dibine yapışmış Acaba Arkadan Rahmetliye Çarptıkları anda Öne doğru sovrulma esnasında Buynu kırldıda Oradanda Refüje Çarpınca Başı ileri doğru atılıncamı başı Gövdesinden Ayrıldı acaba diyom ama Kazanın ne şekilde olduğunu bilemiyoruz
    Bi yandanda videoyu Defalarca izliyorum Kanlar durduğu yerin 1 kaç metre Gerisinde ve arkadaki aracın altında Yer almakda Sıçrama işi değil Belliki 1:00 Dan sonra dikkatli bakarsanız görürsünüz
    Biris arkadan çarptı diye olacak şey değil bu diyom Tamam Hadi boynu kırıldı diyelim ya Ayrılmaya ne demeli
    2:00 Daki Boyun Hizasındaki ipede anlam vermiş değilim acaba polismi bağladı onu oraya yoksa Başka bir amacı vardıda O ip yüzündenmi yaşandı bu olay
    Tekrar ediyorum bu olaydan sonra bir daha Go-karta gitmeyeceğim Gerçekdende tehlikeli Hayatında bisiklete binmemiş adamlar 60,70 km hızlara ulaşabilen ve bildiğin mini yarış,Drift arabalarına biniyorlar.
    Ya taklaya karşı vücüt seviyemizden büyük koruma demiri takarlar yada bir daha gitmem Hadi kalın sağlıcakla
    Sado

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bir kere spin atan arkadaşımla çarpıştık ve dizimi arabanın içinde bir yere vurdum günlerce topalladım,o günden sonra da go-cart a binmedim. çok üzücü bir durum.
    Karadeniz - Giresun.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kemer işi değil. nerede görülmüş kemerin kafa kopardığı. bu atkıdan dolayıdır bence, motora sıkışmış heralde. zaten kafası geride duruyor görüldüğü üzere, çarpmadan önce kopmuş.
    geçen yıllarda da benzer bir olay olmuştu, uzun saçla binen bir kızın saçları motora dolanmış ve tüm kafa derisi kopmuştu.

Son gelişmeleri okumadım ama kemer yada atkı gibi herhangi birşey motora, zincire dolanmıştır diye fikir yürüttük arkadaşlarla, kesinlikle kemerin azıcık sıkmasıyla kopmaz ya zedelenirdi yada boynu kırılırdı ama kopmazdı... yazık yazık çok dikkat etmek lazım... uzun şeylerle binmemek lazım, saçları toplamak kask takmak lazım, prosedürlere uymak lazım...
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Nasıl kafaymış o öyle ,

Çok kez bindım gokarta eylenceli bir araç şöyle bir bakiyorumda daha frenin nerde oldugunu bilmeyen bayanlar var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)